TEXELSE^COURANT [nïsra! mm* Sluiting vliegveld Kooy afgewenteld Cf roen 2warL- Jexeh in het harL, fJÉÉÉBiSES fljji offfÉjtf <8> Urker kotter in aanvaring met kade LANGEVELD DE ROOYl OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12603 DINSDAG 30 AUGUSTUS 2011 Vrijwilligers van JHte isteLand, de jongerenaf- deling van het IVN, ontferm den zich over hetmientgrond- je bij De Koog. T J Een stijve bries, witte schuim koppen, een stevige bran ding en wat zon. Het kitesurf- weekend kon niet meer stuk. In De Koog is maandag het startsein gege ven voor de bouw van een nieuw gedeelte bij het boothuis van de KNRM. Schapenfokker Herman Bar- horst van Oost is één van de zestien inzen ders op Texelse Scha- penfokdag Marcel Witte van de Nes brengt menig uurtje door op zijn bruid met de tractor naar de kerk. Het werd echt 'boerenhu trekker. Zaterdag, toen hij in het huwelijk trad met Jannie welijk', met alles d'r op en d'r an, dat uitgebreid gevierd werd Wierda, vormde hierop geen uitzondering. Hij bracht zijn met een drukbezochte receptie in De Bijenkorf. mopeterAmp» Deltacommissaris komt naar Texel Deltacommissaris Wim Kuijken brengt vrijdag 2 september een bezoek aan Texel. Hij wil zich laten informeren over de water veiligheid en de zoetwatervoor ziening op het eiland. Kuijken, deltacommissaris sinds februari 2010, werkt aan een Del taprogramma om het kabinet te adviseren wat er moet gebeuren om Nederland op de lange termijn beschermd te houden tegen hoog water. Hij brengt daarbij eveneens Verkeer tijdens NK tijdrijden Ruim 180 fietsers uit heel Neder land strijden zaterdag 3 sep tember op Texel om het jaar lijkse Nederlands Kampioenschap tijdrijden voor vrije renners. Op het parcours langs de Waddendijk is tussen 13.00 en 17.00 uur geen ander verkeer toegestaan. De tijdrit - over 28,5 km - wordt al vele jaren op Texel gehouden. Start en finish zijn op de IJsdijk, ter hoogte van Waddenhaven Texel bij Oudeschild. 'Vrije renners' zijn wielrenners die niet bij de natio nale wielerbond KNWU zijn aange sloten. Zij rijden langs de dijk naar het monument bij De Cocksdorp en weer terug. IJsdijk en Lancas- terdijk zijn tussen 12.00 en 18.00 uur afgesloten voor ander verkeer dan dat van organisatie en aanwo- nenden. Weggebruikers dienen de aanwijzingen van de verkeersrege laars te volgen. Ook recreatieve fietsers zijn niet op het parcours toegestaan. Ook de buitenzijde van de dijk tussen De Cocksdorp en Oudeschild is afgesloten. in kaart wat er moet gebeuren om de zoetwatervoorziening op orde te houden. Kuijken gaat tijdens zijn bezoek aan het eiland kijken bij de Prins Hendrikpolder waar de dijk ver sterkt moet worden en hij wordt in De Cocksdorp bijgepraat over de beschikbaarheid van zoet water op het eiland. Kuijken wordt even eens geïnformeerd over de teelt van zilte gewassen en het herge bruik van gezuiverd afvalwater. De deltacommissaris is op uitno diging van gedeputeerde Joke Geldhof van de provincie Noord- Holland op Texel. Zij is voorzitter van een stuurgroep die zich voor de Deltacommissaris bezig houdt met een deltaprogramma voor de kust. 's Middags brengt Kuijken een bezoek aan Vlieland. Verdachte inbraak Krim aangehouden De politie heeft gistermiddag in Den Helder een 22-jarige man aangehouden die wordt verdacht van een inbraak bij vakantiecen trum De Krim bij De Cocksdorp. Op het vakantiepark werden zater dagmiddag op klaarlichte dag tus sen 14.15 en 14.20 uur drie man nen betrapt die bezig waren geld uit een kluis te stelen. Medewerkers van De Krim gingen op gepaste afstand achter de man nen aan, maar die wisten in een donkerkleurige Volkwagen Trans porter te ontkomen, waarna een zoekactie werd gestart. De politie keek onder meer bij de boot uit naar de vluchtwagen. Maandag werd één van de drie verdachten, een 22-jarige man uit Zwaanshoek, alsnog klemgereden op de Boerhaavestraat in Den Hel der. De drie hadden, nadat ze betrapt waren, op De Krim een aantal tassen met gereedschap achtergelaten. Die zijn voor onder zoek naar forensische rechercheurs van de politie gegaan. www.texelseautopagina.nl kracht vervolgen. De kotter had net een dokbeurt ondergaan, waarbij een nieuwe boegschroef werd aangebracht. Doordat bij het wegvaren het roer niet naar behoren reageerde, slaagde het schip er bij het verla ten van de haven niet in de draai richting havenmond goed te maken. Hierdoor voer het met flin ke vaart recht op de kade nabij het havenkantoor. In opdracht van de gemeente voerde duiker Gerrit Jan Betsema een inspectie uit onder water. De schade aan de kade was aanzienlijk. Er sneuvelde een drij ver van glasvezel die was versterkt met kunststof, er ontstond een scheur in de damwand, twee wrijf- stijlen raakten kapot en er werd een betonnen deksloof bescha digd. Het Korps Landelijke Politie diensten (KLPD) heeft de aanvaring in onderzoek. De schade aan de kotter is niet bekend. De kans is groot dat maritiem vliegkamp De Kooy in Den Hel der toch open blijft. Den Helder Airport B.V. en Gedeputeerde Staten van Noord-Holland zijn bereid de komende vijfjaar geld in het openhouden te steken. Den Helder Airport B.V. is bereid jaarlijks €3,4 miljoen in het vlieg kamp te steken. Gedeputeerde Staten (GS) willen dat bedrag aanvullen met €1,1 miljoen. Pro vinciale Staten moeten daar nog hun goedkeuring aan geven. Naar verwachting wordt kort na het zomerreces in de Staten over de bijdrage aan het vliegveld verga derd. De gemeente Den Helder en de directie van Den Helder Airport B.V. hebben de afgelopen tijd intensieve gesprekken met Defen sie gevoerd over het civiel mede gebruik van De Kooy. Defensie had sluiting van het vliegkamp voor ogen, waardoor het voortbe staan van de luchthaven op het spel stond. Defensie heeft de regio gevraagd €4,5 miljoen extra bij te dragen in de kosten. Dat leidde tot de toezegging van Den Helder Airport B.V. en de aanvul ling van GS. Het openhouden van de luchthaven kost in totaal €9,8 miljoen per jaar. Volgens gedeputeerde Jaap Bond is het openblijven van de luchtha ven van wezenlijk belang voor de werkgelegenheid in Den Helder en omgeving op gebied van mari tieme zaken, de offshore en duur zame energie. Indirect zijn circa 5500 banen in de Kop van Noord- Holland afhankelijk van de lucht haven. Het vliegveld speelt vol gens Bond ook een belangrijke rol in toekomstige ontwikkelingen van de Kop van Noord-Holland. Wethouder Edo Kooiman laat weten dat het gehele college van Texel zeer verheugd is over de huidige ontwikkelingen. De gemeenteraad hield zich in april ook bezig met De Kooy. De raad nam toen unaniem een motie aan waarin het college werd gevraagd 'al het mogelijke in het werk te stellen' om de werkgelegenheid van De Kooy te behouden. Die besluitvorming ging toen gepaard met een ingewikkelde discussie over de bezwaren van de gemeente tegen de toename van het aantal vliegbewegingen op De Kooy van 22.000 naar 25.000 per jaar. Aanvankelijk werd geopperd af te zien van de bezwa renprocedure waarin de gemeente verwikkeld is om De Kooy te hel pen, maar later werd bedacht dat de gemeente daarmee vooral zichzelf zou hebben. www.speedheat.nl Dief herkend en aangehouden De politie heeft zondag een 18- jarige inbreker aangehouden. De man had ingebroken in een woning in de Warmoesstraat. De inbreker kwam rond 1.30 uur binnen via een onafgesloten deur. Toen hij vertrok kwam net de zoon des huizes thuis. Die betrapte en herkende de dief en gaf dit door aan de politie. De verdachte werd kort daarna aangehouden. Hij had een portemonnee en een tas ont vreemd uit de woning. TEXELSE0COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Super deBoer Hc3W ICT Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6. In Oudeschild is de Urker kotter aanvaring gekomen met de kade. PD126 Pieterhead maandagmor- Het remmingwerk liep schade op, gen bij het verlaten van de haven in de kotter kon de reis op eigen Duiker Gerrit Jan Betsema inspecteert de schade aan de kade van de haven in Oudeschild. foto Gerard Timmerman) vakantiekrant Verschijnt 9 september De agenda loopt tot i 14 oktober. U kunt uw (wijzigingen voor) l advertenties uiterlijk 1 week l voor de verschijningsdatum J: opgeven. Tel. 0222- 36 26 00 info@lenr.nl Spinbaan 6, Den Burg

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1