Uitbreiding boothuis gestart Warme sfeer op kille editie van Koger Tropical DINSDAG 30 AUGUSTUS 2011 Dat de temperatuur niet tropisch was, mocht de pret niet deren tij dens Tropical dat vrijdag en zater dag in De Koog werd gehouden. En het gaf ook niet dat (bijna) blote tropische dames en de steelband van de Cara'ibische Streetparade tijdens een heftige bui rillend Sjans in vluchtten, om onder de luifel hun act op te voeren. Omringd door toeschouwers die zich warm had den aangekleed. Een bijzonder contrast op deze editie van Tropi cal. Het traditionele slotakkoord van het seizoen in de badplaats volgde na een ongekend natte en kille zomer waarin het tijdens de weekenden wel druk was in de cafés, maar waarin het door de week in veel zaken te rustig was. Met daarbij de pech dat door slecht weer vooral de jeugd bijna letterlijk van de camping spoelde. Tropical vormde een gunstige uitzondering, de cafés waren goed gevuld, de muziek vrolijk en de sfeer goed. Voor menig vakantieganger een weerzien met anderen en een mooie afsluiting. De Koog troost zich met de gedachte dat de laat ste herinnering aan deze zomer, het langst blijft hangen. Met het afgraven van een stukje grond heeft Willem Grisnigt gis termiddag officieel het startsein gegeven voor de bouw van een nieuw gedeelte bij het boothuis van de KNRM in De Koog. Als secretaris en penningmeester van de plaatselijke commissie van de KNRM spande Grisnigt zich jarenlang in voor de uitbreiding van het boothuis en daarom kreeg hij de eer de eerste officiële han delingen te verrichten. Begeleid door kraanmachinist Jos Barhorst schepte hij onder toeziend oog van de redders van de KNRM in De Koog de eerste happen uit de grond. De komende maanden wordt onder leiding van Frans Zegel Bouw uit Oudeschild een stuk van circa vijftig vierkante meter aange bouwd. Het bemanningsverblijf wordt uitgebreid en er komt nieuw sanitair. Het huidige gebouw wordt eveneens onder handen genomen, zodat uiterlijk een nieuw gebouw ontstaat. 'Het dak wordt van alu minium', aldus KNRM-architect Jan Timmerman uit Callantsoog. 'De buitenkant wordt van red cedarhout voorzien. Het wordt straks een bestaand gebouw met een nieuw gezicht waaraan je niet kunt zien wat nieuw is en wat er al was.' Grisnigt bracht in herinnering dat tien jaar geleden al over uitbrei ding werd gesproken. Toen was nog sprake van een nieuw gebouw van 22 bij 18,5 meter, maar dat later kleiner mede doordat de nieuwe reddingboot Francine Kroesen in Oudeschild in plaats van De Koog kwam te liggen. De redders van De Koog zijn intus sen al een tijd bezig met het bena deren van het Texels bedrijfsleven voor medewerking aan de nieuw bouw. Dat loopt volgens Sidny van Zon, schipper in De Koog, zeer goed. 'Overal waar we komen, krijgen we belangeloos medewer king. We willen graag laten zien dat we de zaken hier prima zelf kunnen regelen en dat loopt goed. De KNRM wordt een zeer warm hart toegedragen.' Bedrijven die hulp bieden bij de uitbreiding, krij gen vermelding op een sponsor bod dat bij het boothuis aan de Badweg staat en ze mogen te zij ner tijd als tegenprestatie mede werkers laten meevaren. De uit breiding is naar verwachting tegen het eind klaar. Daarna worden door de KNRM nog de nodige zelfwerkzaamheden verricht. Uitslag kitesurfen Het werd te laat bekend om nog in het verslag te worden meegeno men, maar in de uitslagen van het kitesurfen, zoals vermeld op pagi na 7 van deze krant, is een fout geslopen. Op de derde plaats bij de race eindigde niet Tom Hoekstra, maar Maarten Rodijk, die ook bij het hangtime derde werd. Natuurgebieden Aan de ingezonden stukjes van Dirk Koning uit De Koog over het eventueel te realiseren klimbos is weinig toe te voegen. Hij slaat de spijker precies op zijn kop wat dit stukje bos betreft en daar moet men vanaf blijven. 10 voor Texel staat er helemaal achter. Het is toch van de zotte dat ook Staats bosbeheer achter dit plan is gaan staan. Wat bezielt ze, zij zullen er wel aan verdienen. In De Koog is men mans genoeg om zijn eigen boontjes te doppen en wij wensen hen daar nu alle succes mee. Het gaat er trouwens de laatste tijd op Texel toch vreemd aan toe. Zowel bij Oudeschild als bij Den Hoorn zijn individuen bezig de laat ste mooie stukjes ongerepte natuur te verkwanselen. Alleen maar voor de commercie en omdat er subsi- diepotten zijn. Het lijkt wel of alles moet wijken voor het toerisme en zij vergeten dat de meeste toeris ten Texel juist zo aantrekkelijk vin den omdat er nog veel ongerept is. Ons inziens moet dat ook zo blij ven. Initiatiefnemers van de Gouden Driehoek is er alles aangelegen om de boel op te leuken omdat er sub- sidiepotten voor zijn. Wordt ons eiland daar unieker van? Het Skil- lepaadje wat opknappen en de Skilsloot eens goed schoonmaken, daar heeft niemand iets op tegen, maar tuinwallen aanleggen waar ze nooit geweest zijn en extra wan delpaden aanleggen. Wie zit daar op te wachten en dan ook nog een theehuis langs het Skillepaadje? Nou ja, het lijkt nu een stille dood tegemoet te gaan. Oudeschilders moeten alert blijven, evenals de mensen uit Den Hoorn. Daar zijn inmiddels ook allerlei individuen opgestaan die praten over een vijfsterren wandelgebied en het aanleggen van nieuwe wandelpa den met zitbanken, klaphekken, Wat ik zeggen wou bruggetjes en zelfs een koffieauto- maat met zonnecel langs het pad enz. enz. Dit prachtige zuidelijke stuk van Texel moet je intact laten zoals het nu is, dat is nu juist het aantrekkelijke van dit gebied en diegene die dit weten komen er gerust wel. Men heeft het ook over oude vloedhaken in het zuiden van Texel. Ten zuiden van Den Hoorn ligt er eentje. En dan laat men doorschemeren dat het mogelijk is in het betref fende terrein een recreatieve ont wikkeling te laten plaatsvinden met een eventuele extensieve verblijfs- accomodatie. Waar zijn we in vre desnaam mee bezig. Laat de com mercie geen hoogtij vieren, het gaat ten koste van de unieke Texel se natuurgebieden. Het bestuur van 10 voor Texel. Echtpaar deelt 65 jaar lief en leed Amper drie weken wonen ze op het eiland, of het echtpaar Vocht-Blom bereikt de volgende mijlpaal. Deze week vierde het uit Blokker afkomstige koppel hun 65-jarig huwelijk. Een bij zondere gebeurtenis, die over enkele dagen wordt uitge smeerd om al te grote drukte te vermijden. Of dat laatste echt nodig is, laat zich betwijfelen, want beide echte lieden zijn nog kwiek, hoewel mevrouw Vocht - nog enkele maan den 87 jaar oud - broos oogt door een reumatische aandoening en de laatste jaren lijdt onder een ernsti ge hardhorendheid. Hoewel ze daardoor moeite heeft de conver satie te volgen, weerhoudt dat er haar niet van om de aanwezigen zo nodig van repliek te dienen en nu en dan een scherpe opmerking te plaatsen. Ook maakt ze - volgens eigen zeggen - iedereen nog in met klaverjassen, hoewel ze dat spel alleen nog op de computer speelt, omdat haar hardhorendheid het bezoek aan een club lastig maakt. Haar man evenwel - die over twee dagen zijn 88ste verjaardag viert - heeft inmiddels van zich doen spreken aan de biljarttafels van de Gollards. Hoewel niet van het eiland afkom stig, heeft het echtpaar hier wel wortels. De voorouders van mevrouw Vocht werkten ooit als arbeider mee aan het droogleggen van polder Eierland. Zelf is het echtpaar afkomstig uit Amsterdam, maar toen hun dochter in 1968 naar het eiland verhuisde, werd dichterbij een woonstee gezocht. Dat werd Sint Maarten, waar ze deel gingen uitmaken van de dorpsgemeenschap, als bestuurs lid van het verzorgingshuis en het dorpshuis. Later woonde het echt paar nog in Hoorn en Blokker. Ook in verband met zijn werk reis de de heer Vocht veel. Als timmer man van de ambachtsschool geko men, was hij in oorlogstijd in het klimmaterieel terecht gekomen. Na de oorlog groeide dit uit naar een baan als verkoper en ontwerper van glazenwasinstallaties voor hoogbouw. Met enige trots toont hij een foto van zijn laatste ont werp, op het Novotel in Rotterdam. Door de opkomst van hoogbouw na de oorlog groeide hij met zijn product mee. De gebouwen wer den steeds hoger, de installaties steeds bedrijfszekerder en veiliger. 'Zijn' installaties worden nog steeds gebruikt en gebouwd, al heten ze geen RiVo meer. Dat was zijn eigen vondst, zijn handelsmerk, een let tergreepwoord van Rinus Vocht. Ter gelegenheid van hun 65-jarig huwelijk kreeg het echtpaar bezoek van wethouder Visman, die namens de gemeente een bloemetje mocht overhandigen. Wielrenners doen in twee dagen rondje 'Zuiderzee' Acht wielrenners van Wielersport reden een'Rondje Zuiderzee'. Van- rend naar Den Helder gereden, een Texel trotseerden afgelopen week- af de veerhaven op Stavoren werd rondje van 395 km. end weer en wind. De Texelaars via Blokzijl, Oldenburg en Purme- imobm,#) De zanger en gitarist van The Piano House krijgen in DeJuttervocale ondersteuning van deze fans. In De Kuip heeft Caribbean Punch het publiek aan het dansen. de redders van de KNRM in De Koog voert oud-secretaris en uit voor de uitbreiding van het boothuis aan de Badweg.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 8