ïtJLii I Woontij n .txl VONK vaste medewerkers 1 De Pelikaan Texel zoekt: - TEXELSE 10 COURANT .txl 24,50 VRIJDAG 2 SEPTEMBER 2011 www.verkeersschool-jongejan.nl BOVAG lenbalg 1107 IZA Den Helder Zwanenbalg 1107 1788 ZA Den Helder tl VERKEERSSCHOOL JONGEJAN Verzorgt uw rijbewijs voor auto, motor, aan hanger en vrachtauto I ld burg Weverstraat 76, Den Burg Hondenpoep Gemeente Texel Financiële tussenstand Hoe staat de gemeente er financieel voor? Over welke bezuinigingen moet de gemeenteraad tijdens de begrotingsvergadering beslissen Hoe wordt ons gemeenschapsgeld eigenlijk besteed? Wat zijn de gemeentelijke plannen voor de komende tijd? Dit te lezen in 'de financiële tussenstand'. Nu te downloaden via www.texel.nl. op te halen bij de balie van het gemeentehuis, ofte bestellen via voorlichting(a)texel.nl onder vermelding van 'financiële tussenstand', uw Burgerjaarverslag 2010 In het burgerjaarverslag 2010 vertelt burgemeester Francine Giskes over haar eerste jaar als burgemeester. Zij gaat in op de verkiezingen, de dienstverlening, de verhuizing naar het nieuwe gemeentehuis en de aanpak van de openbare orde en veiligheid. Ook de afhandeling van bezwaren en klachten komt aan de orde. Het burgerjaarverslag is te downloaden via www.texel.nl. op te halen bij de balie van het gemeentehuis, ofte bestellen via voorlichtingQtexel.nl onder vermelding van 'burgerjaarverslag 2010', uw naam en adres. Voor de appartementenschoonmaak op maandag en vrijdag zijn wij per direct op zoek naar vaste medewerkers m/v. Uitstekende verdiensten per object! Ervaring, flexibiliteit, verantwoording en oog voor kwaliteit en details is een pré. Reageren? Voor meer informatie over deze vacature kunt u telefonisch of per email contact met ons opnemen. Telefoon (0222) 31 72 02 of email info@depelikaan.nl www.woontij.nl 133003 Nikadel 25 a 133004 Starkenburgh 66 in De Koog in Den Burg (vanaf 18 jaar) (vanaf 18 jaar) Voor meer informatie zie www.woontij.nl De Pelikaan Texel Tel. (0222) 31 72 02 www.depelikaan.nl Gemeente Texel Bekendmakingen Bouwzaken Aangevraagde omgevi ngsvergunni ngen (1795 JX) Roggeslootweg 133 in De Cocksdorp, plaatsen van een serre aan zomerhuis en slopen van een berging (ontvangen 25 augustus 2011 (1797 ST) Pontweg 68 in Den Hoorn, verbouwen/uitbreiden van een recreatiewoning (ontvangen 28 augustus 2011 Verlengen beslistermijn op grond van artikel 3.9, lid 2 van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) (1793 EA) Burgerdijk 4 in Den Burg, realiseren van een agrarisch bedrijfspand (ontvangen 13 juli 2011), de uiterste beslisdatum wordt 19 oktober 2011 Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bt maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de omgevingsvergunningen zijn verleend. Verleende omgevingsvergunningen worden gepubliceerd. Verleende omgevingsvergunningen Activiteit bouwen (1791 HE) Noordwester 39 in Den Burg, vernieuwen van een raamkozijn (verzonden 26 augustus 2011). Activiteit bouwen en afwijken bestemmingsplan (1796 BP) Nikadel 11 in De Koog, plaatsen van een schutting op een dakterras (verzonden 25 augustus 2011). Activiteit aanleg (uitvoeren werk of werkzaamheid) (1796 AZ) Ruijslaan 92 in De Koog: aanleg van paden en diverse andere werkzaamheden (verzonden 30 augustus 2011). Verleende bouwvergunningen tweede fase (oude wetgeving) (1792 BG) Loodssingel 23 in Oudeschild, bouw kantoor aan huis met overige gebruiksfuncties (verzonden 30 augustus 2011). Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Volgens de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop de besluiten zijn bekendgemaakt verzenddatum) een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. De indiener van een dergelijk verzoek krijgt een nota voor griffierechten. Verkeersmaatregelen Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend dat voor werkzaamheden de volgende tijdelijke verkeersmaatregel nodig is. Nabij Den Hoorn het instellen van eenrichtingverkeer op de Watermolenweg tussen Hoornderweg en Stolpweg voor alle verkeer, rijrichting naar de Hoornderweg, met een uitzondering voor de lijnbussen van Connextion, van maandag 5 september tot vrijdag 21 oktober 2011. Burgemeester en Wethouders hebben ter bevordering van de verkeersveiligheid de volgende verkeersbesluiten genomen. In Oudeschild in de Vlamkast 30 km zone in te stellen, per 1 september 2011. In Den Burg in de Parkstraat eenrichtingverkeer in te stellen, per 1 september 2011. In Den Burg in de Parkstraat nabij huisnummer 4, een algemene gehandicapten parkeerplaats te verplaatsen naar de parkzijde van de straat, per 1 september 2011. In Den Burg in het voetgangersgebied de uitzondering voor inrijden voor bezorgen aan te passen in "van maandag tot en met zaterdag tussen 7.00 en 11.00 uur", per 1 oktober 2011. In Den Burg in de Gasthuisstraat op de parkeerplaats bij "De Lijsterhof", vier algemene gehandicapten parkeerplaatsen in te stellen per 1 september 2011. In Den Burg in de Noordwester nabij de Duinreep een algemene gehandicapten parkeerplaats op te heffen per 1 september 2011. Langs de Texelse kust bij de strandovergangen een inrijverbod in te stellen, met een uitzondering voor fietsers en ontheffinghouders, per 1 november 2011. Woensdag 7 september om 19.30 uur, vergadering van de raadscommissie In de raadszaal Op de agenda onder andere: Halfjaarrapportage 2011 Afrekening Kanjerprojecten. Uitbetalen subsidie dorpshuis De Koog. Vrijdag 9 september om 19.30 uur vergadering van de JongerenRaad Texel in de raadzaal Wilt u meer weten of inspreken bij de raadscommissie? Dan kunt u contact opnemen met de raadsgriffier Marit de Porto (telefoon 14 0222 of e-mail mdeporto@texel.nl). Actuele vergaderstukken en de agenda's kunt u vinden op onze website www.texel.nl De gemeente Politiek Agenda's verslagen. De vergaderingen worden LIVE uitgezonden via www.texel.nl -> LIVE uitzending vergaderingen en kunnen ook achteraf worden teruggezien. Mededelingen 'e Algemene i één of meer van de genoemde besluiten bij on bezwaarschrift indienen binnen zes weken na i dit besluit is gepubliceerd. Het bezwaarschrift minste te bevatten: de naam en het adres van de dagtekening: een omschrijving van het besli bezwaar wordt gemaakt; de gronden van het k mogelijk een afschrift van het bezwaarschrift is ingediend, is mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen var voorlopige voorziening in te dienen bij de president v: de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 AG Alkm Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift word bedrag aan griffierechten geheven. De besluiten ligger, inzage bij de publieksbalie in het gemeentehuis. 1e dag waarop Vergaderingen Evenementen Opleiding verkeersregelaars voor verenigingen Verkeersregelaars die worden ingezet bij evenementen, moeten dit jaar allemaal weer een cursus volgen. De eerstvolgende mogelijkheid is 12 september 2011. Meer informatie hierover vindt u op www.texel.nl Actueel Bekendmakingen Vergunningen. Dinsdag 6 september om 19.30 uur, vergadering van de raadscommissie in de raadszaal Op de agenda onder andere: Verordening Winkeltijden Texel 2011 Nota van Uitgangspunten Bestemmingsplannen kernen. Meldingen ingevolge het Activiteitenbesluit milieubeheer Wilma's Snackplek, Molenlaan 1 te De Cocksdorp voor het in werking hebben van een snackbar. IV V autoservice. Wezenland 1 b te Den Burg voor het inwerking hebben van een garagebedrijf. Chocolaterie Smidt, Marktgrave 10,1791 SN te Den Burg. voor het in werking hebben van een chocolaterie. Oesters&Meer, Kogerstraat 29 te Den Burg voor het inwerking hebben van een detailhandel voor het verkopen van salades, delicatessen, worsten, belegde broodjes, olijven voor consumptie elders. De Bolder, Wezenland 9 te Den Burg voor het inwerking hebben van een sociale werkplaats met onder andere het opslaan en overslaan van goederen, mechanische bewerkingen van hout. Meldingen ingevolge het Besluit Landbouw milieubeheer G. Rikkenberg, Postweg 184 te De Cocksdorp voor het uitbreiden en wijzigen van een akkerbouw- of tuinbouwbedrijf met open grondteelt. Voor deze bedrijven gelden landelijke voorschriften. De bedrijven hoeven geen milieuvergunning aan te vragen. Zienswijze indienen is niet mogelijk. De navolgende meldingen liggen van 5 september 2011 tot en met 17 oktober 2011 ter inzage in het gemeentehuis, Emmalaan 15 te Den Burg. U kunt zich hiervoor melden bij de Publieksbalie. Op afspraak kunt u de stukken buiten de openingstijden van de publieksbalie inzien. Voor informatie over deze meldingen kunt u contact opnemen met het team vergunningen, telefoonnummer 14 0222. Openingstijden maandag t/m donderdag 8.30 -12.30 u vrijdag* 15.00 -19.00 u gemeentearchief: dagelijks 10.30 -12.30 u *op vrijdag kunt u geen aangifte doen voorgeboorte, huwelijk en overlijden Gemeente Texel Emmalaan 15,1791 AT Den Burg T 140222 E gemeente@texel.ri www.texel.nl Praktijk voor aurareading, persoonlijk coaching en telepathie met dieren Postweg 201,1795 JN De Cock 6 september 2011: BHV- basis voor kleine bedrijven. 8 en 15 september 2011: 2- daagse BHV- basis (incl. NIBHV examen). 13 september 2011: Basisveiligheid VCA Examen op Texel Alle trainingen zijn ook CCV erkend en kunnen gelden als nascholingscursus voor beroepschauffeurs Informatie of aanmelden: post@bhvcursus.nl of via tel. (0222) 31 49 28. Schilderweg 253, 1792 CJ Oudeschild www.bhvcursus.nl We hebben verse Texelse oesters, Mosselen, Ali kruiken, Zeetongen, Zeezalm, Kabeljauw, Tarbot, Zeewolf, Langoustines, verse Noordzee-kreeft, Heilbot, Coquilles en Gamba's in huis, bereid met verse boter van boterboerderij Verdegaal. Deze week: Verse gebakken heilbotfilet kreeftensaus, garnalen, salade puree tTafelrcscrvcring, 0222 - 319310. Havenrestaurant Texel

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 10