1EXBJVGBSCA.nl TEXELSE 2 COURANT Paalpop: rock en blues op paal 21 VRIJDAG 2 SEPTEMBER 2011 Brother Flower Bij De Worsteltent aan de Smits- weg in De Dennen vindt zondag een optreden plaats van pop- folkband Brother Flower. Dit (onlangs van samenstelling ver anderde kwartet) was vaker op Texel te horen en brengt eigen werk, maar ook covers, onder andere van J.J. Cale, Neil Young en Crowded House. Het optre den begint om 14.00 uur, de toegang is gratis. Lammedag in café Mans In café Mans aan de Binnenburg in Den Burg wordt maandag 5 september de eerste editie van Lammedag gehouden. Deze De Harry-G-Bluesband is parodie op Paasvee in Schagen zal voortaan steeds plaatsvin den tijdens de Schapenfokdag. Het café is maandag vanaf 11.00 uur geopend en er zal passende muziek worden gedraaid. Bezoekers op klompen krijgen een welkomstdrankje. Er is een prijs beschikbaar voor het mooi ste paar klompen en er wordt een wedstrijd spijkerslaan gehouden. 's die spelen op Paalpop. Vrouwenochtend In Eben Haëzer aan de Juliana- straat in Den Burg wordt don derdag 15 een vrouwenochtend gehouden. Spreker is Tjitske Meijer, evangelist en sinds 2004 leider van de stichting 'HiS Word Stands 4 Ever', die zich als doel stelt mensen te onderwijzen vanuit de bijbel. Zij spreekt over het thema 'Ik ben de Weg'. De bijeenkomst duurt van 9.30 tot 11.30 uur, de deur is open vanaf 9.00 uur. Pianorecital in kerk Den Hoorn Terschellinger folkoredansers De Dansgroep Oude Dansen krijgt op zaterdag 10 september de folkloristische dansgroep van Terschelling op bezoek. Het gezelschap van 47 personen arriveert met twee zeilschepen. Onderdeel van de uitwisseling zijn optredens op de haven van Oude- schild, nabij De Kombuis. Daarbij gaan de dansers gekostumeerd over het podium. Er wordt gedanst tussen 10.15 en 11.00 uur. Publiek is welkom. Aansluitend maken de dansers een toer over het eiland. Gezellig, kleinschalig en vooral muzikaal. Trefwoorden van toe passing op Paalpop 2011 dat zaterdagmiddag en -avond wordt gehouden bij strandpavil joen Beach Inn op paal 21. Rock en blues staan op het program ma. Een jaar of vijf geleden begonnen als een gezellig feestje met live muziek ter afsluiting van het strand- seizoen, is Paalpop voor liefheb bers van rock, blues en gezellig heid een vaste waarde geworden op Texelse festivalkalender. Toen nog met plaatselijke bands met uiteenlopend repertoires, tegen woordig een blues- en rockfeest, waarop ook bands van de overkant spelen, onder meer formaties die 's In de serie zomeravondconcer ten van de Raad voor het Zomer- werk, wordt dinsdag 6 septem ber het dertiende concert gegeven. In de kerk van Den Hoorn verzorgt Ineke Canté een pianorecital met muziek van Beethoven, Liszt, Debussy en Prokofiev. Na haar eindexamen gymnasium studeerde Canté aan het Swee- linck Conservatorium te Amster dam bij Daniëlle Dechenne en Ton Hartsuiker. Zij volgde tevens mas- terclasses bij Rian de Waal, Jan Wijn, Menahim Pressler en Gabriël Chodos. Na het behalen van het diploma volgde zij een opleiding aan het New England Conservatory in Boston. Tijdens deze studie gaf zij veel concerten, onder andere met premières van hedendaagse componisten en volgde ze master- zomers in het paviljoen optreden. Zoals de Harry-G-Bluesband, een band uit Groningen met doorge winterde muzikanten van gemid deld 55 jaar oud, samen goed voor een paar eeuwen aan ervaring. Een band die met hart en ziel de blues speelt en tevens een bekend gezicht op Paalpop. Ook uit Gro ningen is Cry of Love, een rock band met een knipoog naar de jaren zeventig, met muziek van onder meer Frank Zappa en Jimmy Hendrix. Broot is een Noord-Hol landse band, die een eerbetoon brengt aan Herman Brood en op grote festivals heeft gespeeld. Een band die bestaat uit stelletjes die van de zomer eens op het terras van paal 21 zaten en het leuk von den om op Paalpop te spelen. classes Tevens werd ze aangesteld als docent bijvak piano aan het New England Conservatory. Terug in Nederland studeerde ze aan het Conservatorium in Rotterdam bij Ludmilla Baslawskaia. Sindsdien heeft Ineke zich met cellist Karen Schudde en klarinettist Laura Car- michael verdiept in de hedendaag se muziek. Ze geeft soloconcerten en is een veelgevraagd docent. Het concert begint om 20.15 uur en is gratis toegankelijk. Na afloop wordt een inzameling gehouden. Restaurantweek Bos en Duin aan de Bakkenweg, 't Vierspan in Den Burg en 't Pakhuus in Oudeschild doen mee aan de Restaurantweek, die dit jaar gehouden worden van 26 september tot en met 2 oktober. Aan de Restaurantweek, een initia tief van DiningCity, doen inmiddels bijna duizend restaurants in het hele land mee. In deze restaurants kan gedurende de actieperiode voor een aangepaste prijs worden gegeten. Een diner kost €27,50, een lunch €22,50 per persoon. Alleen restaurants met een of meer Michelinsterren mogen een toeslag berekenen. Reserveren kan vanaf woensdag 7 september 10.00 uur, uitsluitend via website www.res- taurantweek.nl. Computercursus voor senioren De ANBO start computercursus sen voor senioren. Deze worden verzorgd door de werkgroep SeniorWeb van de ANBO afde ling Texel. Er wordt les gegeven in Windows 7 en Windows XP. Gestart wordt met de basiscur sussen, bedoeld voor senioren die niet eerder op een computer hebben gewerkt. De basiscursussen duren vijf weken en beginnen op maandag 19 en dinsdag 20 september in het zaal tje bij Starkenburgh, Thijsselaan 40a in Den Burg. Een docent geeft les aan groepen van maximaal tien personen. Ook zijn er twee assi stent- docenten aanwezig. Op maandag worden 2 cursussen Windows XP gegeven en op dins dag 2 cursussen Windows 2007. De lessen duren 2,5 uur en begin nen 's morgens om 9.30 uur en 's middag om 13.30 uur. Aansluitend op de basiscursus kan een ver- Geen nadere introductie behoeft de Texelse bluesformatie Skrep, evenals de Texelse rockband Sin ner die present is op menig festival op het eiland. Onderdeel van het programma is ook de Suprise Act en organisator Jan Hoek probeert nog enkele bands te strikken. Alle bands treden belangeloos op, het festival is vrij toegankelijk. Skrep opent om 15.45 uur, afsluiter Broot speelt tot 11.00 uur. Programma 15.45 uur: Skrep 16:30 uur: Suprise Act 18.00 uur: Cry of Love 19.30 uur: Sinner 20.15 uur: Harry-G-Bluesband 21.30 uur: Broot Suzanne Bakker (18) heeft alsnog haar diploma voor de HAVO gehaald. Toen ze dit voor jaar lang durig ziek werd, kon ze niet voor alle vakken examen doen. Inmid dels is ze hersteld en heeft ze als nog met succes examen gedaan in de vakken Duits en Wiskunde. Suzanne start nu aan de IPABO in Alkmaar een opleiding tot docent in het basisonderwijs. Intuïtief schilderen Cocky den Duyf van de praktijk Inula Texla in Oosterend start op 21 september een cursus intuïtief schilderen. Deze begint met een lichaamsmeditatie- en visualisatie, waarna met nat-in-nattechniek vanuit het onderbewuste wordt geschilderd. Het gaat meer om het proces dan om het uiteindelijke resultaat', zegt ze zelf. 'Men hoeft dus ook niet te kunnen schilderen.' De cursus omvat acht bijeenkom sten van 19.30 tot 21.30 uur. volgcursus internet en e-mail wor den gevolgd. Hierbij komt ook internetbankieren aan de orde. Er is een cursusboek met een staps gewijze uitleg. Van de cursisten wordt verwacht dat zij thuis oefe nen met de stof die zij op de cur sus hebben geleerd. De kosten voor de basiscursus zijn €65,-, dit is inclusief cursusboek. ANBO- leden betalen €50,-. Opgeven bij Marian Zegers, tel. 313561. Het Nieuwe Lied in theater Klif 12 In Klif 12 in Den Hoorn wordt zondag 4 september een thea traal concert gegeven door col lectief Het Nieuwe Lied. Het Nieuwe Lied bestaat uit Thijs Maas, Jesje De Schepper, Jan Groenteman, Eefke den Held, Wilko Sterke en Barbara Blommestein, talentvolle Nederlandstalige singer/ songwriters die de koppen bij elkaar hebben gestoken om samen een Een uitgebreider overzicht van eve nementen, workshops en excursies is te vinden in de gratis Vakantie krant, die over het hele eiland is te verkrijgen, en via www.texelagenda. Vrijdag 2 september In het Zeemanskerkje in Oudeschild wordt van 14.00 tot 17.00 uur een rommelmarkt gehouden. De vrou wenvereniging verkoopt handwer- Bij Ecomare worden met een speci ale lamp en een laken nachtvlinders gelokt. De dieren worden bekeken en op naam gebracht. Deelname is Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 Cars 2 3D NL; 11.15 De Smurfen 2D NL; 13.30 Cars 2 3D NL; 13.45 De Smurfen 3D NL; 16.00 Green Lantern 3D; 16.15 De Smurfen 3D NL; 18.45 Harry Potter 7.2 3D; 19.00 Larry Crowne; 21.30 Super 8; 21.45 Cap tain America 3D. Zaterdag 3 september Vandaag en morgen wordt een wan delmarathon gehouden. Voor infor matie www.wandelmarathontexel.nl. Op de IJsdijk nabij Oudeschild gaat om 13.00 uur het NK tijdrijden voor vrije renners van start. In acht huiskamers en het dorpshuis van De Waal wordt het verhalenfesti- val Verhalen in de Wind gehouden. Toegang €12,50, informatie via 312696. Op het strand bij paal 21 begint om 16.00 uur het festival Paalpop. Met onder andere de bands Skrep, Cry of Love, Sinner en Broot (Herman Brood Tribute). Ook activiteiten voor kinderen. Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 Cars 2 3D NL; 11.15 De Smurfen 2D NL; 13.30 Cars 2 3D NL; 13.45 De Smurfen 3D NL; 16.00 Green Lantern 3D; 16.15 De Smurfen 3D NL; 18.45 Harry Potter 7.2 3D; 19.00 Larry Crowne; 21.30 Super 8; 21.45 Cap tain America 3D. Zondag 4 september Op het parkeerterrein bij zwempara dijs Calluna aan de Schumakersweg 3 in De Koog wordt van 9.00 tot 13.00 uur een kofferbakmarkt gehou- Bij evangelistenpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4A, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamen komst. Op de atletiekbaan in Den Burg gaat om 10.30 uur een hardloopcursus voor beginners van start. Om 10.30 uur begint op de atletiek baan aan de Haffelderweg een har- doopclinic van Raymond Koen en Peter ter Burg ter voorbereiding op de Texel Halve Marathon. Op de haven van Oudeschild bij De Kombuis en Veronica staan van 11.00 tot 14.00 uur oldtimers. Er kunnen oude auto's, brommers en motoren worden bekeken. Jeu de boulesclub Den Burg houdt tussen 13.00 en 15.00 uur open dag op de banen bij zwembad Molenk- Het Gemini Ziekenhuis in Den Helder neemt maandag 5 sep tember een nieuw patiëntenre gistratiesysteem in gebruik, waarbij het ponsplaatje over bodig wordt. 'Vernieuwing van het systeem werd zo langzamerhand noodza kelijk en wenselijk', licht Annette muzikale theateravond te kunnen bieden. Ze staken hun liedjes in een theatraal jasje en leggen de ziel van de mens bloot met meerdere korte solo-optredens. Tussen de optre dens door wordt het publiek aan de hand genomen door de Maestro van de avond. Vrijwel alle leden van het collectief zijn afgestudeerd aan ofwel de Kleinkunstacademie in Amsterdam of het Antwerpen Her man Teirlinck Instituut. De voorstelling begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €15,-. Diner vooraf is mogelijk, reserveren gewenst. oog aan de Slingerweg in Den Burg. Bij de Worsteltent aan de Smitsweg begint om 14.00 uur een optreden van Brother Rower. De toegang is gratis. In Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een voorstelling van col lectief Het Nieuwe Lied. De toegang bedraagt €15,-. Diner vooraf is mogelijk, reserveren gewenst. Voorstellingen Cinema Texel: 12.15 Cars 2 3D NL; 12.30 De Smurfen 3D NL; 15.00 De Smurfen 3D NL; Green Lantern 3D 15.15; 18.00 Harry Potter 7.2 3D; 18.00 Larry Crowne; 21.00 Super 8; 21.15 Captain America 3D. Maandag 5 september Op de Groeneplaats in De Burg wordt van 8.00 tot 13.00 uur Scha penfokdag gehouden. In verband met de Schapenfokdag wordt in café Mans aan de Binnen burg vanaf 11.00 uur Lammedag gehouden. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. In dorpshuis De Hof aan de Nikadel 13 in De Koog begint om 19.30 u een open bridgedrive. Deelname kost €2,50. Deelnemers dienen om 19.15 u in de zaal te zijn. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Larry Crowne; 20.30 Mystery Movie. Dinsdag 6 september Bij het Maartenhuis aan de Ruyslaan nabij De Koog wordt van 14.00 tot 16.30 uur markt gehouden. Het koor De Zingende Zeeman zingt in het Zeemanskerkje in Oudeschild. Aanvang 15.30 uur. Vanaf 14.30 uur verkoopt de Vrouwengroep hand- In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt vanaf 19.30 uur Café Doodgewoon gehouden, een bijeen komst voor mensen met kanker en In het raadhuis aan de Emmalaan begint om 19.30 uur een commis sievergadering van de gemeente- In de kerk van Den Hoorn begint om 20.15 uur een pianoconcert van Ine ke Canté. De toegang is vrij, er wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Larry Crowne; 20.30 Captain Ameri ca 3D. •CXÏ7T TESO In verband met de te verwachten drukte zet veerdienst TESO rond het weekend een extra boot in. Zo wordt vrijdag en zaterdag tussen 9.30 en 16.00 uur een halfuursdienst onder houden. Zondag is dat het geval tussen 14.30 en 20.00 uur. Er worden geen wachttijden verwacht. Voor meer informatie, tel. 369600 of www. teso.nl. Bijlenga van het bureau Opname, Ontslag en Nazorg toe. 'Bij het nieuwe systeem werken we met registratie-etiketten met daarop de gegevens van de patiënt. Als een patiënt al eerder bij ons geweest is, kan op alle poliklinieken en afdelingen een registratie-etiket worden uitge print, te vergelijken met de afdruk van het ponsplaatje zoals die voorheen werd gemaakt. Als de patiënt voor het eerst een afspraak in het Gemini heeft, is het net als eerder nodig om eerst even naar Bureau Opname in de centrale hal te gaan. Dat geldt ook als de per soonlijke gegevens van een patiënt veranderd zijn en in het systeem moeten worden aangepast.' In plaats van een ponsplaatje die nen patiënten nu bij ieder bezoek aan het ziekenhuis een identiteits bewijs en een bewijs van inschrij ving bij een zorgverzekeraar bij zich te hebben. Reünie Het Utrechtsch Studenten Werk kamp bestaat 61 jaar. In al die jaren is er veel werk verricht op het eiland, dit allemaal door heel veel studenten. Dit is door de jaren heen een heel grote groep geworden. Zaterdag is er een heel oude garde naar Texel geko men om te kijken hoe het er tegenwoordig aan toe gaat. We hebben gezellig met zijn allen gebarbecued bij ons opgeknapte verblijf. De 'oude lullen' zijn blij met de nieuwe ontwikkelingen rondom ons gezelschap. Graag zien we de mannen komende jaren nog langskomen om kennis te maken met onze elk jaar nieu we jongens. Woensdag hebben we samen met de gemeente en TRB een barbecue gehad. Hier hebben we gezellig kennis kunnen maken met de collega's uit 'het noor den'. We hebben hier eikaars methodes uitgehoord en natuur lijk een gezellig biertje gedronken. Beide groepen hebben een pre sentatie gegeven over hun bele vingen op het strand en na werk tijd. Hieruit maakten we op dat we overdag de andere dingen toch wat anders aanpakken dan zij. Het lijkt ons leuk een keer wat dagen samen te werken om zo te kunnen zien welke methode het plezierigst werkt. Bij paal 17 is afgelopen weekend het kitesurfweekend geweest, dit is naar onze mening goed geslaagd. We hebben veel kun nen genieten van de hoge spron- Badmeesters vertellen gen en tricks die de surfers uit haalden. Ook hebben we nog wel eens kunnen lachen wanneer er een surfer hard onderuit ging. Zondag vond met genoeg wind de wedstrijd plaats. Afgelopen week is het niet alleen gezelligheid geweest. Ondanks de afnemende drukte op het eiland is er toch nog wat voorge vallen. Dit bewijst maar weer eens dat we niet voor niets de stran den bewaken op Texel, ook wan neer het weer wat minder toelaat. Op paal 9 is er rond 15.00 uur in de middag een Tsjechische stu dent van 22 jaar oud uit de zee gered. De jongen zwom vlak aan de vloedlijn met een vriend van hem. Op een gegeven moment zag een badmeester dat de jon gen in de muistroom terecht kwam en in de richting van open zee dreef. Twee badmeesters lie ten gelijk de boot te water om de drenkeling te halen. Door de hoge golven werd de redding bemoei lijkt, eenmaal bij de drenkeling bleek deze zich in de eerste fase van de onderkoeling te bevinden. Hij was emotioneel zeer aange slagen en erg blij met het feit dat hij veilig het strand weer haalde. Inmiddels hadden zich veel wan delaars aan de vloedlijn verza meld die applaudisseerden als blijk van waardering. Floris Steenland Gemini stapt af van ponsplaatjes

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2