'Op energiegebied behoorlijke slag te maken' TEXELSE 3 COURANT Voor 583 huizen subsidie energiebesparing toegezegd VRIJDAG 2 SEPTEMBER 2011 'We hebben in april op de beurs Duurzaam Bouwen gestaan, waar we hebben laten zien wel- maplus ultra N isolatieglas 1.1 en tegenwoordig heb je Climaplus One met een U-waarde van 1.0 ke mogelijkheden er zijn voor (hoe lager het getal, des te hoger isolatieglas. De reacties waren positief en naar aanleiding daar van hebben een aantal Texe laars besloten dubbel glas aan te brengen', vertelt Cor Bremer van Bremer Schilders uit Ooste rend. de isolatiewaarde). Glas woningen één van de grootste koudebruggen. Door te isoleren, kun je veel energie besparen. Je hebt tegenwoordig allerlei soorten isolatieglas. Dubbel HR++ en zelfs driedubbel (tripel) glas. Maar ook isolerend enkelglas. Want in som- Dubbel glas is er zo ongeveer mige bestaande kozijnen past de kosten terugkrijgen. Dat maakt het heel aantrekkelijk. Maar ik heb het gevoel dat veel mensen dat nog niet weten, met name eige naars van vakantiehuizen. De regeling biedt ook deze categorie de mogelijkheid om op energiege bied een behoorlijke slag te maken.' sinds de oliecrisis in de jaren zeventig, maar de kwaliteit van toen kan niet op tegen de huidige. Bremer: 'Vergelijk de isolatiewaar de met vroeger maar eens met de huidige. Standaard dubbelglas heeft een U-waarde van 2.7, Cli- Overigens kan isoleren ook com plicaties met zich meebrengen. Bremer: 'Huizen uit de jaren zeven geen dubbel glas. Bijvoorbeeld in tig en ouder zijn vaak niet goed monumentale woningen. Daarvoor bestaat isolerend enkel van Ruys- daelglas.' geïsoleerd en geventileerd. Als je daar goed isolerend dubbel glas in plaatst, dan kan dat elders vocht- Mensen kunnen dankzij de subsi- problemen geven. Condens hecht dieregeling voor energiezuinige woningen een behoorlijk deel van Sneller dan verwacht, is in alle rust overleden mijn lieve man, onze vader, schoonvader en vooral trotse opa Arend Dijker zich het makkelijkste op koud glas en als je dat vervangt, dan gaat het vocht ergens anders zitten. Daar moet je wel rekening mee houden, bij voorbeeld door beter te ventileren. Daar zijn ook mogelijkheden voor.' Texel, 10 augustus 1933 Texel, 11 september 2011 Henny Dijker-de Graaf Hans en Marit Rick Lianne en Michel Matt José en Bert Kerstin Fenna Myrthe Arnoud Wilsterstraat 31 1791 XR Den Burg Arend is thuis, waar wij als familie graag de laatste dagen met hem samen willen zijn. Er is gelegenheid tot condoleren op maandag 5 september van 19.30 tot 20.30 uur in "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op dinsdag 6 september om 16.30 uur in crematorium "Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop van de crematieplechtigheid komen wij samen in de koffiekamer van het crematorium, waar tevens nog gelegenheid is de familie te condoleren. Vertrek veerboot 15.00 uur. Mocht u geen persoonlijk bericht hebben ontvangen, dan verzoeken wij u deze advertentie als zodanig te beschouwen Na een kortstondig ziekbed is overleden onze zwager en oom Arend Dijker in de leeftijd van 78 jaar. Wij zullen zijn hulpvaardigheid en humor missen. Familie C.M. de Graaf Cees en Bettie Jolanda en Stefan Stefanie en Sam Claudia en Syb Aron Casper en Linda Maaike Jesper Wij wensen Henny, Hans en Marit, José en Bert, Arnoud en de kleinkinderen veel sterkte met het verlies. Ons bereikte het bericht van het overlijden van ons trouwe lid Arend Dijker Wij wensen de familie veel sterkte toe. Klaverjasclub Den Burg Het is stil op straat.... Arend, wat zullen we je missen! Hennie en (klein)kinderen heel veel sterkte gewenst. de buren: Ren en Annie Rozeboom Johan Hin en Neel Eelman Frans en Jane van Ingen Schenau Frans en Corrie Witte Rinus en Ada Kooger de heer en mevrouw Blok Sjouk en Didi Leijstra Jaap en Nannie de Haas Fam. A. Boomstra Fam. G. Boogaard Schilder Cor Bremer woning die van nieuw isolatieglas wordt vc Nieuwe thermostaten, dak- en muurisolatie, dubbele begla zing en zonneboilers. Voor deze en andere investeringen heb ben Texelaars een beroep gedaan op de gemeentelijke subsidieregeling voor energie zuinig wonen. Half augustus was voor €180.000,- toege zegd. Totaal is €2,2 miljoen beschikbaar. De subsidieregeling waarvoor de provincie geld beschikbaar stelde werd op 4 juli van kracht. In zes weken tijd werden beschikkingen verleend voor 583 woningen. Het betrof 100 woonhuizen (waarvan 2 nieuw bouw), de rest vakantiewonin gen. Populair in die laatste categorie is vooral de ruimte thermostaat, die reageert op beweging en waarmee in dit type huis een kwart energie kan worden bespaard. Onder meer een vereniging van eigenaren van een groot park heeft hierin geïnvesteerd. De toegezegde subsidie (maximaal vijftig pro cent van de investering, maxi maal €5.000,- per woning) is gemiddeld eenderde van het totale geïnvesteerde bedrag. Wat neer komt op een totaal investeringsbedrag van €536.000,-. De gemeente schat dat de sub- sidiepot eind december 2014 leeg zal zijn. De voorwaarden en het aanvraagformulier zijn te downloaden via de site van de gemeente. In het gemeentehuis is ook een loket en vragen kun nen ook telefonisch worden beantwoord. Installateurs, schilders, bouw- en andere bedrijven kunnen adviseren over energiemaatregelen. Installateur: 'Men maakt wel gebruik van subsidie' 'Het loopt geen storm, maar men sen maken wel gebruik van de subsidie', zegt Ger de Wit van De Wit Installatietechniek uit Den Hoorn. 'We hebben bijvoorbeeld een aantal aanvragen lopen voor zonneboilers, waarmee je tapwater verwarmt. En we hebben mensen voor wie we het dak isoleren. Ik verwijs mensen naar de subsidie mogelijkheid en dan maken ze er ook gebruik van. Er zijn ook men sen die naar aanleiding van de regeling bij ons komen.' jongeren centrum TIME OUT Familieberichten Zoveel bloemen, zoveel kaarten, zoveel warme woorden, zoveel belangstelling en zoveel troost. Hartelijk dank voor uw steun tijdens het ziekbed en na het overlijden van onze moeder, schoonmoeder en oma ERNA BOUWMAN Dit heeft ons heel erg goed gedaan. Marjolein en Elbert Norbert en Carianne Niels en Christel en kleinkinderen We hebben 453.97 overgemaakt naar giro 26000 van het KWF, hartelijk dank daarvoor. Vigo Jones de Bruijn 30-08-2011 02:13 uur 3160 gram Dave de Bruijn Mila Roos Vogelenzang 9 1791 EZ Den Burg Bericht aan iedereen, die de afgelopen tijd aan mij gedacht heeft. Hartelijk dank voor alle kaarten en mails met bemoedigen de en lieve woorden en voor de leuke attenties. Voorlopig ben ik uitge- kuurd en gaan we vol goede moed verder. Een groet van Aliëtte Fonds l.v.m. familie-omstan digheden is Pizza Mon- do dinsdag 6 september gesloten. Deze @ïü)®atftsMËaii wordt 5 september SSjjas? Acties met laptop en PC bij TCA, Maricoweg 37a Mail Niet Bouwen naar groeneplaats@gmail.com en kom 6 14 sept naar de raadsvergaderingen! Tegelshowroom De Te- gelmeester, geopend op afspraak, 06-22288683. Krukas 3, Oudeschild. Led tv reparatie? Bel Rob, 06-51110685. A.V.T. Brouwer Ruimtegebrek? Opslag ruimte op maat I www. finishboxtexel.nl Vanaf 13 sept. start het KunstHuys met het nwe dans-coach-muziek) sei zoen. Info: www.kunst- huystexel.nl Houten speelgoed maan dag op de markt en www. speelshout.nl Herbestrating hogedruk- reiniging. Info: 888989 www.allround-texel.nl Auto Service Centrum. Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 De mooiste collectie wand en vloertegels. 313023 www.woonkracht7.nl Weer volop na-zomer(?)- bloeiers! Grootse keus, kleine prijs. Planten- markt. Beatrixlaan 17. Ook Texelse bloemkool! Schoonmaakbedrijf Brouwer/ schoorsteen vegen, tel. 0222-761791- 06-22864562. Computeruitleg in be- grijipbare taal? Bel Rob, 06-51110685. A.V.T. Brou- a.s. Dinsdag Joomla Basis Training, aanmelden kan via www.haw-ict.nl Tel: 769001 of www.webpart- ner.nl Tel: 317770 Lekker is dichterbij dan u denkt. Kees Keijser, Fruit- bedrijf Molenbuurt. Ap pels, peren, pruimen. Kees Keijser, Molenbuurt, Lekkers per fiets bereik baar. Iedere middag ge opend, 13.30-18.00 De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Juridisch advies. Mr. Edward van Bommel: 316448 De Taveerne, De Koog. Laat u dit week-end weer eens verrassen door Chef kok Valentijn! Kein Bild? Kein Ton? Wir kommen schon! Stiehl 311777 Computerproblemen? Snel en vakkundig thuis opgelost. Bel Rob, 06- 51110685. A.V.T. Brouwer w ww. texel se au to pa gina. nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Hoogseizoen voorbij? Bij ons wordt het weer ouderwets gezellig! De Taveerne, De Koog. Genieten, van dagverse producten. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Voor energiezuinige LED TV - Stiehl De Waal - 311 777 Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Houtbouw „It Para- dyske" B.V., Noordber- gum Frl. Voor sierlijke autogarages, tuinhuisjes, schuren, paardenboxen, loodsen enz. Gemaakt van 28 mm geïmpregneerd ra bat. Alle maten mogelijk, rechtstreeks vanaf de fa briek. Info en folders tel. 0511-474655, www.it-pa- radyske.nl. Voor al uw schilderwerk binnen en buiten: Schil dersbedrijf Eschweiler. Tel. 315032. Voor Laminaat en PVC vloeren gaat u naar Woon- kracht 7 aan de vogelen zang. Dealer van AEG, Miele, Bosch, Liebherr en Za- nussi - Stiehl De Waal - 311777 >s Bosma 8> Twan Krafft Vogelenzang 11 Den Burg Shii Take paddenstoelen moet je geproefd hebben. Kadijksweg 15 Juridisch Bureau Edward van Bommel. Advies en bijstand, 316448 Burgerinitiatief. Handen af van ons Koogerbosje! Wij zijn tegen het verkwanselen van een uniek stukje natuur in het centrum van De Koog voor het realiseren van een "Commercieel Klimbos"! Teken mee n de bewoners v; n laat de mening zien i Texel aan onze bestuurders. Handtekeningenlijsten liggen bij Rest. De Taveerne, Bosch en Zee Super de Boer en De Sportshop.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3