TEXELSE 7 COURANT Harry Potter in Cinema Texel Prijzenregen voor jeugd Deuce Budovereniging Shima start nieuwe seizoen VRIJDAG 2 SEPTEMBER 2011 'Energie ken iedereen voelen' Schapencup te volgen via Twitter Looptrainingen Vlinderwinkel 'Leren omgaan met energie van jezelf en die van anderen en daarin een onderscheid maken, ledereen kan het, je moet het gewoon doen.' Aan het woord is Joke van der Sluis, persoonlijk coach, aurareader, dierentolk en aroma therapeute. Ze verhuist haar praktijk, Van de Raad van Eirond, van Woerden naar Texel. Texel is haar niet onbekend. Ze komt hier al jaren, als vakantiegan ger en voor het geven van cursus sen, trainingen, workshops of om met dieren te communiceren. 'Het meest goddelijke plekje op aarde', zegt ze over Texel. Ze raakte diep geëmotioneerd toen ze voor het eerst vanaf de noordpunt het Eier- landse Gat bekeek, waar de Noord zee en de Waddenzee samen komen. 'Ik zag daar zóveel energie, dat ik er spontaan de tranen van in mijn ogen kreeg.' Haar wens om zich met haar part ner op het eiland te vestigen ging onlangs in vervulling. Uitvalsbasis is tegenwoordig Rio Grande, de woning aan de Postweg, waar ze ook haar praktijk vestigt. De naam Van de Raad van Eirond refereert aan de groep 'wijzen' uit het beroemde boek In de ban van de ring van Tolkin. Het overbrengen van 'wijsheden' is immers ook haar vak. Van oorsprong maatschappelijk werkster, bekwaamde ze zich tot persoonlijk coach, aurareader, die rentolk en aroma therapeute. Ze werkt met Bach therapie en heeft verschillende intuïtieve beroepsop- Therapeute vestigt zich op Rio Grande leidingen en cursussen afgerond. Menig Texelaar zal dat als 'zweve rig' kwalificeren, maar dat is vol gens Van der Sluis absoluut niet het geval. 'Wat ik mensen probeer mee te geven is niets bijzonders. Als kind kan iedereen het eigenlijk, alleen zijn we vergeten om die her innering op te halen. Ik leer hoe je kunt omgaan met energie. Die van jezelf en die van een ander. Eigen lijk is dat net als lopen, iedereen kan het. Het is maar net hoe je ermee omgaat. Vergelijk onze eigen energie maar met die van een auto. Als je vergeet te tanken, dan stopt hij ermee. Wat ik doe is niet speci aal en niet zweverig. Energie kan iedereen voelen, net als sfeer. Dat gaat intuïtief.' Ze werkt onder meer met runen- leggingen, waarbij met behulp van stenen levensvragen worden beantwoord. Daarnaast beoefent ze andere technieken en communi ceert ze op verzoek met ander mans dieren. Ze doet therapieën, geeft cursussen en workshops en wil voor arrangementen samen werken met logiesverstrekkers. 'Texel is een perfecte omgeving om met cursisten ergens op locatie te gaan.' Het verloop van de wedstrijden om de Schapencup, die zater dag 3 september worden gespeeld, zijn rechtstreeks te volgen via Twitter. De Schapencup is het jaarlijkse toernooi van het derde elftal van Texel'94 en wordt gespeeld op de velden aan de Haffelderweg in Den Burg. De deelnemende teams, uit onder meer Alkmaar, Enkhuizen, Obdam en Amsterdam, treffen elkaar in een halve competitie. De volgorde wordt bepaald door loting, dit jaar verricht door de aan voerder van titelverdediger Victoria Obdam. Vervolgens wordt de aftrap verricht door een Texels schaap. Om attractief voetbal te stimuleren levert elk gescoord doelpunt een extra winstpunt op. Rond 17.30 uur wordt de finale gespeeld. De afgelopen twee keer werd het toer nooi gewonnen door Victoria Obdam. De organisatie van de Schapencup maakt druk gebruik van 'social media'. De ontwikkelingen rond het toernooi zijn te volgen via Twit ter (www.twitter.com/schapencup) en via ©schapencup of #schapen- cup kunnen deelnemers en belang stellenden zelf meetwitteren. De tweets worden ook getoond op de website, www.schapencup.com. Een terugkerend onderdeel van het toernooi is de strijd om de 'Op de stropdas Bokaal'. Na elke wed strijd mogen vijf spelers van elk team proberen een stropdas te raken die aan de deklat hangt. Daarnaast worden ook de beste speler en de beste keeper van het toernooi gelauwerd. Start to run Op ruim 120 locaties door het hele land gaat zaterdag 10 september 'start to run' van start, een trainingsprogramma voor beginnende hardlopers. Op Texel worden de trainingen gegeven door Atletiekvereniging Texel, op de baan aan de Haffel derweg. De training begint om 9.30 uur, deelnemers werken er in zes weken naar toe om drie kilo meter aan een stuk te kunnen hardlopen. Deelname aan Start to run kost €35,-, inschrijven kan via www. starttorun.nl. Nieuw dit jaar is de speciale Start to Run Running Coach, het trainingsschema voor MP3-speler, met loopmuziek en begeleiding van Renate Wenne- mars. De MP3's zijn als download te bestellen. Bij Cinema Texel is ook deze week nog het allerlaatste deel van de Harry Pottercyclus te zien, deel twee van Harry Potter and the deathly hallows. Ook te zien zijn de super helden Captain America en Green Lantern, verfil mingen van de populaire comics van Marvel. Ook deze twee films zijn te zien in 3D. leder op zijn eigen manier trachten beide hel den de aarde van de ondergang te redden. Te zien is ook nog Super 8, over een groep kinderen die het leuk vindt om film pjes te maken. Nadat zij het ontsporen van een trein hebben vastgelegd, krijgen zij te maken met even spannende als geheimzinnige gebeurtenissen. De spullen uit de trein blijken afkom stig van een zojuist opgeheven legeronderdeel en al snel vermoe den de kinderen dat het ontsporen geen ongeluk was. Geprolongeerd is de romantische Op het traditioneel gezellige jeugdtoernooi 't Oghappeltje in Callantsoog heeft de Texelse tennisjeugd weer flink van zich doen spreken. Met een afvaar diging van maar liefst 27 spelers en minstens zoveel ouders, werd een week vakantie gecom bineerd met tennis. Het kamperen op de bij het toer nooi gelegen camping bleek een prima uitwerking te hebben op de prestaties, want met maar liefst achttien finaleplaatsen en tien eindzeges, was de tennisjeugd van Deuce oppermachtig. Ilse Brand en Thijs van Veen waren het meest succesvol, met overwinningen in zowel het enkel- als het dubbel spel. Deuce liet vooral van zich spreken in de meisjescategorieën. Bij de meisjes t/m 10 jaar (ME10) won Caleta Kager al haar poulewedstrij den met overmacht, waardoor zij vier dagen voor het einde de kin derchampagne al kon ontkurken. Een categorie hoger (ME12) wist Elleke van Heerwaarde in de kwart finale vijf matchpoints weg te wer ken, waarna alles wel leek te luk ken en ze zelfs doorstootte naar de finale. Daarin versloeg ze uiteinde lijk Julien de Vries uit Sneek in een spannende driesetter (7-5, 3-6, 7- 5). De 12-jarige Ilse Brand kwam uit in de categorieën t/m 15 én t/m 18 jaar. In de eerste finale bleek ze in twee sets te sterk voor tennis- maatje Sterre Kiltz (6-0, 6-3), maar ook in de hoogste categorie haalde ze de eindstrijd. Na Emma van Veen in de halve finale te hebben verslagen, bleek Anne-Rim Romp uit Meppel echter een maatje te groot (2-6, 1 -6). Samen met Romp pakte Emma van Veen de dubbelti- tel in de MD18, terwijl Brand en Kiltz ongenaakbaar waren in de MD15. Ook de jongens lieten zich niet onbetuigd. In de JE12 kwam het tot de titanenstrijd tussen Pascal Saai en Danilo Griffioen. Hoewel de verwachtingen hoog gespan nen waren na hun laatste ontmoe ting, bleek Saai dit keer duidelijk te sterk. Met fraai spel trok hij de par tij met 6-1 en 6-0 naar zich toe. Bij de 'grote mannen' t/m 18 werd de finale een Texels onderonsje. Door dat Duco Trap in de halve finale verrassend de Helderse Ryan Hen driks had verslagen, mocht hij het in de finale tegen Thijs van Veen opnemen. Van Veen bleek hierin duidelijk een maatje te groot (6-2, 6-1). In de dubbelfinale HD18 mochten Van Veen en Trap samen aantreden voor een heuse thriller. Na drie matchpoints te hebben weggewerkt, bogen hun Helderse tegenstanders pas in de tiebreak van de derde set met 8-6 het hoofd. Doordat Jordy Schuijl en Andra Kager in de GD12 en Sterre Kiltz Training voor Halve Marathon Op de atletiekbaan in Den Burg wordt zondag 4 september een trainingsclinic gehouden voor deelnemers aan de Texel Halve Marathon. De training vindt plaats onder lei ding van Raymond Koen en Peter ter Burg van SV Noordkop Atletiek uit Den Helder, die afgelopen zon dag in het bos een duurtraining verzorgden. Ditmaal staan oefenin gen op de baan centraal. De clinic is gericht op zowel beginnende als gevorderde lopers en begint om 10.30 uur. Deelname is gratis, aan melden niet nodig. Atletiekvereniging Texel begint dinsdag 6 september met de wintertrainingen. Onder leiding van Cees Timmer wordt elke dinsdag- en donder dagavond geoefend op de atletiek baan aan de Haffelderweg in Den Burg. In verband met de trainingen voor de Texel Halve Marathon beginnen de trainingen op donder dagavond pas op 29 september. Elke dinsdagmiddag wordt onder leiding van Coby Bakelaar getraind in De Dennen. Zij start om 13.45 uur bij het Turfveld. Open dag bij jeu de boules Jeu de boulesclub Den Burg doet zondag 4 september mee aan de nationale open dag van de petanquesport. Belangstellenden en sponsors zijn tussen 13.00 en 15.00 uur welkom op de banen bij zwem bad Molenkoog aan de Slinger weg in Den Burg om een kijkje te nemen of een partijtje mee te spelen. Zo kunnen zij zich spelenderwijs de spelregels eigen maken. Jeu de boules is een sport voor alle leeftijden die geen enorme fysie ke inspanning vraagt, maar wel beweging en concentratie en bovenal tactisch inzicht. Bezoe kers van de open dag hoeven zelf geen boules mee te nemen. De vereniging zorgt voor een hapje en een drankje en voor deskun dige begeleiding. Tevoko Volleybalvereniging Tevoko begint maandag 5 september met de trai ningen. Een schema is te vinden via www.tevoko.nl. Eilandcompetitie Nieuwe teams voor de Vlinderwin kel Eilandcompetitie volleybal kun nen zich nog tot 12 september opgeven. De competitie gaat dins dag 13 september van start. Er wordt gespeeld in de klasse dames, heren en gemengd. Aanmelden kan via eilandcompetitie@tevoko.nl. Via dit adres kunnen ook opzeggingen en wijzigingen worden doorgegeven. Mensen die willen spelen, maar nog geen team hebben, kunnen zich aanmelden bij Dick Blom, tel. 315096, of op dinsdagavond tus sen 19.00 en 22.30 uur langsko men in de sporthal. Gastrenner Meyer wint criterium Op de wielerbaan in Den Burg werd dinsdagavond het afslui tende criterium van de zomer competitie verreden. Winnaar werd gastrenner Thomas Meyer, die in de eindsprint Roel Bakker, Jesse Hoven en Luuk van der Meer wist voor te blijven. In de B-poule nam een vijftal renners een voorsprong. De sprint werd gewonnen door Sjors Jimmink, die zijn seizoen daarmee in stijl afsloot. Joey Mets eindigde op korte afstand als tweede, voor Jelmer Bot, Aldo Witte en John Betsema. Jacob Kooy was de enige jeugd- renner die dinsdagavond deelnam. Na afloop werden de prijzen van de zomercompetitie uitgereikt. Eindstand: Senioren A: 1.Niels Jimmink; 2.Luuk van der Meer; 3.Niels Bakker. Senioren B: 1.Sjors Jimmink; 2.Wouter van Tatenhove; 3.Jelmer Bot. Jeugd: I.Jakob Kooij; 2.Joost Ruardy; 3.Bregje Jimmink. De vol ledige uitslag is te vinden op www.wstexel. Larry Crowne, over de charmante, maar tamelijk doorsnee Larry Crown (Hanks), een man van mid delbare leeftijd, die zich verheugt op promotie, maar door zijn werk gever op straat wordt gezet. De Smurfen, te zien in 2D en 3D, draait in een Nederlands gesproken ver sie, met de stemmen van onder anderen Kim-Lian van der Meij, Jack Wouterse en Tygo Gernandt. Maandag kunnen de bezoe kers van Cinema Texel zich laten verrassen door een 'mystery movie', een film die officieel nog niet uit is en waarvan de titel tot het laat ste moment geheim blijft. Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. met haar Schager tennispartner Max Tiebie in de GD15 ook nog de mixtitels opeisten, werd het tiental eindoverwinningen voor Deuce gecompleteerd. Daarnaast waren er knappe tweede plaatsen weg gelegd in de dubbels voor Britt Polderman, Vienna Scholl, Marco Kikkert, Huub Schuijl, Jesper List en Jesper Arkenbout. 't Oghappeltje was een in alle opzichten geslaagd toernooi, waar bij de organisatie allerlei activitei ten had georganiseerd. Een barbe cue, een speurtocht, pannenkoeken en als hoogtepunt de carnavals feestavond. Ook daar scoorden de Texelaars. Zo werd tot best gekle de koppel het duo Stijn Kiltz en Pascal Saai uitgeroepen, terwijl Danilo Griffioen zich een jaar lang 'de beste danser van Callantsoog' mag noemen. Uitslagen: ME10:1 .Caleta Kager. ME12:1 .Elleke van Heerwaarde; 3/4.Andra Kager. MD12: 2.Britt Polderman/Vienna Scholl. JE12: 1.Pascal Saai; 2.Danilo Griffioen. JD12: 2.Marco Kikkert/Huub Schuijl. GD12: 1.Jordy Schuijl /Andra Kager. ME15:1 .Ilse Brand; 2.Sterre Kiltz. MD15: 1 .Ilse Brand/ Sterre Kiltz. JD15: 3/4.Pascal Saal/Sven de Graaf. GD15:1.Sterre Kiltz/Max Tiebie. ME18: 2.llse Brand; 3/4.Emma van Veen. MD18: 1 .Emma van Veen/Anne-Rim Romp. JE18: 1.Thijs van Veen; 2.Duco Trap. JD18 1.Thijs van Veen/Duco Trap; 2.Jesper List/Jesper Arkenbout. GD18: 2.Thijs van Veen/Emma van Veen; 3/4. Jesper List/Kimberiy van Drielen. In de week van 4 tot 9 september start Budovereniging Shima het nieuwe seizoen. U bent van harte welkom om met een van de sporten kennis te maken. tak binnen de vereniging is FightFit. Een goede basisconditie is een eerste vereiste voor een (vecht)sporter. Daarom raadt trainer Rob van Beur den iedere sporter aan FitghtFit lessen te volgen. Er worden stoot- en trap- technieken geoefend op een stootzak. Deze worden aangevuld met krachtoe feningen, buik- en rugspieroefeningen en stretching. Kortom, een volledige training voor het hele lichaam. De les is onder begeleiding van muziek en kan door vechtsporters en niet-vecht- sporters worden gevolgd. Het is zonder fysiek contact en voor (bijna) iedereen geschikt. Shima geeft al ruim 30 jaar judolessen op Texel Er wordt getraind in twee groepen. De eerste groep is voor begin ners van 4 tot 12 jaar. In de tweede groep trainen judokas vanaf 12 jaar (of) met meer ervaring. Een belangrijk onderdeel van judo is valbreken. Je leert daarbij vallen zonder jezelf pijn te doen. Dit is ook heel nuttig buiten de judomat. Daarnaast wordt op verantwoorde wijze met elkaar gestoeid. Natuurlijk komen ook het aanleren van worpen en grepen aan de orde. Judo is geschikt voor jon gens en meisjes. Omdat respect voorop staat, is het zeer geschikt voor onzekere kinderen. Door het volgen van judoles sen worden ze weerbaarder. Tijdens de training van Karate-jitsu komen onderdelen als snelheid, kracht, durf en bewegingsinzicht aan de orde. Respect voor de tegenstander en zelfbe heersing zijn belangrijke onderdelen. In de tweede groep wordt extra aandacht besteed aan zelfverdediging. Karate heeft daarmee een positieve werking op het zelfvertrouwen. Met name de vrouwelijke karatekas voelen zich door de training zelfverzekerder. Daarmee blijkt dat deze sport geschikt is voor jongens/heren en meisjes/dames. De eerste groep is voor jeugd van 6 jaar tot 12 jaar. In de tweede groep trainen jongeren vanaf 12 jaar en volwassenen. Bij taiji gaat het erom lichamelijk en psy chisch evenwicht te krijgen. Dit gebeurt door middel van langzame, vloeiend in elkaar overlopende bewegingen van het lichaam. De bewegingen verlopen altijd via een vast patroon, zogenaamde vormen. Hierdoor wordt souplesse en balans getraind. Door de concentratie op de bewegingen raakt het hoofd leeg, waardoor u zich na een uurtje taiji ont spannen en energiek voelt. Eigenlijk kan iedereen taiji doen, zowel jong als oud. Bij taiji maakt u geen onverwachte of geforceerde bewegingen, waardoor het lichaam niets te lijden heeft. G-judo is voor een kleine groep bin nen de vereniging waai" wordt getraind door mensen met een kleine of wat grotere handicap. Ook voor blinden of mensen die slecht ter been zijn is judo een geschikte sport. Jongeren voor wie de reguliere sport teveel prikkels biedt kunnen prima in deze groep meetrai- nen. Jaarlijks wordt het leukste judo toernooi van Nederland in onze eigen sporthal Ons Genoegen gehouden. Het Judofeest Texel is dit jaar op 8 oktober. Bij G-gym kunnen mensen met een beperking (lichamelijk of verstande lijk) zich onder begeleiding van Connie Joling en een groep enthousiaste vrijwil ligers lekker uitleven. Er wordt gesport in kleine groepjes, zodat iedereen op zijn eigen niveau kan meedoen. Door individuele oefeningen worden vaar digheden als gooien, vangen en mikken geleerd of verbeterd. Ook wordt er aan samenspel gedaan. Iedere week wordt er ander sport en spel aangeboden. Voor alle afdelingen van Budovereniging Shima geldt: de eerste twee lessen zijn vrijblijvend. U kunt zonder aanmelding komen kijken of meedoen. Voor meer informatie, trainingstijden en -locaties, etc, kijk op wwTv.shimatexel.nl of mail naar shimatexel@)gmail.com. Taiji: woensdag 7 september Judo 2: donderdag svpierr.be: FightFit: donderdag 8 september Bij alle afdelingen geldt: de eerste twee lessen vrijblijvend!

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 7