Snelle tijden bij zomerse tijdrit TEXELSE IQ COURANT Nieuwe zwemtocht over Marsdiep Ruiters behalen winstpunten bij Akenburg 1 VRIJDAG 9 SEPTEMBER 2011 Niels Jimmink snelste Texelaar Hoge snelheden op het Neder lands kampioenschap tijdlijden voor vrije renners dat zaterdag werd verreden. Snelste individu ele renners was Jurrien Rom Colthoff, die het traject van 28,5 kilometer aflegde in 37.32 minuut. Snelste Texelaar was Niels Jim mink, die finishte in 41.08. De wedstrijd langs en over de dijk van Oudeschild en De Cocksdorp en terug werd verreden op een dag die volgens velen de mooiste dag van deze zomer was. Zonnig, warm en een matig zuidoostelijk briesje, dat in de loop van de middag wat aantrok, waardoor menig renner op de terugweg op de tanden moest bijten. Met name ter hoogte van de IJzeren Kaap en de klimmetjes slaagde menigeen er niet in de beoogde snelheid er in te houden. Een uithoudingsproef waarbij condi tie, cadans, krachtverdeling, het materiaal en vooral het doorzettings vermogen de strijd aan gaan met de elementen, leder voor zich. Jonge talenten, routiniers, veteranen, man nen en vrouwen werden bij de start op weg geholpen door Gerrit Terwindt en aangemoedigd door speaker Albert Hoven. Er deden tan dems mee, met achterop visueel gehandicapten en er gleden snelle ligfietsen over het asfalt. Snelste individuele renner Jurrien Rom Colthoff, uitkomend in de cate gorie 16 tot en met 39 jaar, stampte heen en weer met een gemiddelde 45,56 km/uur op de teller. Colthof werd in zijn categorie gevolgd door Johannes de Groot (tweede) en Simon Schram (derde). In de cate gorie 40 tot en met 49 jaar ging de titel naar Marcel van Beek, voor John Antens en Tony Verschuren. Henny Rovers won het kampioen schap in de categorie 50 jaar en ouder. Robert Godfroid eindigde als tweede, Ruud Jongeling als derde. Suzanne van Gelder, Marion Gers- sen en Janette de Groot Bron ver deelden de medailles in de categorie dames 16 tot en met 34 jaar. De snelste dames kwamen echter uit in de categorie dames veteranen (35 jaar en ouder). Janny Kleinjan haalde al snel in de rit de een minuut eerder gestarte Marion Bax in en verzeker de zich zo van de titel. Bax hield Kleinjan op de terugweg in het vizier en eindigde als tweede. Marti Valks eindigde als derde veterane dame. De strijd onder de Texelaars besliste Niels Jimmink in zijn voordeel. Met 41.08 was hij Ruben van Vliet en Niels Bakker ruim voor. Karlijn van der Burg eindigde als snelste Texelse dame. Van der Burg bleef Natatscha Achter de schermen Invulling van der Vis twee seconden voor. De strijd tussen de tandems werd met overmacht gewonnen door Timo Fransen en Alfred Stelleman. Met 36.21 bleef het duo Joop Ver straten en Jan Mulder ruim voor. Wander te Boekhorst Pel Ie Vale eindigden als derde tandem. De snelste tijden werden weer geno teerd door de ligfietsen met stroom lijn. Dankzij de lage fietspositie en de stroomlijn is de luchtweerstand beperkt en worden hoge snelheden bereikt. Alwin Visker finishte in 29.21 seconden, goed voor een gemid delde snelheid van 58,26 km/u. Edu- ard Botter en Wim Schermer eindig den als tweede en derde. De volledige uitslagen staan op de web site van organisator Wielersport Texel: www.wstexel.nl. Gerard Timmerman Een groep van dertig zwemmers wil zondagmiddag zwemmend het Marsdiep oversteken. De zwem tocht is georganiseerd door zwem- en poloclub TX'71. De zwemmers, van wie drieëntwintig Texelaars en zeven overkanters, gaat vanaf 13.30 uur te water bij Lands End in Den Helder. Volgens Peter Haker, één van de organisatoren en deelnemer, is het de bedoeling om in groepjes van vijf om de paar minu ten te starten, zodat de meesten tegelijk aankomen op de Hors. De vergunningen om het Marsdiep over te zwemmen, zijn allemaal geregeld, maar het is voor de organi satie nog wel spannend wat het weer doet. Haker benadrukt dat vei ligheid voorop staat en dat betekent onder meer dat het niet te hard mag waaien. 'Anders kunnen de volgbo ten niet goed meer bij een zwemmer komen als er wat aan de hand is.' Er varen diverse volgboten mee en er zijn ook kanoërs aanwezig. Zondag om 10.00 uur wordt de knoop door gehakt of de tot de verbeelding sprekende tocht gemaakt wordt. Haker hoopt van wel. Een jaar gele den moest de tocht afgeblazen wor den in verband met het slechte weer. Een alternatieve datum is niet geprikt, omdat het anders wel erg laat in het jaar wordt dat het tij gun stig staat. De zwemmers vertrekken bij afgaand water, zodat ze niet het Vroege tocht naar de Schorren Voor natuurliefhebbers die er niet tegen op zien vroeg op te staan, verzorgen gidsen Klaas de Jong en Dick Schermer zondag 18 en zon dag 25 september een tocht naar het wad. De wandeling gaat om 6.30 uur van start op Waddenpark Avanti aan de Stuifweg in polder Het Noorden. Onderweg worden De Schorren en het nieuwe natuur gebied Utopia aangedaan. Ook wordt gehoopt de zon te zien opkomen. Na afloop kan op Avanti worden aangeschoven voor een ontbijt. Deelname kost €14,50, inclusief ontbijt. Opgave via tel. 318353. Er kunnen maximaal twintig mensen mee. Warme kleding wordt aanbe volen en ook verrekijker en fototoe stel mogen niet worden vergeten. risico open in de route van de boot te komen Als de tocht doorgaat, komen de eerste zwemmers naar verwachting om half drie aan op de Hors aan. Ze worden daar opge wacht door begeleiders in een aan tal jeeps met eten, drinken en kle ding. Belangstellenden die moeilijk ter been zijn, kunnen volgens Haker meerijden met een jeep. Zij moeten dan rond 13.45 klaar staan bij paal 9. De zwemmers hebben de afgelopen tijd geoefend op de circa vier kilo meter lange zwemtocht door van Ceres naar Dijksmanshuizen te zwemmen. 'Dat is ongeveer even lang.' De zwemtocht over het Mars diep werd in 2009 door de zwem- club in ere hersteld. Daarvoor was de tocht bijna vijfentwintig jaar niet in georganiseerd verband gezwom- Vlinderwinkel Eilandcompetitie Programma dinsdag 13 september Veld A 19.00 Cocky's Warmmop Jumbo 19.45 Jumbo Autocentrale Warmmop 20.30 Pepermolen Vlinderw Autocentr 21.15 NIOZ1 Paal 28/DK Vlinderwinkel 22.00 Kobeko Randstad Veld B 19.00 RAB Rabo 19.45 Ecotiem PFB 20.30 Falcon NIOZ 2 21.15 Alektraon Wessels 22.00 IBS Mantje Veld C 19.00 Krim Tevoko (j) 19.45 De Rog SVC 20.30 De Waal Timmer's 21.15 Bar S Kobeko 2 22.00 Klif 23 Otto's NIOZ 1 Rabo Ecotiem De invulling van de Groeneplaats laat waarschijnlijk nog wel even op zich wachten, maar de invulling van de discussie over het hart van Den Burg draait op volle toeren. En hoe! In de krant hebben we de laatste tijd menig kolom over de Groeneplaats gevuld, maar de dis cussie die zich dinsdagavond in de raadszaal voltrok, mocht er ook wezen. Een korte bloemlezing van de wijze waarop één en ander werd ingevuld. Neem Pieternel Geurtz die als hoedster van een horizontale Groeneplaats inspreekt. Zij vult op geheel eigen wijze de vijf minuten in die de voorzitter haar toebedeelt en heeft geen boodschap aan het feit dat vijf minuten over het alge meen na vijf minuten voorbij zijn. Wie ruimte bevecht, neemt de ruimte, dus Geurtz laat zich de kans om elke potentiële vorm van bebouwing tegen de vlakte te pra ten niet ontnemen. Dick Drijver doet zijn best elke potentiële vorm van bebouwing met passie en gedegenheid uit de grond omhoog te praten. Hij betoogt als inspreker dat de ver foeide nul-optie (de Groeneplaats laten zoals die nu is) woensdag 13 juli wis en waarachtig als serieuze optie op tafel heeft gelegen toen een meerderheid van de raad voor doorgaan met optie 2a (bouwen) koos. Een terugblik op de stukken van 13 juli leert dat Drijver tech nisch volkomen gelijk heeft, de nul-optie wordt genoemd naast vier andere opties voor de Groene plaats (1a, 1b, 2a, 2b), maar je moet toch ook constateren dat de nul-optie een beetje een vijfde wiel aan de wagen wordt gepresen teerd. Het is aan de raad om keu zes te maken, maar het college laat in ieder geval blijken voor de nul optie niet warm te lopen. Joop Groeskamp onderneemt een prachtige poging de nul-optie met terugwerkende kracht alsnog een plek in het gelopen interactieve proces over de Groeneplaats te geven. Tegenstanders van bebou wing vinden dat de nul-optie in dat proces nooit serieus aan de orde is geweest, maar Groeskamp vindt dat een toenmalig plan van het College van Ereburgers wel als nul optie kan worden gezien. En die optie is destijds van tafel geveegd. Naspeuring in het archief van de krant leert dat ereburgers Harry de Graaf, Kees de Jager en Jan Wol kers in 2007 inderdaad reppen over een plein zonder raadhuis. Maar ze pleiten tegelijkertijd ook voor de realisatie van een nieuwe binnen ring om het beoogde plein om zo meer levendigheid in het centrum te krijgen. Je kunt het plan van de ereburgers een nul-optie noemen, maar als we de zaken dan toch met terugwerkende kracht opnieuw gaan invullen, is de term nul-op tie- plus (die variant was er nog niet) misschien een betere benaming. Gerbrand Poster en Nils Lely weten de toehoorders te verrassen met totaal tegenovergestelde invullin gen van het huidige centrum. Pos ter verkondigt dat er veel leegstand is, Lely zegt in een reactie dat er de afgelopen jaren juist veel zaken in het centrum zijn bijgekomen. Je vraagt je als toehoorder even bezorgd af of er soms twee dorpen met de naam Den Burgen op het eiland zijn. De tweede gedachte is dat de heren waarschijnlijk elk hun eigen route hebben gevolgd en daarmee alvast een bodem heb ben gelegd voor de 'dubbele ring- structuur' die de werkgroep Hart versterkend zo graag hersteld wil hebben in het centrum. Maar de meest briljante invulling aan de discussie komt op naam van Poster persoonlijk. Hij heeft wel een oplossing voor het gat dat in de gemeentelijke begroting zou ontstaan als de plannen voor nieuwbouw van de baan zouden gaan. Dan moet de gemeente maar gewoon de aandelen in het vlieg veld verkopen. Het komt zo onver wacht uit de lucht vallen dat Groes kamp er nog eens extra naar informeert en dan onverholen laat weten dat hij dacht dat dat voorstel toch echt een grapje was. In de raadsvergadering van woens dag 14 september gaat de discus sie verder. Wat voor invulling die dan zal krijgen? Geen idee, maar ik kijk er inmiddels wel naar uit. En zolang er op de Groeneplaats zelf niks verandert, kan het ook nog weinig kwaad als er links en rechts zo nu en dan een eigen invulling aan het geheel wordt gegeven. Jeroen van Hattum Trainingen AVT Badminton Atletiekvereniging Texel is weer begonnen met de trainingen. Alle jeugdleden krijgen twee keer per week les in werp-, loop- en springonderdelen. Trainingstijden en informatie op www.avtexel.nl. Geïnteresseerden kunnen vrijblij vend een paar keer meedoen. Het badminton is weer van start gegaan. Er wordt gespeeld in sporthal Ons Genoegen in Den Burg van 19.00 tot 22.00 uur. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Marius Witte op tel. 317262 of Margriet Reij 312345. Okido-yoga In yoga- en meditatiecentrum De Aleph in Den Burg worden vanaf 14 september lessen oki- do-yoga gegeven. De lessen worden gegeven op woensdag en duren van 17.30 tot 18.40 Bij okido-yoga worden energieke en ontspannende oefeningen afge wisseld. Sommige oefeningen wor den in tweetallen gedaan. Deze Meerdere leden van de Wadden- ruiters en De Kleppertjes hebben één of meer winstpunten behaald bij de spring- en dressuurwed- strijd die afgelopen weekend bij manege Akenburg werd gehou den. De resultaten tellen mee voor het clubkampioenschap. De wedstrijd, georganiseerd door de springcommissie van de vereni ging, bestond uit twee onderdelen, 's Ochtends stond springen op het programma, 's middags volgde de dressuur. De deelnemers konden in beide disciplines twee parcoursen respectievelijk proeven rijden. De allrounders deden aan beide onder delen mee. Ze konden kiezen uit de BB-klasse (om te oefenen) en de Z- klasse (voor gevorderden). Anouk Zegers was met pony Noor tje op dreef in de BB-klasse sprin gen. Zij won zowel op het eerste als het tweede parcours. Sanne Zand- stra (op Banjer) en Marouscha van Egmond (op Koen) legden beslag op de tweede plaats. In het L-springen voor pony's ver diende Lianne Wetenkamp op Pax een oranje lint. Zij won op het eerste parcours en mocht in totaal vier winstpunten bijschrijven. Op het tweede parcours zette Manon List met Puck in de barrage de snelste tijd neer. Zij verdiende drie winst punten. In deze klasse was er ook een winstpunt voor Mirjam Hin op Dangerboy. Leonie van Schaik won met Tristan beide parkoersen bij de B-paarden, wat haar vier winstpunten oplever de. Ook Annemieke Bos bleef fout loos, maar haar wijze van rijden werd door de jury iets lager beoor deeld. Wel behaalde ze twee winst punten. Het tweede parcours reed ze in een hogere klasse. Toch won ze direct de eerste prijs en twee winstpunten. Kim van de Werve kreeg twee strafpunten en verdien de één winstpunt. In de dressuur klasse BB-pony's categorie A/B reed Marouscha van Egmond op Koen een nette proef, waarmee ze maar liefst 195 punten verdiende. Haar score was boven dien goed voor de eerste plaats. In de categorie C was de eerste plaats voor Sanne Zandstra op Banjer (182 punten). In de categorie D/E won Anna van de Sluis. In de tweede proef categorie C/D/E werden Anna van de Sluis en haar pony Be Delici ous opnieuw eerste, ditmaal met 184 punten. Bente Jalving op Rico werd tweede (182). In de klasse BB zijn geen winstpunten te verdienen. De klasse is bedoeld als voorberei ding op officiële wedstrijden. In de L-klasse werd Lianne Weten kamp in beide proeven eerste, met 186 en 189 punten. Dit leverde haar 2 winstpunten op. In de klasse M1/ M2 werd Laura Westerlaken op Dominica in de eerste proef eerste. In de tweede proef ging de winst naar Esmee Zoer op Ster. Zij debu teerde in deze klasse en verdiende direct een winstpunt. In de klasse B reed Brigitte Landaal haar nieuwe paard Rachmaninov tweemaal naar de winst, met maar liefst 191 en 195 punten. In de L1/L2 werd in de eerste proef Caroline Wetenkamp op Cylithya Z. eerste met 191 punten. Zij won ook de tweede proef, met een prachtige score van 197 punten. Tweede plaatsen waren er voor Celine Uriot met Uppie (189 punten) en Kim van de Werve op Zandro (184 punten). In de M1/M2 werd Charity Wetsteen eerste, maar genoeg voor een winst punt was dat niet. Evalien Weterings op Svenna (183 punten) bracht de tweede proef op haar naam. Geen prijs, maar wel winstpunten waren er voor Merel van der Linde en Marloes van der Vis in de klasse L. In de klasse Z1 veroverde Priscilla Noorlander op Wianorette tweemaal de eerste prijs, met 210 en 220 pun ten. Het was de laatste outdoor-wed- strijd van dit jaar. Zondag 23 okto ber wordt de eerste indoor-wedstrijd gehouden. Komend weekend doen diverse combinaties mee aan de samengestelde wedstrijd. Light Aircraft Fly-in op vliegveld Op Vliegveld Texel aan de Post weg vindt van 9 tot en met 11 september de 3rd Dutch Light Aircraft Fly-in plaats. De fly-in is, in tegenstelling tot een vliegshow, voornamelijk een eve nement voor de deelnemende vliegtuigen en bemanningen. Doel van het evenement is om de band tussen de deelnemers te verstevi gen en om Texel en het vliegveld onder de aandacht van de piloten te brengen. De circa honderd aan gemelde vliegtuigen komen uit heel Europa, de meeste uit Nederland, België, Duitsland en Engeland. Waren tijdens de 'taildragger fly- ins' van de afgelopen jaren de toestellen vaak historisch, dit weekend gaat het met name om zelfbouwtoestellen, zoals types als de Europa en de RV's. Deze vlieg tuigen zijn vaak nog maar een paar jaar oud en voldoen aan alle eisen. De gemeente heeft toestemming verleend dat deelnemende beman ningsleden op het vliegveld mogen kamperen. Publiek is welkom, maar de organi satie meldt met nadruk dat er geen vliegdemonstraties plaats vinden. De toeschouwers kunnen de meest bijzondere toestellen vanaf het vliegveldrestaurant zien staan. Bezoekers wordt aangeraden per fiets naar het vliegveld te komen. De organisatie hoopt dat het (vlieg)weer dit keer wel meewerkt, want de Taildragger Old Timer Fly-in viel half juni volledig in het water met slechts vier deelne mers. Meer informatie is te vinden op www.texelairport.nl en www.flyin. nl. vorm van yoga werd ontwikkeld door de Japanse meester Masahi- ro Oki (1921-1985), die op grond van zijn eigen ervaringen Indiase yoga, Oosterse geneeswijzen en martial arts combineerde. De les sen worden gegeven door Paul van Mierlo. Hij studeerde okido-yoga in Japan en is sinds december 1991 leraar. Er wordt - voorlopig alleen op woensdag - les gegeven in een kleine groep. Tennisjeugd naar Grootebroek Danilo Griffioen, Pascal Saai, Sterre Kiltz en Ilse Brand heb ben namens Deuce goede resul taten behaald op tennistoernooi De Afsluiter in Grootebroek. Bij dit sterk bezette toernooi zijn punten te behalen voor de jeugdranglijst, waardoor het veel fanatieke spelers trekt. De 10-jari- ge Danilo Griffioen werd overtui gend eerste bij de jongens tot en met 10 jaar. Ook streed hij goed mee bij de jongens tot en met 12 jaar waar hij, na twee winstpartijen, clubgenoot Pascal Saai tegen kwam in de kwartfinale. Na een enerverende driesetter trok Saai aan het langste eind. Deze verloor de halve finale, maar won de strijd om de derde en vierde plaats. De 11-jarige Saai wist daarmee door te dringen tot de kwartfinale van de JE 14K Sterre Kiltz wist bij de ME 14r tot de halve finale te komen, maar verloor deze van de als eerste geplaatste Monique Senyk. Vervol gens verloor ze de partij om de derde en vierde plaats (6-2, 6-4). Samen met Ilse Brand kwam ze tot de halve finale in de MD 14. Brand wist de ME 12K op haar naam te schrijven. Ze speelde al haar partijen met overtuiging en won in de finale met 6-0 en 6-2 van de sterk spelende Michelle van de Drift.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 10