TEXELSE^COURANT 'Groei vervoerscijfers TESO niet langer vanzelfsprekend' College werkt in rust aan centrum TEXEL Cf roen ^wartsj'exeh in het harL, T B&B nieuwe eigenaar van kantoorvakhandel rvunouivi OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12606 VRIJDAG 9 SEPTEMBER 2011 Wespen bouw Honderd zelfge bouwde vlieg tuigen doen dit zoete nel weekeinde Texe aan voor meltjesweg de Dutch Light Aircraft Fly-in 'JM De lucht rond de boerderij van Nico en Theo Boersen is zwanger van H de geur van aardbeien. In Oosterend wordt de Open Monumenten dag zaterdag gecombineerd met visrook- wedstrijden. ..IK WIJS UW VERZOEK AF... ALS PIJNLIJKE UITSPRAAK. Foto's van medewerkers op hun uiteenlopende werkplekken binnen het bedrijf maken een belang rijk deel uit van het jaarverslag van TESO. Daarmee wil de veerdienst hen 'nadrukkelijk op de voorgrond' plaatsen, 'als blijk van dank voor hun waardevolle bijdrage aan het TESO-product'. De foto's werden gemaakt door Pieter de Vries. De vormgeving van het jaarverslag was in handen van Studio Grabowski, het boekwerk werd in een oplage van 1000 exemplaren gedrukt door Mediabu reau Langeveld en de Rooy. Meer over TESO in het artikel hiernaast en op pagina 11. Voor het eerst in vele jaren heeft TESO in het boekjaar 2010-2011 (1 april tot en met 31 maart) min der passagiers vervoerd dan het jaar ervoor. Het is nog te vroeg om te spreken van 'een overtui gende trendbreuk in de kwanti tatieve vervoersontwikkeling', maar duidelijk is dat groei - die lange tijd bovendien veel groter was dan geraamd - niet langer vanzelfsprekend is. Dat staat te lezen in het jaarverslag van de Koninklijke NV Texels Eigen Stoomboot Onderneming, dat woensdag aan de pers werd gepre senteerd en dat vrijdag 30 septem ber onderwerp van gesprek zal zijn tijdens de jaarlijkse algemene ver gadering van aandeelhouders. De daling werd vooral veroorzaakt door het slechte zomerweer in augustus, traditioneel de drukste vervoersmaand. TESO zette in die maand 13 procent minder reizigers en 5 procent minder personenau to's over. Over het hele boekjaar gezien werden 4,94 procent min der personen vervoerd. Het jaar ervoor was nog sprake van een stijging van 3,74 procent. Ondanks een daling van het aantal personenauto's werden in 2010- 2011 toch iets (0,33 procent) meer voertuigen overgezet. Dat was vooral te danken aan een groei van 5,31 procent in de categorie voer tuigen met een lengte van meer dan 5,5 meter. In totaal werden 1.389.514 personenauto-equiva lenten (PAE) vervoerd. Ter vergelijking: het vervoer van voertuigen in de maanden april tot en met augustus van 2011 is ondanks de economische tegen vallers en het natte weer in juli en augustus met 2,41 procent gegroeid. 'Deze groei past nog steeds in de prognose die DTV Consultants in 2008 heeft opge steld voor de periode tot 2040. Sinds 2008 is het aantal voertuigen dat we op jaarbasis vervoeren alweer met 80.000 toegenomen. We houden daarom onverminderd rekening met een stijging van 50 tot 60 procent tot 2040. De nood zaak blijft om in een nieuw schip en GTB Rara: Het is grijs, het heeft een heel grote mond en het wil op Texel alles tegenhouden. Niet als het iets is wat we al lang hebben, dan niet. Een nieuwe foeilelijke boerenschuur, een nog grotere boot, een fantasieloze gevel van een bouwbedrijf? Daarte gen heeft de GTB volstrekt geen bezwaar. Maar o wee als het iets nieuws is. Een gedurfde museumge vel? Grauw! Een theesalon op Brakestein? Snauw! Een klimbos bij De Koog? Gruwel! Een cultuureiland in de oude LTS? Pas maar op! Men sen die met iets nieuws komen zijn slecht, vindt de GTB. Driekwart van het eiland leeft van de toeristen, maar zij verkwanselen het eiland. Waar het op neerkomt bij de GTB: Wij zijn bang voor iets nieuws, want dan kun nen wij niet meer suffig voortkeute len. En wat vindt Woelmuis? Die wordt al wat grijs om 't snuitje, maar is toch tegen de Grauwe Terreur Bri gade. Want Texel knapt er zo van op, met wat nieuwe kleurtjes er bij. Woelmuis Burgemeester en wethouders nemen alle rust om te bekijken welke behoefte er is aan wonin gen en winkel- en horecaruimte op de Groeneplaats. Dat liet wethouder Eric Hercules dinsdagavond weten in een debat over de toekomst van het centrum van Den Burg. Die was goed gevuld met opinies en argumenten vóór en tegen nieuwbouw, maar beslui ten werden er niet genomen. Vol gens Hercules is het college bezig met de uitvoering van het raadsbe sluit dat woensdag 13 juli werd genomen. Daarin werd vastgelegd dat het college eerst een kavelon- derzoek doet om de behoefte aan nieuwbouw te peilen. hoort Texel ook een laagdrempe lige winkel met spullen voor basis- en voortgezet onderwijs te heb ben. 'Je moet er toch niet aan denken dat je als scholier op Texel niet eens een hippe agenda, rekenmachines of andere spullen voor school kan krijgen. We heb ben zelf de werkstukken en afstu deeropdrachten voor onze studies uiteindelijk ook bij L&R laten kopi ëren en inbinden.' Volgens Van der Vis en Den Boer blijven Ben en Onnoline Zegeren het gezicht van L&R. Fiona Witte blijft medewerker en het team wordt versterkt door Rein Stam van B&B. Het assortiment gaat voor honderd procent uit school spullen en kantoorartikelen bestaan, de copy en printshop blijft bestaan en de onderneming gaat zich weer toeleggen op het leveren van kantoorapparatuur en ergonomisch verantwoorde werk plekken. Bekeken wordt ook wat voor ontwikkelingen in de toe komst mogelijk zijn. 'Eerste speer punt is het lanceren van een nieu we webwinkel waarin het ondernemersgemak voorop moet staan.' De kantoorvakhandel komt voort uit de drukkerij die Willem Lange veld en Adriaan de Rooij in 1887 in het centrum van Den Burg begon nen en waaruit ook de Texelse Courant is voortgekomen. De win kel aan de Parkstraat was tot 1996 onderdeel van Langeveld de Rooy, totdat het huidige media bureau naar de Spinbaan in Den Burg verhuisde. De winkel aan de Parkstraat ging toen onder leiding van Ben en Onnoline Zegeren zelf standig verder als Kantoorvakhan del L&R. Astrid van der Vis en Maarten- Jeroen den Boer van B&B Van der Vis en Den Boer hebben kantoorvakhandel L&R aan de Parkstraat in Den Burg gekocht. Daarmee is voorkomen dat de zaak, die al generaties lang in het centrum van Den Burg zit, per 1 oktober zou moeten sluiten. Den Boer en Van der Vis zeggen dat ze het zover niet wilden laten komen, onder meer omdat ze zelf al jaren klant zijn van L&R. 'We onderken nen het belang van een goede leverancier van kantoorspullen op het eiland. Niet alleen voor het eigen kantoor, maar ook voor andere ondernemers is het heerlijk als je even naar de Parkstraat kunt lopen om een kasboek, ordners of facturatiepapier te halen.' Volgens de eigenaren van B&B Hercules benadrukte met klem dat er nog geen enkele afspraak met wie dan ook is gemaakt, nadat gesuggereerd werd dat er al kavels zouden zijn toegezegd. Het debat wees uit dat een meerderheid van de raad achter het besluit van 13 juli blijft staan om door te gaan met de ontwikkeling van nieuwbouw. Woensdag 14 september worden besluiten genomen over de motie van Texel 2010 en GroenLinks om het besluit terug te draaien en de Groeneplaats te laten zoals die nu is. Hercules liet na vragen van Annie Hin (Texel 2010) weten dat de gemeente elk jaar dat er niet wordt gebouwd op basis van ren telasten €45.000,- kwijt is. nieuwe havenfaciliteiten te investe ren', zegt directeur Cees de Waal in een toelichting. De voorbereidingen werden al in 2008 in gang gezet, maar per 1 januari 2012 maakt TESO officieel een begin met het project dat moet leiden tot de ingebruikname van een nieuw schip in 2015. Voorlopig uitgangspunt is dat dit schip in ieder geval niet kleiner zal zijn dan de Dokter Wagemaker. Het bedrijf is deze week begonnen met het werven van een projectleider voor de nieuwbouw. Meer over het jaarverslag van TESO op pagina 11 Trafostations De gemeente verkoopt aan NUON twee stukjes grond voor de bouw van transformatorhuisjes. Het gaat om een stuk van 15,5 vierkante meter nabij Molenstraat 86 en een stukje van 20 vierkante meter nabij Bosrand weg 201. kom badkamers kijken open zat. 10.00 - 12.30u Westend www.texelseautopagina.nl TEXELSEÖCOURANT Onze bezorgers verspreiden /andaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): vakantiekrant Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op .txl Bekendmakingen op pagina 12

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1