rs TEXELSE 3 COURANT Hawaiiaanse maanvis bij Texel Culinair Keurmerk voor gemeente Ruime belangstelling voor half kindermenu \f V VRIJDAG 9 SEPTEMBER 2011 Vogelhuus demonstreert de 45 kilo De keukenbrigade Een paar dagen geleden zwom hij taurant 't Vogelhuis in de Dorps- nog ergens in warme wateren, straat. Het restaurant maakt er al maar vanaf vanmiddag (vrijdag) ligt jaren een sport van tijdens het eve- hij op het ijs tijdens Texel Culinair in nement met een bijzondere vis te De Koog. Een Hawaiiaanse maan- komen en in verband met de her vis van maarliefst 45 kilo is tot en opening van 't Vogelhuis is dit jaar is 70 cm hoog zonder vin (90 cm met zondag de blikvanger bij res- volgens chefkok Joop Dekker extra met vin) en 1,20 meter lang. uitgepakt. 'Deze vis is donderdag ochtend vers vanaf Tahiti bij ons gearriveerd', aldus Dekker. Tahiti is één van de Frans-Polynesische eilanden in de Stille Zuidzee. De vis Bijeenkomst LandRovers Texelse eigenaren van het auto merk LandRover hebben het plan opgevat een vereniging op te rich ten. Met welk doel moet nog wor den vastgesteld, maar gedacht wordt aan het uitwisselen van ken nis, het ruilen van onderdelen en gezamenlijke (rij)activiteiten. Zondag 11 september wordt een eerste bijeenkomst gehouden. Deze vindt plaats in strandpavil joen KaapNoord bij paal 33 en begint om 10.30 uur. Meer wetens waardigheden en veel foto's staan op de website www.landro- versoptexel.nl. In het weekeinde van 16 tot 18 september doen zo'n 150 LandRo vers het eiland aan ter gelegenheid van een familieweekend op vakan tiepark De Krim. Op zaterdag wordt een rondrit over het eiland gemaakt, zondag zijn er sportieve activiteiten op het strand bij de vuurtoren. Zanggroep De zanggroep van de Historische Vereniging hervat maandag 12 september de repetities. Dat gebeurt in Tusse de Banke aan de Groeneplaats in Den Burg, aan vang 20.00 uur. Nieuwe leden zijn welkom. De gemeente heeft gisteroch tend het keurmerk Veilig Ont ruimd! gekregen voor het gemeentehuis aan de Emmalaan in Den Burg. Veiling Ontruimd! is een eigen keur merk van HollandSafe BHV uit Oudeschild. Het keurmerk, dat onder meer bestaat uit een sticker die zichtbaar opgeplakt kan wor den, houdt in dat een organisatie is voorbereid op eventuele calamitei ten. Het betekent ook dat de orga nisatie aan alle wettelijke eisen voor bedrijfshulpverlening voldoet en dat de jaarlijkse ontruimingsoe fening met goed resultaat is gehou den. Wethouder Hennie Huisman ont ving het keurmerk van Martijn Eel- man van HollandSafe. De wethou der liet weten dat de gemeente er naar streeft het keurmerk voor al haar gebouwen te krijgen. Het gemeentehuis is vooralsnog de eerste in een reeks. Veilig Ont ruimd! is een jaar geldig. Holland- Safe toetst elk jaar of een organi satie nog voldoet aan alle voorwaarden om het keurmerk te verlengen. Ruim vijfentwintig restaurants op Texel hebben zich aangesloten bij de actie om kinderen tegen de halve prijs halve porties van gerechten voor volwassenen te serveren. Aan de overkant is er belangstelling voor de campagne van Annette van Ruitenburg, Anne Hottentot en Rob Maaswinkel. Zij willen met de campagne, die deze maand van start is gegaan, in restaurants het aanbod voor kinde ren uitbreiden. Dat moet de kinde ren de mogelijkheid bieden met meer gerechten in contact te komen dan vaste kindergerechten als frika del of kipnuggets. 'Het is ook een mooie manier om kinderen met streekgerechten in aanraking te laten komen en we willen zo graag een discussie over verantwoord eten krijgen.' Volgens Van Ruitenburg zijn de reacties over het algemeen goed. 'Chef-koks vinden het inspirerend om er wat leuks van te maken en sommige restaurants hebben een nieuwe kinderkaart gemaakt. Een restaurant heeft zelfs nieuwe place- mats gemaakt om de halve menu's onder de aandacht te brengen.' De campagne roept ook reacties op dat hij bedillerig is en aan tafel tot zeu rende kinderen leidt. Volgens Van Ruitenburg valt dat laatste reuze mee en is de actie voor een belang rijk deel juist bedoeld om discussie te krijgen. Slowfood West-Friesland en Slow- food Haarlem hebben inmiddels ook belangstelling getoond in de halve menu's, waardoor de actie volgens Van Ruitenberg verder zijn weg krijgt in Noord-Holland. 'En ik sprak laatst een restauranthouder uit Den Helder die het leuk om daar ook wat te gaan doen.' Wat de initiatiefnemers betreft, blijft de campagne niet beperkt tot september. 'We zijn al nieuwe posters aan het maken die restaurants na september kunnen ophangen.' De actie werd aanvankelijk gesteund door de VW, Slowfood Texel en de OSG en daar zijn de Sligro op Texel, Ekoplaza, Hoogvliet en Wadden goud inmiddels bijgekomen. Van Ruitenburg: 'Er zijn ook restaurants die de actie wel steunen, maar niet meedoen omdat zij zelf al bezig waren met eigen gerechten voor kinderen.' Bij Vincent Eilandkeuken aan de Grensweg in De Dennen wordt zaterdag van 12.00 tot 14.00 aandacht aan het project besteed. Verbouw Lidl lost knelpunt op De uitbreiding van het magazijn en de herinrichting van de laad- en losplaats van de Lidl-super- markt aan de Nikadel in De Koog betekent een belangrijke verbe tering van de verkeersveiligheid. Thans moeten de ladende en los sende vrachtwagens voor een groot deel op de rijbaan staan, waardoor het uitzicht voor het ove rige verkeer wordt belemmerd. Daarnaast is uitbreiding van de magazijnruimte dringend nodig om de seizoenspieken te kunnen opvangen. Momenteel behelpt het bedrijf zich met containers. Dat mag eigenlijk niet, maar b en w hebben daarvoor in januari een gedoogbeschikking afgegeven. Het duurt nog even voordat met de bouw wordt begonnen, want die is strijdig met het bestemmingsplan, zodat een ruimtelijke procedure (projectbesluit) moet worden gevoerd. Een deel (200 vierkante meter) van de benodigde grond is eigendom van de gemeente en zal aan Lidl worden verkocht. Geslaagd 'Snoeihout gevaarlijke situatie' Een flinke stapel snoeihout die langs en deels ook op de Pijpers- dijk nabij De Koog ligt, zorgde voor zoveel ergernis bij een Texelaar dat hij zich woensdagochtend bij de redactie vervoegde om er over te klagen. 'Ik vind het een gevaarlijke situatie, maar de gemeente doet er niets aan', aldus de man. Volgens hem ligt het hout er al zo'n tweeën- eenhalve week en heeft hij de gemeente maandag nog gevraagd de boel op te ruimen. Saillant detail is dat de stapel zich bijna recht voor het huis van de burgemeester bevindt. De gemeente liet woensdagmid dag in een reactie weten dat het snoeihout van een particulier betreft en dat deze er vorige week al op was gewezen dat hij het moest afvoeren. Toen dat dinsdag nog niet was gebeurd, maakte gemeentewerken er zelf een begin mee. 'Maar het was te veel om in één keer mee te nemen. De rest moet nog', aldus woordvoerder Linda Dinkelman. De kosten wor den in rekening gebracht van de betreffende particulier. Het gaat in totaal naar schatting om 20 kubie ke meter. Particulieren kunnen 2 kubieke meter gratis laten opha len. Mariene Dietrich in De Kroonprins Mariene Dietrich herleeft zondag 18 september in eetcafé De Kroon prins in Oosterend. Dat gebeurt in de theaterproductie The woman with the bedroom eyes, waarin haar onsterfelijke liederen worden gelardeerd met scènes uit haar leven, foto's en filmmateriaal. De diva wordt gespeeld door La Sirè- ne, pseudoniem van Wilma Bak ker. De show in De Kroonprins begint om 20.00 uur en kan worden gecombineerd met een driegan- gerdiner. De eerste gang wordt om 19.00 uur opgediend. De entree voor de show bedraagt €10,-; wie mee-eet, betaalt €37,50. Bert Witte (46) behaalde deze week de Akte van Bekwaam heid als Nota risklerk. Hij volgde daar toe een vierja rige deeltijd opleiding te Utrecht. Witte is sinds november 2006 werkzaam bij Dogger Hoo- gerheide Notarissen in Den Burg. Toeristenbelasting Het ziet ernaar uit dat de toeris tenbelasting het komende jaar nog volgens het bestaande systeem geheven zal worden. Er komt dus nog geen vast bedrag per bed per jaar. De oorzaak is dat het nieuwe systeem (forfaitaire heffing) bij de gemeente nog volop in studie is, mede op basis van de opvattingen die door de sector (Texelse Vereni ging van Logiesverstrekkers) zijn ingebracht. Tot advisering aan b en w is het nog niet gekomen. De toe ristenbelasting bedraagt thans €1,50 per persoon per nacht voor maxi maal zeven nachten. Het is niet te verwachten dat dit volgend jaar anders zal zijn. TexelEnergie TexelEnergie houdt vanavond van af 20.00 uur haar algemene leden vergadering in schietsportcentrum Odysseus in Den Burg. De zaal is open vanaf 19.15 uur. Leden van de energiecoöperatie moesten zich vooraf hebben aangemeld. Klazina en Bartina, familie en vrienden veel sterkte in deze moeilijke dagen. Een woord, een gebaar of een kaart, het doet je goed wanneer je iemand die je lief hebt missen moet. Langs deze weg willen wij onze dank betuigen voor de vele blijken van medeleven, in welke vorm dan ook, tijdens haar ziekte en na het over lijden van mijn vrouw, onze moeder, schoonmoe der en oma RENATA ANNA HELENA SCHIPPER-HELLER Vanwege de overweldigende belangstelling is het voor ons onmogelijk u allen persoonlijk onze op rechte dank te betuigen. Daniël en Corina Marco en Simone Ronald en Mirjam en kleinkinderen Texel, september 2011 Het overlijden van WILLEM laat ons nog steeds niet los. Na het overlijden hebben we pas ervaren hoe ver weven zijn leven was met ons, maar ook met u. Het is moeilijk het leven zonder hem weer vorm te geven. Het heeft ons goed gedaan te weten dat hij voor zoveel mensen veel heeft betekend. Al uw aandacht en zorg hebben ons getroost, daar willen wij u hartelijk voor bedanken. Carla Pijnacker-Roest William en Iris Bonita, Donny Den Burg, september 2011 Geboren: Wessel Owen Wessel is geboren op 5 september 2011 om 14.52 uur, weegt 3090 gram en is 50 cm lang. Monique en Arnold Krijnen Grote zussen'. Marit en Imme De Wittstraat 21 1792 BN Oudeschild Langs komen? Telefoon 0222-312191 Dit meisje ziet maandag Sarah Texelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en •17.00 uur. KOSTEN: €6,60 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,20 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Vanaf 13 sept. start het KunstHuys met het nwe dans-coach-muziek) sei zoen. Info: www.kunst- huystexel.nl Laat uw kampeerspullen hier achter, www.flnish- boxtexel.nl Voor 70 kleuren mozaïk- tegels gaat u naar Woon- kracht 7 aan de Vogelen zang. Schoonmaakbedrijf Brouwer/ schoorsteen vegen, tel. 0222-761791- 06-22864562. Kees Keijser, Molenbuurt, Lekkers per fiets bereik baar. Iedere middag ge opend, 13.30-18.00 Voor al uw schilderwerk binnen en buiten: Schil dersbedrijf Eschweiler. Tel. 315032. Tegelshowroom De Te- gelmeester, geopend op afspraak, 06-22288683. Krukas 3, Oudeschild. Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Ruime keuze o.a. Ortlieb en Basil fietstassen, uw fietswinkel Bets fietsen, tel. 312184. Je weet dat je goed zit met Bremer achter je! Assurantiekantoor Bre mer, Oosterend, tel. 0222- 318221. Lieve mensen, Na twee weken Gemini en zes weken Heliomare ben ik weer thuis. Ik wil graag iedereen die aan mij gedacht heeft heel hartelijk bedanken voor de belangstelling die ik door middel van bezoek, bloemen en veel kaar ten met bemoedigende woorden ontvangen heb. Het voelde als een warme deken. Hartelijke groeten, Ingrid Daalder Ruimtegebrek? Opslag ruimte op maat www. finishboxtexel.nl Herbestrating hogedruk- reiniging. Info: 888989 www.allround-texel.nl Voor novilon en marmo- leum gaat u naar Woon- kracht 7 aan de Vogelen zang Computeruitleg in be- grijipbare taal? Bel Rob, 06-51110685. A.V.T. Brou- Lekker is dichterbij dan u denkt. Kees Keijser, Fruit- bedrijf Molenbuurt. Ap pels en peren. www.texelseautopa- gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Computerproblemen? Snel en vakkundig thuis opgelost. Bel Rob, 06- 51110685. A.V.T. Brouwer Uitvaartverzorging Ton van der Slikke, tel. 365809/ 06-83164910. www.uitvaartverzorging- texel.nl Tijdens Texel Culinair schenken wij ook wijn von Wijngaard de Kroon van Texel. Tapas Bar Bodega^S Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60, De Koog, tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis, e.d. Tatenhove, Oudeschild, tel. (0222) 313809. Houtbouw „It Para- dyske" B.V., Noordber- gum Frl. Voor sierlijke autogarages, tuinhuisjes, schuren, paardenboxen, loodsen enz. Gemaakt van 28 mm geïmpregneerd ra bat. Alle maten mogelijk, rechtstreeks vanaf de fa briek. Info en folders tel. 0511-474655, www.it-pa- radyske.nl. Gevraagd: proefperso nen voetreflexbehande- ling op 10 of 30 september in Den Burg. Manda Berg- sma, tel. 319708. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3