texbjvgbcia.nl vakantiekrant Vrijdag 9 september Texel Culinair 16.00 uur. Texel Culinair, een proeverij van culinaire verassingen in de Dorpsstraat in De Koog, van 30 bedrijven. Het evenement wordt omlijst door live muziek en straattheater. Zaterdag 10 september Strender Visrook Wedstrijd 10.00 uur. Strender Visrook Wedstrijd. Vanaf 10 uur wordt in Ooste rend de jaarlijkse visrook wedstrijd gehouden. Prijsuitreiking 17:45 uur in de Kroonprins. Donderdag 15 september Dansgroep 14.00 uur. Folkloristische Dansgroep Oude Dansen toont kledij van Texelse burgers van weleer (periode 1850-1900). Het programma heet 'van opstaan tot slapen gaan'. Vrijdag 16 september European Skydiving League 10.00 uur. Vliegveld. Van 16/18 september is de ESL (European Skydiving League) finale: een grote parachutespring evenementen van Europa. Er zullen veel parachutisten zijn. Woensdag 21 september Helmert Woudenberg 20.30 uur. Klif 12, Den Hoorn, presenteert Helmert Woudenberg! Entree €18,- (diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst). Tel. 0222- 319633/info@klif12.nl Prijs €18,-. Zaterdag 24 september Kookdemonstratie 14.00 uur. Gratis kookdemonstratie van 14.00-16.00 uur in de kookstudio van Keukencentrum/Kookwinkel Texel, Bernhardlaan 186 Den Burg. Donderdag 29 september Sterren kijken 20.30 uur. Ecomare (buitengebied). Bij Volkssterrenwacht De Jager door een telescoop naar de sterren kijken. Alleen bij helder weer. Voor info en opgeven: tel. 06-53340063. Prijs €2,-. Zondag 2 oktober Oldtimers 11.00 uur. Op de haven van Oudeschild bij De Kombuis en Veronica staan tot 14.00 uur oldtimers. Er kunnen oude auto's, brommers en motoren worden bekeken. Zaterdag 8 oktober Texelse Bierbrouwerij 13.30 uur. Schilderweg 214 (tussen Den Burg en Oudeschild). De Texelse Bierbrouwerij is open van 13.30-18.00 uur. Rondleidingen om 14.00, 15.00 en 16.00 uur. Toegangsprijs met consumptie €7-, t/m 15 jaar €4-, Tel. 0222-320325. Donderdag 13 oktober Slufter Om 11.00 uur neemt de boswachter u mee door de zoute kreken van De Slufter. Info bij Ecomare 0222-317741, boeken via www. ecomare.nl. Kosten €7,-, tot 12 jaar €4,-. Vakantiekrant TEXEL TEXE Open Monumentendag Tijdens de Open Monumentendag op zaterdag 10 september kunt u allerlei gebouwen bezoeken die normaal gesproken niet toegankelijk zijn. Herbestemming van monumenten staan centraal met het landelijk thema 'Nieuw gebruik - Oud gebouw'. Tijdens de Open Monumentendag kunt u 23 monumenten bekijken. Voorbeelden van monumenten zijn de scha- penboet aan Zuidhaffel 21 bij Den Burg, boerderij Hunsingo aan de Postweg, de Eiland Galerij in Zuid-Eierland, het Loodshuisje (of Com mandeurswoning) in Den Hoorn. In deze laatste bevindt zich een van de mooist bewaarde interieurs van Texel uit de tijd van de loodsen en wal visvaarders. De Vuurtoren bij De Cocksdorp en het Maritiem Jut- tersmuseum in Oudeschild zijn de hele dag gratis te bezoeken. Lees verder in de Vakantiekrant op pagina 5. Texel Culinair 2011 Tijdens Texel Culinair 2011 kunt u genieten van de heerlijkste gerechtjes, gepresenteerd door 31 culinaire bedrijven. Kwaliteit en gezelligheid staan voorop in de Dorpsstraat in De Koog. Op zondag verzorgen sprookjesachtige artiesten een waar straatfestival. Deelnemers van Texel Culinair 2011 zijn onder andere Brasserie Rebecca, Brasserie Bos en Duin, Taj Mahal, Culinaire Verwennerij Bij Jef, Restaurant Grand Café Noordzee en Restaurant Quinty's. Al uw zintuigen worden geprikkeld. Wat dacht u van exclusieve gerechtjes als Aardappeltaartje van Texelse Aardappelen, Pasta met Texelse schapen/truffelkaas en Gazpacho met gamba in tempura van Texels Skuumkoppe? De wijn die geschonken zal worden, is Puento del Andes. Voor de bierliefhebbers is er Texelse Skuumkoppe en Texelse Bockbier. U betaalt gerechten en drankjes met Kögertjes. Meer informatie in de Vakantiekrant op pagina 11. Saskia Laroo met band in Klif 12 Saskia Laroo creëert nieuwe stijlen, die worden omschreven als 'nu jazz' of 'swinging body music'. Het resultaat is een prettig mengsel van hip hop, jazz, salsa, funk, reggae, dat niet veel muzikanten kunnen waarma ken. Saskia Laroo, in Amerika door pers en publiek gebombardeerd tot 'Lady Miles Davis of Europe', is een van de weinige vrouwen die al meer dan drie decennia een trompet blaast. Ze speelde in veel groepen eerst voornamelijk contrabas, maar later ook trompet. Ze maakte inmiddels vijf albums die variëren van dance, jazz en salsa-bop tot pure jazz. Op zon dag 25 september staat zij met haar band in Klif 12. Texel Halve Marathon Op zondag 25 september wordt vanaf de Dokter Wagemaker het start sein gegeven voor de vijfde Texel Halve Marathon. Dit evenement is binnen steeds kortere tijd volgeboekt: de eerste editie binnen zes weken en deze lustrumeditie binnen 8 uur. Ruim 1650 deelnemers starten en masse vanaf de boot. Om 11.30 uur vertrekt de boot vol Texelse renners naar Den Helder waar de groep 'overkantse' renners wordt opgehaald. Na de officiële start, omstreeks 12.30 uur op de Veerhaven, kan de wed strijd beginnen. Door vele lopers wordt dit als een van de mooiste loop wedstrijden van Nederland beschouwd. De finish is in het centrum van Den Burg, op de Groeneplaats. De vele toeschouwers, uitgelaten hard lopers, muziek en terrassen zorgen voor een gezellige en feestelijke sfeer. Deelnemers aan de marathon lopen 10 of 21 kilometer. Lees verder in de Vakantiekrant op pagina 5. TEXEL Vakantiekrant is mede tot stand gekomen door de medewerking van: Fruithof de Veen Galerie 14-16 Posthuys Hoge Berg Hollebol Hotel Texel Huifkar Jan P Huifkar-rit <astanjeboom <eijbouw ChalE Oudheidkamer Paal 21 PaardenTram Quinty's Restaura Rival Smulpot Slijterij Smidt-Witte Texelse Visspecialist Tuk Tuk sin Zeeland TX10 Emmie TX 35 Zee; in Onderhoud TX 20 Orion TX44 Hutjes V.d. Linde Fietsen V.d. Linde Paarden de Boer Vakslager Peter Haker Villaverhuur Texel Lees verder in de Vakantiekrant op pagina 5. Choco/citroen dessert van Bosch Zee Restaurant 200 gram bloem 1 ei 4 dl citroensap 200 gram chocolade 3 eiwitten 20 gram suiker Bereiding: Ingrediënten in de keukenmachine, draaien tot een deeg (bal) en 1 uur in de koeling laten rusten. Afbakken in een voorverwarmde oven op 200 graden. Citroensap en suiker aan de kook brengen, gelatine oplossen in koud water. Als het sap aan de kook is de opgeloste gelatine toevoegen. Het complete recept staat op pagina 33 van de Vakantiekrant die vandaag verschijnt. De Kroontjes Voorbeeld ingrediënten:

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 6