1EXBjQGBSDA.nl TEXELSE 2 COURANT Cocksdorper wint visrookwedstrijd TIME OUT DINSDAG 13 SEPTEMBER 2011 Aardbeienrit De MAB-club Texel houdt zon dag 18 september de jaarlijkse aardbeienrit. Inschrijven kan vanaf 13.30 uur bij de firma Schoenmaker aan het Wezen land, waar om 14.00 uur de start plaatsvindt. De rit, die wordt uitgezet door Patrick Simons, Jacco Boersen en Erik Witte, eindigt bij de Zelfpluktuin aan de Middellandseweg. Optredens Novalishoeve In de stallen van Novalishoe ve vinden zaterdag 17 en zaterdag 245 september optredens plaats. Theo en Wigert Dronkert onder de naam Skotwal 'Westfriese Texelse country'. Met akoesti sche gitaar zingen ze nummers van onder andere Bob Dylan, Rolling Stones en Johnny Cash. Dit optreden begint om 13.0 uur. Zaterdag 24 september brengt singer-songwriter Renee Kam- sma vanaf 14.00 uur vrolijke, grappige en ontroerende muzi kale verhaaltjes. Beide optre dens zijn gratis toegankelijk. Waddenavonden in De Kroonprins In eetcafé De Kroonprins vindt de komende maanden maandelijks een Wadden avond plaats, met presentatie van fotograaf Pieter de Vries. De avond bestaat uit een maal tijd met waddenproducten (vis soep en mosselen), met tussen de gangen door een presentatie van luchtfoto's die De Vries maakte van het Waddengebied. De avonden vinden plaats op 21 september, 12 oktober, 9 november en 21 december en beginnen steeds om 19.00 uur. Deelname kost €27,50, reserve ren is noodzakelijk. De visrookwedstrijd die zater dag in Oosterend werd gehou den, werd gewonnen door Jaap Koet uit De Cocksdorp. Daar mee moesten de Oosterender visrokers voor het eerst in de tien jaar dat de wedstrijd wordt gehouden, de prijs uit handen geven. Er hadden zich vijftien rokers aan gemeld, wier vaten stonden opge steld op het pleintje voor de voor malige gereformeerde kerk aan de Peperstraat, voor rotisserie 't Kerc- keplein aan de Vliestraat, op het pleintje in de Verlorenkost en op het achterterras van café De Kroon prins. Door deze opstelling was het overal gezellig druk, zonder dat de rokers last hadden van al te grote toeloop. Zo kon het publiek ook kennis nemen van de verschillende technieken die gebruikt werden en de grote diversiteit aan rookvaten. Ook de jury liep rond om iedere roker te beoordelen op werkwijze, netheid en behandeling van de vis. In De Kroonprins werd de vis ver volgens beoordeeld op presenta tie, netheid, gaarheid en smaak. De wedstrijd werd in twee sessies gehouden, 's morgens werd (rode) poon gerookt, 's middags slip tong. Winnaar Jaap Koet, die werd geas sisteerd door Arco van der Vis, liet de concurrentie ver achter zich. Het verschil met de nummer twee, Willem Jimmink uit De Waal, bedroeg maar liefst dertien punten. De kleuren van Oosterend werden uiteindelijk nog verdedigd door oud-Oosterender Johan Drijver uit Dystrofie In de Zr. Kueterzaal van het Gemini Ziekenhuis wordt woensdag 28 september een inloopochtend gehouden door de Nederlandse Vereniging van Posttraumatische Dystrofie Patiënten. Posttraumatische dystrofie kan ontstaan na letsel aan een lede maat, zoals een polsbreuk of enkel blessure, of na een operatie. De diagnose roept vaak veel vragen op, die het beste beantwoord wor den door iemand met dezelfde Heri Hodie viert zilveren jubileum Tennisvereniging Heri Hodi uit De Cocksdorp viert vrijdag 16 en zaterdag 17 september met toer nooien en feestavonden het 25- jarig jubileum. De tennisvereniging komt voort uit de viering van het 150-jarig bestaan van de polder Eierland in 1985. Na afloop van dat feest bleef een posi tief saldo over waarmee achter het Eierlandsche Huis twee tennisba nen werden aangelegd. Een groep aandoening. Vertegenwoordigers van de afdeling Noord-Holland van de vereniging zijn tijdens de inloop ochtend aanwezig om vanuit eigen ervaring informatie over de ziekte te geven. De bijeenkomst duurt van 10.00 tot 12.00 uur, aanmelden is niet nodig. Liefde Liefde is..samen de krant lezen. Dat zegt mijn schatje altijd. Ja, wat mij betreft mag de Texelse Courant wel elke dag verschij nen. Twee keer per week een hoogtepunt, is mij iets te weinig. Als de krant op de deurmat ploft, zo tegen vijven, zitten wij er klaar voor. De thee is gezet. De kaneel- beschuitjes (één voor mij, twee voor hem), op tafel. De radio uit. De leesbrilletjes opgepoetst. De avondmaaltijd kan zó op het gas. Op dinsdag eten we spruitjes met een sukadelapje. Vrijdags vis met peentjes. Dat verveelt nooit, en het geeft zoveel structuur aan het leven. Daar heeft een mens behoefte aan. Manlief leest de vóórpagina voor de actie, ik de achterpagina voor de Action. Ik zit dus links van hem. Aan de keukentafel, met de TL balk op 10. Gezellig. Terwijl hij de krant zit te verkreukelen, zit ik me te ver kneukelen. En wat het hoogte punt is, is als we elkaar gaan voorlezen.... 'Ze hebben mooie glazen in de aanbieding poepje.' 'Is er wéér jeugd betrapt met een Breezertje op. Het zou verboden moeten worden. In mijn tijd was dat niet. De militaire dienstplicht mot weer worden ingevoerd.' 'De waxine lichtjes zijn goedkoop, liefje.' 'Ik lees hier dat volgend jaar een schrikkeljaar is. Dat betekent dat COLUMN Ongezouten plichte vrije dag op maandag. Ik hoop niet dat uitgerekend jouw moeder denkt dat de geboorte van Jezus vijf dagen heeft geduurd.' 'Ze hebben me toch een mooie calculator voor weinig. Is dat niks voor jou liefste?' 'Dat gedoe over die Groeneplaats gaat maar door. Nu blijkt dat die vermenigvuldigingsfactor van de adhesiemailtjes niet klopt. Ze kennen niet meer rekenen ook. Als Hare Majesteit het woord 'wij' gebruikt, vermenigvuldigen wij dat dan ook maal twee? Nee toch, ik bedoel maar.' 'Ze hebben een CD met Hol landse liedjes als voordeelaan bieding, tijgertje'. 'Mij niet gezien. Mot je zeker gaan zingen dat Vader Abraham zeven zonen had. Prins Bernhard, die had zeven dochters. Laten ze daar eens 'n liedje over maken'. U snapt het wel. Wij zijn zó blij met ons leventje. Vandaar dat wij het Anniecomité hebben opge richt om meer kranten te krijgen! En dus ook meer columns! Steun mij, ik bedoel ons! We hebben al vier stemmen... Annie@texelsecourant.nl Cocksdorpers nam het initiatief om de tennisvereniging op te richten. Vrijdag begint om 16.00 uur een toernooi voor de jeugdVanaf 21.00 uur is er een feestavond voor de jeugd. Zaterdag begint de jubile umviering om 9.00 uur met een gezamenlijk ontbijt. Om 10.00 uur begint een introducétoernooi dat volgens Heri Hodie openstaat voor in principe iedereen die op één of andere wijze betrokken is bij de vereniging. Er worden de hele dag ook foto's van Heri Hodie door de jaren heen vertoond. Om 18.30 uur begint een feest avond en wordt vis gerookt, waar na om 20.30 uur een feestavond begint. Er is een optreden van Whatever en rond middernacht is er volgens Heri Hodie nog een spe ciale verrassing. Belangstellenden kunnen zich aanmelden via herihodie25jaar@gmail.com. Meer informatie is verkrijgbaar via tel 316301. Volgens de organisatie wordt voor de maaltijden een klei ne eigen bijdrage gevraagd. Cursus Frans De Alliance Frangaise start dins dag 4 oktober met een cursus Frans voor beginners in Den Burg. De cursus wordt gegeven door Marion Barth en begint om 19.00 uur. Cursisten leren in twintig lessen de eerste beginselen van de Franse taal, waarbij de nadruk ligt op spreekvaardigheid. Naast een tekstboek wordt er gebruik gemaakt van de AIM-methode (Accelerated Integrated Method), waarbij woorden worden gekop peld worden aan eenvoudige geba ren waardoor cursisten al snel in het Frans kunnen communiceren. Bovendien wordt er door de docent de gehele les zoveel mogelijk Frans gesproken. Bij voldoende belang- Kim Zuide- atgelopen zomer afge studeerd aan de universi teit van Til- naar Master Commum- Excursie IVN op wadbodem IVN Texel gaat zaterdag 17 sep tember op pad in de omgeving van Oost. De activiteit begint om 17.00 uur bij gemaal Krassekeet. Onder lei ding van natuurgids Gerrit Visch wordt het leven in de wadbodem bekeken. De excursie is met name gericht op kinderen om te ontdek ken wat er zoal leeft. De tocht duurt tot 19.00 uur. Er zijn geen kosten aan verbonden. Belangstellenden wordt verzocht zich uiterlijk 16 september aan te melden via het e-mailadres moniquedeboer@xs4all.nl. De excursie is onderdeel van de zoge heten Groene Maand, waarbij diverse afdelingen van IVN in Noord-Holland in estafettevorm een activiteit houden. Jongeren centrum Een uitgebreider overzicht nementen, workshops en is te vinden in de gratis Vakantie krant, die over het hele eiland te verkrijgen is, en te vinden op www. texelagenda.nl. Dinsdag 13 september Bij het Maartenhuis aan de Ruyslaan nabij De Koog wordt van 14.00 tot 16.30 uur markt gehouden. De Nederlandse Vereniging Van Slechthorenden (NWS) houdt van 14.15 tot 15.30 uur spreekuur in De Buureton in Den Burg. Aanmelden via tel. 312696. Het koor De Zingende Zeeman zingt in het Zeemanskerkje in Oudeschild. Aanvang 15.30 uur. Vanaf 14.30 uur verkoopt de Vrouwengroep hand- Den Burg, die net een punt meer behaalde dan zijn neef Johnny uit Oosterend. Opvallend was de deel name van de nog maar net 15- jarige Gijs Dros uit De Waal, die een aanmoedigingsprijs ontving. Mede door de Open Monumenten dag, die zaterdag werd gehouden, was er veel publieke belangstelling voor het evenement. De vis die niet bij de jury terecht kwam, werd te koop aangeboden. Dit leverde ruim €1300,- op, wat zal worden aange wend als een eerste aanzet voor het uitbreiden van het aantal wan delroutes rond het dorp. In overleg met De Lieuw wordt gewerkt aan de aanleg van het 'Vissersomme tje', een groen weggetje, vergelijk baar met het wandelpad tussen Zevenhuizen en Oost. hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 13 sept. Don. 15 sept. Vrij. 16 sept. Zat. 17 sept. Zon. 18 sept. Ma. 19 sept. Maandag 12 september volle maan; woensdag 14 september springtij. Zon dag 18 september zon op 7.19 uur, TEXELSE^COURANT Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl informatiewetenschappen. Eerder rondde zij de studie HBO Kust- en zeemanagement aan het Van Hall- Larenstein af. Ze is nu werkzaam als projectmedewerker aan het Maritiem instituut Willem Barentsz (Hogere zeevaartschool) op Ter schelling. Cursus Chi Neng Esther Schilling uit Den Hoorn start in oktober een nieuwe Chi Neng Qigong van tien lessen. 'Chi Neng Qiqong versterkt de vitaliteit en werkt daarmee preventief of helend bij ziektes', zegt ze zelf. Er wordt in groepsverband getraind. Voor wie dat niet wil of wie intensieve bege leiding wil, zijn ook privélessen mogelijk. stelling start op dezelfde avond om 20.30 uur een cursus voor gevor derden. Deelnemers aan deze cur sus dienen te beschikken over enige kennis van het Frans. Voor meer informatie, tel. 322378 of e-mailadres barthsmit@planet. nl. Naast het volwassenenonderwijs verzorgt Barth ook lessen in het basisonderwijs. Op de Jozefschool volgen sinds vorig schooljaar leer lingen van groep 8 een aantal maanden Franse les. Ook daarbij maakt zij gebruik van de AIM. Pip Barnard Buiten werktijd: Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar €86,55 €84,15 Bij verzending naa portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken afloop van de abonnementsperioi In De Poort in Den Burg begint om 20.15 uur een orgelconcert door Rachel Vroom. De toegang is vrij, er wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Harry Potter 7.2 3D; 20.30 Conan The Barbarian 3D. Woensdag 14 september De dorpscommissie van Oosterend houdt in dorpshuis De Bijenkorf een informatieavond over CPO-bouwen. Aanvang 19.00 uur. In het raadhuis aan de Emmalaan in Den Burg begint om 19.30 uur de maandelijkse raadsvergadering. Bij Jan en Paula Brouwer in het Olijf blad aan de Weverstraat 60 in Den Burg begint om 20.00 uur een bijbel studie. Voorstellingen Cinema Texel: 13.15 Cars 2 3D NL; 13.45 De Smurfen 3D NL;15.45 Harry Potter 7.2 3D; 16.15 De Smurfen 2D NL; 20.00 Super 8; 20.30 Conan The Barbarian 3D. Donderdag 15 september In Eben Haëzer aan de Julianastraat in Den Burg wordt van 9.30 tot 11.30 uur een vrouwenochtend gehouden met spreker Tjitske Meijer. In dorpshuis De Hof in de Koog begint om 19.30 uur een open bridgedrive. Deelname kost €4,- per koppel. In eetcafé De Kroonprins in Ooste rend begint om 21.00 uur de film 'De weg naar Cédiz'. Toegang €5,-. Bij Volkssterrenwacht De Jager kan vanaf 21.00 uur door een telescoop naar de sterren worden gekeken. Alleen bij helder weer. Voor informa tie en aanmelden, tel. 06-53340063. Vrijdag 16 september Tot en met zondag wordt op het vliegveld de finale van de European Skydiving League gehouden. In het Zeemanskerkje in Oudeschild wordt van 14.00 tot 17.00 uur een rommelmarkt gehouden. De vrou wenvereniging verkoopt handwer- TESO In verband met de te verwachten drukte zet TESO in en rond het weekend een extra boot in. Zo wordt vrijdag en maandag van 9.30 tot 16.00 uur een halfuursdienst onder houden. Zondag is dit het geval tus sen 14.30 en 20.00 uur. Automobilis ten moeten vrijdag rekening houden met wachttijden tot een half uur. Voor meer informatie: tel. 36900 of www. teso.nl. Scouting Texel haalt komende don derdag oud papier op in de volgende straten: Emmalaan, Pieter van Cuijkstraat, Elemert, Haffelderweg, Schilderend vanaf de rotonde in de richting van Oudeschild, Ada van Hollandstraat. Verzamelaars De afdeling Verzamelaars van de Historische Vereniging komt don derdag 15 september vanaf 20.00 uur bijeen in Tusse de Banke op de Groeneplaats in Den Burg. Belangstellenden zijn welkom om eikaars prentenbriefkaarten en andere Texelse artikelen te bekij ken en eventueel te ruilen. Lezers herkenden de boerderij die op verzoek van Maarten Stoepker in de Texelse Courant van 24 juni jl. werd afgedrukt als die van de familie Kuip. Het pand stond nabij de kruising van de Badweg en de Boodtlaan in De Koog. De foto moet vóór 1940 zijn gemaakt.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2