TEXELSE 3 COURANT Vee en Georgiërs in Hoornder schapenboet Pupillen openen voetbalseizoen in De Cocksdorp Geslaagd Peter Koorn (23) heeft aan de Universiteit van Amsterdam zijn diploma Master of Sci- ence behaald. Hij studeerde Communicatie wetenschappen, studierichting Marketing. Vanaf oktober zal hij zijn bedrijf, 53 graden noord, voort zetten vanuit een nieuw bedrijfs pand op Texel. Gemma Betsema uit Oosterend is aan de Uni versiteit van Amsterdam cum laude afgestu deerd voor de (master) opleiding International Develop ment Studies. Als onderdeel van de opleiding deed ze drie maanden onderzoek op het platteland van Cambodja. De afgelopen zes maanden heeft ze via het ministe rie van Buitenlandse Zaken stage gelopen bij de permanente verte genwoordiging van de Verenigde Naties in Rome. Betsema gaat werken bij NWO-WOTRO in Den Haag. Geslaagd De schapenboet van de familie Drijver was één van de 23 gebouwen die zaterdag Dyo Wassink en een herenkoor zorgden voor de muzikale omlijsting van de waren opengsteld. (Foto Joop Rommetsi opening van de Monumentendag. Foto Joop Rommets) De pas gerestaureerde schapen boet van Enno en Baukje Drijver aan het Lage Achterom in Den Hoorn was één van de drieëntwin tig gebouwen die zaterdag waren opengesteld tijdens de 25ste editie van de Open Monumentendag. De boet werd rond 1900 gebouwd, is groter dan gemiddeld en stond tot zo'n zestig jaar geleden aan de rand van het dorp. De schuur is in de loop der tijd op veel verschil lende manieren gebruikt. Niet alleen om er (jong)vee te houden, maar ook om 's zomers in te wonen (door Drijvers ouders), wanneer het aangrenzende huis werd verhuurd aan toeristen. In de Tweede Wereld oorlog werd de boet gevorderd door de Duitse Wehrmacht, die er paarden stalde. Bezoeker en oud- Hoornder Dick Drijver herinnerde zich dat er ook een tijdje Georgi sche soldaten waren gehuisvest. 'Op een nacht haalden ze onze ram uit de schuur. Wij woonden even verderop in de Herenstraat. Ze hebben 'm geslacht en opgege ten. De volgende ochtend vond mijn vader alleen de vacht nog. Hij was ontsteld, maar durfde er niks van te zeggen. Zo waren de ver houdingen toen.' Tegenwoordig wordt de boet gebruikt voor opslag. Tijdens de Open Monumentendag was in de boet een doorlopende diavoorstelling te zien, verzorgd door de Stichting Dorpsherstel, die de afgelopen jaren diverse boeten en andere historische panden op het eiland heeft laten restaureren. Ook werden materialen getoond die bij restauraties gebruikt wor den. Het evenement werd 's ochtends door wethouder Frans Visman geopend in het Hoornder kerkje. De muzikale omlijsting werd daar bij verzorgd door Dyo Wassink. Ter gelegenheid van het thema - 'Nieuw gebruik, oud gebouw' - verzorgde hij een presentatie met de naam 'Nieuwe muzikale vormen van een oud lied'. Wassink ging daarin in op de geschiedenis van het lied Veni Creator Spiritus, dat in de vroege Middeleeuwen werd gecomponeerd en waarop in de loop van de eeuwen diverse varia ties zijn gemaakt. Grootste veran dering was een vertaling van het Latijn (Kom Schepper Geest) naar het Nederlands na de Reformatie. Wassink speelde zelf op het orgel en werd vocaal bijgestaan door een klein herenkoor. Een registratie van de opening is te beluisteren via de website av.streamit.eu (onder het trefwoord 'kerken'). Kledingverkoop in Witte Burcht In de Witte Burcht aan de Molen straat in Den Burg wordt zaterdag 24 september van 9.00 tot 15.30 uur de halfjaarlijkse verkoop van tweedehands kleding gehouden. Te verkopen (winter)kleding kan daags tevoren, vrijdag 23 septem ber, tussen 18.30 en 20.30 uur worden ingeleverd. De kledingstuk ken dienen geprijsd te zijn. De verkopers betalen €0,30 per kle dingstuk; bij verkoop komt daar nog eens €0,30 bij. Afrekenen geschiedt direct na afloop, tussen 17.30 en 18.00 uur. Onverkochte kleding gaat desgewenst naar Oost-Europahulp. Voor meer infor matie: tel. 314753 of 314762. Tessa Betsema uit Oosterend is aan de Hogeschool Inholland in Diemen voor de opleiding Small Busi ness Retail Management. Ze is werkzaam als wholesale merchan diser op de sa/es-afdeling van het hoofdkantoor van O'Neill Europe BV in Warmond. met Pajona en Cindy de Ridder met Wynona reden beiden een foutloze rit, terwijl Leonie van Schaik met Tristan, Sharon Coe- vert met Corry en Evalien Wete- rings met Svenna enkele weigerin gen moesten laten aantekenen. Gerard Roeper werd wegens onre glementair gedrag uit de wedstrijd gehaald. TESO-mannen Uit het fotobijschrift op de voorpa gina van vrijdag zijn de namen van de betreffende TESO-medewer- kers weggevallen. Het zijn werk tuigkundigen Wilfred Vendel, Jan Kalf en Remco Winder. Manon List en haar pony Puck werden Noordhollands kampioen bij de C-pony's. List en Wetenkamp NH-kampioen Manon List met Puck en Lisan- ne Wetenkamp met Pax Potter zijn tijdens de samengestelde wedstrijd dit weekend bij Aken- buurt werd gehouden Noord hollands kampioen geworden. Aan het evenement namen der tien Texelaars mee. List behaalde met Puck een twee de prijs in de klasse L-C, Weten kamp werd met Pax Potter tweede in de categorie B-C. Omdat de eerste plaats behaald werd door deelnemers van buiten de provin cie, mogen List en Wetenkamp zich Noordhollands kampioen noemen. Esmee Zoer eindigde met Ster op een vijfde plaats in de klasse L en werd daarmee tweede van Noord-Holland. De andere Texelaars behaalden over het algemeen goede resultaten, maar vielen buiten de prijzen. Mirjam Hin wist met Danger Boy nog een zesde plaats te behalen in de klasse B-E, maar Bo Krause had met Shayen had teveel weige ringen in de cross. Annemieke Bos die met Wannahave uitkwam in de klasse B en daarmee debu teerde in de samengestelde wed strijd reed een foutloos parcours, maar had teveel tijdfouten om boven een twaalfde plaats te komen. Kim van der Werve, die debuteer de als crossruiter, kwam uit in de klasse B en eindigde met een wei gering in de cross net een plaats hoger als elfde. Daphne de Ridder Bijna tweehonderd pupillen toon den zaterdag hun kunnen op het terrein achter het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp. Dat gebeurde ter gelegenheid van het jaarlijkse SVC-toernooi, dat in juni wegens slecht weer nog werd afgelast. De weergoden waren het evenement ditmaal beter gezind en zorgden in de loop van de middag zelfs voor een aange naam zonnetje. Het evenement werd daardoor de zeer geslaagde opening van het nieuwe seizoen. 'Een leuke manier voor voetballers en coaches om elkaar te leren kennen', oordeelden betrokkenen. De meeste Texelse verenigingen waren present. In totaal ging het om zeven mini-, acht F- en tien E-teams. Alleen ZDH had zich niet ingeschreven. Er zijn dit jaar te weinig jeugdvoetballers in Den Hoorn om een team te formeren. De voetballertjes van Texel'94 had den in alle categorieën de overhand. Geen enkele club uit de buitendor pen slaagde er ook maar in zich te plaatsen voor de halve finale. Dat het spannend was, bleek wel uit de uitslagen. De marges waren klein en bij de F-pupillen eindigde één van de halve finales in een gelijkspel, zodat strafschoppen de beslissing moesten brengen. Uiteindelijk won team Wit bij de mini's, Emmen bij de F-pupillen en AC Milan bij de E- pupillen. Zoals te doen gebruikelijk werd ook gestreden om de Chris Stolk penal tybokaal. De naamgever van deze prijs kreeg verspreid over de hele dag naar schatting 500 tot 600 penalty's te verwerken. Tygo Zijm van Sparta was de meest trefzekere F-pupil. Felix van Real Madrid won bij de E-pupillen. De coaches stre den hun eigen strijd. Peerke Reijn- ders (Telstar) en Cor Bremer (SVO) gingen met de eer strijken. AC Milan, één van de teams van Texel'94, won bij de E-pupillen. ^Familieberichten Na een ziekbed van enkele maanden, hebben wij toch nog onverwacht afscheid moeten ne men van onze lieve moeder, oma en overgroot moeder Annie Barhorst-Spigt echtgenote van Marius Barhorst 116 januari 2009 Texel, t Den Helder, 23 november 1934 9 september 2011 Texel: Els en Jans Marina en Richard, Melissa Ramon Nicole Oosteinde 76 1647 AD Berkhout Onze moeder en oma is thuis, alwaar geen bezoek. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op donderdag 15 september om 15.00 uur in het crematorium aan de Berkhouterweg 26 te Hoorn. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condo leren in de koffiekamer van het crematorium. Correspondentieadres: Molenstraat 63,1791 DK Den Burg Anna Barhorst-Spigt Ze heeft gevochten met al haar kracht. Ze werd er zo moe van. Nu heeft ze rust. Ze laat fijne herinneringen achter, onze vrolijke zus. Wij zullen haar vreselijk missen. Bep en Frans t Pie en Jur f Pal en Ed f Jan en Hans Neven en nichten We staan niet altijd stil bij het woord "samen" Maar het is een groot gemis als "samen" uit je leven is. Het is fijn te ervaren dat zoveel mensen met ons mee hebben geleefd tijdens de ziekte en na het overlijden van KEES Tiny Groenhof - van der Giessen Kinderen- en kleinkinderen De Koog, september 2011

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3