TEXELSE^COURANT Cjrotn 2rwartsjexels in het harL, Kooiman in lastig parket door klimbos Kunstwerk eind oktober klaar Gewonden bij frontale botsing Van der Kooi naar CvK Johan Remkes OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12609 DINSDAG 20 SEPTEMBER 2011 Een middagje belangeloos visroken in Oudeschild heeft zaterdag €1380,- opgele verd voor de ijs- club. Brandweer en politie kwamen actie voor een vermeend explosief. Het bleek een ver moedelijke lege gasfles ZDH heeft tegenstander Watervogels in Den Hoorn met speels gemak naar een enor me nederlaag (9-0) gespeeld. Texelse handboogjeugd speelde zich in de kijker tijdens het Nederlands kampioenschap 3D schieten. RAADSLID POSTER, U BENT IN DISCUSSIE MET UZELF. De plannen voor het klimbos in De Koog beginnen wethouder Edo Kooiman (grondgebied) in een lastig parket te brengen. De wethouder zag de coalitiepar tijen woensdagavond tijdens de raadsvergadering een motie aan nemen waarin het college wordt opgeroepen de medewerking aan het klimbos te heroverwegen. De partijen, PvdA, Texel 2010, WD en D66, zijn tegen de komst van het klimbos op de beoogde plek nabij Bosch en Zee. Het lastige is dat de gemeenteraad momenteel formeel niks in de melk te brokkelen heeft. Conform de zogeheten 'Algemene verklaring van geen bedenkingen' die de raad op 13 juli aan het college heeft gegeven, hebben burgemeester en wethouders de bevoegdheid in de procedures rond de aanvraag voor een vergunning. 'Een motie is nu voor ons enige middel om kenbaar te maken dat we het er niet mee eens zijn', aldus Alfred Schaatsen- berg (PvdA). De motie heeft vooralsnog geen invloed op de procedures rond de vergunningaanvraag. Om het klim bos mogelijk te maken, moet de bestemming worden aangepast. De plannen worden te zijner tijd ter inzage gelegd en dan kan erop gereageerd worden. Kooiman zal intussen een geschikte weg moe ten vinden om de procedures in goede banen te leiden én om aan de wensen van de coalitie tege moet te komen. De wethouder maakte het zichzelf er niet makkelijker op door de motie eerst als 'een mening van de raad' en later als 'zienswijze van de raad' te bestempelen. Het laatste leverde hem meteen de opmerking van Rikus Kieft (GroenLinks) op dat de raad geen belanghebbende bij het klimbos is. Samen met Marian Merkelbach (CDA) en Joop Groeskamp (Texels Belang) gaf hij aan evenmin voor stander van het klimbos te zijn, maar de drie oppositiepartijen ont hielden hun steun aan de motie. Volgens hen is het niet kies om nu door de procedures voor een ver gunningaanvraag heen te wande len. 'Iemand moet er toch rechten aan kunnen ontlenen, wanneer een college zegt mee te willen werken', aldus Merkelbach. Kieft wenste het college veel wijsheid toe om eruit te komen. Nog deze maand begint beel dend kunstenaar Jerome Symons uit Rheden met de bouw van een kunstwerk bij de hoofdingang van het raadhuis. In de tweede helft van oktober wordt het onthuld. Tot dat moment weten alleen insi ders hoe het eruit ziet. Daartoe horen de zes leden van de advies commissie voor cultuurbeleid die b en w hebben geadviseerd het werk aan Symons te gunnen. Het object komt binnen de 'rotonde' voor de entree. Een bescheiden beeldje wordt het in elk geval niet, zoals blijkt uit de opmerking van wethouder Eric Hercules dat voor de onthulling een 'heel groot laken' nodig is. Het grond- en funderingswerk en het in elkaar zetten van het object zelf zullen wat ongerief geven, maar het raadhuis blijft intussen goed toegankelijk. Het kunstwerk wordt gefinancierd volgens de zogeheten 1-procentregeling. Een bedrag ter grootte van 1 procent van de bouwsom van het nieuwe raadhuis is hiervoor beschikbaar. In juli vorig jaar riep het gemeente bestuur de kunstwereld per adver tentie op om ideeën in te dienen. Er kwamen niet minder dan 120 reacties op. De adviescommissie voor cultuurbeleid pikte er drie uit, die waren uitgewerkt in een schaalmodel, en gaf de voorkeur aan het ontwerp van Symons. Het college sloot zich daarbij aan. Meer hierover op pagina 3. Jongeren slaags in Den Burg Jongeren van een school uit Hen gelo en Texelse jongeren zijn in de nacht van donderdag op vrijdag met elkaar slaags geraakt in Den Burg. De jongeren kregen eerst ruzie met elkaar in een discotheek, waarna leraren tussenbeide spron gen om te sussen. Buiten op de Groeneplaats werd later opnieuw gevochten en moesten leraren wederom ingrijpen. De politie moest er eveneens aan te pas komen. het ziekenhuis overgebracht. Eén bestuurder werd met behulp van snij- en knipapparatuur van de Hulpverleners, waaronder twee ambulances, zijn maandagmiddag in actie gekomen nadat rond 16.40 uur twee auto's frontaal op elkaar zijn gebotst. Bij het ongeval op de kruising Nieuwlanderweg-Pijpers- dijk raakten de bestuurders van beide personenwagens gewond. De aanrijding ontstond toen een auto komende vanaf Den Burg linksaf wilde slaan, de Pijpersdijk op, in botsing kwam met een tege moetkomende auto. In de ene auto zaten een vader, moeder en een kind, waarvan de vader gewond raakte. In de andere auto zat één bestuurder. Het betrof allemaal Texelaars. De gewonden zijn met vermoedelijk nek- en rugletsel naar Bij de frontale botsing raakten twee Texelaars gewond. brandweer uit de auto bevrijd en daarna per traumaheli naar het hospitaal vervoerd. www.texelseautopagina.nl TEXELS EÖCOLI RANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Maak kennis met het werk van de provincie Kijk voor nieuws uit Noord-Holland in deze krant I Noord-Holland De spetters vliegen in de rondte als Frouwke Eelman en haar groom Emmie Monster tijdens de samengestelde menwedstrijden bij manage Akenburg in volle vaart door de waterbak rijden. Het water stond zondag dankzij de regen extra hoog, waardoor de bak extra aantrekkelijk was om naar te kijken. 'Normaal is 20 tot 25 centimeter water al voldoende voor spektakel, maar nu stond het water op het diepste punt 40 cm diep', aldus Gerard Kriek. Er deden in totaal zestig aanspanningen mee aan de wed strijden van menvereniging Tussen Wad en Duin. Meer hierover elders in deze krant. Aaf van der Kooi, die vorige week als lid van de Rekenkamercom missie (RKC) tijdelijk op non actief werd gesteld, legt haar bevindin gen over diverse procedures bij de gemeente voor aan Commissaris van de Koningin Johan Remkes. Van der Kooi: 'In deze brief geef ik tevens aan dat door onjuiste toepas sing van het dualisme de openbaar- tenheid. heid van bestuur op deze wijze in het Rikus Kieft, in deze kwestie woord- gedrang dreigt te komen. Hierdoor voerder van de raad: 'We hebben dit zal het onmogelijk worden om op besloten op verzoek van de RKC, die gedragscode voor leden van de RKC leert dat er geen sprake van is dat ze niet integer heeft gehandeld. Enig punt van discussie is bepaling 1.2: In gevallen waarin de code niet voorziet of waarbij de toepassing niet eendui dig is, vindt bespreking plaats in de raad. In hoeverre dit gebeurd is, is niet duidelijk. De betreffende verga dering vond namelijk plaats in beslo- democratische en transparante wijze de juiste beslissingen te nemen.' ons gevraagd heeft een handje te helpen, omdat anders de voortgang Ook tekent ze bezwaar aan tegen van het onderzoek in het gedrang het besluit haar op non actief te stel- komt. Als raad willen we graag dat len. De Commis- het onderzoek sie Bezwaar- 'Onjuiste toepassing naar personeels- schriften moet management zich dus binnen- dualisme op Texel' snel op tafel kort buigen over komt.' Volgens de vraag of het op non actief stellen Kieft is het schorsingsbesluit wel van Van der Kooi op de juiste gron- reglementair. 'De verordening is op den is genomen en volgende juiste dit punt heel beperkt, de raad moet procedure is gebeurd. De schorsing voldoet namelijk wel aan artikel 4.1 een aantal zaken zelf invullen. Als de RKC in grote meerderheid vraagt een van de verordening voor de gemeen- lid op non actief te stellen, dan doen telijke RKC, waarin staat dat de raad leden mag schorsen, maar wordt we dat.' Over de intimidatie die Van der Kooi de burgemeester verwijt: 'I niet onderbouwd met artikelen 4.2 ken de voorzitter van de RKC en kan (op eigen verzoek, een onverenigba- me niet voorstellen dat die zich laat re functie, een misdrijf, onder cura tele stelling, faillissement o.i.d.), of 4.3, wanneer sprake is van ziekte of gebrek. Van der Kooi concludeert daarom dat het besluit niet regle mentair is. Bestudering van de intimideren.' Meer over deze kwestie op pagina 5.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1