TEXELSE 4 COURANT Jachthonden doen examen 'Op sien Tessels': revue in dialect MUZIEKLES THUIS V 22 SEPT Alomar 1 SCIKJIJKVMIKOOP G-team maakt dozijn treffers Trio Van Lubek wint op Ameland DINSDAG 20 SEPTEMBER 2011 De labrador Blankaard Tinka van Nico Huisman uit Leidschendam brengt een eend naar de baas tijdens de jachthondenproeven bij De Cocksdorp. (Foto Marteen Bergamin) De jaarlijkse jachthondenproef bij De Cocksdorp heeft zondag 57 honden uit het hele land naar het terrein rondom hoeve Dorp- zicht getrokken. De honden moesten een aantal proeven afleggen voor een exa men. Regen en zonneschijn wis selden elkaar af, met in de ochtend nog een paar fikse hagelbuien. Of het door het slechte weer kwam of dat de proeven dit jaar wat lastiger waren, is moeilijk te zeggen, maar de organisatie kon zondag slechts twee honden het A-diploma voor de proeven op het hoogste niveau uitreiken. In de ochtend werden eerst de examens voor de C- en B-diplo ma's gehouden. Daarbij werden Een twee uur durende revue met sketches, liedjes, verhaal tjes en anecdotes. En dat alles in Tessels dialect. Dat belooft 'Echt op sien Tessels' te wor den, het programma dat zater dagmiddag 22 oktober in Ques tion Plaza in Den Burg wordt gebracht. jachtsituaties nagebootst die door hond en voorjager succesvol afge legd moesten worden. Pas wan neer voor alle onderdelen een vol doende werd behaald, volgde een diploma. De onderdelen variëren van apporteer- tot gehoorzaam- heidsproeven. In de middag deden 15 honden mee aan de examens voor het moeilijke A-diploma. De twee hon den die slaagden, kwalificeerden zich voor een proef waarbij ze een sleepspoor van minstens 150 meter moest volgen naar een dode eend, waarna ze deze bij de voor jager moesten brengen. Winnaar werd de blonde labrador Blank- aard Tinka van Nico Huisman uit Leidschendam. Aan het programma, dat onder regie staat van Ina Schrama, wordt meegewerkt door een grote groep in het Tessel dialect geïnteresseer de (oud)Texelaars. Op de lijst van medewerkers prijken de namen van Gré, Jaap en Nico Dros, Harry de Graaf, Gelein Jansen, El Korten- hoeven, Theo Timmer en anderen. De G-voetballers van Texel'94 zijn de competitie begonnen een overtuigende overwinning. In Heerhugowaard scoorde de ploeg maar liefst twaalf treffers, waar tegenstander WMC G2 op één bleef steken (1-12). Het G-team had voor de wedstrijd tegen WMC twee keer getraind. Steeds met een grote groep, reden voor de vaste trainer Klaas van den Berg om op zoek te gaan naar assistentie. Die vond hij in de per soon van Martin Maat. Daardoor is het mogelijk geworden de groep bij de training op te delen in twee groepen. In tegenstelling tot Texel'94 bleek WMC over een krappe selectie te beschikken. Geen probleem, want Jan Frans Haveman en Mark Stol wijk deden graag met de tegen stander mee, zodat toch kon wor den afgetrapt. Al snel werd duidelijk dat de gastheren weinig hadden in te brengen tegen de Texelaars, die er lustig op los scoorden. Het doelpuntenfestijn werd geopend door verdediger Eric Jonker, die een voorzet wilde geven, maar de bal met veel effect in de rechterhoek van het doel zag gaan. Kevin Weldam maakte na een solo 0-2, waarna Kees van der Vis de 0-3 liet aantekenen. Hij leek daarbij geen enkele last te hebben van de gewone schoenen waarop hij speelde omdat hij zijn Medewerking wordt ook verleend door de zanggroep van de Histori sche Vereniging. De voorstelling begint om 14.00 uur, de toegang bedraagt €3,- (inclusief consump tie). Kaarten zijn vanaf 10 oktober verkrijgbaar in alle dorpen, bij de zaken waar affiches hangen met de mededeling 'hier kaartverkoop'. voetbalschoenen had vergeten. Ricardo Blom maakte de vierde en de zesde treffer, uit passes van Paul Bakker respectievelijk keeper Peter Breuer. Kevin Weldam scoorde tussendoor 0-5. Coach Van den Berg toonde zich in de rust dik tevreden en stelde zelfs voor WMC ook een doelpunt te gunnen. Deze eretreffer werd direct na de hervatting gescoord door Jan Frans Haveman, die voor de gelegenheid dus bij de tegen stander speelde. Het was het eni ge cadeautje, want ook in het vervolg scoorden de Texelaars er vrolijk op los. Kevin Weldam bracht de score op 1-7 en 1-8, waarna Ricardo Blom het negende en tiende doelpunt maakte. De elfde treffer kwam op naam van Paul Bakker, waarna Ricardo Blom voor de ogen van zijn in de buurt wonende moeder het dozijn vol maakte. Zaterdag speelt Texel'94 G1 opnieuw uit, dan in Wormerveer tegen WSV'30. Herfstmarkt In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp wordt zaterdag 22 oktober van 14.00 tot 20.00 uur een herfst-rommeltjesmarkt gehou den. Belangstellenden die een tafel willen gebruiken, kunnen contact opnemen met Sabrina Veldman op 06-12674545. Er zijn slechts 250 kaarten beschik baar. Kaarten kunnen ook telefo nisch besteld worden via tel. 315093, maar alleen van maandag 19 tot en met donderdag 22 sep tember, tussen 19.00 en 20.00 uur. Bestelde kaarten kunnen op de dag van voorstelling tussen 13.00 en 13.30 uur worden afgehaald aan de zaal. Niet-afgehaalde en niet-verkochte kaarten gaan dan alsnog in de verkoop. Trioteam Van Lubek (bestaande uit Ingrid, Jordi en Niels) heeft zaterdag op Ameland het trio onderdeel van de Tri-Ambla gewonnen. Een tweede Texels trio eindigde op de 16de plaats. Slechts een handjevol atleten was naar Ameland afgereisd om deel te nemen aan de Tri-Ambla, een cross triatlon, de offroadvariant van de klassieke weg-triatlon. De atleten zwommen in open water, fietsten met een 'all terrain bike' (ATB) bui ten de gebaande paden en sloten af met een crossloop door afwisse lend terrein. Er worden in deze jonge discipline, die zich in toenemende populariteit mag verheugen, sinds 2007 Europese kampioenschappen georganiseerd, waarvan de editie 2008 op Ameland was. Het evene ment werd zaterdag onder ruige weersomstandigheden gehouden. De Waddenzee lag er voor het zwemmen nog redelijk kalm bij, maar tijdens het fietsen stak de wind op en bij het lopen kregen de bijna 800 triatleten een nat pak. De Tri-Ambla op Ameland is in tien jaar tijd uitgegroeid tot een van de Europese prijs OSG-leerlingen OSG-leerlingen Jelmer Bot en Emile Druif hebben donderdag in Brussel bij een congres over kli maatverandering een Europese prijs gewonnen met een zelfge maakte video. De twee leerlingen maakten vorig schooljaar in 4 VWO een video, genaamd 'Surfing on climate chan ge', waarin ze in zestig seconden laten zien hoe klimaatverandering in het mariene milieu gevolgen kan hebben voor Texel. Dat deden ze in het kader van het Europese project Climate Change European Marine Ecosystem grootste triatlons van Nederland. Eén van de opvallendste deelne mers dit jaar was Marit Bouwmees ter. Deze zeiler uit Friesland geldt als groot kanshebber voor de Olym pische Spelen van volgend jaar. De wedstrijd werd gewonnen door Georg Potrebitsch, die over drie weken deelneemt aan de Iron Man op Hawaii. Eerder al won de in Wla- diwostok geboren Duitser de Hol land triatlon in Almere en het NK in Stein. Hij volbracht de wedstrijd (V/z km zwemmen, 35 km ATB-fietsen en 12 km crossloop) in 2.35.14 uur. Het Texelse team Wiwika uit De Waal - bestaande uit Joyce Vla ming, Hans de Winter en Corrie de Jager - had daar 3.18.22 uur voor nodig. Beste allround Texelse atleet was Rob Teisman, die de wedstrijd vol bracht in 3.44.49 uur. Pieter Jan Kooger en Gerard Timmerman wis ten niet alle onderdelen tot een goed einde te brengen. Timmerman legde de helft van het zwempar- cours per boot af, Kooger kortte het lopen met de helft in. Zij kregen daarmee geen plaats in het eind klassement. Research dat vorige week een con gres hield in Brussel. Daar bleek de video van de Texelaars de hoofd prijs te hebben gewonnen. Bot en Druif wonnen tickets om met hun klas van vorig schooljaar ergens in Nederland een aquarium naar keus te bezoeken. De wedstrijd was uit geschreven voor alle landen in de Europese Unie. De video van de Texelaars kwam eerder tijdens een nationale voorselectie al als beste uit de bus. De leerlingen maakten de video onder geleiding van Lutz Lohse, docent van het vak Algeme ne Natuurwetenschappen. Tijdens hun bezoek aan het congres maak ten Druif, Bot en Lohse nog kennis met prins Laurent van België. De video is te bekijken op www.clamer. eu en op www.texelsecourant.nl. Info 0222-316451 www.waddenveer.nl FILMHUIS THEATERDINERS EXPOSITIES Elke donderdagavond FILMHUIScm21 GO u Vooraf kunt u eten in het thema van de film, aanvang 19.00 u. Schuurverkoop zaterdag 24 september van 10.30 tot 16.00 uur. O.a. professio neel gebruikt handgereed schap, machines en goe deren. Betaling contant. Schilderweg 220. Ooievaar huren? Nu ook 3d ooievaar voor op het raam! Of huur onze houten ooievaar voor in de tuin. €1,25 per dag bij Lange- veld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600 De mooiste kamerplan ten vind je nog steeds bij Kwekerij Halsema aan het Gerritslanderdijkje. Ook voor een beter klimaat in je huis! Gezocht medewerkers bediening en/of keuken. Vanaf 16 jaar, vraag naar de mogelijkheden. Res taurant De Horizon. Bel 06-23357932. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60, De Koog, tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. Opruiming diepvries brood, €0.50 per stuk, min. afname 4 stuks. Al leen bij de bakkerij van Timmer in Oudeschild van 9-12 uur- Gebakken zeetong, in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Gezocht medewerkers bediening en/of keuken. Vanaf 16 jaar, vraag naar de mogelijkheden. Res taurant De Horizon. Een goede start voor de beginnende onderne mer! Maak kennis met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy. Gezocht medewerkers bediening en/of keuken. Vanaf 16 jaar, vraag naar de mogelijkheden. Res taurant De Horizon. Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a, Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264. Schoonmaakbedrijf Brouwer/ schoorsteen vegen, tel. 0222-761791- 06-22864562. Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Hollandse witjes en abdij vloeren Woonkracht 7 Vogelenzang 11 313023 HAARSTUDI045 DAMES- HERENKAPPER WWW.HURSTUDI045.NL Voor een betrouwbare gebruikte auto slaagt u gewoon op Texel. Ook voor schadeherstel kunt u alles vinden op www.texelseautopagina.nl Inlichtingen Bert Kemper, tel./fax 31 64 62 VOOR ALLE LEEFTIJDEN akkordeon, handharmonika, mondharmonika, piano, keyboard, slagwerk, elektronisch orgel, algemene muzikale vorming en muziektheorie Altifi een oakantiegeoeel! -Dan is ïeze job leis ooct jeu! Hotel Texel is een uniek en landelijk gelegen sfeervol driesterrenhotel tussen de Koog en De Cocksdorp met stijlvol ingerichte kamers, een goed restaurant, bar en lounge, overdekt zwembad twee zonnige terrassen een theetuin/zonneweide en een eigen eigen parkeerplaats. In ons hotel staat de gast centraal en zijn service en kwaliteit als van zelfsprekend! En rondom het hotel is van alles te zien en te beleven. Wij zijn op zoek m n op Texel wonende representatieve: Gastvrouw (heer) Front office medewerker (m/v) Een afgeronde opleiding voor front office Ervaring of interesse in een soort gelijke functie Horeca ervaring Goede contactuele eigenschappen Affiniteit met computers Geen 8 tot 5 mentaliteit Goede kennis van de Nederlandse, Duitse en Engelse taal Watverwachten wij van jou: Je maakt en verwerkt resen/eringen Je ontvangt onze gasten Je beantwoordt de telefoon Je werkt samen bij het maken van advertenties en arrangementen het hotel (serveren en het verzorgen van het ontbijt etc.) Wij bieden samen met ons jonge en betrokken team: Een prettige werksfeer en goede arbeidsvoorwaarden. Ben je enthousiast geworden na he Stuur dan je brief vóór 7 oktober at Hotel Texel, t.a.v. de heer A.M. Langeveld, Postweg 134,1795 JS De Cocksdorp Heb je nog vragen? Bel dan: (0222)311262/ 06 51 422 600. (Êm Partij van de Arbeid nodigt iedereen van harte uit voor de discussiemiddag: Comfortabel oud worden op Texel. Aanstaande vrijdag 23 sept. om 13.30 uur in de Buureton, Beaxtrixlaan 43. PvdA, afdeling Texel Info: 0640459804 FRUITBEDRIJF JLENBUURT' Zelf fruit plukken bij Kees Appels en Peren €0,80 p.kg A.s. zaterdag jQ van 13.30-17.00 uur. wtereho U bent welkom! Molenbuurt 3, De Waal Najaarsconcert Texels Christelijk Mannenkoor en Mannenkoor "Edoza" uit Sneek Een bijzonder concert met afwisselend repertoire en diverse solisten, waaronder Wiebke Göetjes (sopraan). Zaterdag 1 oktober om 20.00 uur in de RK kerk in Den Burg. Kaartverkoop v.a. 19.30 uur/€5.- p.p. wel even reserveren 0222-318975 Kerkstraat 7 - Oosterend t.o. de Maartenskerk Zaterdag 24 september van 10.30 tot 16.00 uur. O.a. professioneel gebruikt handgereedschap, machines en goederen. Betaling a contant. Schilderweg 220 BLOEDHEET, WINDSTIL EN GORTDROOG WEER! Ja... de laatste kans voor een dagje Vlieland: Zondag 25 september Zonnige groet van de crew! de Vriendschap

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 4