1EXBJVGBsCA.nl Bospad eigenhandig opgehoogd jii§^ De strijd tussen mens en aap TEXELSE 2 COURANT VRIJDAG 23 SEPTEMBER 2011 Uitladder Modeshow Binnenlicht Sari Fair Fashion uit Oene ver zorgt zaterdag 1 oktober bij Bin nenlicht in de Weverstraat in Den Burg een modeshow van fairtrade-kleding. De milieu vriendelijke kleding wordt van biologische katoen gemaakt in werkprojecten in Nepal, Bangla desh, India en Colombia. De shows beginnen om 12.00, 13.00 en 14.00 uur. Naast kle ding worden ook accessoires als sjaals en kettingen getoond. Noor Steen in bibliotheek In de bibliotheek aan de Drijver straat in Den Burg zijn tot eind oktober schilderijen te zien van Noor Steen uit Oudeschild. Zij volgde de afgelopen acht jaar schilderlessen bij Mien van As en werkt vooral met acryl, goua che en krijt. In de bibliotheek zijn Texelse landschappen en bomen te zien. Het werk is niet te koop, Steen ziet het schilde ren als een leuke hobby. Dit is haar eerste officiële expositie. Bijeenkomst over pubers Ouders met puberende zonen en/ of dochters ontvangen deze week een uitnodigingsbrief voor de bij eenkomst 'Hoe houden we het gezellig?', die maandag 3 oktober wordt gehouden in de Texelhoeve aan de Kogerstraat in Den Burg. De bijeenkomst wordt georganiseerd door het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG) en de Stichting Mamma weet alles. Spreker is Marina van der Wal, directeur van de stichting, die ruimschoots aandacht geeft aan het communiceren met pubers. Ook komt de ontwikkeling van de puber- hersenen aan bod en vertelt zij over de netwerkbijeenkomsten die op Texel van start gaan. De bijeenkomst begint om 20.00 uur, deelname is gratis. Het initiatief voor de bijeen komst ligt bij de gemeente, in het kader van de jeugdgezondheidszorg. Saskia Laroo in Klif 12 Music Club In de Klif 12 Music Club is zondag 25 september vanaf 20.30 uur een optreden te horen van Saskia Laroo en haar band. Laroo creëert nieuwe stijlen, die wor den omschreven als 'nu-jazz' of 'swinging body music'. Daarbij com bineert ze verschillende muzikale stijlen op een manier dat het lijkt of ze altijd bij elkaar hebben gehoord. Het resultaat is een prettig mengsel van hip-hop, jazz, salsa, funk en reg gae, dat niet veel muzikanten kun nen waarmaken. Saskia Laroo, in Amerika door pers en publiek gebombardeerd tot 'Lady Miles Davis of Europe', is een van de wei nige vrouwelijke trompettisten. Na een studie wiskunde speelde ze eerst contrabas, om later over te stappen op de trompet. Ze maakte inmiddels vijf albums, die variëren van dance, jazz en salsa-bop tot pure jazz. Het optreden begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €17,50. Diner vooraf is mogelijk, reserveren gewenst. Harry Wuis en Gerard Zoetelief hebben namens de stichting Coeghe eigenhandig een stuk bospad nabij Opduin in De Koog opgehoogd. Wuis laat desgevraagd weten dat het pad erg modderig was en dat het in hun ogen te lang duurde Bijeenkomsten Alzheimer Alzheimer Nederland begint maan dag 26 september aan een nieuwe seizoen maandelijkse bijeenkom sten. Deze zijn bedoeld ter onder steuning van mantelzorgers van mensen met dementie. De leiding is in handen van Tilly Leenders, maatschappelijk werker, en Els van der Stadt, casemanager van het DOC-team. De bijeenkom sten worden elke maandag van 13.30 tot 15.00 uur gehouden in de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Voor informatie en aan melding, Tilly Leenders (tel. 313869) of met SWOT (tel. 312696). 'De brug van Kiek' blikt terug op ramp Op Kruispunt TV, een program ma van het RKK, is zondag 25 september De brug van Kiek te zien, een reportage over de nabestaanden van de Dakota- ramp, dit jaar vijftien jaar gele den. Als op 25 september 1996 een Dakota van de DDA neerstort in de Waddenzee, komen alle 32 inzit tenden om het leven. Onder het 23 brug- en sluiswachters van de pro vincie Noord-Holland, die op een bedrijfsuitje waren. Kruispunt TV bezoekt de bruggen en sluizen in Noord-Holland die zij bemanden en sprak met een aantal nabe staanden. De weduwen blijken vaak nog vlakbij de brug van hun man te wonen, op schilderachtige plekjes in Noord-Holland. De naam van het programma verwijst naar brugwachter Kiek Idema uit Ouder kerk aan de Amstel die, net met pensioen, bij wijze van afscheids cadeau nog een keer mee mocht met het personeelsuitje. Net als veel andere bruggen en sluizen, wordt 'zijn' brug na de ramp met de Dakota bediend door uitzend krachten. De brug van Kiek wordt zondag vanaf 23.00 uur uitgezonden via Nederland 2. Duizend borsten In het kader van oktober-borstkan- kermaand wordt vrijdag 14 oktober in de Waerdse Tempel in Heerhu- gowaard de infotainmentbeurs Duizend Borsten gehouden. Mede werking wordt verleend door de mammacare-teams van de zes zie kenhuizen uit Noord-Holland Noord. De beurs duurt van 15.00 tot 21.00 uur, de toegang bedraagt €4,50. Voor meer informatie: www.dui- zendborsten.nl. voordat Staatsbosbeheer er wat aan deed. 'Daarom hebben we er zelf schelpen neergelegd. Noem het een soort van burenactie.' Staatsbosbeheer noemt het initia tief verbazingwekkend. 'Zij hebben met ons hierover geen contact opgenomen', aldus woordvoerder Erik van der Spek. 'En je gaat toch Hoornders eten gezamenlijk Inwoners van Den Hoorn en omge ving houden vrijdag 30 september een gezamenlijke maaltijd. Dat gebeurt ter gelegenheid van de ingebruikname van het verbouwde dorpshuis De Waldhoorn. De offici ële opening is om 16.30 uur, waarna een informele receptie begint. De maaltijd bestaat uit soep en brood jes en gaat om 18.30 uur van start, 's Avonds zijn er optredens van het Smartlappenkoor en fanfarekorps DEK. Opgave voor de maaltijd kan tot uiterlijk zondag 25 september door een strookje uit dorpsblad De Hoornder van deze maand in te leveren bij Charlotte Lorier (Klif 10), Evelien Berbée (Stolpweg 1) of Jan tien Berbée (Dageraad 47) of door een e-mail te sturen naar charlotte@texel.com. Meer informa tie staat in De Hoornder. Salsadansen In de voorspeelruimte van Artex aan het Schilderend in Den Burg is elke maandagavond van 19.30 tot 21.00 uur een groep salsadan sers actief. Er wordt vrij gedanst, de deelnemers leren elkaar nieuwe figuren op ver schillende niveaus. Deelname kost €10,- per persoon voor de periode tot de herfstvakantie. Op deze manier hopen de enthousiaste dansers vol doende mensen op de been te krij gen om officiële lessen mogelijk te maken, zoals in het verleden ook gebeurde. Voor meer informatie: Mar- ga Loos, tel. 315757. Gerarda Mak over 'Voorgoed anders' Op uitnodiging van Café Doodge woon Texel en de KopGroep Bibliotheek Texel spreekt Gerar da Mak dinsdag 18 oktober over haar boek 'Voorgoed anders'. In Voorgoed anders beschrijft Mak het afscheid van haar man Ron, die in 2005 op 49-jarige leeftijd overlijdt aan darmkanker. De schrijfster noemt het een 'biografie naar waar heid', een eerlijke beschrijving van alle verdriet, geluk en vragen die ze tegenkwam op de weg die ze samen met haar echtgenoot ging. De lezing van Gerarda Mak wordt gehouden in het zaaltje bij de doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg en begint om 19.30 uur. De toegang bedraagt €3,50, kaarten zijn verkrijg baar bij de SWOT in de Buureton aan de Beatrixlaan, de bibliotheek aan de Drijverstraat en bij boekhan del Het Open Boek aan de Binnen- burg in Den Burg. In verband met deze lezing vervalt de reguliere bij eenkomst van Café Doodgewoon. niet zomaar op andermans terrein werkzaamheden uitvoeren.' Vol gens Van der Spek kan het voorko men dat het nat is in de natuur, maar worden ook jaarlijks paden opgehoogd. 'Zeker als het wandel routes betreft, is het niet de bedoe ling dat je laarzen nodig hebt.' Communiceren met pubers 'Hoe houden we het gezellig?', 'wat is er aan de hand met mijn kind?' en 'wat zijn de do's en de don'ts in de omgang met pubers?' Deze en andere vragen staan centraal tijdens een bijeenkomst over het communi ceren met pubers die maandag 3 oktober in de Texelhoeve in de Kogerstraat in Den Burg wordt gehouden. De organisatie is in han den van het Centrum voor Jeugd en Gezin en de stichting Mamma weet alles en wordt in het kader van de jeugdgezondheidszorg ondersteund door de gemeente. Spreker Marina van der Wal, directeur van Mama weet alles, gaat onder meer in op de ontwikkeling van puberhersenen, het stellen van regels en de netwerk bijeenkomsten die binnenkort op Texel van start gaan. Daarin worden ouders in de gelegenheid gesteld ervaringen te delen met andere ouders. Ouders en verzorgers met pubers zijn vanaf 19.30 uur welkom in de Texelhoeve. Het programma begint om 20.00 uur. Opgave via www.mammaweetalles.nl ('lezingen ouderavonden' en vervolgens naar de agenda). De entree is gratis. Meer informatie staat ook op www.cjg- texel.nl. Radio Texel bij halve Marathon Radio Texel doet zondag vanaf 12.00 uur rechtstreeks verslag van de vijfde Texel Halve Marathon. Aan boord van de boot, langs het parcours en bij de finish op de Groeneplaats staan verslaggevers die verslag doen van het evene ment en met deelnemers spreken. De uitzending is te volgen via 106.1 FM in de ether, 98.5 Mhz op de kabel en via www.radiotexel.nl. Warme paprika-Skuumkoppe-o estersoep fwflftiniT* Sl»!"»"» crdttaoflook 1 im- S&3 'Het was een feest van warmte, heerlijke diepe warmte', schrijft jurylid Wilbrink van Texel Culinair over de warme paprika-Skuumkop- pe-oestersoep van Martin Zeeman in zijn column in De Telegraaf. Een uitgebreider overzicht van work shops, excursies en evementen is te vinden in de gratis Vakantiekrant, die overal op het eiland te verkrijgen is, en via www.texelagenda.nl. Vrijdag 23 september Om 13.30 uur begint in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg de themamiddag Comfortabel Ouder worden op Texel. Met diverse spre kers en een discussie over toekomst verwachtingen. In het Zeemanskerkje in Oudeschild wordt van 14.00 tot 17.00 uur een rommelmarkt gehouden. De vrou wenvereniging verkoopt handwerken. Zaterdag 24 september In de Witte Burcht aan de Molenstraat in Den Burg wordt van 9.00 tot 15.30 uur een verkoop van tweedehands winterkleding gehouden. In het Keukencfentrum aan de Bern- hardlaan in Den Burg worden van 14.00 tot 16.00 uur dermonstraties gegeven. De toegang is gratis. In de stal van Novalishoeve aan de Hoornderweg nabij Den Hoorn begint om 14.00 uur een optreden van sin ger-songwriter Renee Kamsma. Aan vang: 14.00 uur, toegang gratis. Zondag 25 september De PKN-gemeente Den Burg houdt Startzondag. Om 9.30 uur wordt per fiets vanaf de Groeneplaats vertrok ken naar de Rozendijk in De Dennen, waar om 10.30 uur de startzondag begint. De PKN-Waddengemeente Texel houdt vanaf 10.00 uur Startzondag in de Waddenkerk in De Cocksdorp. Bij evangelistenpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4A, Den Burg) begint om 10.00 uur een hulssamen- In het kader van de Nationale Brou- werijdagen is brouwerij De Boei in het Ambachtscentrum aan de Rommel pot bij Den Hoorn van 12.00 tot 17.00 uur geopend voor publiek. Toegang €5,-. Pastor Brigitha vervangt Rocha In verband met nieuwe ontwikke lingen in de RK parochie Texel gaat niet pastor Rocha maar pastor Franklin Brigitha zondag 25 sep tember op het eiland voor. Er zijn vieringen in Oosterend (aanvang 9.30 uur) en Den Burg (11.00 uur). De strijd tussen mens en aap is het onderwerp in de actiefilm Rise of the planet of the apes, die deze week in Cinema Texel draait. Het verhaal gaat over de jonge weten schapper Will Rodman, die op het punt staat zijn levenswerk te reali seren: de ontdekking van een remedie tegen Alzheimer. Zijn experimenten op apen hebben echter ongewone bijwerkingen: diegenen die het medicijn toege diend krijgen, vertonen een enorme verhoging van de hersenactiviteit. De jonge chimpansee Caesar is de eerste primaat die een bijzondere intelligentie vertoont. Wanneer hij zich verraden voelt door de men sen die hij al heel zijn leven ver trouwde, begint een grote strijd die de primaten moet bevrijden van de onderdrukking door de mens heid... In de serie Filmart draait dinsdag en woensdag Pina, een dansfilm in 3D van regisseur Wim Wenders, gedragen door het Ensemble des Tanztheater Wuppertal en door de bijzondere danskunst van de Circa 1700 atleten gaan om 12.25 uur vanaf de veerboot bij 't Horntje van start voor de 5de Texel Halve Marathon. SP-politicus Emile Roe mer lost het startschot. In Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een optreden van jazz- trompettiste Saskia Laroo. De toegang bedraagt €17,50. Ddiner vooraf is mogelijk, reserveren gewenst. Maandag 26 september In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. De vereniging 10 voor Texel houdt jaarvergadering in hotel Den Burg. Aanvang 20.00 uur. Dinsdag 27 september De afdeling Dialect van de Histori sche Vereniging komt om 15.00 uur bijeen in Tusse de Banke op de Groeneplaats in Den Burg. In de Zeemanskerk in Oudeschild begint om 20.15 uur een concert met twee harpen. De toegang is vrij, er wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd. TESO In verband met de te verwachten drukte zet veerdienst TESO in het rond het weekend een extra boot in. Zo wordt vrijdag, zondag en maan dag van 9.30 tot 16.00 uur een halfuursdienst onderhouden. Er worden geen wachttijden verwacht. Maandag zijn de afvaarten van 10.00 uur uit Den Helder en van 13.30 uur vanaf Texel uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Zondag gaat de Texel Halve Mara thon van start vanaf de boot die om 12.00 uur uit Den Helder vertrekt. Voor meer informatie, tel. 369600 of Expositie In De Vermaning aan de Diek in Den Hoorn zijn onder de titel Carpe diem nog een week lang (tot en met zondag 2 oktober) schilderijen en tekeningen van Ton van Hilten te zien. De Vermaning is dagelijks open van 11.00 tot 16.30 uur. Film beroemde Duitse choreografe en danseres Pina Bausch. Drie vrienden spelen de hoofdrol in Horrible bosses, een nog een paar dagen geprolongeerde Amerikaan se komedie. Ze hebben allemaal een leuke vriendin, een woning en een betaalde baan en zijn kortom redelijk gelukkig. Probleem is dat ze iedere dag met tegenzin naar hun werk gaan, omdat ze vreselijk worden behandeld door hun supe rieuren. Na een avondje stappen, besluiten ze hun bazen te vermoor den. In Cowboys Aliens wordt de traditionele western op een verras sende manier gecombineerd met sciencefiction. Maandag kunnen de bezoekers zich laten verrassen door een mystery movie, een film die officieel nog niet uit is en waar van de titel tot het laatste moment geheim blijft. Het volledige pro gramma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texe- lagenda.nl.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2