Nieuwe trainer Oosterend eist discipline en beleving TEXELSE 7 COURANT sv De Ko=g Dan 'proberen er meer ,eronden hee" voetbal in te krijgen' Dames Tevoko naar Castricum 'Witte handschoenen en zwart pak voor contrast' Sport VRIJDAG 23 SEPTEMBER 2011 Woensdagavond, half negen. Op een zompig trainingsveld onder werpen tien spelers van SV Oos terend zich aan een oefening vol passes en een-tweetjes. Vanzelf gaat dat niet, want regelmatig speelt één van de jongens de bal in de verkeerde richting. 'Dit is te moeilijk, laten we wat anders gaan doen', roept één van hen uiteindelijk wanhopig. Trainer Nico Kremer geeft de moed niet zo gauw op. 'Kom op, concen tratie! Dit moeten jullie kunnen!', moedigt hij hen aan. Vlak voor de training heeft Kremer de verslaggever uitgelegd dat hij zich aan het begin van het seizoen één belangrijk doel heeft gesteld: 'Proberen er meer voetbal in te krijgen.' Het lijkt een dooddoener, want welke trainer wil niet dat zijn spelers beter leren voetballen? Maar Kremer bedoelt te zeggen dat SV Oosterend af moet van de oude spelwijze, gebaseerd op werklust, spierkracht en verre trap pen naar het doel van de tegen stander, en in plaats daarvan slim mer moet spelen, met veel combinaties en snelle positiewis selingen. Het is een manier van spelen waar Kremer van houdt, ongeacht het niveau waarop de voetballers actief zijn, en die hij ook de meiden van Texel'94 de afgelopen drie jaar heeft geprobeerd bij te brengen. 'Dat is aardig gelukt. Ze zijn zelfs kampioen geworden.' Zelf speelde hij enkele jaren in de hoofdklasse bij DTS'35 in Ede, tot dat een hardnekkige knieblessure een einde aan zijn carrière als voet baller maakte. Het meidenteam van Texel'94 was het eerste dat hij trainde, nadat hij al snel nadat hij op Texel was komen wonen van een collega (Kremer is leraar Duits op OSG De Hogeberg) had gehoord dat er nog iemand voor die functie werd gezocht. Het trainerschap beviel hem prima. 'Heel veel mei den heb ik drie jaar getraind. Grap pig was dat ik ze ook van school kende. Je bouwde daardoor een heel aparte band op.' Bij SV Oosterend traint Kremer de senioren, een kleine dertig spelers die samen het eerste en tweede elftal vormen. Zijn eerste bevindin gen - na anderhalve maand trai nen, oefenwedstrijden tegen Texel'94 en ZDH en drie competi tiewedstrijden - zijn positief. 'Al bij het eerste moment dat ik hier bin nenkwam, had ik een goed gevoel, ledereen is enthousiast. Belangrijk is dat spelers naar je willen luiste ren en ook wat willen leren.' In de uitwedstrijd tegen Bergen, vorige week, viel hem op: 'Er wordt steeds beter gevoetbald, van ach teruit opgebouwd. Leuk, want dat hebben we in zeer korte tijd weten te bereiken. Maar er valt nog veel meer te halen. Zeker als je het ver gelijkt met ZDH en op de training. Zeker in de eerste weken, toen er soms meer dan twintig spelers kwamen. Op zulke momenten is het moeilijk iedereen persoonlijke aandacht te geven en is het prettig dat iemand precies weet wat je bedoelt en het ook nog op anderen kan overbrengen.' Hoewel hij vertrouwen in zijn spe lers heeft, constateert Kremer ook dat de selectie niet overloopt van kwaliteit. 'In het begin heb ik wel getwijfeld. Dennis Daalder, Dave Witte en Kevin Betsema zouden naar Texel'94 gaan. Gelukkig zijn ze uiteindelijk toch gebleven. Voor al Dave en Dennis zijn bepalende spelers. Maar het blijft krap. Nu is Ed de Vries geblesseerd en dat merk je meteen. Een goede ver vanger heb ik eigenlijk niet. Elf spelers kunnen het niveau aan, de nummers twaalf, dertien en veer tien zijn toch een stuk minder. Het is te hopen dat Edgar het volhoudt, want anders hebben we echt een probleem.' Nuancerend: 'Maar ik kan me er wel druk om maken, dat menlijk uit de kleedkamer het veld op gaan en met z'n allen de war- ming-up doen. Eerder waren ze gewend meteen een paar ballen op doel te rammen. Grappig was dat toen we dat vorige week Bergen vorige week zagen doen, één van de jongens zei: kijk, zo deden wij dat vorig jaar. Kennelijk zijn ze snel gewend.' Eén van zijn disciplinaire maatre gelen was ook de speciale aanpak van Martijn Drijver. 'Een leuke, aar dige jongen, die nog kan voetbal len ook. Maar hij speelde soms vreselijk onbehouwen. Ik heb hem tot aanvoerder gebombardeerd, maar erbij gezegd: als je één dom me overtreding maakt, is het afge lopen. Hij keek me aan en begon toen te lachen. Maar het werkt wel. Hij is veel rustiger geworden en is nog niet één keer in de fout gegaan. Je moet zulke jongens een rol geven binnen het team en verant woordelijk maken voor hun eigen daden.' Na drie competi- heb ik het nog niet eens over Texel'94. Bij die ploegen wordt echt gecom bineerd. Vooral de handelingssnel heid moet bij ons omhoog. Maar je kunt niet alles tegelijk.' De selectie van Oosterend telt rela tief veel jonge spelers. Kremer prijst zich echter gelukkig met de komst van de 39-jarige Edgar Klip- pel, die jarenlang in het eerste van Texel'94 speelde. 'Edgar is heel enthousiast en kan met zijn erva ring een belangrijke rol in dit team spelen. Hij stuurt en coacht. Ik beschouw hem echt als een ver lengstuk van mij in het veld. Ook heeft weinig zin. Ik zal het met deze groep moeten doen.' Hoewel Kremer een grapje en een goede sfeer zegt te waarderen, hecht hij veel belang aan de juiste instelling. Dat blijkt niet alleen op de training, waar hij 'beleving en concentratie' vraagt, maar ook op wedstrijddagen. 'Of je nu eredivisie speelt of vijfde klasse zaterdag, de laagste categorie, je kunt niet zon der discipline. Zo wil ik dat de spelers voor een wedstrijd geza- gewonnen, een keer gelijkge speeld en een keer verloren. Wat Kremer moet verwachten, weet hij niet. 'Je moet reëel zijn, we hebben maar een smalle basis met goede voet ballers. We mogen niet verwachten dat we zomaar kampioen worden. Maar daar gaat het ook niet om. Het belangrijkste is dat we zo goed mogelijk proberen te voetballen. En wie weet winnen we een perio- detitel en plaatsen we ons voor de nacompetitie. Dat zou leuk zijn.' Joop Rommets De oefenwedstrijd die het damesteam van volleybalvereni ging Tevoko zondag tegen WSA uit Vollenhove speelde, werd onverwacht met 3-2 gewonnen. WSA eindigde vorig seizoen als tweede in de regiodivisie Noord. Tevoko dacht dat het een moeilijke wedstrijd zou worden, maar tijdens het spelen bleek dat er wel kansen waren op een overwinning. Bij een voorsprong van 2-0 wisselde coach Jitze Beintema enkele posities, waardoor de spelers verward raak ten en twee sets verloren. De vijfde set - die weer in de basisopsteling werd gespeeld - werd gewonnen, waardoor Tevoko de wedstrijd op zijn naam kon zetten. Tevoko begint de competitie zater- 'Het weer viel reuze mee, we hadden boven in de lucht goede omstandigheden om onze figu ren uit te beelden', aldus Robin Liphuysen en Edwin van Gent. De twee parachutisten maakten vrijdag en zaterdag samen Lydia Stawski, Judith Gerritzen en reser ve Madeion de Beer deel uit van Murphy Mania, één van de vijftien teams die meededen aan het Euro pees kampioenschap formatie- springen dat voor het derde opeen volgende jaar bij het Paracentrum op het vliegveld werd gehouden. Het team met overkantse para's had een Texelse inslag: Raymond van der Zwaag sprong met ze mee als cameraman om hun verrichtin gen in de lucht vast te leggen. 'We moesten tien sprongen maken', aldus Van Gent. 'Daarbij hadden we in de vrije val 35 seconden de tijd om zoveel mogelijk figuren te maken.' Belangrijk daarbij was dat de para's telkens even tegelijk con tact met elkaar hadden. Liphuysen: 'Je zag dat veel para's zwarte pak ken en witte handschoenen aan hadden, zodat je goed de contras ten kon zien.' De teams maakten de meeste sprongen op vrijdag toen het weer goed was. Op zaterdagochtend kon ook nog goed worden gespron gen, totdat aan het begin van de middag de wind zover aanwakker de dat gestopt moest worden. 'Maar toen had elke groep al de dag met een uitwedstrijd tegen Croonenburg uit Castricum. Na een jaar afwezigheid wordt weer in de regiodivisie gepeeld, met dezelf de kleine selectie als vorig seizoen. Op papier bestaat de selectie uit negen spelers, waarvan Tamar Lok en Bianca Regoor door werk- en andere omstandigheden niet vaak met een uitwedstrijd mee kunnen spelen. De andere spelers zijn Ivet Former, Joannie Schaapman, Monique Leijstra, Gertha Wessels, Marianne Boekel en Connie Joling. Ook Nynke Bolt uit het jeugdteam zal af en toe met de selectie mee spelen. Croonenburg is geen onbekende. Dit team speelt al jaren in de regio divisie en eindigt steevast in de middenmoot. De laatste wedstrijd tien sprongen gemaakt', aldus Jan Boyen Rienks van het Paracentrum en één van de organisatoren van het EK. 'Het was de eerste keer in een paar jaar dat de wedstrijden niet voortijdig hoefden te worden afgebroken.' In de middag zaten de teams bij elkaar in de hal van het Paracentrum om eikaars pres taties op een groot scherm te bekijken. Het EK, waaraan teams uit Neder land, Groot-Brittannië, België, Griekenland, Italië en Tsjechië, meededen, kende meer Texelse inbreng. Tamara Vorst uit Oude- schild zat in de jury, Gary Smith uit De Koog coachte enkele teams en Iwan Spilker van het Paracentrum was wedstrijdleider. Er werd gesprongen in vier klassen. In de hoogste daarvan, de AAA-klasse, ging de overwinning naar het team Thunder uit België. In de AA-klasse was Cool Runnings uit Nederland het beste en werd Murphy Mania tweede. De para's van het Italiaanse Nytro Team Casale werden eerste in de A-klasse en de Rooky klasse was een prooi voor het Tsjechische Hvedzy. De zogeheten Spirit (een zwaard) die sinds 2004 als prijs voor de beste prestatie geldt, ging voor het derde opeenvolgende jaar naar Nederland. Waar het EK van 2012 wordt gehouden, is voorals nog de vraag. Rienks laat weten de organisatie graag nog een keer te willen doen. tegen Tevoko was twee jaar gele den, de dag nadat Tevoko werd uitgeroepen tot sportploeg van het jaar. Tevoko won toen met 4-0. Het Texelse team is bijzonder gemoti veerd de plaats in de regiodivisie te behouden en zal ook zaterdag pro beren de punten te pakken. De wedstrijd wordt gespeeld in sport hal De Bloemen in Castricum en begint om 17.00 uur. Heren Tevoko starten seizoen Het herenteam van volleybalver eniging Tevoko begint het sei zoen zaterdag met een uitwed strijd in Hoorn. Na het nipte lijfsbehoud van vorig seizoen is de doelstelling dit jaar een plaats in de middenmoot van de eerste klasse. Doordat de twee sterkste team uit deze klasse beide zijn gepromoveerd, zijn de krachts verschillen waarschijnlijk erg klein. De smalle selectie van Tevoko wordt aangevuld met de komst van Ron Broersma uit het tweede team en de linkshandige aanvaller Len- nard Wieringa, die is overgekomen vanuit Drachten. Hier staat tegenover dat Tevoko Jitze Beintema enige tijd moet mis sen door een schouderblessure. Gedurende die periode neemt Ber ry Koning de belangrijke rol van spelverdeler op zich. Zaterdag won Tevoko met veel moeite van Wham Wham uit Zaan stad. Deze ploeg, die als tweede was geëindigd in de tweede klas se, was opponent in de promotie/ degradatie-wedstrijd. Door het terugtrekken van een ander team, kon Wham Wham, ondanks het verlies, alsnog promoveren. Kampioenschap klaverjassen De eerste speelavond om het Texels kampioenschap klaverjas sen wordt gehouden op vrijdag 28 oktober. De data van de vijf speel dagen zijn nog niet officieel vastge steld, maar na 28 oktober wordt vermoedelijk gespeeld op 25 november, 23 december, 27 janu ari en 24 februari. Het kampioen schap wordt georganiseerd door Klaverjasclub Den Burg en wordt gespeeld in het gebouw van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg. Aanmelden kan tot en met de eer ste speelavond. Trainingspakken De selectie van SV Oosterend pre senteerde zich vorige week in de nieuwe trainingspakken, beschik baar gesteld door sponsors café De Kombuis, TM Vastgoed, 53 gra den noord en loonbedrijf Duinker. Competitie klaverjassen Klaverjasclub Den Burg begint maandag 10 oktober aan de nieuwe competitie. Een week eerder wordt de jaarvergade ring gehouden. Het bestuur verwacht dat het aan tal deelnemers ongeveer gelijk zal zijn aan vorig jaar. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden. Er wordt Machtsvertoon bij foursome golfclub Met groot machtsvertoon heb ben Kevin en Lise van Zuilekom het clubkampioenschap mixed foursome van de golfclub gewonnen. Niet eerder eindigde de winnaar met zo'n grote voor sprong. Bij de mixed foursome slaan de spelers om beurten af, waarna om en om verder wordt gespeeld. Aan de wedstrijd deden dertien kop pels mee, die regen en wind trot seerden. Kevin en Ilse van Zuile kom speelden een formidabele ronde en kwamen binnen met 85 Bovenste rij, van links naar rechts: sponsor en speler Chris Ellen (53 graden noord), Martijn Drijver, Alexander Ellen, Robert Willekes, Wilco Keijzer, Gaime Vlaming, Jan Willem Ellen, Fedor van Elk, Pieter Duinker, Edgar Klippel, Ed de Vries, Ruud Hof, Ivar van Elk, Kevin Betsema, coach Marco Drijver, Jan met vaste maat gespeeld, maar mensen die geen kaartpartner heb ben, kunnen zich evengoed aan melden. Het bestuur bemiddelt dan in het vinden van een speel maat. De speelavonden worden gehouden in het gebouw van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg en beginnen om 20.00 uur. Mensen die elke week een avond teveel vinden, kunnen zich aanmelden voor het Texels kampioenschap, dat gedurende vijf avonden wor den gehouden. slagen bruto. Dit was ruim vol doende voor de overwinning, Ed en Josje Eelman, die vorig jaar de eerste plaats behaalden, hadden 104 slagen nodig. Derde werden Piet en Irene Schuijl, die 105 sla gen lieten noteren. Marikosa Op www.nvbr.nl van de Neder landse Vereniging voor Brandweer zorg en Rampenbestrijding kan tot maandag 26 september nog gestemd worden op de Marikosa- sticker van Richard Bousma en Sander Witte. De hulpverlenings sticker die zij hebben uitgevonden, maakt kans op de Jan van der Bloem en sponsor Richard Korte- kaas (TM Vastgoed). Onderste rij: coach Nico Kremer, Yosu Daalder, Klaas Zuidewind, Wesley Stroo, Jeroen Abma, Dennis Daalder, Bart Tuitman, Sijb Vlaming en Dave Wit te en daarvoor sponsor Ingrid Hen- nink (café De Kombuis). (Foto Liselotte Schoo FotogiaSe) Vlinderwinkel Eilandcompetitie Programma dinsdag 27 september Veld A 19.00 Warmmop-Paal 28/Krim Peperm. 19.45 Pepermolen-NIOZ 1 Paal 28/Krim 20.30 Cocky's -Autocentrale NIOZ 1 21.15 Jumbo-Kobeko Cocky's 22.00 Vlinderwinkel-Randstad Kobeko Veld B 19.00 Wessels-PFB AH 19.45 AH-Rabobank Wessels 20.30 Alektraon-Mantje Rabo 21.15 RAB-Interieurbouw Alektraon 22.00 Ecotiem-lmares Interieurbouw Veld C 19.00 Kapper-Pets Expotise 19.45 Expotise-Salique Pets 20.30 Klif 23-De Waal Salique 21.15 Moorman-Timmer's De Waal 22.00 Kobeko 2-Otto's Timmer's Wedstrijdleiding Albert Heijn en Daan (tel. 320370) Uitslagen: NIOZ 1 -Kobeko 2-1Texelse Autocentrale- Warmmop 2-1; Paal 28- de Krim-Jumbo 3-0; Randstad-De Pepermolen 3-0; Vlin- derwinkel-Cocky's Kapsalon 3-0; PFB- Alektraon Bliksemwerken 0-3; NIOZ 2- Bouwcenter RAB 1-2; Mantje-Ecotiem 3-0; Interieurbouw Texel-Falcon 1-2; Ima- res-IBS/Oele/Schoo 0-3; Tevoko Jeugd- De Kapper 3-0; Expotise-Eetcafé De Rog 3-0; Kapsalon Salique-De Krim 0-3; Vakan- tieburo Kobeko 2-Slagerij Moorman en de Boer 2-1; Otto's Tweewielershop-Bar Sportief 1-2. Heydenprijs, een landelijke prijs voor beste vernieuwingen op hulp- verleningsgebied.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 7