Parcoursrecord bij lustrumeditie Texel Halve Marathon Albers haalt €1500,- op voor Botswana TEXELSE 10 COURANT Hardloopfeest op mooie najaarsdag DINSDAG 27 SEPTEMBER 2011 SGHUIPENGAT Winnaar Ronald Schröer dook als eerste Rabobanji Vreugde aan de finish. Goed loopweer, duizenden toe schouwers en een parcoursre cord tijdens de lustrumeditie van de Texel Halve Marathon. Drie voudig winnaar Ronald Schröer dook 1.09.44 uur als eerste onder de 1.10. Maar het grootste applaus was voor Texels erebur ger Kees de Jager, die een unie ke prestatie leverde door op 90- jarige leeftijd de 10,6 kilometer te volbrengen. De unieke start vanaf de TESO- boot en het fraaie parcours zorgen voor een exclusieve status. Met dit keer prachtig najaarsweer als extraatje. Lopers die zich hadden ingesteld op een hete editie, haal den opgelucht adem toen tijdens de reis van de Schulpengat een wolkendek overdreef dat voor ver koeling zorgde. Tijdens een groot deel van het traject bleef het bewolkt, met een matige zuiden wind in de rug, alleen op het laat ste stuk brak de zon door, waar door de finish op de Groeneplaats en de festiviteiten aldaar extra glans kregen. Het was Emile Roe mer, fractievoorzitter van de SP in de Tweede Kamer, die het startsein gaf. Roe mer onderhoudt een war me band met het eiland en keerde zich als woordvoer der in de Kamer destijds fel tegen de concessiever lening, die TESO buitenspel dreig de te zetten en was er zelfs bij toen een horde Texelaars bij Dijkmans huizen het water in ging. Met soort gelijk enthousiasme beleefde hij de halve marathon, van de start tot de finish. Hij vertelde voorheen ook zelf te hebben gelopen, maar dat het er door zijn drukke baan er niet meer van komt. Maar bij het zien van al die lopers sprak hij wel de hoop uit zijn oude liefhebberij weer op te pakken en zelf een keertje mee te lopen op Texel. De vraag is dan of hij het shirt met opschrift Doe es normaal man! aantrekt, waarin een loper liep en dat hem na afloop werd aangereikt. Lekker Na Roemers startsein snelde de meute lopers door een brede haag van toeschouwers het eiland op. Op de 21 km vochten Ronald Schröer en Mike Barsaiyan een spannend duel uit. Laatstgenoem de schreef in 2009 verrassend de 10 km op zijn naam en leek ook nu lange tijd op weg naar een surpri se. Bij de sfeervolle doorkomst van Den Hoorn lag hij nog aan kop. Halverwege de race passeerde de soepel lopende Schröer hem ech ter. Die was eigenlijk niet van plan om supersnel te lopen, aangezien hij 'Texel' als voorbereiding beschouwde op de Marathon van Amsterdam, waar hij hoge ogen wil gooien. Maar het ging zó lekker, vertelde hij na afloop, dat hij maar doorging. Een nieuw parcoursre cord (plus cheque van €250,-) was zijn beloning. Barsaiyan bleef als tweede met 1.10.07 ook onder het oude record. Derde werd Pip Tes- selaar (1.11.27), vierde German onder de tijd van 1.10 uur. Foto Ronald Timmer) Silva (1.12.36), de Mexicaanse oud-winnaar van de Marathon van New York en ambassadeur van het Texelse evenement. Vermeldens waardig zijn de prestatie van Robert Bakker (1.16.32) en oud- Texelaar Bram Kuip (van Tiny en Giel van de Westerweg). Kuip, tegenwoordig wonend in Gronin gen, finishte in 1.17.10. Bij de dames ging de zege naar Jaqueline Rustidge uit Kampen, winnares in 2009 en Nederlands kampioene bij de politie, in 1.22.43. De nummers twee en drie waren Lucienne Groe nendijk uit Den Helder (1.30.28) en Mireille Baart uit Wageningen (1.30.48). Snelste Texelse vrouw was Natascha van der Vis (1.44.51). 10 km Op de 10 km zorgde atletiekvereni ging Hera uit Heerhugowaard bij de mannen voor een 'full house'. Eerste werd Pim Molenaar (23 jaar) in 30.41tweede Michiel de Ruiter (24) in 30.59 en derde hun trainer Ron van Diepen (41) in 32.13. De Texelaars Jaap Witte en Lutz Lohse vochten een prestigeduel uit, dat de zeventien jaar jongereWitte met 34.48 voor 37.01 duidelijk won. Bij de vrouwen gingen twee podi umplaatsen naar Hera, voor Suzan Nieman (eerste in 37.50) en Talissa van der Fluit (derde in 39.02). Tussen hen in finishte de winnares van twee jaar geleden, Saskia van Vugt (38.27), die pas een maand eerder was bevallen van haar tweede kind. Snelste Texelaars bij de vrouwen waren de zussen Jasmijn (45.00) en Karlijn (45.10) van der Burg. Het shirt van Rob Oud uit Alkmaar, met de gevleugelde woorden Doe es normaal manl, werd na afloop overhandigd aan Tweede Kamerlid Emile Roemer. German Silva vouwt de handen als hij over de finish gaat. Incident deed zich voor in Den Burg, toen een Texelse loper vlak voor de finish in elkaar zakte. Hij werd in de ambulance opgelapt en voor onderzoek naar het zieken huis gebracht. Voor de Texel Halve Marathon kwa men honderden vrijwilligers in actie en verleenden veel Texelse bedrij ven hand-en-spandiensten en financiële bijdragen. Eilandband Wad Zou't zorgde dat het na afloop op de Groeneplaats nog lang gezellig bleef. Oud-Texelse Anna Albers heeft tijdens de Texel Halve Marathon ruim €1500,- opgehaald voor twee voetbalteams in het dorp D'kar in Botswana. Albers, dochter van Lex Albers en March Heijnen, liep voor de teams Ambassadors FC en Golden Lions FC die hun best doen te voorko men dat jongeren van de achterge stelde San-bevolking in het Afri kaanse land een uitzichtloos bestaan leiden. Albers liep eerst de 21 kilometer en daarna maakte ze voordat ze over de finish ging, een extra rondje van 1 kilometer door het centrum van Den Burg. Daar door liep ze symbolisch één kilo meter voor elke voetballer van beide teams. Het extra rondje liep ze in gezel schap van vrienden en familiele den. Een aantal van hen had net de tien kilometer gelopen. Haar zwa ger Dave de Bruijn, die net de 21 kilometer achter de rug had, liep ook mee. Het extra rondje via de Warmoesstraat, Weverstraat, Ste nenplaats, Hogerstraat, Graven straat en Warmoesstraat duurde zes minuten, waardoor Albers in een tijd van 2.02.40 finishte. Albers, die woensdag teruggaat naar Botswana, kreeg behalve geld ook T-shirts en voetbalbroeken voor de twee elftallen. Met de laat ste kwam Wim Koorn aanzetten en het personeel van Molenkoog was achter de shirts aangegaan. TESO en het bedrijf Barplanet van Albers broer Fausto kwamen met sub stantiële bedragen over de brug. Albers, die in Botswana meehelpt leefomstandigheden te verbeteren, zei ontroerd te zijn door alle betrok kenheid van veel Texelaars. Er waren onbekende mensen die haar sponsorden en er waren veel Texe laars die geïnteresseerd waren in het haar werk in Botswana. Opgewacht door haar oma Jans Heijnen, broer Fausto Albers en voorafgegaan door haar neef Matthijs Albers maakt Anna Albers haar extra rondje door het centrum van Den Burg. tFoto March Heijnen)

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 10