Mannenkoor met EDOZA en sopraan Wiebke Göetjes TEXBJVGBsDA.nl TEXELSE 2 COURANT Harpduo in Zeemanskerk DINSDAG 27 SEPTEMBER 2011 Informatiemarkt CJG op OSG Bij de OSG in Den Burg is zater dag 1 oktober een informatie markt van het Centrum voor Jeugd en Gezin Texel. Bezoekers kunnen tijdens de markt, die van 13.00 tot 17.00 uur wordt gehouden, kennis maken met de verschillende organisaties die samenwerken in het Centrum voor Jeugd en Gezin. Dat zijn onder meer Bureau Jeugdzorg, Parian (organisatie voor jeugd en opvoed- hulp), Pharos, peuterspeelzalen, kinderdagverblijven, basisscholen en de OSG. Het Centrum voor Jeugd en Gezin ging in juni van start. Texelaars kunnen er terecht met vragen over opvoeden en opgroeiende kinde ren. Het centrum bestaat uit 25 inlooppunten die merendeel op de scholen, peuterspeelzalen en kin derdagverblijven zijn gevestigd. Ook zijn er twee websites waarop vragen gesteld kunnen worden. Op de achtergrond zijn twee coördina toren (Cecil van Tiel en Saskia van Baal) van Parian aanwezig. Tijdens de informatiemarkt kunnen vragen worden gesteld aan verte genwoordigers van het centrum en er zijn verschillende activiteiten als schminken, een chipstest, knutse len en een speurtocht. Ook treden verschillende bands op. Meer infor matie over het centrum is ook te vinden op www.cjgtexel.nl en www. ondertussenoptexel.nl. Bij de gemeente is sinds gisteren ook een krant over het Centrum voor Jeugd en Gezin verkrijgbaar die afgelopen vrijdag huis aan huis op Texel is verspreid. OTMV houdt ploegwedstrijd Op het land van Nico Roeper aan de Oorsprongweg in polder Eier- land wordt zondag 2 oktober de jaarlijkse ploegwedstrijd van de Oude Trekker en Motoren Vereni ging gehouden. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij Jan- Willem Vlaming via tel 311704, tel 06-12517556 of jw.vlaming@gmail. com. De wedstrijd begint die dag om 11.00 met instructies, waarna rond 11.30 uur de trekkers het land opgaan. Kabeltex breidt aanbod fors uit De regionale omroepen, die sinds enkele maanden niet meer via de satelliet worden doorge geven, zijn binnenkort weer op het eiland te zien. Kabeltex plaatst binnenkort een eigen kast in Hilversum om het sig naal naar Texel te halen. Ook breidt Kabeltex per 1 oktober het aantal digitale kanalen uit. Er worden negen themakanalen aan het standaardpakket toegevoegd, Interkerkelijk mannenkoor EDOZA verzorgt een gastoptreden. Het Texels Christelijk Mannen koor en het Interkerkelijk man nenkoor EDOZA uit Sneek hou den zaterdag 1 oktober in de RK kerk in Den Burg een gezamen lijk najaarsconcert. De nationaal en internationaal vermaarde sopraan Wiebke Göetjes ver zorgt een gastoptreden. Het Texels Christelijk Mannenkoor, dat in 2009 jaar het 40-jarig bestaan vierde en ruim 70 leden telt, is gegroeid van een koor dat naast het geestelijk lied nu ook lichte en klassieke muziek op het repertoire heeft. Door zijn repertoirekeus, de goede klank en de verstaanbaar heid is het koor ook een geziene gast in binnen- en buitenland. Het koor staat onder leiding van Piet de Reuver, de dirigent die meer dere koren onder zijn hoede heeft en tevens een begenadigd pianist is en ook als zanger (eerste tenor) zijn sporen heeft verdiend. Interkerkelijk mannenkoor EDOZA (Evangelie Door Zang) staat bekend om zijn bijzondere klank. Het koor begon in 1958 en telt nu meer dan honderd zangers. Optredens op radio en tv en het bekende kerst concert zijn debet aan de faam van dit koor. Het repertoire is breed. Christelijke liederen vormen de basis, er worden ook Negro spiritu als en koralen gezongen, evenals waaronder Z@pp 24, Humor TV 24, Cultura 24 en Geschiedenis 24. Daarnaast worden ook het thema kanaal 101TV van BNN en BBC1 HD toegevoegd. Met deze uitbrei ding is het digitale zenderkanaal van Kabeltex vergelijkbaar met of zelfs wat groter dan dat van andere (grote) aanbieders. Sopraan Wiebke Göetjes. operamuziek, onder meer Slaven koor van Verdi en andere klassieke werken. Het repertoire van 500 nummers omvat ook werken in het Fries en vele buitenlandse stuk ken. Bijzonder is het optreden van sopraan Wiebke Göetjes, die onder meer schitterde in de Nederlandse productie van The Phantom of the Opera en Aida en tal van andere hoofdrollen vervulde. De operadiva zingt regelmatig in het Concertge bouw en debuteert in 2013 bij de Bangkok Opera als Brünnhilde. De zangeres heeft een eigen zangstu dio en begeleidt ook jonge vocalis ten. Op Texel zingt ze onder meer Ave Maria van Caccini. Pianiste Annemiek Jaspers bege leidt beide koren en de soliste, bariton Rob Manse van het Texelse mannenkoor en bas Oebele de Boer van EDOZA treden ook als soliste op. Het programma is divers. Slotnummer wordt het gezamenlijk gezongen La Forza del Destino. Het concert begint om 20.00 uur, de kerk is open vanaf 19.30 uur. De toegangsprijs is €5,-. 112 Het heeft Hare Burgemeester van Texel behaagd Annie dwingend te verzoeken heur beste beentje voor te zetten in de strijd om het behoud van de tweede ambulan ce. Alle middelen dienen te wor den ingezet, desnoods de hulp ener columniste, zo luidde het ten gemeentehuize. 'Zo', zei ik tegen mijn schatje, 'krijg ik dan ook een lintje?' 'Nou, een lintworm lijkt me beter voor jou', zo sprak hij lief devol. 'Oh ja', zo gooide ze er nog een twitter tegenaan, en of ik ook wilde meehelpen met het bedenken van een pakkende slo gan. Oei, daar schrok ik wel van, want ik weet dat in het verleden Texelaars ware topdichters zijn gebleken. Met als hoogtepunt natuurlijk: 'Geen gezijk, omhoog die dijk'. En onlangs: 'Wij zijn gewoon de klos, met het Koger klimbos'. Tja, en wat dat laatste betreft ziet het er somber uit, want ook Staatsbosbeheer heeft zich positief uitgelaten. 'Gaan ze er dan ook op letten?', vroeg manlief. 'Dan kenne ze zichzelf Staatsklimbosbeheer noemen!' Maar goed, die ambulance. Op 14 oktober massaal in de strijd. Natuurlijk is Annie vóór het behoud van de tweede ambulan ce! Maar ik wil wel dat er zuinig mee wordt omgegaan. Zo niet, dan geldt: de vervuiler betaalt. Zo COLUMN stond er onlangs in de krant dat een toerist bij Ceres onderuit ging door wat grind. 'Ach, daar gaat tie', dacht zijn vrouw en sloeg alarm. 'Oh, daar komt tie', sprak ze een half uur later toen een helikopter al wentelwiekend naderde. Ze dacht dat het ging om opnames voor MASH, maar het was voor de geschaafde knie. En dan nu de kreet. Ik geef er een paar, voor het geval de stemmen staken bij 7-7. 'Handen af van de tweede ambulance, tenzij hij aangeduwd moet worden'. 'Niet alleen Eerste Hulp Bij Ongeluk ken op Texel, maar ook Tweede Hulp'. 'Wordt dit het scenario: U betreedt dit eiland op eigen risi co". 'De acute hulp is pas in balans, met behoud van de twee de ambulance'. En wat betreft het kostenaspect het volgende. Moeten we dan alle rekenboekjes gaan veranderen? Immers: 1 1 2. Of moeten we het landelijk alarmnummer gaan veranderen van 112 in 111? Nou dan! En mijn honorarium? Laat maar zitten. Doe dat maar in de pot. Voor de tweede ambulance! Annie@texelsecourant.nl In de Zeemanskerk in Oude- schild vindt dinsdag 27 septem ber (vandaag) een concert plaats van harpduo Dyade, bestaande uit Colet Nierop en Marije Vijse laar. Op het programma staan werken van o.a. Franck, Debus sy, Granados en Ravel. Dit concert is het laatste uit de zomerserie van de Raad voor het Zomerwerk. De serie is ook dit jaar bijzonder succesvol verlopen, de concerten werden door gemiddeld 140 mensen bezocht, die zeer aan dachtig luisterden naar het gevari eerde aanbod. Duo Dyade is vernoemd naar een tweetal goden uit de Egyptische mythologie. De goden werden vaak in tweetallen tegenover elkaar geplaatst om evenwicht en harmo nie te bewaren. De harp stond in de Egyptische oudheid in hoog aanzien. Het duo laat verschillende stijlen aan bod komen, van klas siek tot impressionisme, maar brengt ook specifiek voor het instrument geschreven muziek - van componisten als Thomas, Sal- zedo, Tournier en Grandjany. Het publiek maakt kennis met de grootsheid en klankkleuren van dit instrument. Er wordt zowel op de pedaalharp als op de Keltische harp gespeeld, terwijl de musici verhalen en anekdotes uit de geschiedenis van de harp en de componisten vertellen. Colet Nier- op studeerde aan het Koninklijk Conservatorium van Den Haag en volgde masterclasses bij verschil lende bekende harpisten. Ze heeft haar eigen ensembles met onder anderen sopraan Gaby de Goede en jazz-zanger en percussionist Eddie Conard en speelt in orkes ten. Daarnaast heeft ze haar les praktijk in Warmenhuizen, Scha- gen, Hillegom, Bennebroek, Uitgeest, Beverwijk en op Texel. Marije Vijselaar studeerde bij Erika Waardenburg aan het conservato rium in Amsterdam en volgde al tijdens haar studie meerdere mas terclasses. Daarnaast nam ze deel aan concoursen in binnen- en bui tenland. Op dit moment werkt ze als freelance harpiste bij diverse orkesten en ensembles en is ze als harpdocente werkzaam in Heems kerk en Hoorn. Het concert begint om 20.15 uur, de toegang is gratis. Na afloop wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd. Mandy Bosma wordt Z-dressuur Tijdens een dressuurwedstrijd in Anna Paulowna reed Mandy Bosma maar liefst vier winstpun ten bij elkaar. Hiermee mag zij promoveren naar de Z-klasse. Bosma kwam uit op Ultra Large Texel. Dit door Willem van der Linde gefokte paard bleek goed in vorm. Bosma had nog vier winstpunten nodig in de M2-klasse en wist deze in één wedstrijd bij elkaar te rijden. Met vier winstpunten (199 en 201) werd zij tweemaal eerste. Zij mag nu uitkomen in de welbegeerde Z1 - klasse. Ook Marloes van der Vis verscheen in Anna Paulowna aan de start. Zij behaalde met Zorro twee winstpunten in de klasse L2. Met 188 en 186 punten behaalde ze een eerste en een tweede plaats. Een uitgebreider overzicht van excur sies, evenementen en workshops is te vinden in de gratis Vakantiekrant, die over het hele eiland te verkrijgen is, en via www.texelagenda.nl. Dinsdag 27 september De afdeling Dialect van de Histori sche Vereniging komt om 15.00 uur bijeen in Tusse de Banke op de Groeneplaats in Den Burg. In de Zeemanskerk in Oudeschild begint om 20.15 uur een concert met twee harpen. De toegang is vrij, er wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd. Dln. 27 sept. Woe.28 sept. Don. 29 sept. Vrij. 30 sept. Zat. 1 Zon. 2 Ma. 3 i 21.56 u. i 22.46 u. i 23.26 u. I 23.45 u. 12.04 er 00.26 t 00.40 E Donderdag 29 september nieuwe ma zaterdag 1 oktober springtij. Zondag 2 oktober zon op 7.43 i onder 19.17 uur. T E X E LS E -'COU RANT Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl (hoofdredacteur) Buiten werktijd: Pip Barnard Telefoon 06-23576573 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl 16,55 €84,15 Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Filmart: Pina 3D; 20.30 Rise Of The Planet Of The Apes. Woensdag 28 september Bij Jan en Paula Brouwer in het Olijf blad aan de Weverstraat 60 in Den Burg begint om 20.00 uur een Bijbel studie. Voorstellingen Cinema Texel: 13.15 Cars 2 3D NL; 13.30 De Smurfen 2D NL; 16.00 De Smurfen 3D NL; 16.15 Cowboys Aliens; 20.00 Filmart: Pina 3D; 20.30 Rise Of The Planet Of The Apes. Donderdag 29 september VWO-scholieren verzorgen op OSG De Hogeberg in Den Burg een pre sentatie over Islamitische mozaïeken en wiskunde. Aanvang 19.30 uur. Bij Volkssterrenwacht De Jager wordt vanaf 20.30 uur door een telescoop naar de sterren gekeken. Alleen bi] helder weer. Voor informatie en aan melden, tel. 06-53340063. In De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg begint om 20.30 uur een concert van de Schotse folkgroep Beggars Row. Toegang €10,-. In Filmhuis De Kroonprins aan de Kerkstraat in Oosterend begint om 21.00 uur de film II y a longtemps. Toegang €5,-. Vrijdag 30 september In het Zeemanskerkje in Oudeschild wordt van 14.00 tot 17.00 uur een rommelmarkt gehouden. De vrou wenvereniging verkoopt handwer- Marc van Rijsselberghe vertelt tij dens een vijfgangendiner over zilte groenten. Voor informatie en reserve ringen, tel. 318950 of rotisserie@texel. TESO In verband met de te verwachten drukte zet veerdienst TESO in en rond het weekend een extra boot in. Zo wordt vrijdag tussen 9.30 en 20.00 uur een halfuursdienst onder houden. Zaterdag is dat het geval tussen 9.30 en 16.00 uur. Deson danks worden vrijdag in Denm Hel der wachttijden tot een half uur ver wacht. Per 1 oktober vaart TESO volgens de winterdienstregeling. Dit betekent dat op zon de eerste afvaart is om 8.00 ui Oud papier Scouting Texel haalt donderdag oud papier op in de wijk Sluyscoog, Korf- baeck, Vuurbaeck, Verlaet, Duyker- dam, Middelton. Schotse folkgroep in De Hollebol In grandcafé De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg vindt vrijdag 29 september een optre den plaats van de Schotse folk- band Beggars Row. Denk aan een mooie pub, aan bandleden in Schotse rok, aan meedeinen en meezingen en gezel ligheid, maar vooral ook aan kwali tatief goede muziek. Dat is Beg gars Row. De band was eerder op het eiland, maar dat is inmiddels alweer zes jaar geleden. Nu de groep wat ruimte in de agenda had, deed zich een gelegenheid voor de contacten weer wat aan te halen. Beggars Row is op zijn minst een opvallende band. Traditionele en moderne folk worden gebracht op een manier die vanaf de eerste noot de volle aandacht trekt. Niet alleen door de opvallende uitdos sing (er wordt opgetreden in kilts en ruige plaids), maar door de altijd wat ongecultiveerde, soms zelfs maffe optredens. Zo kan het gebeuren dat een van de spelers op de grond knielt voor een doe delzakserenade, of dat de groep, al spelend, dwars door het publiek rent. Dat is wat Beggars Row wezenlijk anders maakt. Terwijl er, ondanks alle opschudding, altijd zuiver en keurig in tempo wordt doorgespeeld. Terecht verkreeg Beggars Row de eretitel van 'Meest Indrukwekkende Live Folkband.' Het concert in de Hollebol begint om 20.30 uur. De toegang bedraagt €10,-, kaarten zijn verkrijgbaar bij De Hollebol en De Slock. Mensen in kilt hebben gratis toegang Milou Kooiman debuteerde zondag in Benningbroek met haar nieuwe pony Wild Passion in de klasse M1 Ze werd twee keer eerste met twee winstpunten (191 en 194). Manon List veroverde zondag in Sint Maarten met haar pony Puck de laatste winstpunten in het L- springen. List reed tweemaal een foutloos parcours en kon zo vier winstpunten toevoegen aan haar puntenaantal. Ze mag nu uitkomen in de klasse M.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2