Veel bezwaarmakers volgens b en w niet belanghebbend TEXELSE 5 COURANT Zwaarbevochten zege G-team 'Kind met brandwonden heeft het niet makkelijk' Nieuw voetbaltenue voor Koger D-team Logeerhuis Texel DINSDAG 27 SEPTEMBER 2011 Voor Texelaars die het niet eens zijn met een besluit van het col lege is er de mogelijkheid bezwaar in te dienen. De com missie Bezwaarschriften leest het bezwaarschrift, hoort de indieners en het college en brengt advies uit aan b en w. Woensdag behandelde de com missie zes bezwaren. Opvallend was dat bij de meeste zaken die openbaar werden besproken het college van oordeel was dat de commissie de bezwaren niet in behandeling moest nemen. Niet-ontvankelijk verklaren heet het in ambtelijk jargon als een bezwaar niet in behandeling wordt geno men. De redenen waren uiteenlo pend, maar in vier van de vijf geval len beoordeelde het college bezwaarmakers als niet-belang- hebbend. Zoals het bestuur van KTF, dat bezwaar maakte tegen de zogeheten Uitvoeringsregeling Kunst en Cultuur, die nadelig voor de vereniging uitpakt. Maar vol gens de raadsman van b en w is het belang van KTF 'niet recht streeks (bij het) en concreet bij het besluit betrokken'. Ook stelt het college dat het hier een uitvoering van de algemene subsidieregels betreft. Die regels zijn algemeen van aard en tegen algemene regels kan geen bezwaar worden gemaakt. De raadsman had nog twee redenen om niet-ontvanke- lijkheid te bepleiten: de bezwaar termijn was ruimschoots verstre ken en de handtekeningen van het hele bestuur stonden niet onder de brief. Ook het bezwaar tegen de exploi tatie van de Texelhoeve was vol gens b en w niet helemaal zuiver. Het was mede ingediend 'namens de hele buurt', maar niet duidelijk was volgens het college om welke mensen het gaat en er was geen machtiging getoond om op te tre den namens de hele buurt. Dus alleen de drie ondertekenaars kon den als 'belanghebbend' worden aangemerkt. Niet-ontvankelijk is volgens b en w ook het bezwaar van Toekomst Texel BV c.q. Frits Langeveld, die protest had aangetekend tegen de poffertjeskraam en de speelplaats op de Groeneplaats. Voor het col lege was niet duidelijk wie nu pre cies de bezwaarmaker was. Als het Langeveld betrof, dan wees volgens het college niets op zijn belang in deze kwestie. Kwam het bezwaar van Toekomst BV, dan is er ook geen belang bij de Pofferg- lop. Of het zou het eigendom van 'een onbewoond slooppand op ettelijke tientallen meters moeten zijn waar al zes jaar lang geen enkele activiteit waarneembaar is geweest'. Bovendien ontneemt het waaggebouw het zicht op de pof fertjeskraam. En last but not least beoordeelden b en w ook het bezwaar van Cees Dros, Alice Reijnders en Frits Lan geveld inzake De Hollebol als niet- ontvankelijk. Nu met als argument dat 'niet valt in te zien in hoeverre de interne verbouwing die is ver gund hen rechtstreeks in hun belang kan treffen'. Eerder bestempelde het college een bezwaar van '10 voor Texel' niet-ontvankelijk in de kwestie over Isola Bella, onder meer omdat de vereniging in die kwestie geen belanghebbende zou zijn. De rech ter haalde dat toen onderuit. Het is aan de commissie Bezwaar schriften, woensdag bestaande uit Hans Roeper (voorzitter), Arthur Oosterbaan en mevrouw Droge, om te besluiten of de bezwaren toch in behandeling worden geno- Het G-team van Texel'94 heeft zaterdag in Wormer een kleine en zwaarbevochten zege (0-1) op WSV'30 geboekt. Een knappe prestatie, omdat de tegenstan der vorig seizoen nog kampioen werd, maar desondanks niet promoveerde en dus opnieuw in de derde klasse uitkomt. Zonder Martijn Verbeeke, Jeffrey Stendert en Jan-Frans Haveman leek Texel'94 een moeilijke middag tegemoet te gaan. Inderdaad beschikte WSV'30 over een prima team en een nog betere keeper. Wat Paul Bakker, Kevin Weldam, Ricardo Blom, Kees van der Vis en Twan Weijers ook probeerden, met zijn lange armen en benen hield de doelman van de thuisploeg - die anders nota bene in de verdedi ging staat - alles tegen. Na een korte rust kozen de Texe laars voor een andere aanpak. Ze zochten het meer in combinatie- Stafleden van de Stichting Kind en Brandwond verenigden zater dag het nuttige met het aange name op Texel. Nuttig was de evaluatie van de activiteiten in 2011, aangenaam was de solex- rit die ze over het eiland maak ten. Het was geen toeval dat de vrijwil ligers van Stichting Kind en Brand wond naar het eiland kwamen. Het initiatief was namelijk afkomstig van Paula Gieles, dochter van Ine ke en Peter Gieles uit Oudeschild. Ze werkt als ergotherapeut in het Brandwondencentrum in Beverwijk en kwam zo in aanraking met het werk van de stichting. 'Kinderen met brandwonden hebben het niet makkelijk en kunnen getraumati seerd zijn. Als de littekens zicht baar zijn, bijvoorbeeld op het strand, dan kijken mensen er naar. Kinderen moeten leren daarmee om te gaan. Dat gaat het beste door contact met lotgenoten. Door leuke uitjes voor ze te organiseren, helpen we ze daarbij. Tijdens zo'n week zie je ze opknappen. Ze Dat een jeugdvoetbalteam in de kern al ruim vijf jaar in nagenoeg dezelfde samenstelling opereert, met enkele welkome aanvullingen, mag in deze tijd waar vele andere vormen van tijdverdrijf op de loer liggen, bijzonder worden genoemd. Vanaf de mini's tot het huidige voetbalseizoen als D- team spelen de jeugdige voetballers al jaren met veel enthousiasme en gedre venheid elkaar de bal toe. Het D- team van SV de Koog, omringd door ouders en begeleiders, heeft de nodige voetbalkwaliteiten in huis. Kijkend naar de prille geschiedenis van het liegen de resultaten er niet om. In de F- en E-regionen zijn diverse toernooien gewonnen en ook zijn verschillen de kampioenschappen overtui gend behaald. Waar met zoveel gedrevenheid wordt gevoetbald, Een landbouwers moest dit weekend de werkzaamheden onderbre ken nadat hij een granaat had opgerooid, die in de bunker van de rooimachine terecht was gekomen. fotoMarcelwmtetrTeneiphoto.ni) voetbal en minder in afstandscho ten, maar veel verschil leek het niet te maken. Toch werd het halver wege de tweede helft 0-1toen de keeper een schot van Twan Weijers nog leek te kunnen keren, maar de bal via zijn hand toch doel trof. Het bleef bij die ene treffer, want ook doelpogingen van Kevin Wel dam en Ricardo Blom werden door de keeper onschadelijk gemaakt. Voor hun derde wedstrijd van dit seizoen gaan de Texelaars zater dag op bezoek bij Schagen G1, een team waartegen niet eerder werd gespeeld. regenval onstaan op het pad van de Ruyslaan naar paal 19 diepe plassen. 'Bewoners moeten laarzen aan, kleine hondjes zwemband- jes', schrijft buurtbewoner Henk de Rooy, die de situatie fotografisch vastlegde. maken plezier, vrienden en nieuwe contacten, die vaak blijvend zijn. Het geeft veel voldoening om een kind tijdens zo'n week te zien opknappen.' De stichting organi seert elk jaar een vakantieweek voor kinderen, tieners, voor jonge ren en een familieweek. De tiener- week wordt in 2012 op Texel gehouden en waarschijnlijk de jon gerenweek ook. Paula: 'We moe ten het hebben van giften. Het zou leuk zijn als ook Texelaars en/of bedrijven een bijdrage willen leve ren.' De solexrit werd gesponsord door verhuurder Michel Kuip, de gebakken vis door de firma Krij- nen. Paula is te bereiken via paulagieles@gmail.com. Meer informatie staat op www.kinden- brandwond.nl. Een lenteachtig beeld langs de Pelikaanweg, waar de bollen volop staan te bloeien. Geen krokussen, maar bollen van het soort colchi- cum autumnale, ook wel herfsttijloos genoemd, geteeld door De RaZende Bol. (Foto Gerard Timmerman) is een goede outfit geen overbo dige luxe, concludeert onze cor respondent. Nadat betrokken sponsors jaren voor kleding heb ben gezorgd, werd nu Texel Cam pings bereid gevonden de voet balkleren te verzorgen. Met een hagelnieuw trainingskostuum en fonkelnieuw voetbaltenue breken hopelijk mooie voetbaltijden aan voor de spelers. Aan de uitstraling zal het niet liggen. Stafleden van de Stichting Kind en Brandwond maakten zaterdag per solex een rondrit over Texel. Ze bereiden zich voor op een tienerweek die in 2012 op Texel wordt gehouden en zoeken sponsors. Fruittuin Molenbuurt van Kees Keyser nabij Oosterend hield zaterdag een zelfplukdag. Op de foto helpt Hanneke Legierse Roel en Femke Witte een handje bij het plukken van de peren. (Foto Gerard Timmerman) Recreatievoetbal zondag van start De Texelse recreatievoetballers beginnen zondag aan hun compe titie. Nieuw is de deelname van ZDH, dat voortkomt uit het opge heven team van Texelse Boys. De wedstrijden in Den Hoorn begin nen om 11.00 uur in plaats van om 10.30 uur. Daarvoor is gekozen om ze beter te laten aansluiten op de wedstrijden van het eerste elftal, waarvan de aftrap om 14.00 uur is. Het recreatieteam van ZDH speelt komende zondag thuis tegen Oos terend, Texel tegen De Koog. Deze laatste wedstrijd begint wel om 10.30 uur. Gedeputeerde naar Texel Gedeputeerde Elvera Sweet (Welzijn en Zorg) komt op vrijdag 30 september op werkbezoek naar Texel. Tijdens haar werkbezoek wil ze zich oriënteren op het beleid van dorpshuizen, de uitbreiding van het Maritiem Jutters Museum in Oudeschild en het project Lang zelfstandig wonen op Texel. Ook zal zij aanwezig zijn bij de opening van het ingrijpend verbouwde dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn. Bijgevoegd is het program ma voor dit werkbezoek. U wordt van harte uitgenodigd om bij de diverse onderdelen van het pro gramma aanwezig te zijn. Het gesprek met het bestuur van het platform dorpshuizen Noord-Hol land zal echter in beslotenheid plaatsvinden. Medailles voor Texelse wijnen Wijngaard De Kroon van Texel heeft zondag tijdens de Neder landse Wijnkeuring in Groesbeek twee zilveren en een bronzen medaille in ontvangst mogen nemen. Daarmee was het bedrijf van Jan Jaap Kroon, gevestigd aan de Rozendijk, de meeste noordelijke van de prijswinnaars. De hoogste onderscheidingen - twee gouden medailles - belandden in de Ach terhoek. Tijdens de wijnkeuring, die voor de negende keer werd gehouden, bleek de kwaliteit van de Neder landse wijnen flink toegenomen. Van de 147 ingezonden wijnen was 81 procent van dusdanige kwaliteit dat een medaille of keurzegel werd toegekend. Vorig jaar was dit nog 66 procent. De 147 wijnen werden ingestuurd door 55 wijngaarden. De wijnen werden gekeurd op eventuele fouten en vervolgens door vier panels van ervaren proe vers beoordeeld. Dit gebeurde vol gens een internationaal systeem waarbij maximaal honderd punten zijn te verdienen. Er zijn minimaal zeventig punten nodig om een keurmerk te krijgen. De keuring werd in samenwerking met het Productschap Wijn geor ganiseerd door het Wijninstituut Nederland en Wijngaardeniersgilde Nederland en vormde de opmaat voor de Nationale Wijnweek, die komend weekend begint met een open dag in bijna zestig Neder landse wijngaarden. Ook De Kroon van Texel is zaterdag voor publiek geopend. Pupillenvoetbal Uitslagen 24 september (en eer der): De Koog E-SVC E 8-0 FC Porto-Valencia 3-7 SVO E-Manchester United 5-3 Real Madrid-AC Milan 3-7 Barcelona-Chelsea 12-4 FC Zwolle-Telstar 5-6 Sparta-FC Emmen 2-1 SVO F-FC Zwolle 2-10 SVO F-Emmen 3-1 's Heerenloo Noord- Nederland, afdeling Noorderhaven Teammanager Heidi Huiberts, 06 52538265 Rabobank 3031 06 360

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 5