Nieuwe stichting voor goede doelen #Wateenweertje @Texel B-junioren Texel'94 bezeten van voetbal TEXELSE de cheque Waanzin Texel in ontvangst urt handen van de naast hem COURANT Klaverjassen voor het goede doel VRIJDAG 30 SEPTEMBER 2011 Klaverjassers beginnen dinsdag 3 oktober in de Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg aan het achtentwintigste seizoen. Er staat acht drives op het pro gramma, waarin niet alleen wordt gespeeld voor de persoonlijke eer, maar vooral ook voor het goede doel. Na afloop van de laatste drive bepalen de deelnemers zelf de bestemming van het geld, dat wordt aangevuld met de opbrengst van de verlotingen die aan het eind van elke bijeenkomst wordt gehou den. Na de laatste drive in mei van dit jaar werd €1.100,- verdeeld over zes goede doelen. De Zonnebloem, het Tesselhuus, het familiehuis van Medisch Centrum Alkmaar en Koningin Wilhelmina Kankerfonds kregen €225,-, stichting De Opkik ker en Reumapatiëntenvereniging Texel mochten €100,- tegemoet zien. dag van de maand gehouden, van oktober tot en met mei. Inschrijven kost €3,50 per koppel (vaste maat) en kan vanaf 19.30 uur aan de zaal. De drive begint om 20.00 uur. Snelste dames halve marathon In het verslag over de Texel Halve Marathon werden Natascha van der Vis (halve marathon) en de zusjes Van der Burg (10,6 km) als de snelste Texelse dames vermeld. Twee Texelse hardloopsters bleken nog sneller. Lize Vlaming liep de halve in 1.40.58, Mar- got van der Ven de 10,6 km in 44.34. Ingelaste wedstrijd De KNVB heeft voor zaterdag een wedstrijd ingelast. Het is Texel'94 D1 - Nieuwe Niedorp, aanvang 13.00 uur. De Wielewaal leidt biljartcompetitie Wampex-veteraan André van der Vliet (rechts) staande Mare Prins. Links Maik Vermeulen en Jaap Stoffels van Zweefvliegclub Texel. Voor de eerste maal in haar bestaan heeft de Goede Doe len Stichting woensdag twee cheques uitgereikt. Begunstig den waren Zweefvliegclub Texel en Waanzin Texel, de organisatie die heeft aange kondigd de Wampex te willen voortzetten. Beide kregen €500,-. Het geld is verdiend met de ver koop van oliebollen. RuudWeijers en Mare Prins deden dat jaren lang voor de clubkas van Gym nastiek Vereniging Texel, maar na een conflict besloten ze ande re doelen te ondersteunen. 'Dat kan elk doel zijn, mits het maar bijdraagt aan de stimulering van sport en spel', vertelde het twee tal woensdag in de kantine van Zweefvliegclub Texel. Ondanks de steun van sponsors en vrijwilligers moet afgelopen jaar flink worden geïnvesteerd in de renovatie van de mobiele wagen van waaruit de oliebollen worden verkocht en de aanschaf van een oliebollenmachine. Daar door viel de netto-opbrengst nog wat tegen, maar Weijers en Prins verwachten in de nabije toe komst grotere bedragen weg te kunnen geven. 'De vraag naar onze producten is erg groot. Vorig jaar hebben we tienduizend oliebollen en twaalfhonderd appelbeignets verkocht. Mensen stonden soms anderhalf uur in de rij. Er waren er zelfs die later terugkwamen omdat ze nog een zak wilden en dan weer ander half uur moesten wachten.' Hoe groot het te schenken bedrag wordt, moet worden afgewacht. Maar verenigingen kunnen alvast een aanvraag indienen (via de website www. oliebollentexel.nl). Mogelijk dat Weijers en Prins de aanvragers vragen mee te werken als vrijwil liger. Zo heeft jeugdlid Maik Ver meulen van Zweervliegclub Texel samen met zijn moeder in decem ber enthousiast geholpen bij het bereiden en verkopen van olie bollen. De giften werden dankbaar in ontvangst genomen. 'Om de drempel laag te houden, hebben we een speciale regeling voor jeugdleden getroffen. Ze betalen geen contributie en de praktijk lessen zijn gratis. Elke zaterdag en zondag wordt les gegeven. Een bedrag als dit is daarom erg welkom', vertelde Jaap Stoffels van Zweefvliegclub Texel. De vereniging telt ruim veertig leden, waaronder zeven jeugdleden. Het feestelijk uitreiken van de cheque aan Waanzin Texel stuitte op een probleem, omdat de organisatie zich vooralsnog niet bekend wil maken. André van der Vliet, Wampex-organisator van het eerste uur, bleek echter bereid als 'stroman' op te treden. Ik zal mijn best doen de cheque zondag bij de inschrijving aan de organisatie aan te bieden. Waar ik moet zijn, weet ik nog niet. Net als de mensen die willen mee doen, houd ik de website www. waanzintexel.nl maar in de gaten.' SV De Koog geeft voetbalclinic SV De Koog verzorgt maandag 17 oktober (in de herfstvakantie) een voetbalclinic voor F-, E- en D- pupillen. De deelnemers doen 's ochtends allerlei trainingsvormen en spelen 's middags in teams van vier spelers een toernooi. Het idee voor de clinic is van de nieuwe (hoofd)trainer Jan Loew. 'Bij mijn vorige clubs was zo'n clinic elk jaar een terugkomend onderdeel. Ik vind het als hoofdtrainer erg belang rijk om de jeugd in het voetbal te betrekken en de kinderen te leren kennen. Clinics zijn vaak leuke en goede leermomenten voor jonge voetballers om zich verder te ont wikkelen', aldus Loew, die benadrukt dat een clinic niet alleen educatief moet zijn, maar dat ook plezier voor op staat. De clinic wordt geleid door de hoofd trainer zelf. Hij wordt daarbij geassi steerd door jeugdtrainers en enkele spelers van het eerste elftal. Bijko mend voordeel van zo'n clinic is voor Loew ook dat hij de jeugdtrai ners aan het werk ziet en hen even tueel tips kan geven voor (nog) bete- Wubbo Ockels zal waarschijn lijk niet spreken tijdens de aandeelhoudersvergadering van TESO, maar zijn voorstel om de C02-reductie van de veerdienst te verminderen, riep via Twitter de nodige reacties op. Het begon met een tweet van Ockels, waarin hij mensen opriep een plan te bedenken om de uitstoot van TESO met 80 pro cent te verninderen. 'Ik hoop dat Texelse mensen realiseren dat C02 reductie van veerdienst echt mogelijk is', aldus @ockels. Zijn oproep leverde uiteenlopen de reacties op, variërend van heel sceptische tot meer prakti sche. Zo schreef @Jasper_Tol- huijs: 'Wat een vraag! #TESO heeft net nieuwe boten. Crux zit daar... Antwoord lijkt vanaf andere aandrijving of brandstof. Ben benieuwd...' @MCVerhoef had een meer praktische oplos sing: '80% minder varen ;-)' Wat onmiddellijk een reactie ople verde van ©BartTexel: 'Plannen voor brandstof- en/of emissiere ductie? Prima. Plannen voor minder afvaarten en/of capaci teit? Niet prima.' Verder was uiteraard het weer favoriet onder de twitterende Texelliefhebbers. Of, zoals ©Bij- hetStrand het uitdrukte: 'Is het Texels Bockbier in al die jaren eens op tijd, wordt het 20+ gra den #strand #texel.' ©Eckard- Boot zat het ook tegen. Hij twit- terde: Verdorie je zal met dit weer Texel afgaan... Vanavond vlug weer terug! wat overi gens ook voor de andere eilan den gold, blijkens een reactie van ©JoeriLamers: 'Ik balen op de boot net, ging van #Terschel- ling af! Zomergevoel.' Dat het zomergevoel zich niet tot de menselijke soort beperkte, viel @EckardBoot een dag later op: 'Lepelaar vliegt richting het noorden! Voorjaar in de kop? #wateenweertje #Texel'. ©Mari- oRTVL laat er ook geen ondui delijkheid over bestaan: 'Mehh, ik wil terug naar Texel! #lek- kerweer lol hebben met @i_Des- mond, ©elinewa en de strand- palen 9, 17, 19 en 21 weer onveilig maken! Dat de vogeltrek voor sommigen ook zijn mindere kantjes heeft, mag duidelijk zijn. En ©Loran- tinga heeft ze al gezien, de rot ganzen: 'Rotganzen in #HetWa- gejot op #Texel. Ze komen met kleine groepjes binnen. Aantal groeit deze win ter tot ongeveer 6000 stuks op Texel.' Biljartvereniging De Wielewaal uit De Waal gaat na een eerste ronde van twee wedstrijden aan kop in de nieuw gestarte eiland competitie voor teams. Na de eerste ronde hebben de teams twee wedstrijden gespeeld. De Wielewaal pakte met vier wed- strijdpunten de volle winst en scoorde een partijsaldo van 10- 2, direct gevolgd door Jutter (DWB3), met een partijsaldo van 8-4. Door het vervroegd terugtrekken van een team uit De Koog bestaat het deelnemersveld uit elf teams van elk drie spelers. Er wordt gespeeld volgens de klasseninde ling van de KNBB. Zo kan het gebeuren dat spelers, die op de clubavond twintig caramboles moe ten maken, in de eilandcompetitie minimaal vijfendertig caramboles voor hun rekening moeten nemen. Zo wist bijvoorbeeld Harry Schrama zijn partij tegen Wim van Aperlo ondanks een handicap van tien caramboles in winst om te zetten. De Bijenkorf uit Oosterend behaal de mede door het sterke spel van Dirk Leegwater een winst van 3-1 op DV04 en legde daarmee beslag op de derde plaats. Leegwater zette net als teammaat Henk van Sam- beek zijn beide partijen in winst om met een moyenne van ruim 2,50. MBC3 en DWB1 hielden elkaar in evenwicht en verdeelden de pun ten. Jan Beerling en Jan Nieuwen- huis waren lange tijd aan elkaar gewaagd. Na twintig beurten ging Nieuwenhuis aan de leiding, maar Beerling trok in de tweeëndertigste beurt aan het langste eind trok en liet Nieuwenhuis vijf caramboles achter zich. Ook Haker (DV03) en De Kuip (MBC1) speelden niet onverdienstelijk, maar hadden vrou we Fortuna niet aan hun zijde. Gerard Appelman van De Wielewaal scoorde met 3,41 het hoogste gemiddelde, de hoogste serie werd gespeeld door Frans Bik, die dertig caramboles maakte. De wedstrij den voor de volgende ronde dienen uiterlijk 14 oktober gespeeld te zijn. Stand: I.De Wielewaal 4 punten; 2.De Jutter DWB3 4; 3.De Bijenkorf 3; 4.DV01 2; 5.MBC3 2; 6.DWB1 2; 7.DV02 2; 8.DV04 1; 9.De Kuip MBC1 0; 10.Haker DV03 0; II.MBC2 0. re trainingen. Deelnemers worden om 9.30 uur in de kantine van het terrein aan de Boodtlaan verwacht. Na uitleg star ten de oefeningen (van het concept Goalmaster). Van 11.45 tot 12.30 uur is er een lunch (zelf mee te brengen). Het toernooi duurt van 12.30 tot 13.30 uur. Daarna wordt gezamenlijk opgeruimd en worden er prijzen en diploma's uitgereikt. Rond 14.00 uur zal de clinic zijn afgelopen. Opgave is mogelijk bij één van de jeugdleiders van SV De Koog of door het sturen van een mailtje naar j.loew@quicknet.nl. Er is plaats voor maximaal zestig kinderen. Veldloop voor scholieren Voor de negende keer organise ren Sportservice Texel en Atle tiekvereniging Texel een scholie renveldloop. Deze wordt woensdag 12 oktober op en rond de atletiekbaan op sportpark Zuid in Den Burg gehouden en begint om 15.00 uur. De veldloop mag zich in een grote populariteit verheugen. Vorig jaar deden maar liefst 300 kinderen mee. De jongsten zaten in groep 3 van de basisschool, de oudsten op het voorgezet onderwijs. Net als vorig jaar lopen de deelnemers ook in de negende editie 1000 meter. Voor elke leeftijd is er een aparte categorie. Jongens en meisjes komen in afzonderlijke wedstrijden uit. Er zijn diverse starts, de eerste om 15.00 uur. In elke categorie worden drie prijzen uitgereikt. Voor alle deelnemers is er een herinne ring. Deelname is gratis. Opgave is mogelijk door het invullen en inle veren van het formulier dat op de scholen is verspreid. Meer infor matie is verkrijgbaar bij Sportser vice Texel, tel. 322815 of e-mail sportservicetexel@texel.com. Wat vindt u? Bospaden Vorige stelling; Het is een goede zaak als burgers het initiatief nemen in het herstel van bos- en wandelpaden. Mencursus Bij voldoende belangstelling wordt deze winter weer een mencursus gegeven. Deze is bedoeld voor zowel beginners als gevorderden. Tevens bestaat de mogelijkheid het koetsiersbewijs te halen. De lessen beginnen in november. Opgave kan tot de herfstvergadering van Tussen Wad en Duin. Inlichtingen en opga ve bij Piet Beers, tel. 314563. Vlinderwinkel Eilandcompetitie Programma dinsdag 4 oktober Veld A 19.00 NIOZ 1-Vlinderwinkel Paal 28/Krim 19.45 Paal 28/Krim-Autocentrale Vlinderw 20.30 Kobeko-Warmmop Autocentrale 21.15 Jumbo-Pepermolen Randstad 22.00 Randstad-Cocky's Pepermolen Veld B 19.00 PFB-AH Wessels 19.45 Mantje-Wessels AH 20.30 Imares-Alektraon Mantje 21.15 IBS-RAB Imares 22.00 Falcon-Ecotiem IBS Veld C 19.00 SVC-Pets Tevoko (j) 19.45 Tevoko (j)-Salique Pets 20.30 Otto's -Moorman Salique 21.15 Krim-De Rog Moorman 22.00 Bar S-De Waal Krim Uitslagen: Warmmop-Paal 28- de Krim 3-0; De Pepermolen-NIOZ 1 0-3; Cocky's Kapsa- lon-Texelse Autocentrale 2-1; Jumbo- Kobeko 1-2; Vlinderwinkel-Randstad 3-0; Wessels Ontwerptl-PFB 3-0; Albert Heijn- Rabobank 0-3; Alektraon Bliksemwerken- Mantje 0-3; Bouwcenter RAB-Interieur- bouw Texel 0-3; Ecotiem-lmares 1-2; De Kapper-Pets Snacks Parkstraat 3-0; Expotise-Kapsalon Salique 3-0; Klif 23- Kees de Waal, huis en tuin 0-3; Slagerij Moorman en de Boer-Timmer's Bakkerij 1-2; Vakantieburo Kobeko 2-Otto's Twee- wielershop 1 -2. Lama's spel in Time Out a (13%) wel in overleg met de sr (51 3B en Natuu wel wat ze doen (22%) ie (13%) 216 Nieuwe stelling: De gemeente wil beheer en exploi tatie van de sportaccommodaties in Den Burg in handen geven van een private partij. Is dit een goede zaak? In jongerencentrum Time Out in Den Burg wordt vrijdagavond 7 oktober het van BNN-bekende Lama's spel gespeeld. Jongeren kunnen in groepjes van twee of vier het podium beklimmen om net als bij het televisieprogramma het publiek te bespelen. Time Out heeft drie soorten spellen geselec teerd: moordspel, doventolk en vra genronde. De deelname is gratis en bedoeld voor jongeren van 12 tot 18 jaar. De groep die het beste doet, krijgt bioscoopbonnen. De avond begint om 20.00 uur. 'Van de coach tot de laatste man: ze zijn bezeten van voetbal.' Dat zegt secretaris René Guldemond van Texel'94 over het B2-junioren- team, dat het nieuwe seizoen begon met twee klinkende over winningen en vastbesloten is 'voor de prijzen' te gaan. NBC Eelman Partners BV gaf de jongens deze week een steuntje in de rug door hen in nieuwe tenues te steken. Op de foto poseren ze er trots in. Staand, van links naar rechts: trainer/coach Bart Heer schap, Jeroen Visser, Patrick Nie- boer, Teun Eelman, Marlon dos Santos, Brian Brokken, Bruno Kik kert en Frenk van Heeringen. Op de hurken: Niels Jalving, Wes- sel Kiltz, Don Heerschap, Oor Bij- post, Timo Polderman, Um Bua- rapha en Safhat Shomik.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 16