TEXELSE^COURANT wÊif: Samenwerking bij sociale zaken Cjroen 2warL-Jexels in het harL, erna Stoelendans Pharos kliniek en Spelemaer Bezwaarmakers Hollebol naar bestuursrechter OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12612 VRIJDAG 30 SEPTEMBER 2011 'Hoe kan het dat ik er nog ben?', vraagt Nel Rommets zich wel eens af. Ze overleef de twee keer borstkanker. Het college overweegt de bestaande sporthallen in Den Burg te slo pen en te ver- vangen door •&S!t&sSS twee nieuwe. Koopgarant biedt velen de mogelijkheid een huis te kopen. Wat zijn de voor- en de nadelen en de risico's? 11 Texel vormt het decor van een videoclip, opge nomen door Rodèlle, het muziekprqject dat de NHPop-prijs heeft gewonnen. De negen gemeenten in de Kop van Noord-Holland willen meer gaan samenwerken op gebied van sociale zaken. Ze hebben daar voor donderdag tijdens een bij eenkomst van wethouders op Texel een intentieverklaring gete kend. De samenwerking komt voort uit de komst van de nieuwe Wet Werken naar Vermogen die in 2013 van kracht wordt, ledereen die na 1 janu ari 2013 arbeidsongeschikt raakt en een uitkering bij de gemeente aan vraagt, krijgt met die wet te maken. Het komt erop neer dat bekeken wordt in hoeverre iemand toch nog kan blijven werken. De uitvoering van de nieuwe wet komt in handen van de gemeenten. Zij krijgen daar echter naar verwachting te weinig geld voor van het rijk, waardoor het rijk alvast een noodfonds aan het regelen is. Gemeenten kunnen daar echter alleen een beroep op doen als zij met elkaar samenwerken. De intergemeentelijke sociale dienst van de betrokken gemeenten aan de overkant, de Bolder in Den Burg en sociale werkvoorziening Noorder kwartier in Schagen zijn ook bij de samenwerking betrokken. Zij laten onderzoeksbureau BMC uit Amers foort een aantal scenario's voor samenwerking op papier zetten. Dat onderzoek moet volgens wethouder Hennie Huisman in november klaar zijn. Bedoeling is dat daarna voor stellen naar de gemeenteraden van de negen gemeenten gaan, waarna de gemeenten het jaar 2012 verder kunnen gebruiken om de beoogde samenwerking in de praktijk handen en voeten te geven. De kosten bedragen €49.870,- exclusief BTW. Dit bedrag wordt over de deelne mende gemeenten omgeslagen naar rato van het inwonertal. Voor Texel komt dat neer op €4.160,-. De nieu we Wet Werken naar Vermogen ver vangt deels de Wet Investeren in Jongeren, de Wet Werk en Bijstand, de Wet op de Sociale Werkvoorzie ning en de Wet Werk en Arbeidson- dersteuning Jonggehandicapten. Plan versterking dijk ter inzage De aangepaste startnotitie voor de versterking van de Wadden dijk ligt vanaf dinsdag 4 oktober zes weken ter inzage. In de notitie staat aangegeven wat hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier allemaal voor ogen heeft om de komende jaren 17 kilometer dijk aan de oostkant van Texel te versterken. Hij is in te zien via www.hhnk.nl, op het gemeentehuis in Den Burg of op het kantoor van het hoogheem raadschap in Heerhugowaard. Woensdag 12 oktober houdt het hoogheemraadschap van 15.30 tot 19.00 uur een inloopbijeenkomst op het gemeentehuis in Den Burg waar belangstellenden vragen kun nen stellen. Tot en met 16 novem ber kunnen zienswijzen worden ingediend. Hollands Noorderkwar tier was meer dan een jaar geleden al een eind op de weg met de oor spronkelijke startnotitie, maar moest die aanpassen omdat ook rekening moest worden gehouden met alle mogelijke gebeurtenissen die zich de komende 50 jaar kun nen voordoen. In de aangepaste notitie is ook de mogelijkheid opgenomen om de dijk bij de Prins Hendrikpolder te versterken door buitendijks een duinenrij aan te leggen. Bezwaarmakers tegen de vergun ningverlening voor grand-café De Hollebol stappen naar de bestuurs rechter om hun gelijk te halen. Dat schrijft woordvoerder Kees Dros in het weblog dat hij deze week voor de Texelse Courant bijhield. de Westendorpprijs voor Iris Deppe De oud-Texelse Iris Deppe heeft de Fiep Westendorp Stimule- ringsprijs gewonnen. De prijs - €20.000,- - wordt op 9 november uitgereikt door Hedy d'Ancona. De Fiep Westendorp Stimulerings- prijs wordt om het jaar toegekend aan drie jonge illustratoren. Naast Deppe zijn dat dit jaar Anika Franke en Marleen Wellen. De prijs is bedoeld om hen in staat te stellen een project uit te voeren of zich verder te ontwikkelen. Deppe (26), in 2008 afgestudeerd aan de HKU, maakt in samenwerking met een schrijver en verschillende bands een luister- en kijkboek. Hiermee wil zij een 'illustratie-totaalervaring' creëren, wat eventueel kan resulte ren in een familievoorstelling. Om in aanmerking te komen voor de prijs moest Deppe, eenmaal tot de tweede ronde doorgedrongen, haar plannen presenteren aan een professionele jury en verantwoor den wat ze met het prijzengeld zou doen, mocht ze de prijs winnen. Hollebol-cocktail zal worden onder worpen aan een externe, wettelijk proeverij. Dit om een eerlijk en afge wogen oordeel te krijgen over de smaak, kwaliteit van gebruikte ingre diënten en wellicht ook het alcohol percentage', schrijft Dros enigszins cryptisch. Gevraagd om een toelich ting zegt hij bij het indienen van bezwaren steeds nul op het rekest te hebben gekregen van het college. 'We zijn benieuwd wat de rechter ervan vindt. Het gaat ons niet alleen om ons gelijk, maar vooral om de manier waarop deze procedure gevoerd is. Veel mensen begrijpen er niets meer van.' Volgens Dros is dat opzet. Hij verwijt het college 'een salamitactiek' te hebben gevolgd. Het weblog van Dros is te lezen op de website www.texelsecourant.nl. Den Burg wacht de komende tijd een kleine stoelendans van orga nisaties die een nieuw onderko men betrekken. Pharos, nu nog gevestigd in het voormalige pand van Rijkswater staat aan de Keesomlaan, verhuist binnenkort naar De Buureton aan de Beatrixlaan. De welzijnstelling neemt zijn intrek in de ruimte waar nu nog peuterspeelzaal Spelemaer is gehuisvest. Voor de peuterspeelzaal wordt bekeken of die zijn intrek kan nemen bij De Fontein in Den Burg. Dat gebeurt in overleg met de schoolbesturen en de gemeente. Zodra Pharos weg is uit het pand van Rijkswaterstaat kan dat worden klaargemaakt voor de komst van een nieuwe polikliniek van het Gemi ni Ziekenhuis in Den Helder. Een week geleden kwam het bericht de wereld in dat de polikliniek al begin oktober open zou gaan, maar dat is voorbarig. Een woordvoerder van het ziekenhuis kan nog geen con crete datum noemen. Bij het Gemini wordt intern nog over de polikliniek gesproken. Het ziekenhuis streeft er wel naar de kliniek dit najaar te ope nen. De kliniek komt op de begane grond van het gebouw dat sinds een paar jaar eigendom is van Woontij. De bovenverdieping is volgens directeur Jan van Andel van Woontij inmiddels door andere bedrijven gehuurd. 'We hadden een tijdje gele den een advertentie gezet en er Twee verdachte diefstal gepakt De politie heeft woensdag in Lei- muiden een 33-jarige man aan gehouden die verdacht wordt van diefstal bij Vakantiecentrum De Krim in De Cocksdorp. De man zonder vaste woon- of verblijfplaats wordt ervan verdacht samen met twee andere mannen op zaterdag 27 augustus geld uit een kluis bij De Krim te hebben gestolen. De mannen werden des tijds op heterdaad betrapt. De poli tie wist twee dagen later in Den Helder al een eerste verdachte op te pakken: dat was een 22-jarige man uit Zwaanshoek. Die zit nog in voorlopige hechtenis. De woens dag opgepakte man is ook in ver zekering gesteld. De politie is nog op zoek naar de derde verdachte. ^^4 centrum voor jeugd en gezin Publieksopening CJG Zaterdag 1 oktober Zie pagina 14 bleek veel behoefte aan bedrijfs ruimte in Den Burg te zijn.' Tandarts Noffke (Dentex) blijft eveneens in het pand aan de Keesomlaan gehuis vest. De polikliniek in het gebouw van Rijkswaterstaat is tijdelijk. Woon tij bekijkt of te zijner tijd bij de Zandkoog aan de Pontweg een per manente poli en andere zorggerela teerde dienstverlening kan komen. speedheat.nl De verhuizing van Pharos naar de Buureton betekent dat de welzijn- stichting en de Stichting Welzijn Ouderen Texel (al gevestigd in De Buureton) nauwer gaan samenwer ken. Van een fusie is volgens Jan van Andel, directeur van Pharos, nog geen sprake, maar wel wordt bekeken waar zich overlap tussen beide organisaties voordoet, zodat daar op kosten kan worden bespaard. Beide organisaties wor den naar verwachting tien procent gekort op de financiering door de gemeente, waardoor de budgetten kleiner worden. Van Andel: 'Die zijn ook al een paar jaar niet geïndexeerd, waardoor we van het huidige budget niet alles kunnen blijven doen.' De twee organisaties hebben inmiddels samen een beleidsvisie voor het welzijn op Texel opgesteld om dui delijk te maken welke rol zij spelen. kom badkamers kijken open zat. 10.00 - 12.30u Door een misverstand, waar door nieuws dreigde te blijven liggen, heeft de redactie op het pagina's extra te maken. Deze hebben geen nummer, maar zijn 'los' in de krant gestoken. Extra pagina's Mestend www.texelseautopagina.nl TEXELSE0COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): VOGELINFORMATIE CENTRUM TEXEL Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op .txl Bekendmakingen op pagina 13 Eft.S Gebruikmakend van het drogere weer wordt tussen de Sluf- waarop de natuur nieuwe kansen krijgt. Kweldervegetatie als ter en de Krimweg druk gewerkt aan het afplaggen van wei- lamsoor en zeekraal kunnen hiervan profiteren en het leefge- land De Achtbunder. Dit terrein wordt een geheel met natuur- bied van broedvogels wordt vergroot. Het werk wordt uitge- gebied De Slufter. De werkzaamheden maken deel uit van voerd door Westerlaken BV uit Den Burg. De grond die bij een serie projecten die onder leiding van Rijkswaterstaat zijn het plaggen vrijkomt wordt in overleg met het Waterschap ontwikkeld om de oppervlakte van de gebieden waar zout- gebruikt om de zeewering die door de duinen loopt te ver water en zoetwater elkaar ontmoeten te vergroten. Het wei- sterken. land De Achtbunder wordt geplagd om een bodem te krijgen bTonZegs,s>

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1