TEXELSE 3 COURANT Een shirt als bewijs: 'Ik was er bij op Texel' 50 jaar VRIJDAG 30 SEPTEMBER 2011 Weblog Op verzoek van de Texelse Cou rant hield Kees Dros, president commissaris van TESO en mede organisator van de Texel Halve Marathon, een week lang een weblog bij. Over werk en privéle- ven, paarse loopshirts, rode en groene sokken, uitslapen en een extra tussengerecht. Het comple te weblog is te lezen via www. texelsecourant.nl. (Vrijdag) In toenemende mate lopen de voorbereidingen voor de halve mara thon door het dagelijkse werk en privéleven heen Vorige week de laatste vergadering van het organi satiecomité node, maar met permis sie, moeten missen. Dus begin van de week allereerst de broodnodige afstemming en verdere voorberei dingen opgepakt om de medewer kerbijeenkomst en persbijeenkomst van woensdag goed in te kunnen vullen. Ongelukkigerwijs stond een zitting van gemeentelijke commissie bezwaren ook voor woensdag op de rol. De potentiële impact van alweer dederdeverleende(bouw)vergunning van een Cultuur Centrum, dit keer voor ogenschijnlijke onbelangrijke 'interne aanpassingen in het com plex', wordt door ons als niet onbe langrijk beschouwd. Immers hiermee wordt weer een volgend stapje gezet. We kunnen ons overigens goed voorstellen dat de buitenwe reld de link met Cultuur niet meer ziet en het ook niet meer begrijpt. Dat geldt niet alleen voor de buiten wereld. (Zaterdag) De sfeer begint zich al een beetje op te bouwen op en rond de Groene- plaats. Een kleine 700 deelnemers zullen waarschijnlijk in het paars van de boot vertrekken. Paars is namelijk dit jaar de kleur van het begeerde 'Texel-loopshirt'. Het shirt kan vol gens traditie reeds een dag eerder worden afgehaald, opdat men er tij dens het evenement in kan lopen. Maar niet alleen op die zondag tij dens de tocht over het eiland. Het shirt is ondertussen een geliefd object bij lopers. Een soort 'collec tors item'. Een deelnemer uit Alkmaar wist te vertellen dat komende dinsdag avond veel 'Texelgangers' hun shirt tijdens de eerstkomende training dragen als een soort bewijs van: 'Ik was er bij op Texel.' Ondanks dat ze niet mee kunnen lopen vanwege blessures waren twee lopers toch voor het weekend naar Texel gekomen. 'Om er bij te zijn en om ons eigen shirt op halen', was de simpele verklaring voor hun komst naar het eiland. Nadat gecon troleerd was of de naam goed op het shirt terecht was gekomen, werden alsnog de startbewijzen aan de orga nisatie geretourneerd. Maar de shirts die hielden ze zelf! 'Je kan hem maar hebben', aldus de geblesseerde loopster. De maatvoering blijft een gevoelig punt. Dit probleem blijkt ook na vijf jaar onoplosbaar. 'Vooral M (medi um) is een probleem', als we de dames van de kledinguitgifte mogen geloven. (Zondag) Om 7.30 uur is er een gezamen lijk ontbijt voor de leden van het organisatiecomité. Onder het genot voor een stevig ont bijt, omdat dit voorlo pig het laatste moment is van de drukke dag waarop normaal wordt gegeten, worden de laatste knelpunten en vragen met elkaar doorgenomen. Weinig open issues dit jaar, alleen de opbouw mist door de ver vroegde start een uur. Men is er niet zeker van dat er genoeg tijd is om alles klaar te krij gen voor de start van de Kidsrun. Met een broodje in de hand zijn Remko en Klaas al weer snel ver trokken. Tijdens het ontbijt worden German en Miranda geïntroduceerd met door de Texelse Hema gesponsorde lus trum cadeautje: een ongebruikelijk paarsportsokken... 1 rode sok (bak boord) en 1 groene sok (stuurboord). Hiermee wordt het nautische karak ter van het evenement nog eens subtiel onderstreept. Het 'sokken- plan' is bij slechts enkele bekend. Als organisatie zijn we benieuwd naar de reactie van de deelnemers als ze na de finish de sokken in ont vangst nemen. Gaan ze 1 sok ruilen of zijn bereid 'voor gek te lopen' door met 1 rode en 1 groene sok te gaan sporten. German ziet het verhaal direct zitten en als hij de sokken ziet roept hij spontaan: 'Perfect, Mexican colors! Mag ik er mee lopen vandaag?' Spontaan heeft German al een ver haal in gedachte 'Dit zijn een speciaal nieuw soort sokken, veel sneller en door de kleuren weet je als loper precies met welk been je als eerste over de finish moet.' Aldus het Mexicaanse loopwonder. Gezien de tomaatrode politieke voorkeur van starter Emile Roemer zal dat dus bakboord rood zijn vandaag. In ieder geval bij de start! (Maandag) Het was al met al toch nog een lange dag gisteren. Vandaag dus maar een beetje uitgeslapen alvorens de halve marathon draad weer opgepakt. Eerst maar eens kijken wat de lokale pers over de vijfde editie heeft opge tekend in de gedrukte en elektroni sche media. Een parcoursrecord en veel positieve geluiden over het eve nement domineren de publicaties. Dit komt overeen met de lovende woorden die lopers en toeschou wers achterlaten in het gastenboek op de website www.texel- halvemarathon.nl. Naast een goede organisatie worden vooral de enthousias te toeschouwers en vele vrijwilligers bedankt. En terecht!! In de loop van de dag komt alle content beschikbaar. Het is mijn taak om alles samen te brengen en op een overzichtelijk manier op de website te presenteren opdat de bezoeker 'door de lopers de loper nog ziet'. Als laatste wordt na beraadslaging met enkele collega organisatoren de laatste nieuwsbrief samengesteld. Met dit bedankbe- richt worden alle deelnemers gemo tiveerd om naar de website te surfen om het evenement nogmaals te beleven via gastenboek, foto's en het videoverslag. (Woensdag) Zoals eerder reeds 'geblogged' (de spellingchecker van mijn tekst verwerker kent het woord (nog) niet) is de halve marathon dit jaar de het voorgerecht en de TESO-vergade- ring het hoofdgerecht. Dat was nog niet eerder voorgekomen in de afge lopen vijf jaar. In vele gevallen was het hardloopevenement het toetje na de hoofdmaaltijd: het koud buffet van de aandeelhoudersvergadering. De dis wordt dit jaar overigens in zijn geheel anders opgediend. Er is zelfs een extra tussengerecht in de vorm van wellicht een spoom. Dit alcoholhoudende onderdeel op het menu betreft de ondertussen zeer gevulde cocktail 'Hollebol'. Immers in een andere variant stond de smaak deze week al eerder op het menu. De bestanddelen zijn van de zelfde leveranciers, maar anders gemixt. Aan de buitenkant oogt het kleurrijk en smaakvol. Bewust en goed geprepareerd en ook nog in een mooi glas opgediend. Ondanks de eigen campagne tegen het gebruik van alcohol lijkt het er op dat het college van burgemeester en wethouders en hun medewerkers zich deze cocktail goed laten sma ken en er geen genoeg van kunnen krijgen. Althans de diverse versies die de afgelopen maanden zijn (voor) bereid door de initiatiefnemer gingen steeds slikkend op. De woens dagmiddag was uiteindelijk nog een smakelijk middagje. Niet om dat we lekker hebben gegeten of geproefd, maar omdat de Hollebol-cocktail zal worden onderworpen aan een exter ne, wettelijk proeverij. Dit om een eerlijk en afgewogen oordeel te krij gen over de smaak, kwaliteit van gebruikte ingrediënten en wellicht ook het alcoholpercentage. Belang rijk voor ons: is de juiste bereidings wijze wel gevolgd. Mag de Hollebol- cocktail nog wel worden geserveerd of dienen een aantal ingrediënten te worden verwijderd. We begrijpen best dat op Emmalaan de glazen ondertussen bol staan. Doch wij hebben ze liever hol. Dus is het hol of bol? Overigens: de smaak van de spoom gaat onze smaak niet aantasten. We gaan genieten van de nog te serveren gang. Vanuit de keu ken is reeds de vertrouwde, degelij ke, toekomstgerichte en zilte geur van de volgende gang waarneem baar. Graag schuif ik bij u aan tijdens de hoofdmaaltijd: het koude buffet! De week van... Evalien Smit Evalien Smit, coördinator van de Wereldwinkel, houdt de komende week het weblog bij in de serie De week van... Abseilers zetten toren in de verf Wereldwinkel verder als 'Goeie Zaak' Abseilers leken deze week het Hoornder kerkje te hebben uitge kozen om hun halsbrekende capri olen op te oefenen. In werkelijkheid waren het schilders, ingehuurd om de torenspits opnieuw in de verf te zetten. 'Door de zoute wind bleekt het hout zo snel uit, dat het één keer per vijf jaar moet worden geschilderd', vertelt André Timmer van ABC Onderhoud Texel, die de klus in opdracht van de gemeente uitvoerde. Om de klus te klaren, huurde hij twee gevelspecialisten in, die de certificaten bezitten om het werk op deze manier te doen. 'Ik kan ook steigers bouwen, maar dat is veel tijdrovender en maakt het veel duurder.' 'En als het drie weken regent en je je werk niet kunt doen, worden het dure stei gers', vult gemeentelijk opzichter Arjan Barhorst aan. De spits, bekleed met planken van redceder, werd behandeld met ten- cotop. Daarnaast werd onder meer ook de trans opnieuw in de verf gezet. De toren zelf wordt pas over tien jaar onder handen genomen. 'Er bestaat een vast programma voor. De trans doen we eens in de vijf jaar, de toren eens in de vijftien jaar. De Monumentenwacht voert elk jaar inspectie uit om te zien of verder onderhoud nodig is', aldus Barhorst. moJoopRommets) Na rijp beraad heeft de stich ting Wereldwinkel Texel beslo ten de banden met de landelijke organisatie, de Vereniging Wereldwinkel en Fair Sopport, te verbreken en zelfstandig ver der te gaan. De Texelse organi satie volgt hiermee de landelij ke trend. De beslissing om zelfstandig ver der te gaan, wordt ingegeven door het feit dat de vergoeding die de landelijke organisaties vroegen niet meer in verhouding stond tot de diensten die ze daarvoor ver leenden. De opbrengst van de winkel werd door de organisaties afgeroomd, wat ten koste ging van het resultaat. Dit tot teleurstel ling van het bestuur en de ruim vijftig vrijwilligers van de stichting, die zich inzetten voor de eerlijke handel en het goede doel. De stichting is van mening dat zelf standig efficiënter kan worden gewerkt en daarmee beter aan de doelstelling kan worden voldaan. Deze doelstelling behelst het bevorderen van eerlijke producten door het inkopen van producten Dames Tevoko azen op zege De dames van volleybalvereni ging Tevoko spelen zaterdag 1 oktober de eerste thuiswed strijd van het seizoen. Tegen stander is VC Allvo uit Almere. Beide teams werden afgelopen seizoen kampioen: Tevoko van de promotieklasse A, Allvo van de promotieklasse B. De start van dit seizoen verliep echter heel verschillend. Tevoko won zaterdag in Castricum dankzij degelijk spel en mooie services geheel onverwacht met 1-3 van Croonenburg, terwijl Allvo met Kimberly Maas (21) uit Den Burg slaagde aan het Nova College in Beverwijk voor de opleiding tot laboratioriummedewerker/allround laborant. Zij vervolgt haar studie tot apothekersassistent met de versnelde opleiding aan het Nova College in Haarlem. Sacha van der Velden (23) uit De Cocksdorp heeft haar aan de Vrije Universiteit in Amsterdam haar mastertitel in Criminologie behaald. Deze maand begint zij in Cusco (Peru) aan een cursus Spaans. Aansluitend trekt ze met de rugzak door dat land. Open dag oogartsen Nina Willemse uit Den Hoorn is aan de Universiteit van Leiden geslaagd voor het doctoraal exa men geneeskunde. Zij deed onder zoek naar de objectieve en subjec tieve lichamelijke respons bij vrouwen met suikerziekte. In november zal zij haar co-schappen gaan beginnen en daarnaast doet zij de vooropleiding jazz-zang aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Opsis oogartsenpraktijk houdt zaterdag 1 oktober van 10.00 tot 15.00 uur open dag. Bezoekers kunnen een kijkje nemen in de praktijk (Bernhardlaan 170D in Den Burg) en worden getrakteerd op een kopje koffie. Opsis zegt 'bijna alle oogaandoeningen' te behan delen. Voor staaroperaties, uitge voerd in Amstelveen, worden patiënten 's ochtends opgehaald en dezelfde dag nog thuisge bracht. Familieberichten Verdrietig geven wij u kennis van het overlijden van onze broer, zwager en oom Texel, 10 juni 1944 t Eindhoven, 26 september 2011 Ton Boersen Echtgenoot van Anneke van der Zandt Correspondentieadres: Familie Boersen Boslaan 23, 5691 CT Son die op eerlijke en duurzame wijze zijn geproduceerd, ter ondersteu ning van kleine ondernemers in ontwikkelingslanden. Met een eventueel positief bedrijfsresultaat wil de stichting een goed doel naar keuze ondersteunen. Coördi nator Evalien Smit heeft in de loop der jaren een netwerk opgebouwd op het gebied van gecertificeerde fairtradeleveranciers en gaat nu zelfstandig inkopen. Samen met een extern deskundige is een bedrijfsplan opgesteld, waarin het beleid voor de lange termijn is vastgelegd. nieuwe huisstijl is ontworpen door Harry Gerritsma en Jacco Dros van Het Hollands Hooggebergte. Adviseur Jook Nauta sponsort de organisatie met de ontwikkeling van een nieuw logo. Begin vol gend jaar moet de winkel een nieuwe uitstraling krijgen. Cadeau bonnen van de landelijke Wereld winkelorganisatie zijn inwisselbaar tot 15 oktober, cadeaubonnen van Wereldwinkel Texel blijven geldig. Onze broer, zwager en oom is overleden. Hij zal in ons hart blijven als een bijzonder mens. Ton Boersen Onze gedachten zijn bij Anneke, Loes, Bart, Elserieke, Rienk en de kindjes. José en Hans Kievits Mare Netty en Berry 4-0 onderuit ging tegen Spaar- nestad. Garanties voor zaterdag biedt dat uiteraard niet, maar Tevoko zal er in ieder geval alles aan doen ook de tweede wed strijd van het seizoen te winnen. Het belooft in ieder geval een ook voor toeschouwers aantrek kelijk schouwspel te worden. De Texelse selectie bestaat tegen Allvo uit maar liefst negen spe lers: Celine de Graaf, Joannie van Elk, Marianne Boekei, Gertha Wessels, ivet Former, Monique Leijstra, Tamar Lok, Nynke Bolt en Connie Joling. De wedstrijd wordt gespeeld in sporthal Ons Genoegen en begint om 13.30 is op woensdag 28 september 201 I geboren! Mathieu, Marieke, Luuk en Veerle Ons nieuwe adres: Wilsterstraat 3 1791 XR Den Burg Mathieu: 06-3305562I Marieke: 06-13835405 Ik ben weer thuis! Graag wil ik iedereen be danken voor de bloemen, vele kaarten en telefoon tjes die ik heb ontvangen tijdens mijn verblijf in het Gemini en revalidatie in Heliomare. Heel veel dank! Wil Pijper Graag sturen we dit nieuws de hele wereld rond. Dinsdag 27 september 2011 werd Lobke geboren. Lief, mooi en kerngezond! Dochter van Peter Teubel en Heidi van Laarhoven Zus van Temilja Schilderend 139 1791 BE Den Burg la Geslaagd Geslaagd

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3