Hoornders massaal op de been voor driedaags dorpsfeest TEXELSE COURANT DINSDAG 4 OKTOBER 2011 teerden hun gastheren met het spontane compliment dat Texel nu eindelijk over een echte popzaal beschikt'. Met de aloude Strijd om de man en de vrouw op het land van Ruud Bakker bij de Oude Hoorn was ook voor het programma op zondag gekozen voor traditie. Voor jonge ren en 'nieuwe' Hoornders was het even wennen, maar na een paar oefenrondjes stortte iedereen zich onder leiding van 'maestro' Willem Goënga vol overgave op deze lokale variant van het stoelendan- dit vreugdevuur om vergunnings- technische redenen die naam niet dragen. Omdat de feestcommissie ook geen reclame voor dit spekta kel had mogen maken, was de brandstapel van een bescheiden formaat. Voor de gezelligheid maakte dat niet uit. Sommige Hoornders voelden het als een soort genoegdoening dat er nu toch een vuur mocht worden gemaakt, nadat de meierblis op 30 april wegens de ernstige droogte was afgelast. Tekst en foto's Joop Rommets Aan oen overall boven een bak water hangen was één van de zwaarste onderdelen Inwoners van Den Hoorn en omge ving hebben massaal de opening van het vernieuwde dorpshuis De Waldhoorn gevierd. Was de vrijdag gereserveerd voor de officiële ope ningshandeling, een gezamenlijke maaltijd en diverse optredens, zaterdag was het Hoornderfeest. Grappig was dat de organisatie had gekozen voor een vorm die - pak 'm beet - tachtig jaar geleden ook al bekend was. Met zaklopen, blindemannetje, spelletjes met veel water, een zangwedstrijd en een quiz waarin de kennis van het dorp werd getest. De weergoden waren het feest zo gunstig gezind, dat te elfder ure werd besloten de knusse dorpsmaaltijd met kapucijners met spek te veranderen in een barbe cue in een buitenlucht. 'Op 1 okto ber, dat maken we nooit meer mee!', klonk het massaal, 's Avonds konden de voetjes van de vloer op Wat ik zeggen wou Sporthal Open brief aan de leden van de Texelse gemeenteraad. Beste eilandgenoten, Aanstaande woensdagavond legt het college u twee belangrijke prin cipebesluiten voor rond de toe komst van de zaalsportaccommo daties in Den Burg. Het verbaast ons ten hoogste dat deze kwestie nu opeens in de fase van besluit vorming is gekomen. Al meerdere jaren proberen wij in overleg te tre den met de gemeente rond de toekomst van de sporthallen in Den Burg. Dit omdat wij op zoek zijn naar mogelijkheden om een zaal te realiseren met enkele permanente voorzieningen voor de turn- en trampolinesport. Zo'n zaal is voor ons een bittere noodzaak. We huren nu de Beatrixzaal en moeten die zaal elke middag weer opnieuw inrichten tot een gymnastiek- en turnzaal, en elke avond weer ont mantelen tot een zaal voor de schoolgym. Wij zijn al eerder een toptrainer kwijt geraakt omdat het gesleep met zware toestellen steeds vaker tot ernstige lichame lijke klachten leidde. De klachten zijn bij onze huidige trainer gelukkig nog niet zo ernstig, maar komen wel steeds vaker voor. Steeds werd ons door de verantwoordelijk amb tenaar gezegd dat het nog veel te vroeg was om te praten over de mogelijkheden voor nieuwe sport- voorzieningen. De laatste maal dat dit werd gezegd was vlak voor de zomervakantie. Ook in ons gesprek met wethouder Hennie Huisman, afgelopen augustus, is deze zaak niet van gemeentewege aan de orde gesteld. En nu moet u opeens een beslissing nemen rond de investeringen. Met bedragen die in de politiek al snel tot een kaderstel lend budget worden. Wij kunnen ons niet voorstellen dat wij de enige vereniging zijn waar niet mee is gepraat, dus we gaan er vanuit dat er helemaal geen overleg is gepleegd met de belanghebben den. Uw beslissing is dus geba seerd op rekensommen met kale vierkante meters sporthal, uitge breid met de bijbehorende kleedka mers, doucheruimtes, etc. Maar een visie op de toekomst van de zaalsport op Texel ontbreekt. Het is bijvoorbeeld al een tijdje bekend dat sport van sterk positieve invloed is op de psycho-sociale ontwikke ling van jongeren. Een slim inge richt sportcomplex kan ook worden ingezet voor naschoolse activitei ten voor de Texelse jeugd. Dit bete kent een regelrechte pro-actieve aanpak van het probleem rond van dalistische jongeren. Maar daar hoort wel een zaal bij met, bijvoor beeld, verdiepte trampolines en met apparatuur voor fitness- en krachttraining, kortom een zaal die niet meer is in te zetten voor spor ten die een lege zaal nodig hebben, zoals zaalvoetbal of unihockey. Een breed gedragen toekomstvisie op de sporthallen en bijbehorende voorzieningen zal ongetwijfeld lei den tot een andere rekensom dan waar u nu over praat. U praat dan echter wel over de essenties van de toekomst van de zaalsport op Texel. Dat is in het belang van alle huidige sporters, en nog veel meer in het belang van de toekomstige spor- ters.Wij willen u dus vragen om woensdag geen antwoord te geven op de vragen van het college, maar om het college de opdracht te geven om eerst, en in nauw overleg met alle gebruikers, een visie op de toekomst van de zaalsport op Texel te ontwikkelen. namens Gymnastiekvereniging Texel, Roel Buijs, voorzitter. Coopertest In samenwerking met Sportservice Texel neemt de atletiekvereniging ook dit jaar weer met enige regel maat een Coopertest af. Deelnemers lopen twaalf minuten hard, waarna aan de hand van de afgelegde afstand een beeld kan worden gevormd van de fysieke con ditie. Door aan meerdere tests mee te doen, kan op een eenvoudige manier inzicht worden gekregen in eventuele progressie. De eerste test wordt gehouden op dinsdag 11 oktober, de tweede op 6 december, beide keren op de atletiekbaan in Den Burg. De test begint om 19.00 uur, deelname is gratis. Informatie: Sportservice Texel (tel. 322815) of Jan Zijm (tel. 314205).

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 10