TEXELSE^COURANT mm\L c Uitbreiding betaald parkeren op komst Theo Hoogerheide naam nieuwe boot? Cjroen "ZwartsJexels in het harL, <D Ballonvaren op zomerse oktoberdag I jerooyI OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12613 DINSDAG 4 OKTOBER 2011 naar Bezinningshutje en fietsknoop- punt 29, waren opdrachten bij de inschrijving voor Waanzin Texel. Een krabbend anker en afgaand tij zorg den er voor dat een lemsteraak muurvast kwam te zitten op i strekdam 14 De brandweer heeft vrijdag avond officieel de '627', de nieuwe brand weerwagen, in gebruik geno men. 11 'Ik doe iets dat ik leuk vind en verdien er mijn boterham mee. Wat wil je nog meer?', zegt Rutgert Ooster huis. In aanwezigheid van gedeputeerde Elvira Sweet, wethouder Henny Huisman, inwoners van Den Hoorn en omgeving en andere belangstellenden is vrijdag het vernieuwde dorpshuis De Waldhoorn officieel in gebruik genomen. De opening bestond uit een lied, geschreven door Charlotte Lorier en ten gehore gebracht door de leerlingen van de Jan Drijverschool. Na diverse toespraken van genodigden, waarin vooral de saamhorigheid en zelfredzaamheid van de Hoornders wer den geprezen, konden de bezoekers het gebouw bekijken en werd genoten van een gezamenlijke maaltijd, bestaand uit drie soorten soep en luxe belegde broodjes, 's Avonds bestond het programma uit optredens van het Smartlappen koor en accordeoniste let de Ruyter en fanfarekorps DEK, geleid door gelegenheidsdirigent Ruud van Faassen. Daarbij bleek de nieuwe zaal niet alleen sfeervol, maar ook over een uitstekende akoestiek te beschikken. ir>k> jooPRammels) Theo Hoogerheide als naam voor nieuwe dubbeldekker die in 2015 in de vaart komt. Dat voorstel deden aandeelhouders Harry de Graaf en Peter Dral vrijdag op algemene vergadering van aan deelhouders. Het postume gebaar aan de voorma lige directeur van TESO die op 27 januari 2009 overleed is een eerbe toon aan de man die ondanks veel tegenstand bij zijn besluit bleef om tot aanschaf over te gaan van de eerste dubbeldekker. De Graaf ver telde hoe voor Hoogerheide al in 1972 vast stond dat een dubbeldeks boot de meest efficiënte oplossing was voor de vervoersproblemen. Maar hij ondervond weerstand van gemeente, provincie en veel Texe laars. In 1977 hielden tegenstanders WETTELIJKE RROEVERIJ: HMMM 'N HOLLE-BOL COCKTAIL MET PRIKKENDE SENSATIE zelfs een goed georganiseerde enquête waarbij 83,7 procent van de Texelaars aangaf tegen de dubbel dekker te zijn. Desondanks volhard den Hoogerheide en de toenmalige Raad van Commissarissen en bestelden een dubbeldekker. Een kapitale investering en het ontbre ken van een dubbele brug tot 1986 zorgde voor extra financiële druk. Toen die er eenmaal lag verminder den de wachttijden, nam de drukte op het eiland toe, maakte TESO weer winst en kon de prijs van een bootkaartje omlaag. 'Theo Hoogerheide heeft dus gelijk Zo vaak gebeurt het niet dat boven Texel een luchtballon is te zien. Dus toen dat zaterdag en zondag het geval was, baarde dat veel opzien. Ook bijzonder was dat de ballon laag over het eiland dreef. Dermate dicht boven de grond dat passa giers in de mand een praatje kon den maken met mensen beneden. Zaterdag werden twee vluchten gemaakt en hing de ballon geruime tijd boven Den Burg. Zondagmor gen werd gestart vanaf de parkeer plaats bij paal 9, zodat strandex- ploitant en passagier René Jager en zijn gezin dichtbij konden instap pen. De redactie kreeg veel foto's toegestuurd van de ballon. Bij voldoende belangstelling en gunstig weer wordt binnenkort weer een vlucht gemaakt. Gegadigden kunnen contact op nemen met Jan Haag uit Den Burg. (Foto Marton Bruin) gekregen, al heeft hij er een hoge prijs voor betaald. Hij ging voortijdig met pensioen.' De verwachting van velen dat hij bij zijn afscheid een lintje zou krijgen, kwam niet uit. 'Ook geen gemeentelijke onderscheiding en zelfs geen ereburger. Hij kreeg niks. De tijd is nu rijp voor een pos tuum gebaar', stelde hij voor de nieuwe boot naar deze markante oud-directeur van TESO te vernoe men. Een ovationeel applaus van de ruim driehonderd aanwezige aan deelhouders maakte duidelijk dat het voorstel op steun kan rekenen. President-commissaris Kees Dros deed nog geen toezeggingen omdat intern afgesproken is dat iedereen de gelegenheid krijgt een naam in te dienen. Hij noteerde die van Hooger heide alvast en beloofde er in de volgende aandeelhoudersvergade ring op terug te komen. Manifestatie Huisartsenzorg Huisartsen uit het hele land doen donderdag 6 oktober mee aan de Manifestatie Huisartsen zorg in de RAI in Amsterdam. Ook op Texel zijn die dag min der huisartsen beschikbaar. De Manifestatie Huisartsenzorg richt zich tegen een bezuiniging van de minister van Volksgezond heid, die in totaal 132 miljoen wil bezuinigen op huisartsenzorg. Huisartsen en hun praktijkmede werkers willen de minister en de politiek duidelijk maken dat deze bezuiniging tot slechtere zorg zal leiden en tot meer verwijzingen naar specialisten. Voor spoedeisende klachten die Burgemeester en wethouders hebben plannen om in 2012 het betaald parkeren uit te breiden. Bedoeling is dat er betaald par keren komt op de parkeerter reinen langs de ring van Den Burg, dat het gehele parkeerter rein aan de Nikadel in De Koog betaald wordt en dat het op de haven van Oudeschild wordt ingevoerd. De plannen komen voort uit het uitstel van de invoering van het parkeervignet. Het college had dat in 2012 willen invoeren, maar dat bleek niet haalbaar. Er was echter al wel een meeropbrengst van €273.000,- in de gemeentelijke begroting voor 2012 opgenomen. Het college liet eerder al weten dat de huidige parkeertarieven met 56 procent of meer moeten worden verhoogd als het vignet er niet zou komen en aan dat plan zijn enkele opties toegevoegd. De gemeenteraad moet daar nog over praten. Door het betaald parkeren uit te breiden, door langer te heffen (tot 20.00 uur) en door uitbreiding van het parkeren voor vergunninghou ders in het centrum van Den Burg hoopt het college de benodigde €273.000,- in 2012 alsnog te ver werven. Een tariefsverhoging zou dan niet nodig zijn, maar er kan volgens het college aan gedacht worden voor de zekerheid het tarief voor de middenring te ver hogen van €1,30 naar €1,50 per niet tot de volgende dag kunnen wachten, kan donderdag contact worden opgenomen met de huis artsenpost in Den Helder via tel. 0223-670470. Van daaruit wordt dan doorverwezen naar een prak tijk. De apotheek is op die dag wel normaal geopend. i Garage Drosgjj I www.texelseautopagina.nl uur en voor het centrum van €2,60 naar €3,- per uur. Die ruimte is er omdat de tarieven de afgelopen zes jaar ongemoeid zijn gelaten. Een alternatief is de tarieven op de bestaande betaalde parkeer terreinen te verhogen naar €2,40 voor de middenring en €3,60 per uur voor het centrum. Het college geeft zelf de voorkeur aan uitbrei ding van het betaald parkeren in plaats van een forse tariefsverho ging, omdat dat het meest in lijn ligt met de gebieden waarvoor het parkeervignet vanaf 2013 moet gaan gelden. De gemeente komt nog met een toelichting op de plannen. Aanhouding voor huiselijk geweld De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een 46-jarige man uit De Cocksdorp aangehou den wegens mishandeling van zijn 45-jarige vriendin. De twee hadden eerder die avond ruzie gekregen en dat liep 's nachts uit de hand. De man sloeg zijn vrouw en duwde haar omver waardoor zij lichte ver wondingen opliep. De man werd in de woning aangehouden. 11 \l I SI (OI RWI Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Super deBoer Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6. vakantiekrant Verschijnt 14 oktober De agenda loopt tot 16 december. U kunt uw (wijzigingen voor) advertenties uiterlijk 1 week voor de verschijningsdatum I opgeven. Tel. 0222- 36 26 00 enr.nl Spinbaan 6, Den Burg LANGEVELD

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1