1EXBJVGBSCA.nl KTF na 120 jaar nag altóós skrep All Stars op trainingskamp TEXELSE 2 COURANT VRIJDAG 14 OKTOBER 2011 Bazaar in De Burght De protestantse gemeente Den Burg houdt vrijdag 21 oktober een bazaar. Bezoekers kunnen van 10.00 tot 16.00 uur in kerk gebouw De Burght aan de Bin- nenburg terecht voor een kopje koffie, een versgebakken olie bol, de rommelmarkt of om een (raad)spelletje te spelen. In De Schakel, het gebouw naast de kerk, begint om 20.00 uur een bingo. Expositie Hollebol Fotografen Ruth de Ruwe, René Pop en Pieter de Vries expose ren van begin november tot half december landschappen, vogel en natuurfotografie en luchtop namen in De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg. Tot eind oktober is er werk van Maya Wildevuur, Peter Riteco en Wan da Grendel te zien. Vanaf 16 december wordt in De Hollebol de overzichtstentoonstelling van kunstenaarsvereniging Zout gehouden. Workshop valkerij Naast verschillende andere extra activiteiten worden in De Bonte Belevenis aan de Rommelpot nabij Den Hoorn in de herfstvakantie work shops valkerij gegeven. Na een presentatie door een moderne valkenier kunnen bezoekers de vogels van nabij leren kennen. Zij krijgen een kijkje in de keuken van het trai nen van roofvogels en gaan actief met de roofvogels aan de slag. Zij leren de basisvaardig heden als de valkeniersknoop, het loerdraaien en het op de hand houden van de vogels. Deelname kost €20,-. Appeltaart De Dansgroep Oude Dansen verkoopt zaterdag 22 oktober vanaf 10.00 uur appeltaarten en koek in de herfstkraam in de Waalderstraat. Klaas van der Eerden in Klif 12 Kookboeken7daagse 'Een razendsnelle combinatie van alles wat hij kan maar ook wat hij nog niet heeft gedaan.' Dat belooft theater Klif 12 over Klaas van der Eerden, die dins dag 18 oktober het programma Breedbeeld in het Hoornder the ater brengt. Van der Eerdens talenten worden 'breed' genoemd. 'Hij is vrolijk, muzikaal, kan zingen, dansen en zijn typetjes zijn prachtig!', oor deelde De Telegraaf. Het Parool vond in de vorige show 'subtiele verdieping die zorgt voor een prettige verwarring'. Ook in Breedbeeld trakteert Van Eerden zijn publiek op zang, improvisatie, dans, stand-up, piano, dwarsfluit, hiphop, conference en andere zaken, met de bedoeling 'de zaal op haar grondvesten te laten schudden'. Meer informatie staat op de www. In het kader van de Kookboeken7daagse zijn Mar tin en Karina Zeeman van Oes ters en Meer zondag 13 decem ber te vinden in kookwinkel Kookpunt in Rotterdam, de grootste kookwinkel van het land. De Kookboeken7daagse wordt gehouden van 12 tot en met 18 november. In die week worden bij kookwinkels, boekhandels en in warenhuizen evenementen rondom kookboeken gehouden, met als hoogtepunt de verkiezing van het kookboek van het jaar. De week wordt geopend bij kookwarenhuis Oldenhof in Hilversum. Bij Kook punt in Rotterdam kan de bezoeker klaasvandereerden.nl. onder andere blind proeven, pad- Het optreden (een try-out) begint destoelen zoeken en taartjes bak- om 20.30 uur. De entree bedraagt ken. Op beide locaties staan kook- €16,-. Een diner vooraf is moge lijk, reserveren gewenst. boekenworkshops, proeverijen en signeersessies op het programma. Onder het mom 120, maar nag oltóós skrep! viert het Koninklijk Texels Fanfarecorps (KTF) zater dag 5 november dat het 120 jaar geleden werd opgericht. Er is muziek van de toren, een feeste lijke rondgang, activiteiten en een jubileumconcert. KTF, Texelse oudste vereniging, werd opgericht op 11 september 1891 als 'Fanfarecorps aan Den Burg', later genoemd 'Harmonie kapel aan Den Burg'. Al spoedig werd in de statuten de naam 'Texelsch Fanfarecorps' vastge legd. In 1953 werd het predikaat Koninklijk verworven, wat aldus de toenmalige voorzitter, 'wij hebben verkregen door onze prestaties, door onze activiteit bij allerlei gele genheden en door strikt neutraal te zijn'. De toekenning was opmerke lijk, want het predicaat wordt door gaans onder strenge condities ver leend bij 100-jarige jubilea. De verjaardag wordt op 5 novem ber muzikaal gevierd. Het om 10.00 uur met muziek van de toren, 's Vrouwen van Nu De Vrouwen van Nu van De Cock- sdorp hebben donderdag 20 okto ber een gezamenlijke avond met de afdeling Texel. Het wordt een echt Texels avondje uit, met een optreden van het Visserskoor en verhalen over de zee door de heer De Wolf. De avond, die om 19.30 uur begint, wordt gehouden in het Eierlandsche Huis in De Cocks- dorp en niet, zoals het gerucht gaat, in De Bijenkorf. Middags is er een feestelijke rond gang door Den Burg. Bijzonder is dat niet alleen het KTF die verzorgt, maar ook de beide ander Texelse fanfares. Niet gekleed in hun gebruikelijke uniformen, maar in hun dagelijkse dracht (zoals het vroeger ging) vergezellen de leden van Door Eigen Kracht uit Den Hoorn en Excelsior uit Oosterend de jarige bij zijn optocht. Toeschou wers langs de route worden ver zocht te vlaggen. De rondgang eindigt in het fanfare gebouw, waar een informele recep tie wordt gehouden. Daarnaast kan men genieten van een expositie gefilmde interviews en een unifor mengalerij. Vanaf 15.00 uur draait in het Fanfa regebouw het Rad van Avontuur, waarbij de prijzen uitsluitend bestaan uit taarten. Wie KTF een warm hart toedraagt en vaardig is in het bakken van taarten, wordt verzocht ten minste één taart voor de fanfare te bakken. Aanmelden kan bij bestuurslid Janny Westerla- ken, telefonisch via nummer 0222 315785 of via e-mail janewesterlaken@kpnmail.nl. Hoogtepunt van het feest is 's avonds het Jubileumconcert. Hier bij wordt muziek ten gehore gebracht die het KTF in de loop der tijden gespeeld zou kunnen heb ben of gespeeld heeft. Het pro gramma is voornamelijk licht van karakter. De feestcommissie hoopt op veel bezoekers. Een kaartje kost €5,-, inclusief drankjes en hapjes, verzorgd door cateraar Ruud Boom. Kaarten voor dit con cert (aanvang 19.30 uur in de Bgm. De Koninghal) zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij: Het Open Boek (Binnenburg 3), Marten Classics (Weverstraat 32) en bij Nauta Boek (Parkstraat 38). All Stars 2: Old Stars, die deze week in première gaat bij Cinema Texel, is het vervolg op de bekende film (en televisieserie) over zeven vrienden die al van jongs af aan ieder weekend een potje voetbal spelen bij hun club Swift Boys. Winnen doen ze bijna nooit, maar daar gaat het al lang niet meer om. Door een onverwacht huwelijk van één van de jongens trakteren ze zichzelf in Old Stars op een 'ouder wets trainingskamp' in de vorm van een lang weekend Barcelona, inclusief het bijwonen van 'El Cla- sico', de wedstrijd tussen Barcelo na en aartsrivaal Real Madrid. Onderweg stuiten ze op de nodige obstakels: het Belgische wegen net, Duitse vakantiegangers en de Franse politie. Gaandeweg vragen de jongens zich af wat er van hun ooit zo mooie toekomstplannen terecht is gekomen. Of ze het leven leiden dat ze ooit voor ogen had den. En of de 'tweede helft' nu al begonnen is... In de serie Filmart draait Melan cholia, over een groep mensen die moet zien om te gaan met het ster ven van de Aarde. Onder hen twee zussen Justine (Kirsten Dunst) en Claire (Charlotte Gainsbourg). Jus tine staat op het punt om te trou wen, als er plotseling een enorme planeet, Melancholia, dreigend dicht bij de aarde opdoemt. Enkele andere films worden gepro longeerd bij Cinema Texel. In Joh nny English Rebom kruipt Rowan Atkinson, alias Mr. Bean, opnieuw in de huid van de onverschrokken Britse geheimagent Johnny English. Deze keer moet hij een groep sluip moordenaars tegenhouden, die een aanslag heeft voorbereid op een belangrijke wereldleider. De Bende van Oss is een historisch misdaaddrama, gebaseerd op waargebeurde feiten, over een bende die Nederland jarenlang in zijn greep hield en uiteindelijk zelfs de ondergang inleidde van het laatste vooroorlogse kabinet. Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. Een uitgebreider overzicht nementen, workshops is te vinden in de gratis Vakantie krant, die over het hele eiland te verkrijgen is, en via www.texe- lagenda.nl. Vrijdag 14 oktober: 19.00 In dorpshuis De Hof in De Koog beginnen om 19.00 uur de open Texelse bridgekampioenschappen. 22.00 Den Burg beleeft de eerste dag van het festival Texel Blues met vanaf 22.00 uur optredens in bijna alle Voorstellingen Cinema Texel: 15.30 Johnny English Rebom; 16.00 All Stars 2: Old Stars; 18.45 All Stars 2: Old Stars; 19.00 De Bende van Oss; 21.30 All Stars 2: Old Stars; 21.45 Johnny English Rebom. Zaterdag 15 oktober: 13.30 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 13.30 uur de tweede en laatste dag van de open Texelse kampioenschappen bridge. Prijsuit reiking rond 23.00 uur. 14.00 uur. Bij Keukencentrum Texel aan de Bernhardlaan in Den Burg worden van 14.00 tot 16.00 uur gratis kookdemonstraties gehouden. 15.00 uur. In café De Kombuis op de haven in Oudeschild begint om 15.00 uur een optreden van The Blues Kings. Entree gratis. 15.00 uur. In café De Zwaan in Den Burg begint om 15.00 uur een work shop bluesharmonica spelen. Deel name kost €15,-. Meer informatie. www.texelblues.nl. 15.00 uur. In De Koog wordt vandaag en morgen het Bockbierfestival gehouden. In diverse cafés zijn vanaf 15.00 uur bijzondere bieren te verkrij- 19.00 uur. Bij eetcafé De Kroonprins in Oosterend begint om 19.00 uur een theaterdiner met de voorstelling 'Café noir'. Entree €37,50, 22.00 uur. Den Burg beleeft de twee de dag van het festival Texel Blues met vanaf 22.00 uur optredens in bij na alle cafés. Voorstellingen Cinema Texel: 11.15 Bennie Stout; 11.30 Johnny English Reborn; 13.45 Bennie Stout; 14.00 The Lion King 3D; 16.15 The Lion King 3D; 16.30 Johnny English Reborn; 18.45 All Stars 2 Old Stars; 19.00 De Bende van Oss; 21.30 Joh nny English Reborn; 21.45 All Stars 2: Old Stars. Zondag 16 oktober: 10.00 uur. Bij evangelistenpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4A, Den Burg) begint om 10.00 uur een huis samenkomst. 11.00 uur. Aan de voet van de Fon teinsnol aan de Rozendijk in de Den nen begint om 11.00 uur de eerste Bos en Duincross van het wintersei zoen. Met diverse afstanden, van 1 tot 16,1 kilometer. Inschrijven vanaf 10.15 uur in hotel Bos en Duin. 14.00 uur. Op fort De Schans begin nen om 14.00 uur diverse activiteiten ter herdenking van het bezoek dat Napoleon 200 jaar geleden aan Texel 15.00 u n café De Zwaan in Den Burg begint om 15.00 uur een work shop bluesharmonica spelen. Deel name kost €15,-. Meer informatie. www.texelblues.nl. 15.00 uur. In De Koog is vandaag de tweede en laatste dag van het Bock bierfestival. In diverse cafés zijn vanaf 15.00 uur bijzondere bieren te verkrij- 19.00 uur. Bij eetcafé De Kroonprins in Oosterend begint om 19.00 uur een theaterdiner met de voorstelling 'Café noir'. Entree €37,50, reserveren gewenst. 22.00 uur. Texel Blues wordt in de J'elleboog afgesloten met een optre den van John Primer. Aanvang 22.00 Voorstellingen Cinema Texel: 11.15 Bennie Stout; 11.30 Johnny English Reborn; 13.45 Bennie Stout; 14.00 The Lion King 3D; 16.15 The Lion King 3D; 16.30 Johnny English Reborn; 18.45 All Stars 2: Old Stars; 19.00 Johnny English Reborn; 21.30 All Stars: 2 Old Stars; 21.45 De Bende Maandag 17 oktober 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. 19.30 uur. Bij volkssterrenwacht De Jager (op het terrein van Ecomare) kan vanaf 19.30 uur bij helder weer met een telescoop naar de sterren worden gekeken. Voor informatie en aanmelden: tel. 06-53340063. Voorstellingen Cinema Texel: 11.15 Bennie Stout; 11.30 Johnny English Reborn; 13.45 Bennie Stout; 14.00 The Lion King 3D; 16.15 The Lion King 3D; 16.30 Johnny English Reborn; 18.45 All Stars 2: Old Stars; 19.00 De Bende van Oss; 21.30 Joh nny English Reborn; 21.45 een 'mys- Dinsdag 18 oktober: 19.30 uur. Bij volkssterrenwacht De Jager (op het terrein van Ecomare) kan vanaf 19.30 uur bij helder weer 20.30 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een voor stelling van cabaretier Klaas van der Eerden. Entree €16,- (diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst). Voorstellingen Cinema Texel: 11.15 Bennie Stout; 11.30 Johnny English Reborn; 13.45 Bennie Stout; 14.00 The Lion King 3D; 16.15 The Lion King 3D; 16.30 Johnny English Reborn; 18.45 Johnny English Reborn; 19.00 (in de serie Filmart) Melancholia; 21.30 All Stars 2: Old Stars; 21.45 De Bende van Oss. TESD In verband met de te verwachten drukte zet TESO in en rond het week end een extra boot in. Zo wordt van daag (vrijdag) van 9.30 tot 20.00 een halfuursdienst onderhouden. Zater dag en maandag is dat het geval van 9.30 tot 16.00 uur. Alleen vandaag moeten automobilisten rekening hou den met wachttijden tot een half uur. Meer informatie: tel. 369600 of www. Prof. Scherder bij Alzheimer Café Professor Erik Scherder is dins dag 25 oktober gastspreker in het Alzheimer Café, dat voor deze gelegenheid in de Doops gezinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg wordt gehouden. Hij praat over het effect van bewe gen en de gevolgen van passivi teit op het geheugen en leerver mogen van ouderen en dementerenden. Bewegen lijkt erg belangrijk bij het ouder worden. Volgens Scherder werkt het als een soort Pokon en kan zelfs een activiteit als kauwen al een verbeterde concentratie tot gevolg hebben. Studies over de effecten van beweging zijn in volle gang. Scherder gaat tijdens zijn lezing ook in op de gevolgen van pijn op het geheugen. Scherder is hoogleraar klinische neuropsychologie aan de Vrije Uni versiteit in Amsterdam en hoogle raar bewegingswetenschappen in Groningen. De VU riep hem in 2009 uit tot docent van het jaar. Het bij wonen van een presentatie van deze neuropsycholoog is een bij zondere ervaring. De lezing begint om 19.30 uur en duurt een uur. Na de pauze is er gelegenheid om vragen te stellen. De bijeenkomst duurt tot 21.30 uur. De avond wordt georganiseerd door Alzheimer Café Texel, Omring en de Stichting Welzijn Ouderen Texel. De toegang bedraagt €3,50 (inclusief consumptie). Kaarten zijn verkrijgbaar bij de SWOT en boek handel Het Open Boek. Extra jaarcursus dansante vorming In verband met de grote belang stelling begint Artex na de herfstvakantie met een extra cursus algemene dansante vor ming (ADV). De cursus is bedoeld voor kinde ren uit de eerste twee groepen van basisschool. De lessen vinden plaats op donderdagmiddag van 15.45 uur tot 16.30 uur en worden gegeven door Roos Bakker. Zij geeft vrolijke lessen waarin naast allerlei hippe dansvormen aan dacht is voor de basisbeginselen van het klassiek ballet. Zo leren de leerlingen keurig rechtop te staan, de voeten te strekken en op de maat van de muziek te dansen. Collectanten gezocht De Diabetesbestrijding is op zoek naar vrijwilligers die in de week van 30 oktober tot en met 6 november willen helpen met de collecte. Vooral in de buitengebieden zijn collectanten hard nodig. Belang stellenden kunnen zich opgeven bij Martien Roeper, tel. 319836. Oesters en Meer op Speciale gezinsdagen Ecomare Ter gelegenheid van de herfstva kantie zijn de dinsdag, woens dag en donderdag bij Ecomare van 15 tot en met 30 oktober speciale gezinsdagen. Op die dagen worden allerlei kin deractiviteiten gehouden. Zo kun nen ze braakballen pluizen, aan een speurtocht meedoen en zijn er bottenshows, een knutselhoek, een zeelaboratorium en een pop pentheater. Bovendien krijgt elke honderdste bezoeker deze dagen een jaar lang de adoptie van een zeehond cadeau, met daarbij een tasje met informatie, een foto en een zeehondenboekje. Dagelijks worden om 11.00 en 15.00 uur de zeehonden gevoerd. Een bijzondere attractie vormen de jonge zeehonden in het bassin met de grote kijkruit. De dieren reage ren heel sterk op de mensen die voor het glas staan en buitelen over elkaar heen door het water. Een bijzondere attractie: jonge zeehonden in het bassin met de grote kijkruit. (Foto Ecomare, Sytske Dijksen)

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2