Jt TEXELSE 3 COURANT ooz Jozefraam RK kerk behouden terug VRIJDAG 14 OKTOBER 2011 Familieberichten Na een leven van liefde en zorg voor velen, is thuis rustig overleden mijn lieve man, onze pap en opa Gerardus Jacobus Huisman Gerard A 7 maart 1943 113 oktober 2011 Dia Huisman-Bakker Esther en Kees Lucie en Richard Jelle Marjo en Jim Ryan Akenbuurt 22 1791 PJ Den Burg Pap is thuis opgebaard, bij zijn tractors in de schuur. Er is gelegenheid tot condoleren op maandag 17 oktober van 19.30 tot 20.30 uur aan huis. De uitvaartdienst zal worden gehouden op dinsdag 18 oktober om 13.30 uur in "Uitvaart centrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Aansluitend zullen wij pap begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de Algemene begraaf plaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in het uitvaartcentrum, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Willen zij die geen rouwcirculaire hebben ontvangen deze advertentie als zodanig beschouwen. Na een moeilijke periode is toch nog plotseling overleden onze lieve broer, zwager en oom Gerard Huisman "De Lelie" Wij wensen Dia en de kinderen en kleinkinderen veel sterkte de komende tijd. Janie en Jaap t Lia en Gerard Cor en Jen Gré en Siem Hans en Carla Neven en nichten Nooit meer klussen in de schuur..... Nooit meer een rondrit met de oude trekkers... We zullen je missen Gerard Huisman Je was toch een toch een beetje mijn Texelse opa - Sjors Jan, Yolande, Sjors, Helga en Donna Bouwmeester Vele gokjes werden uitgebracht, over mijn naam en mijn geslacht. Maar nu zult u eindelijk weten, ik ben een meisje en zal gaan heten. Geboren op 12 oktober 2011 om 12.35 uur, gewicht 4340 gram. Mijn trotse ouders en grote zus zijn Marco Zoetelief, Esther Brouwer en Sophie Schoolstraat 19 1794 AS Oosterend Langskomen? Gezellig, natuurlijk, altijd. Maar laat ons weten rond welke tijd! Esther: 06-28205385 Marco: 06-12659070 Graag willen wij ieder een, familie, vrienden en Camping "De Robbenja- ger" bedanken voor de vele bloemen, kaarten en lieve attenties die wij na het auto ongeluk hebben ontvangen. Hartelijk Bedankt! Wil en Toos van Son Cees en Netty Daalder Voor al uw schilderwerk binnen en buiten: Schil dersbedrijf Eschweiler. Tel. 315032. Kantoorruimte te huur v.a. 25 m2, €375,- excl. BTW in De Koog. lnfo@wijs-wo- nen.nl 'Blouse'- Weekend vrij.14 t/m zon.16 Okt. 15% kor ting op alle overhemden Couverti Fashion We- verstr.58 Je weet dat je goed zit met Bremer achter je! Assurantiekantoor Bre mer, Oosterend, tel. 0222- 318221. Hartverwarmend was het dat zo velen ons bij het afscheid van mijn lieve man, onze vader, schoon vader en opa AREND DIJKER terzijde stonden. De belangstelling neemt het verdriet niet weg, maar geeft ons het gevoel dit niet alleen te dragen. Uit de grond van ons hart bedanken wij u voor uw steun, vriendschap en liefde, bloemen en brieven. Henny Dijker-de Graaf Hans en Marit José en Bert Arnoud en kleinkinderen Den Burg, oktober 2011 Voor de vele blijken van betrokkenheid bij het overlijden van mijn lieve man, onze vader, schoonvader en opa BERNARD SCHUURMAN Ben wil ik u, mede namens mijn kinderen en kleinkin deren, bedanken voor de kaarten, lieve brieven en uw aanwezigheid. Het is voor ons een grote troost te weten hoe geliefd hij was en hoe hij werd gewaardeerd. Loes Schuurman Kinderen en kleinkinderen De Cocksdorp, oktober 2011 T.k.a.: TESO-aandeel. Reacties br.o.nr. 2003 aan bur. Tex. Crt, Spinbaan 6, 1791 MC Den Burg. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Uitvaartverzorging Ton van der Slikke, tel. 365809/ 06-83164910. www.uitvaartverzorging- texel.nl Ben jij jong en wil je goud raken, kom naar de Ei- landschutters en maak het waar. www.eilandschut- ters.nl 'Blouse'- Weekend vrij.14 t/m zon.16 Okt. 15% kor ting op alle overhemden Couverti Fashion We- verstr.58 Echtscheiding? Hoe laat je elkaar los? Wat dacht je van een ritueel? Liesbeth Roeper, 06-22864560 www.zilt-tij.nl Computerproblemen? Snel en vakkundig thuis opgelost. Bel Rob, 06- 51110685. A.V.T. Brouwer Tegelshowroom De Te- gelmeester, geopend op afspraak, 06-22288683. Krukas 3, Oudeschild. Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Schuurverkoop op za. 15-10 aan het Vliegwiel 11, Oudeschild. Wil jij nu een olympische sport beoefenen, zo ja kijk op www.eilandschut- Autoruit stuk? ClasCarage Texel Tel: 0222 - 32 15 15 Bosatlas v.d. Geschiede nis ontdekkingsreis door het verleden, a/d hand van karten en beelden. Introd. prijs €99,95. Te koop in Het Open Boek, Binnen- burg (tel. 313657). Uw laatste kans, opruiming sanitair, zie www.dewit- installatietechniek.nl Op zoek naar leuke en ori ginele kado's voor kerst pakketten: Landgoed de Bonte Belevenis. 'Blouse'- Weekend vrij.14 t/m zon.16 Okt. 15% kor ting op alle overhemden Couverti Fashion We- verstr.58 Vraag niet wat ik maak. Ik maak wat u vraagt! Klus- en timmerbedrijf Ap den Braven, 06-25371055. Schuurverkoop op za 22-10 aan de Achtertune 13 te Oosterend van 11- 17 uur. Voor informatie, bel 310234. w ww.texel sea ut o pa gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Computeruitleg in be grijpbare taal? Bel Rob, 06-51110685. A.V.T. Brou wer. Alles moet weg voor mee- neem-prijzen, zie www. dewitinstallatietech- niek.nl Sa n itai r voor weggeef prij zen, voor info www.dewit- installatietechniek.nl Schoonmaakbedrijf Brouwer/ schoorsteen vegen, tel. 0222-761791- 06-22864562. 20 okt. zijn er jonge leghennen. U kunt nog bestellen. K de Ridder 319497 bouwe, Led tv reparatie? Bel Rob, 06-51110685. A.V.T. Brouwer Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Openhuysavond bij Woonhuys Moerbeek. Donderdag 27 oktober vanaf 19.30 uur ontvan gen wij u graag voor een avond vol advies, inspiratie en activiteiten. Meld u aan op info@woonhuysmoer- beek.nl of bel 312572. Houten speelgoed maan dag op de markt en www. speelshout.nl Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Laptop reparaties en re serve voedingen, TCA Maricoweg 37a. Schuurverkoop op za 22-10 aan de Achtertune 13 te Oosterend van 11- 17 uur. Voor informatie, bel 310234. In de RK kerk in Den Burg is deze week de restauratie vol tooid van het driedelige Joze fraam. Het indrukwekkende drie luik in glas-in-lood prijkt sinds 1947 in de kerk uit dank voor de behouden thuiskomst van circa 700 Texelse mannen die tijdens de Tweede Wereldoorlog door de bezetters te werk werden gesteld voor loopgraafwerk in Assen. Na hun vertrek op 10 en 11 novem ber 1944 zijn vanaf zondag 12 november 1944 Texelaars negen dagen achter elkaar in een volle kerk bijeen gekomen om met de hele parochie een noveen (een reeks van negen dagen van gebed) te bidden voor Sint Jozef, voor een veilige terugkeer. De gebeden werden verhoord, want van 14 november tot 30 maart 1945 keerden alle mannen behou den terug. Kort na de bevrijding nam pastoor Gussenhoven het ini tiatief om een Jozefraam te kopen, waarvoor nadien een collecte werd gehouden. 'Sint Jozef mag en zal wel uiterst tevreden zijn over ons allen, want de collecte voor zijn raam is een pracht bewijs van dankbaarheid geworden jegens hem. De pastoor had zulk een hoge opbrengst zelfs niet durven verwachten', meldt het afleesboek op 30 maart 1947, zodat met hulp van een lening van M.C. Bakker van 'Spijk' de firma Bogtman opdracht tot de bouw kon worden gegeven. Op 24 juni van dat jaar, de feestdag van Johannes de Doper naar wie de kerk is ver noemd, konden de kerkgangers het raam voor het eerst in volle glorie aanschouwen. Het linker raam stelt de vertrekkende Dr. Wagemaker in de haven van Oude schild voor, in het midden Sint Jozef en het rechter raam beeldt de behouden thuiskomst uit, met de kerk en enkele huizen. Het raam is gerestaureerd door Anthonie Kooien Glazeniers uit Molenhoek, het stucwerk is vernieuwd en de kosters hebben het nodige schil derwerk verricht. Andere glas-in- loodramen zijn eveneens gerestau reerd, bij andere ramen gaat dat nog gebeuren(Foto Gerard Timmerman) Inbrekers vannacht heterdaad betrapt Twee inbrekers die vannacht de werkschuur van Natuurmonumen ten (De Reiger) aan de Staart in Waalenburg probeerden binnen te dringen, zijn op heterdaad betrapt. Een medewerker die in het woon huis sliep, werd wakker en nam poolshoogte, waarna de inbrekers op de vlucht sloegen. De politie werd gewaarschuwd en voor zover bekend heeft die de daders die met hun auto op de vlucht sloegen aangehouden. Meer informatie ontbrak bij het ter perse gaan van deze krant. Raad in de bres voor erfpachter Alle erfpachters op de Waddenei landen moeten de mogelijkheid krijgen tegen redelijke en billijke voorwaarden grond van Staats bosbeheer te kopen. Dat heeft de gemeenteraad woens dagavond unaniem uitgesproken tij dens de raadsvergadering. Het is voor de raad de enige bespreekbare optie in de erfpachtkwestie. Voor de erfpachters die de grond niet kunnen betalen, moet volgens de raad wor den ingezet op een 'faire, duurzame en acceptabele regeling.' De raad kan zich niet vinden in recente toe zeggingen van SBB aan erfpachters. 'Er blijft onder de erfpachters een gegroeid gevoel van wantrouwen bestaan ten aanzien van SBB. En er blijft ook onzekerheid bestaan over bijvoorbeeld latere verkoop.' Het is de bedoeling dat de motie onder de aandacht wordt gebracht van de Tweede-Kamerleden die in de Vaste Kamercommissie voor Econo mische Zaken, Landbouw en Inno vatie zitten. Die vergaderen op 26 oktober over de erfpachtkwestie. De Texelse motie wordt nog voorzien van een notitie om nadere toelichting te geven. Rikus Kieft (GroenLinks) wees zijn mederaadsleden erop dat op die manier de Kamerleden kan worden gevraagd andere randvoor waarden aan staatssecretaris Bleker en SBB mee te geven. De raad wil de motie eveneens bij het ministerie van landbouw en de andere Waddenei landen onder ogen schuiven. Oud nou, 120? Jajet, toch sow je't niet sèègge! De Witte Engel: zaterdag a.s. outlet open. Wolkers'Achtertuin boek dvd met alle 25 tv-afleve- ringen. Tijdelijk van €29,95 voor €14,95 in Het Open Boek. Auto Service Centrum. Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 Ruimtegebrek? Opslag ruimte op maat www. flnishboxtexel.nl Schuurverkoop op za. 15-10aan het Vliegwiel 11, Oudeschild. Burgemeester krijgt zonnepanelen Burgemeester Giskes laat op het dak van haar woning bij De Koog zonnepanelen installeren. Vorige week hebben medewerkers van Solar Total BV in opdracht van TexelEnergie gekeken of het dak van haar huis geschikt is. Het is de start van de uitvoering van het project Zonnepanelen voor particulieren, waarvoor TexelEner gie subsidie ontvangt van de pro vincie Noord-Holland. Zo'n 300 particuliere huishoudens kunnen door dit project van zonnepanelen worden voorzien. 'Een mooie stap naar een zelfvoorzienend Texel', aldus de lokale energiemaatschap pij. De eerste dertig huishoudens zijn bezocht en ontvangen binnen kort een opnamerapport. Als het dak geschikt is, krijgen ze een voorstel voor het aantal zonnepa- Een medewerker van Solar Total BV nelen dat ze kunnen plaatsen, die inspecteert of het dak van de woning in overleg zo snel mogelijk worden gemonteerd.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3