TEXELSE 7 COURANT Regen probleem voor scholierenveldloop Clubs: 'Aanvraag evenementen ondoorzichtige papierwinkel' Ladies Ride op de MTB C1-team SVO traint hard om te winnen VRIJDAG 14 OKTOBER 2011 Bij de jongste jeugd was de deelname groot. G-judofeest Afgelopen zaterdag waren wij voor de tweede keer aanwezig bij het G-judofeest in Ons Genoegen. Onze dochter Femke (9) was deel neemster. We zijn vaker op judo toernooien geweest, maar geen enkel toernooi is zo leuk als het Texelse. Ik denk dat het daarom ook 'feest' heet in plaats van 'toer nooi'. Femke verheugde zich er al weken van tevoren op en ook voor de rest van het gezin was het een topdag. Wat een sfeer, wat een enthousi asme en wat wordt er hard en blij gewerkt! Hulde, hulde, hulde aan familie De Vries als drijvende krach ten, Het koninklijke lintje is zeer verdiend! Maar eh, niet nog een jaartje (of wat) judofeest erbij? Heel veel dank! Familie Brücher, Heiloo. Start wedstrijden De Graafbokaal De wedstrijden om de Jaap de Graafbokaal gaan weer van Zondag wordt in manege Aken- burg aan de Akenbuurt de eerste van in totaal zes wedstrijden gehouden. Er doen achttien deel nemers mee op drie niveaus. De beginners rijden een dressuurproef in de B-klasse en krijgen in de vaardigheid breedte tussen de pionnen. Voor de iets meer gevorderden is er een L dressuurproef en zij krij gen wat minder ruimte tussen de pionnen. Drie deelnemers starten op M-niveau. Zij moeten tijdens de wedstrijd ook galopperen en bij de vaardigheid staan de pionnen het krapst. De wedstrijd begint om 10.15 uur. De prijsuitreiking is om 16.30 uur. Publiek kan de wedstrijden in Akenbuurt bekijken. Hevige regenval speelde de negen de scholierenveldloop parten. Een probleem vormde vooral de start lijn, volgens traditie getrokken op het B-veld van Texel'94, dat door al het water niet alleen glad werd, maar waar zich woensdag in de loop van de middag ook steeds meer plassen begonnen te vor men. Noodgedwongen besloot de organisatie, gevormd door Sport service Texel en de atletiekvereni ging, het parcours aan te passen. De kinderen liepen de eerste meters op de atletiekbaan, waar door de totale afstand iets langer werd dan de oorspronkelijke 1000 meter. Vlak na de eerste start, om drie uur, werd het droog. Maar op dat moment hadden waarschijnlijk al heel wat kinderen (of hun ouders) besloten niet mee te doen, want de loop trok ongeveer tweehonderd deelnemers, honderd minder dan Drij- tein), 4.09; 2.Arwen van de Berg (Vriji School), 4.10; 3.Dorus Overmaat (Di Akker), 4.15. Meisjes 9 jaar 1 .Roos Kikkert (Ji verschool), 4.26; 2. Marieke Witte (Thij: school), 4.27; 3.Zoë Piersma (Fontein), 4.31. Jongens 9 jaar I.Mart Kikkert (Fontein), 3.50; 2.Tim van Dooijeweerd (Bruinvis), 3.55; 3.Senne Houwing (Jozefschool), 4.01. Meisje 10jaar I.Milou de Ruijter(Thijsse- school), 4.17; 2. Esmee Poth (Durperhonk), 4.32; 3.lnez Schermel (Durperhonk), 4.38. Jongens 10 jaar: 1.Wouter Maat (Bruin vis), 3.47; 2.Aron Zeeman (Fontein), 3.59; 3.Mitchell Eelman (Thijsseschool), 4.11 Meisjes 11 en 12 jaar 1 .Iris Heijnis (Vrije School), 4.02; 2.Nikky Douma (De Akker), 4.07; 3.Fleur Verus (Jan Drijverschool), 4.19. Jongens 11 en 12 jaar 1 .Michiel Lohse (Thijsseschool), 3.45; 2.Coen Kleefsman (Thijsseschool), 3.52; 3.0wen Dros (Thijsseschool), 3.57. Meisjes OSG: LMarielle van Delden, 4.13. Zaal en Westdorp winnen kaartronde De kampioenen van 2010, Hans Westdorp en Jan Zaal, gaven hun visitekaartje af bij de eerste speelronde van Klaverjasclub Den Burg, waar dit jaar achttien koppels de strijd aangaan om het clubkampioenschap. Westdorp en Zaal lijken vast van plan zich in de strijd te mengen en gingen voortvarend van start. Alle vier partijen werden met hoge sco res gewonnen en zij behaalden 7741 punten. Ook Fenny en Rob Caspers, de regerend kampioenen, gooiden hoge ogen. Zij leken na een serie van twee keer 1800 en een spel van 2400 onderweg naar de 8000 punten, maar moesten in de laat ste ronde flink terrein prijsgeven. Zij kwamen tot 7473 punten. Theo Stoelinga is na een paar seizoenen afwezigheid weer helemaal terug en bleek het kaarten nog niet ver leerd. Met zijn nieuwe maat Frans van Westenbrugge pakte hij met een de derde plaats. Het koppel won alle vier de spelletjes en behaalden 7428 punten. John Vla ming en Eric Jan Geus, die vorig seizoen matig van start gingen, lij ken dit jaar de zaken anders aan te pakken. Met de mooie score van 6949 punten eindigden ze deze eerste avond op de vierde plaats en bleven daarmee Kees Vinke en Carlo Bos voor, die 6931 punten binnenhaalden. Het gemiddelde was met 6306 punten niet meer dan modaal. Er werden 38 marsen gespeeld. De eerste speelavond om het Texels kampioenschap wordt gehouden op 28 oktober, vanaf 20.00 uur in het gebouw van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg. Aanmelden kan bij Fenny Caspers, tel. 315310, of op de avond zelf. De overige speeldata zijn 28 okto ber, 18 november, 16 december, 27 januari en 24 februari. Goede resultaten Tevoko thuis Ondoorzichtig, een papierwin kel, kostbaar, verspilling van tijd en energie en onredelijke, zo niet onuitvoerbare eisen. Dat vinden verenigingen van de aanvraag voor een evenementenvergun ning. Het moet efficiënter en klantvriendelijker viel te horen op de goedbezochte avond die de Sportraad hier maandag avond over hield. Vertegenwoordigers van circa veer tig clubs kwamen naar de avond om hun zegje te doen over de eve nementenvergunningen. De gemeente wordt als grootste obstakel gezien Als er ook maar een streepje verkeerd is ingevuld, kan het werk weer overnieuw en er worden onredelijke en zelfs onuit voerbare eisen gesteld. Zoals de voorwaarde van een ontruimings- weg van acht meter breed, waar mee de organisatie van de tijdrit werd geconfronteerd. Hoven: 'Zo'n Gezelligheid en sportiviteit staan centraal tijdens de tweede Texel se Ladies Ride die zondag 30 oktober wordt gehouden. Een toertocht op de mountainbike alleen voor (Texelse) vrouwen, georganiseerd door Wielersport Texel. De tocht is bedoeld voor beginnende en gevorderde fiet sers. De toertocht start om 9.00 uur nabij de entree van Sportpark-Zuid in Den Burg en gaat over leuke, uitdagende paden. De totale afstand bedraagt ongeveer 50 kilo meter. Er zijn twee tussenstops. De groep wordt begeleid door ervaren mountainbikers die de route goed kennen en tips en aanwijzingen vorig jaar. De atleten die er wel waren, lieten zich niet ontmoedigen en gingen er stevig tegenaan. Er werden dan ook snelle tijden gerealiseerd. Opvallend was vooral de prestatie van OSG-scholier Hessel Arens- man, die na 3.05 minuten over de finish kwam en ondanks de lengte van het parcours zelfs sneller was dan vorig jaar. Voor de drie snelste lopers was er een trofee en voor alle deelnemers was er een herinnering. De datum van de tiende scholierenveldloop staat inmiddels vast: woensdag 17 oktober 2012, de woensdag voor de herfstvakantie. Uitslagen: Meisjes t/m 8 jaar: 1 .Ava Kraus (Thijsse school), 4.17; 2.Hester Marseille (Thijsse school), 4.47; 3.Rikke Vet (Thijsseschool), 5.00. Jongens t/m 8 jaar 1 .Tijn Zeeman (Fon- weg is er op Texel niet, zelfs de Pontweg is smaller.' Er werd geklaagd dat aanvragen blijven lig gen en dat de gemeente niet samen-, maar tegenwerkt. De voorwaarde dat grote evene menten tegenwoordig regionaal moeten worden aangemeld, om verzekerd te zijn van voldoende politie, maakt dat er geschoven moet worden met data. Meerdere organisatoren lieten blij ken dat de complicaties waar ze bij de aanvraag tegenaan waren gelo pen hen bijna zover had gebracht het bijltje er bij neer te gooien. Ook de kosten zijn een knelpunt. Eén organisator van een evene ment had becijferd dat één aan vraag de gemeente €1.200,- kost, terwijl de leges €35,- bedragen, voor sommige clubs overigens ook een fiks bedrag. Als ook een hore- cavergunning nodig is, dan kost dit nog eens €300,-. Organisatoren benadrukten de economische zullen geven aan de beginnende fietsers. Het belangrijkste doel is om iedere Texelse vrouw met een mountainbike mee te krijgen. Het wordt dus een laagdrempelige tocht, waarin gezelligheid en spor tiviteit centraal staan. Deelname aan de toertocht kost €10,-. Leden van Wielersport Texel betalen €5,- (bestemd voor een drankje tijdens de stops). Deelne mers wordt geadviseerd voldoende water en brood of sportrepen mee te nemen voor onderweg. Voor aanmelding en/of vragen: tourcom- missie.wst@gmail.com. Mountain bikes kunnen eventueel worden gehuurd bij Bets Fietsen in Oude- schild. betekenis van de evenementen die zij organiseren. Zo knopen veel deelnemers van de Halve Mara thon en hun aanhang er een week end of weekje Texel aan vast, wat ook geldt voor de tijdrit en andere activiteiten. Het college werkt aan een nieuwe evenementennota, maar de Sport raad (die de belangen van de clubs behartigd en aanspreekpunt is voor de gemeente) is hier niet bij betrok ken. De Sportraad, die ondanks de kritiek op het vergunningenbeleid, spreekt van een positieve avond, zal aan het college van b en w de boodschap overbrengen dat het vooral efficiënter, doorzichtiger en klantvriendelijker moet. Woensdagavond besloot een nipte meerderheid van de raad dat het college de nota Evenementenbe- leid moet herschrijven. Opleiding tot wandeltrainer De Sportwandelschool uit Hoorn, die ook tochten op Texel organi seert, verzorgt binnenkort een opleiding tot allround wandeltrai ner. Deze gaat vrijdag 11 novem ber van start met een introductie in de disciplines sportief wandelen en nordic walking en duurt vijf dagen. Meer informatie staat op de web site van de school. Kookcursus voor mannen Op uitnodiging van de Stichting Welzijn Ouderen Texel verzorgt José Huisman gedurende zes woensdagavonden wederom een kookcursus voor mannen. De cur sus begint op woensdag 2 novem ber om 17.30 uur in de keuken van OSG De Hogeberg aan de Haffel- derweg 40 in Den Burg. Deelname kost €60,- (exclusief ingrediënten). Er is slechts ruimte voor een beperkt aantal deelnemers. Aan melden kan bij de SWOT, tel. 312696 of -mailadres swot@texel. com. bij Coopertest Zowel atleten van AV Texel als overige Texelse sporters testten dinsdag hun conditie op de atle tiekbaan in Den Burg. Er meldden zich vijftien deelne mers voor de Coopertest die was georganiseerd door AV Texel en Sportservice Texel. Jaap Witte liep in twaalf minuten de meeste meters (3656, 18,28 km per uur), Jan Zijm liep 3200 meter, de 15-jarige Hes sel Arensman 2940. Natasja van de Vis was bij de vrou wen diegene die de meeste meters liep (2798 meter, 13,99 km per uur). Margot van de Ven liep 2786 meter. De volgende coopertest wordt gehouden op dinsdag 6 december om 19.00 uur, ook op de atletiek baan in Den Burg. Zelfs de scheidsrechter vond dat SVO C1 tegen VIOS W had moeten winnen. Want voetballen kan dit jonge team uit Oosterend als de beste. Alleen wil het met de tactiek nog niet erg lukken, en zo draaide het toch uit op een nederlaag. Maar coach Marcel Schuurman is er rotsvast van overtuigd dat de tegen Abcoude Het damesteam van Tevoko speelt zaterdag thuis tegen Abcoude 1, dat op de tiende plaats staat. Abcoude 1 is een nieuw team en heeft drie punten uit drie wedstrij den behaald. De wedstrijden zijn dan weliswaar verloren gegaan, maar vaak verloor het nipt de sets. Tevoko staat zevende met zeven punten uit drie wedstrijden. Het zal geen gemakkelijke wedstrijd wor den, de teams zijn aan elkaar gewaagd. Tevoko zal alles uit de kast halen om de overwinning bin nen te slepen. Tamar Lok zal weer op de bank zitten om in te vallen waar nodig. De wedstrijd wordt gehouden in sporthal Ons Genoe gen en begint om 13.30 uur. overwinningen er aan komen. Zijn spelers moeten er wel wat voor doen. Zoals een training van twee uur op dinsdag, waarvan het eer ste overigens in de kantine om de theorie door te nemen. Zoals hoe de middelste linies met het spel mee moeten golven en niet 'blijven hangen'. Kortom voldoende werk Sport 'Scholing voor verkeersregelaars stroomlijnen' Scholing van vrijwillige ver keersregelaars die posten tij dens sportevenementen (pos ten) moet worden gestroomlijnd. Dat zegt de Sportraad naar aanleiding van een bijeenkomst met clubs maandag. Verkeersregelaars dienen in bezit te zijn van een diploma, maar niet elke cursus verloopt volgens de Sportraad naar tevredenheid. Cursisten kregen volgens Albert Hoven in een aantal gevallen al na vijf minuten te horen dat ze weer naar huis konden omdat ze een jaar eerder nog een scholing hadden gehad. Er zijn ook goede cursussen, maar volgens Hoven zit er onvoldoende lijn in. De Sportraad wil dat wordt gekeken hoe de opleiding 'efficiënt, nuttig en zo mensgericht mogelijk' kan worden georganiseerd. Of het wel nodig is om mensen elk jaar op cursus te laten komen. Hoven: 'Vrijwilligers zijn onmis baar, maar het aantal staat onder druk. Ga er serieus mee om', luidt het signaal dat hij gaat afgeven aan het college van b en w. Vlinderwinkel Eilandcompetitie In verband met de herfstvakantie worden dinsdag 18 oktober geen wedstrijden gespeeld. Uitslagen: Autocentrale-Kobeko 3-0; Cocky's -Paal 28 2-1; Vlinderwinkel-Jumbo 3-0; Warm- mop-Pepermolen 3-0; Randstad-NIOZ 1 3-0; Rabo-lnterieurbouw 2-1; AH-NIOZ 2 2-1; Wessels-lmares 3-0; Alektraon-Fal- con 1-2; RAB-Ecotiem 1-2; Moorman-Bar Sportief 1-2; Kapper-SVC 0-3; Klif 23- Timmer's 3-0; De Waal-Kobeko 2 3-0; Pets Snacks-Expotise 0-3. Heren Tevoko tegen Dinto Het herenteam van volleybalver eniging Tevoko speelt zaterdag in Ons Genoegen tegen Dinto 3 uit Warmenhuizen. Tevoko zal even moeten puzzelen over de opstelling, want door bles sures en andere redenen missen er nogal wat spelers. De kracht van Dinto is moeilijk in te schatten; de resultaten van deze ploeg zijn tot dusver vrij wisselvallig. De wed strijd begint om 15.30 uur. Volledig programma: 11.30 Tevoko MB1 -The Serve MB1 11.30 Tevoko D4-MBSOV D4 13.30 Tevoko D1 -Abcoude D1 13.30 Tevoko H2-MBSOV H3 13.30 Tevoko D2-VCJ 94 D2 15.30 Tevoko H1 -Dinto H3 15.30 Tevoko D2-Ardea D1 aan de winkel voor deze relatief jonge groep, waarin de leeftijd uit eenloopt van 11 tot 14 jaar. Dankzij bijdragen van sponsors Brandvei- ligTexel.nl, Afdichtingsbedrijf Assink Zn. Bouw- en timmerbe drijf Bruin en Weijers beschikt de zestien man sterke groep over nieuwe tenues. 24 uur per 7 da9<"Y per"eekJ Het laatste nieuws het eerst! www.texelsecourant.nl Ook te volgen via r— Twitter texelsecourant en facebook Texelse Courant 1 Van links naar rechts staand Marcel Schuurman (coach) Rob Maurits, Marijn Vlaming, Giel Drijver, Jorrit van Uhm, Lars Schuurman, Merijn Bakker, Paul Koom en sponsor (Assink) Bas van Uhm. Op de voor grond v.l.n.r.: Casper Pieters, Pim Wessels, Axel Lap, Hans Daalder, Julian Kingma, Lars Fredenci, Inse Wetsteen, Thijs Graaf, Wessel Eelman. op de foto ontbreekt Ruud Weijers als sponsor van Bruin Weijers. /Foto Gerard vmmermani

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 7