TEXELSE^COURANT <s> Benauwde lokalen OSG baren zorgen Cjroen ThwartsJïxels in het harL, 8 Algemene reserve op historisch dieptepunt 'Betaald parkeren haven nadelig' J OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12619 DINSDAG 25 OKTOBER 2011 'Beter veel voor weinig dan wei nig voor veel', zegt Henk van der Star, uitba ter van café restaurant De Slufter. Het gevoel van 'ons kent ons' voerde de boventoon bij Echt op sien Tessels, met voorstellingen in Texels dialect. Martin Boots- ma, uitgeroepen tot Leraar van het Jaar 2011, vindt- dat er nog heel wat te verbeteren valt in het onder- Consumenten hebben Texels Bockbier zater dag wederom uitgeroepen tot 'Lekkerste Bockbier van Nederland'. VIVE L'EMPEREUR; VOTRE DESIR EST MON COMMANDEMENT jm£ NOU FRANCIEN, ALSJÉ EFFE DEHOLLEBOL ERDOOR KUNT DRUKKEN. Super deBoer TEXELS E0COURANT Onze bezorgers verspreiden /andaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Graafmachines zijn vorige week gestart met de voorbereidin gen voor de bouw van het nieuwe strandpaviljoen De Zeester bij paal 17. Op de bouwplaats is een diep gat gegraven voor de fundering. De shovel van Marcel Bakker, graafmachines van Ronald Uitgeest en Loonbedrijf Smit en dumpers waren ook zaterdag in de weer met het verplaatsen van 4500 kubieke meter zand. Onder het paviljoen komen palen van tien meter lengte, waarop het paviljoen wordt gebouwd. Deze gaan vanaf de bodem van het gat nog zes meter de grond in. Bedoeling is dat het paviljoen in april open gaat. Paviljoen De Buren aan de andere kant van het slag is uitgebreid met een serre en de kiosk wordt vernieuwd. m w,»-™; stel van het college van b en w. Een ritje over de haven combineren veel Texelaars en toeristen met het nuttigen van een snack bij Veronica, om daarna de rit te vervolgen. 'Als ze straks hun auto een uurtje parke ren, zijn ze €2,50 kwijt. Dan wordt een patatje ineens erg duur', zegt Van Liere. Hij en Koning vrezen daar door veel klanten te verliezen. Ook de rondvaartsector wordt er volgens hen de dupe van. 'Voor een tochtje van een paar uur zijn ze ineens €5,- aan parkeergeld kwijt.' Bevordering van de doorstroming van het verkeer op de haven vinden ze geen steekhoudend argument. meester en wethouders daarom de bestemmingsreserve voor het nieuwe raadhuis aanwenden, zodat er weer €2,2 miljoen in de algeme ne reserve zit. Dat betekent dat de gemeente voorlopig geen geld heeft voor onderhoudskosten aan het gemeentehuis aan de Emma- laan. Bedoeling isjaarlijks€45.000,- opzij te zetten om de bestem mingsreserve de komende jaren weer op te bouwen. Volgens het college wordt de bodem van de reserves met deze maatregel wel bereikt. Het college geeft aan dat het verantwoord is, maar zegt tegelijkertijd nu alleen nog in uit zonderlijke gevallen voorstellen op tafel te leggen waarvoor geld uit de algemene reserve nodig is. De algemene reserve is het afgelo pen jaar flink uitgeput door diverse extra uitgaven. De gemeente moest er onder meer een beroep doen om een bureau in te huren voor het aanpassen van de bestemmings plannen van de dorpen, om de derde groep van de Kompasschool langer te laten bestaan en om de kosten van twee onderzoeken die uit de beleidsvisie Richting voor Economie voortkomen te dekken. Er werd ook een beroep op gedaan voor extra krediet voor de warmte/ koude opslag van het gemeente huis en de OSG en voor de inhuur van extra mensen voor Gemeente werken, nadat begin dit jaar het hoofd en twee teamleiders op non- actief waren gesteld. De politieke partijen bespreken vanavond (dins dag) vanaf 19.30 uur in een com missievergadering de programma begroting 2012-2015 en de begrotingsbrief. Betaald parkeren op de haven van Oudeschild is nadelig voor de 'De gemiddelde verblijfstijd op de haven is kort, het stroomt nu al goed bedrijvigheid op en rond de haven door. De ondernemers hebben voor- en zorgt voor onrust in de woon gebieden rond de haven, omdat alsnog geen vertrouwen in het par- keervignet, waarmee je tegen €15,- en eerst om een patatje willen, geloof niet dat ze dan al zo'n par- keervignet hebben, als ze er al een tje kopen. Dus moeten ook zij hier betalen.' Van Liere en Koning betreu- n_ Garage Dros sAï www.texelseautopagina.nl automobilisten daar hun auto gra- overal gratis kunt parkeren. 'Ik denk ren het dat zij en andere onderne- tis proberen kwijt te raken. Dat zeggen ondernemers Dirk van Liere en Erwin Koning van vis cafetaria Veronica over het voor niet dagjesmensen zo'n vignet gaan mers op de haven niet bij de plannen kopen. En als mensen hier vrijdag- zijn betrokken, middag komen voor een weekend Meer op pagina 8. Het college wil een bestem mingsreserve van €1,8 miljoen voor het nieuwe gemeentehuis aanbreken om de algemene reserve op pijl te brengen. Dat blijkt uit de begrotingsbrief die vooruitlopend op een behande ling van de gemeentelijke begro ting aan de politieke partijen is aangeboden. De algemene reserve van de gemeente is gedaald tot vijf ton, 'historisch dieptepunt', aldus bur gemeester en wethouders. Volgens besluitvorming van de raad moet er minstens €2 miljoen in de reser ve zitten, maar dat is volgens het college op korte termijn niet met structurele maatregelen te regelen. Als uiterste maatregel willen burge- Texelaars gepakt voor beroving De politie heeft donderdagavond vier jonge Texelaars gearresteerd op verdenking van mishandeling en beroving. De jongens zouden donderdag avond in Den Burg een 13-jarige Duitse jongen klappen hebben gege ven en daarna zijn mobiele telefoon en sigaretten hebben gestolen. De aangehouden Texelaars waren twee jongens (15 en 19 jaar oud) uit Den Burg, een 16-jarige jongen uit De Cocksdorp en een 17-jarige jongen uit Oudeschild. Volgens de politie verklaarde het slachtoffer dat hij werd lastig geval len toen hij met een groepje Duitse jongeren bij de snackbar aan de Parkstraat stond. De Duitse jonge ren vluchtten daarop volgens het slachtoffer richting de Emmalaan, waarna hij daar door het viertal zou zijn mishandeld en beroofd van zijn spullen. De politie, die rond 21.00 uur werd gealarmeerd voor de bero ving, pakte de vier op en bracht ze voor nader verhoor naar de politie bureaus in Den Burg en Den Helder. De jongens zijn inmiddels weer vrij gelaten. Er volgt nader onderzoek. Een van de ouders liet uit eigen initi atief weten dat de jongen van 19 niets met de situatie te maken had. De directie van de OSG heeft woensdag met aantal partijen overleg over het binnenklimaat in de school aan de Haffelder- weg in Den Burg. In een aantal lokalen en de aula is het regel matig warm en benauwd en daar wil de school wat aan doen. Dat laat rector Henk de Vries desge vraagd weten. Het klimaat in de school, een punt van aandacht sinds de ingebruik name van de nieuwbouw vorig jaar, werd eind vorige week op de kaart gezet door fractievoorzitter Ger- brand Poster van Texel 2010. Hij stelde in een open brief aan het college dat het 'zeer slecht gesteld is met de luchtkwaliteit in de OSG en dat de wantoestanden hebben geleid tot lichamelijke klachten bij leerlingen en het onderwijzend per soneel'. In de brief dringt Poster erop aan dat 'het luchtprobleem snel moet worden opgelost, omdat dat van het grootste belang is voor de gezondheid van de studerende jeugd en de leraren.' De Vries zegt het jammer te vinden dat Poster Kamer bijgepraat over erfpacht Alle erfpachters op de Wadden moeten hun grond tegen redelij ke en billijke voorwaarden kun nen kopen. Aldus luidt de bood schap van de Texelse gemeenteraad aan politiek Den Haag. Onder meer GroenLinks Texel bracht die onder de aandacht van partijgenoten in de Tweede Kamer. Bij GL zijn dat Gent, Grashoff en Van Tongeren, lid van de Vaste Kamercommissie Economie, Land bouw en Innovatie (ELI). De com missie vergadert woensdag 26 oktober over erfpachtgronden van Staatsbosbeheer op de Waddenei landen die voor verkoop in aan merking komen. zo'n brief schrijft zonder eerst even contact met de school zelf op te nemen. Poster zegt in de brief ook te 'willen weten waarom er niets is gedaan met de bestaande klach ten' en vindt dat de directie de ouders van de schoolgaande jeugd had moeten informeren. De Vries wijst erop dat hij maande lijks contact heeft met ouderraad en medezeggenschapsraad en dat het binnenklimaat daar meermalen aan de orde is geweest. 'Dankzij de ouderraad komt er een gesprek met de klimaatadviseur van de school en het bureau dat de bouw heeft geleid om tot een oplossing te komen. Dat is niet dankzij de brief van Poster.' In het maandbe richt van oktober aan de ouders besteedt de OSG ook aandacht aan het binnenklimaat en het vin den van een oplossing. Meer hier over elders in deze krant. Met slok op in voortuin Een 43-jarige man uit Oudeschild die in de nacht van zaterdag op zondag in Den Burg de macht over het stuur verloor eindigde met zijn auto in een voortuin aan de Schilderend. De man kon niet meer zelfstandig uit zijn voertuig komen. De gealar meerde politie trof hem omstreeks 3.30 uur zittend in zijn auto aan. Bij controle bleek de bestuurder vier keer de maximaal toegestane hoe veelheid alcohol te hebben gedron ken. Zijn rijbewijs is ingevorderd.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1