- TX10 vangt restanten uit ver verleden COURANT de 7a 10 Emmie opgeviste restanten uitzoekt. Hans Eelman (in rode overall) kijkt Geen garnalen, maar overblijfse len van een schip van minimaal vier eeuwen oud in de netten van de TX10 Emmie. Het pakket met restanten werd opgevist in het gebied De Scheer en is volgens wrakkenduiker Hans Eelman vrijwel zeker ouder dan 400. Hij leidt dat af uit het ontbre ken van kalkpijpjes. Tussen restan ten van schepen van na 1600, toen het roken gemeengoed werd, wor den vrijwel altijd kalkpijpjes aange troffen. Eelman omschrijft de over blijfselen als concretie, samengevoegde overblijfselen waarin alles op een kluitje zit. Het was niet allemaal te herleiden, maar Eelman trof er onder meer een blok van verstaging in, die werd gebruikt om zaken vast te zetten. Tussen de spullen ook een boekje met een leren omslag, mogelijk een bijbel. Duidelijk te onderscheiden waren ook smeed ijzeren spijkertjes. De Schorren in het donker In het kader van 'de Nacht van de Nacht' verzorgt Vogelwerk groep Texel zaterdag 29 oktober een nachtelijke wandeling naar de Schorren. Daarin staan nach telijk donker en lichtvervuiling centraal. Excursieleider Giel Witte legt uit welk effect licht en donker op de natuur hebben. Op het wad foera- geren veel vogels die voor het vin den van hun prooi afhankelijk zijn van licht, maar óók vogels die vooral afhankelijk zijn van eb en vloed. Deze laatste, zoals bijvoor beeld de rosse grutto, prikt met zijn lange snavel diep in het wad. Of het nu licht of donker is, maakt voor hem niet uit. Slechts bijgestaan door het licht van de vuurtoren zal Witte de voor- en nadelen voor dergelijke vogels uitleggen. Deelnemers aan de excursie zullen de nachtelijke vlieg bewegingen en bijbehorende gelui den van de vogels die met de opkomende vloed de weilanden invliegen kunnen waarnemen. Bij helder weer kan ook de trek van lijsters worden gehoord. Deze soort houdt in het donker contact door naar elkaar te roepen. De tocht gaat om 21.30 uur van start bij het hek van natuurgebied Utopia, op de hoek van de de Stuifweg en de Lancasterdijk in polder Het Noorden. Deelname is gratis, opgave niet nodig. Het is handig om een zaklamp mee te nemen. Diabetesfonds Vrijwilligers van het Diabetesfonds gaan in de week van 30 oktober tot en met 5 november langs de deu ren om te collecteren. DINSDAG 25 OKTOBER 2011 Topseizoen mountainbiker Bakker Roel Bakker beleeft een absoluut topseizoen in de MTB-competitie RaboTop Noord-Holland. Na twee tweede plaatsen in Den Helder en vorige week een eerste plaats in Wieringerwerf, passeerde de Texelaar zondag in Hoorn weder om als eerste de finishlijn in de categorie Funklasse. Bakker liet in de slotronde zijn enig overgebleven concurrent Michiel Krijnen achter zich en verstevigde zo ook nog eens zijn leidende posi tie in het algemeen klassement. Op het gevarieerde parcours langs de IJsselmeerkust reed in dezelfde klasse ook Niels Kossen een sterke wedstrijd. Na zijn zesde plaats vori ge week, werd hij ditmaal zevende. Die klassering bezet hij momenteel ook in het klassement. De andere Texelse deelnemers in de Funklas se waren Niels Bakker, die knap 14de werd, en Remco Koopman, die als 57ste binnenkwam. In de damescategorie wordt de afwezigheid van tweevoudig Rabo- Top-winnares Denise Betsema dit seizoen uitstekend opgevangen door haar moeder Simone Betse ma. Net als Bakker is Betsema bezig aan een imponerende reeks. In alle wedstrijden eindigde ze op het podium en ook zondag was dat niet anders. Achter Laura van Regenmortel kwam Betsema als tweede over de streep. Ook in het klassement vormen zij de top twee. De juniorencategorie kende een hoge opkomst. De drie Texelse deelnemers hielden knap stand. Jelmer Bot werd vijfde, terwijl Wou ter van Tatenhove na een sterk laatste deel de zesde plaats voor zich opeiste. Aldo Witte eindigde met een tiende plaats eveneens in de top. In het klassement blijft de constant presterende Van Taten hove de hoogst geklasseerde Texe laar op een tweede plaats, gevolgd door Witte, die een plaatsje zakte en nu vierde staat. Bot, die niet aan alle wedstrijden deelnam, volgt op plaats zes. Ook bij de jeugd deden Texelaars mee. De uitslagen van deze cate gorie waren gisteren nog niet bekend. Meer bijzonderheden staan op de website www.rabotop- nh.nl. Energieambitie in landelijke media Het Financieel Dagblad besteedde op maandag 24 oktober ruim aan dacht aan de ambitie van de gemeente Texel om in 2020 zelf voorzienend te zijn op het gebied van energie en water. Aan het woord komen de gemeente, Texel- Energie en Agrifirm. De duurzaamheidsambitie van het eiland is de laatste tijd flink in trek bij landelijke media. Zo besteedde Radio 1 er eind september uitge breid aandacht aan. De gemeente is blij met alle aandacht, ook omdat dit mogelijkheden biedt voor het samenwerken met andere partijen. Winst en verlies meidenteam Koos Handel floreert op herfstmarkten Bezoekers van de herfstmarkt in en schuurverkopen gehouden. Veel De Waal zijn in gesprek met verko- spullen wisselden van eigenaar, per Tim Arends. Dit weekend wer den in meerdere dorpen markten «Foto ceroid nmmeimani Het nieuwe damesteam Koos (SV De Koog en SV Oosterend) heeft de eerste overwinning geboekt. Tegen Wieringerwaard wonnen de Texelaars vorig weekend met 4-2. Tegen Wiron werd zondag verloren met 3-0. Een verslag van Esmee van Loon. 'Onze tweede wedstrijd, vorige week, ging beter als de eerste. We waren nu meer aan elkaar gewend. We speelden zondag 16 oktober in Oosterend tegen Wieringer waard een goede wedstrijd, hoe wel we niet voortvarend van start gingen. Een speelster van Koos schoot per abuis in eigen doel, waardoor we vrij snel op achter stand kwamen. Maar we hielden de moed erin. Waarschijnlijk had dat eigen doelpunt ons wat meer 'drive' gegeven, want het werd daarna allemaal iets fanatieker. En dat was positief, want al snel na de eigen goal volgde een doelpunt van onze zijde. Even later volgde er nog een en gingen we de pauze in met een 2-1 voorstand. Na een peptalk van de coach werden we in de tweede helft nog fanatieker. En ondanks dat we voorstonden, was het nog spannend. Koos maakte nog twee prachtige doel punten en kwam op 4-1Jammer genoeg kregen we in de laatste tien minuten nog één doelpunt tegen, wat de eindstand op 4-2 bracht. Dat was jammer, maar wij hadden gewonnen, en dat konden we wel gebruiken. Door deze overwinning kreeg ons team nieu we moed en bereidden we ons voor op een nieuwe betekenisvolle thuiswedstrijd tegen Wiron. Wiron Deze wedstrijd speelden we zon dag 23 oktober op het veld van SVO. We begonnen heel fanatiek, maar dat werd tegen de pauze wat minder. Wiron maakte een prachtig doelpunt vanuit de cor ner, een mooi schot. Leuk voor hun, jammer voor ons, de stand wijzigde in ons nadeel, 1-0. We waren wel aan elkaar gewaagd. Jammer genoeg had Wiron meer kansen, die de ploeg overigens niet allemaal optimaal benutte. Ze maakten nog een goal door een fout in onze achterhoede. Deze minimale achterstand hadden wij voornamelijk te danken aan het geweldige keepwerk van Maaike Gaeff, die ons heeft gered. De tweede helft ging beter. We wilden allemaal graag winnen, dus waren gefocust om te scoren. Het lukte ons jammer genoeg niet om zelf een doelpunt te maken, al hadden we veel mooie kansen. Helaas lukte het Wiron wél om te scoren, wederom door een inschattingsfout van Koos. De eindstand kwam hierdoor op 0-3 in ons nadeel. Heel jammer, maar we hebben hartstikke leuk gespeeld. Het waren aardige mei den die gewoon goed voetbalden. De volgende keer maken we ze in.' Zondag speelt Koos tegen BKC uit Anna Paulowna. Familieberichten Als het liefste wat je bezit sterft, zijn het de herinneringen die je erft. Na een huwelijk van ruim 60 jaar is rustig inge slapen mijn lieve man, onze vader, opa en over- opa Izak Abraham van der Linde Biervliet, 28 januari 1927 Texel, t 24 oktober 2011 D.M. van der Linde - Reuvers Willem en Annemarie van der Linde-Schoorl Eva en Meivin, Britt Merel en Dirk Corien en Kleis Hooijschuur-van der Linde Dick Lyanne en Erwin Pieter en Denise Erwin en Cobi van der Linde-Boon Martijn Simone en Etienne Jolien DeZes 12 k. 115 1791 EX Den Burg Pa is overgebracht naar de Landschapkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op woensdag 26 oktober van 19.30 tot 20.30 uur in het uit vaartcentrum. Voorafgaand aan de uitvaartdienst is er gelegen heid tot condoleren op donderdag 27 oktober van 13.00 tot 13.25 uur in het uitvaartcentrum. Aansluitend zal de uitvaartdienst worden ge houden om 13.30 uur. Na afloop van de dienst is er gelegenheid om een kopje koffie met ons samen te drinken. Aansluitend zal de crematie in besloten kring plaatsvinden. Indien u geen rouwcirculaire heeft ontvangen, kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Graag willen wij het personeel van de "Gollards" bedanken voor de fantastische verzorging van mijn man, onze vader en opa Familie Van der Linde Heden hebben wij kennis genomen van het overlijden van Izak Abraham van der Linde Wij wensen de familie veel sterkte toe. Namens alle medewerkers, Van der Linde Bruining Fiets Inn Ik zie een poort wijd open staan, waardoor het licht komt stromen. Verdrietig zijn wij om het heengaan van Jopie Plaatsman-van der Slikke Zij was jarenlang een trouw lid van onze vrouwengroep "helpt elkander", Oosterend. HOERA! Geboren op 22-10-11 Thomas Fabian Zoon van Sarah Keijser en MelchiorTimmers Hofstedering 64 3763 XL Soest De dolgelukkige opa en oma, Jan en Karen Keij- Floera! Levi is grote broer. Op vrijdag 21 oktober 2011 om 20.49 uur is onze dochter geboren Romee Trotse ouders en broer zijn: Suzanne van Dongen, Simon en Levi Koorn Noordwester 29 1791 HE Den Burg 0223-313800

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3