TEXH.AQ BSDA.NL TEXELSE 2 COURANT Kamerkoor zingt in basiliek De ontvoering van Heineken Spreekuur voor slechthorenden Een uitgebreider overzicht van evenementen, workshops en excursies is te vinden in de gratis Vakantiekrant, die over het hele eiland te verkrijgen is, en via www. texelagenda.nl. Vrijdag 28 oktober: aan de Rozendijk in de Dennen gaat om 11.00 uur een crossloop van start. Inschrijven vanaf 10.15 uur bij hotel Bos en Duin aan de Bakken- weg. 19.30 uur. In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp begint om 19.30 uur 18.00 uur. Theologe K.M. Dijkerman vertelt bij rotisserie 't Kerckeplein in Oosterend tijdens een vijfgangen menu over eten en geloven. 19.30 uur. Op waddenpark Avanti aan de Stuifweg in polder Het Noor den begint om 19.30 uur de nachte lijke excursie 'De mythe van het lijk in de dijk'. 20.00 uur. In jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan in Den Burg begint om 20.00 uur een filma vond. Voorstellingen Cinema Texel: 16.00 De Heineken Ontvoering; 16.15 De avonturen van Kuifje: Het geheim van de eenhoorn 3D; 18.45 Johnny Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Bennie Stout; 13.45 De avonturen van Kuifje: Het geheim van de een hoorn 3D; 16.00 The Lion King 3D; 16.15 Johnny English Reborn; 20.15 De Heineken Ontvoering; 20.30 All Stars 2: Old Stars. Maandag 31 oktober: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. 19.00 uur. In Ecomare wordt van 19.00 tot 21.30 uur een speciaal Hal loween-programma gehouden. English Reborn; 19.00 De Heineken Ontvoering; 21.15 All Stars 2: Old Stars; 21.45 De Heineken Ontvoe- Zaterdag 29 oktober: 14.00 uur. In Keukencentrum Texel aan de Bernhardlaan in Den Burg worden van 14.00 tot 16.00 uur (gra tis) kookdemonstraties gehouden. 14.45 uur. Aan boord van veerboot Dokter Wagemaker wordt van 14.45 tot 18.30 uur de Mardiep Bridge Challenge gespeeld. 15.00 uur. De christelijke muziekver eniging Excelsior, geleid door Betty Bakker, geeft een concert in de Maartenskerk in Oosterend. Aanvang 15.00 uur, entree gratis. 19.30 uur. Bij volkssterrenwacht De Jager kan bij helder weer vanaf 19.30 uur door een telescoop naar de ster ren worden gekeken. Opgave: tel. 06-53340063. 21.30 uur. Vogelwerkgroep Texel ver- Bezoekers betalen kindertarief. 19.00 uur. In het kader van de Bijbel- tiendaagse wordt in de Zeemanskerk in Oudeschild van 19.00 tot 20.00 uur een voorleesuur gehouden. 19.30 uur. Bij Artex Kunstenschool aan het Schilderend in Den Burg begint om 19.30 uur een gratis inloopavond voor tangodans. Voorstellingen Cinema Texel: 20.15 De Heineken Ontvoering; 20.30 'mystery movie'. Dinsdag 1 november: 19.30 uur. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt Café Doodgewoon gehouden voor men sen met kanker, hun familie en ande re naasten. De avond begint om 19.30 uur en duurt tot 21.30 uur. 19.30 uur. In het raadhuis aan de Emmalaan in Den Burg begint om 19.30 uur een commissievergadering van de gemeenteraad. de Schorren. Start 21.30 uur bij het hek van Utopia, hoek Stuifweg-Lan- casterdijk. Deelname gratis. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Bennie Stout; 13.45 De avonturen van Kuifje: Het geheim van de een hoorn 3D; 16.00 The Lion King 3D; 16.15 De avonturen van Kuifje; 18.45 Johnny English; 19.00 De Heineken Ontvoering; 21.15 All Stars 2: Old Stars; 21.45 De Heineken Ontvoe- Zondag 30 oktober: 06.30 uur. Op waddenpark Avanti aan de Stuifweg in Het Noorden begint om 6.30 uur een vroege excur sie om de zon te zien opkomen boven het wad. Na afloop gezamen lijk ontbijt. Opgave: tel. 318353. 10.00 uur. Luchtvaart- en Oorlogs museum Texel '40-'45 op vliegveld De Koog begint om 20.00 uur de algemene ledenvergadering van het Texels Verbond van Ondernemers. Op de agenda staat onder meer de fusie met TVL. 20.00 uur. In Stayokay aan de Haf- felderweg in Den Burg begint om 20.00 uur een voorlichtingsavond van LTO Schapenhouderij. 20.00 uur. De FNV Vrouwen komen om 20.00 uur bijeen in De Poort aan de Elemert in Den Burg. Op de agenda staat een lezing van Harry de Graaf. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 (in de serie Filmart) Midnight in Paris; 20.15 De Heineken Ontvoering. TESO geopend. Bezoekers kunnen voor €1,- naar binnen. 10.00 uur. Bij evangelistenpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4A, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamenkomst. 11.00 uur. Onderaan de Fonteinsnol TESO zet in en rond het weekend een paar keer een extra boot in en verzorgt dan een halfuursdienst. Dat gebeurt vandaag (vrijdag) van 9.30 tot 16.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Automobilisten hoeven alleen vrijdag rekening te houden met wachttijden. Meer informatie, tel. 369600 of www.teso.nl. 24 "ur per dag. 7 dage"k per We Het laatste nieuws het eerst! www.texelsecourant.nl Ook te volgen via rr- Twitter texelsecourant en facebook Texelse Courant L_ Nachtwandelingen met Ecomare VRIJDAG 28 OKTOBER 2011 Uitladder Open huis Waldhoorn De dorpscommissie van Den Hoorn houdt zaterdag 5 novem ber open huis in het geheel ver nieuwde dorpshuis De Wald hoorn. Belangstellenden zijn van 14.00 tot 17.00 uur welkom om het gebouw te bekijken. Bijbel-10-daagse In het kader van de jaarlijkse Bijbel-10-daagse houdt de Texelse Raad van Kerken drie voorleesavonden. Deze worden gehouden in de Zeemanskerk in Oudeschild op maandag 31 oktober, in de kerk van Den Hoorn op donderdag 3 november en in De Poort in Den Burg op vrijdag 4 november. Hoewel elke lezer zelf een Bij belgedeelte mag kiezen, is er toch een landelijk thema. Dat is ditmaal Wijze lessen van Jezus. De leesuren duren van 19.00 tot 20.00 uur. Het lezen wordt afge wisseld met korte muzikale bij dragen. Bijeenkomst over schapenhouderij In Stayokay aan de Haffelder- weg in Den Burg wordt dinsdag 1 november een ledenbijeen komst gehouden van LTO Scha penhouderij. Er wordt onder meer gesproken door Nico Ver duin, voorzitter van de landelijke vakgroep. Onderwerpen die aan de orde komen zijn onder meer de nieuwe ontwikkelingen op het gebied van promotie van lamsvlees, schapenvlees en wol en de veranderingen in de beta ling van toeslagrechten. Ook wordt er gesproken over het nieuwe mestbeleid, diergezond heid en registratie. De bijeen komst begint om 20.00 uur. Films Time Out Jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan in Den Burg houdt vanavond (vrijdag 28 oktober) een filmavond. Vanaf 20.00 uur worden op een groot scherm twee films vertoond. Er is gratis popcorn. Time Out is er voor jongeren van 10 tot 18 jaar oud. Cinema Texel is één van de Neder landse bioscopen waar deze week De Heineken Ontvoering in pre mière gaat. Deze veelbesproken film begint op een koude novem berdag in 1983, wanneer 's werelds succesvolste en rijkste bierbrou wer Alfred Heineken (een rol van Rutger Hauer) samen met zijn chauffeur Ab Doderer voor de deur van zijn kantoor wordt ontvoerd. Wat volgt is de meest geruchtma kende en beruchte ontvoerings zaak die Nederland ooit gekend heeft. Eenentwintig uitputtende en zenuwslopende dagen verblijft de fabrikant in een koude, benauwde cel, vastgeketend en voor het eerst van zijn leven volkomen machte loos. Het hele land leeft mee en houdt de adem in. Als eindelijk het losgeld is overgedragen en Heine ken en zijn chauffeur worden vrij gelaten, begint een klopjacht op de ontvoerders. Daarbij beperkt de bierbrouwer zich niet tot het pas sief volgen van de ontwikkelingen. Nieuw in Cinema Texel is ook De avonturen van Kuifje: het geheim van de eenhoorn, gebaseerd op de Het Kamerkoor van Artex zong zondag tijdens een eucharistie viering in de St. Bavo in Haarlem de Missa Festiva van de Belgi sche componist Flor Peeters. Een dag eerder, zaterdag, trad het koor op tijdens een viering in de Christoforuskerk in Schagen. Bei de keren zong Saskia Eelman de In samenwerking met de dorps commissie Den Hoorn en Rijks waterstaat Noord-Holland wordt tijdens de Nacht van de Nacht, van zaterdag 29 op zondag 30 oktober, het dorp Den Hoorn en een gedeelte van de veerhaven 't Horntje in duisternis gehuld. In Den Hoorn wordt alle openbare verlichting gedoofd, op het opstel terrein op de veerhaven een groot gedeelte. Inwoners wordt gevraagd ook zoveel mogelijk (buiten)verlichting te doven. Met de Nacht van de Nacht, waaraan medewerking wordt verleend door de twaalf provinciale Milieufedera ties, wil de stichting Natuur en Inloopavond tango bij Artex Bij Artex-Kunstenschool wordt maandag 31 oktober een inloop avond Argentijnse tango gehou den. De avond wordt gehouden in de voorspeelruimte aan het Schilde rend, waar Klaas de Jong van Texeltango informatie over deze dansvorm geeft en geïnteresseer den laat kennismaken met de basisbeginselen ervan. Hij laat daarbij zien dat ook beginners direct aan de slag kunnen. De tan go, aan het begin van de vorige eeuw ontstaan in Buenos Aires, is een passionele dans, die met veel Film verhalen rond de beroemde strip held. Het gaat om een in het Neder lands nagesynchroniseerde anima tiefilm in 3D, geregisseerd door Steven Spielberg. In de serie Filmart draait dinsdag nog één keer Midnight in Paris, de nieuwste film van Woody Allen. Daarin brengt aspirant-schrijver Gil met zijn verloofde Inez een bezoek aan de Franse hoofdstad, ook wel de stad van de liefde genoemd. In tegenstelling tot de welgestelde Inez, die niets ziet in een onzeker kunstenaarsbestaan, valt Gil direct na aankomst al voor de artistieke charme van Parijs. Een deel van de andere films is geprolongeerd. Daaronder ook All Stars 2: Old Stars, De bende van Oss en Johnny English Reborn (met Rowan Atkinson alias Mr. Bean). Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. hymne Hör mein Bitten van Felix Mendelssohn. Het was voor de koorleden een bijzondere ervaring om in deze grote kerken te mogen zingen, begeleid door gerenom meerde organisten. In Schagen werd het koor begeleid door Tjeerd van der Ploeg, in Haarlem door Ton van Eek. Milieu aandacht vragen voor nach telijke duisternis en voor het terug dringen van energieverbruik. De gemeente, die als uitgangspunt heeft het buitengebied zo donker mogelijk te houden, is terughou dend in het plaatsen van openbare verlichting. Ondanks dat het daar door op het eiland al vrij donker is, valt de duisternis tijdens de Nacht van de Nacht vooral op op locaties waar normaal gesproken veel ver lichting is. Organisaties, particulie ren en instanties worden opgeroe pen tijdens de Nacht van de Nacht zoveel mogelijk verlichting te doven. Meer informatie is te vinden op www.laathetdonkerdonker.nl. improvisatie wordt beoefend. Ook meer ervaren dansers zijn welkom. De inloopavond duurt van 19.30 tot 21.00 uur. Deelname is gratis en geheel vrijblijvend. Het meebren gen van een danspartner is niet noodzakelijk. Bij voldoende belang stelling wil Artex een korte cursus tango starten. Halloween in Ecomare Ecomare opent maandag 31 oktober van 19.00 tot 21.30 uur de deuren voor een speciaal Halloween-programma. De avond begint om 19.00 uur met een skelettentocht, die om 20.30 uur wordt herhaald. Om 19.45 uur volgt de voordracht 'vleermuis bin nenstebuiten' en om 20.00 uur houdt Arthur Oosterbaan een voor dracht over de oorsprong van Hal loween. Daarnaast wordt een ver haal voorgelezen over de geesten van schipbreukelingen en zijn er activiteiten als het knutselen van een spinnenweb, griezelen in het zeeaquarium en Halloweenteke- ningen maken. De halloween- Luchtvaartmuseum Luchtvaart- en Oorlogsmuseum Texel is zondag voor het laatst in de oude samenstelling te bezichti gen. Daarna gaat het dicht en begint de herinrichting en vernieu wing van het museum dat afgelo pen jaar van een nieuwe serre is voorzien. Speciaal voor de gele genheid wordt zondag voor het eerst een euro dag gehouden, ledereen kan voor €1,- naar bin nen. Het museum, gevestigd op het vliegveld, is zondag van 11.00 tot 18.00 uur geopend. In 2012 gaat het een week voor Pasen Blauwe vlag van de baan Het ziet er naar uit dat de Blau we Vlag in het nieuwe seizoen niet meer op de Texelse stran den zal wapperen. Het college van b en w heeft beslo ten het bedrag van €3.428,- dat jaarlijks voor dit duurzaamheids keurmerk nodig was uit de begro ting te schrappen. Uit onderzoek op Ameland is gebleken dat de Blauwe Vlag weinig invloed heeft op het toerisme en zeker niet bepa lend is voor de keus van een vakantiebestemming. Afgelopen In samenwerking de Stichting Wel zijn Ouderen Texel houdt de Neder landse Vereniging Van Slechtho renden dinsdag 8 november van 14.15 tot 15.30 uur spreekuur in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Men kan hier terecht met klachten over het gehoor, maar ook voor een gehoortest en vragen over hulpmiddelen. Gezien de grote belangstelling voor deze spreekuren wordt bezoekers aangeraden een afspraak te maken. Dit kan via de SWOT, tel. 312696 of email swot@texel.com. Alzheimer Vrijwilligers gaan in de week van 7 tot en met 12 november op pad om geld in te zamelen voor de stich ting Alzheimer Nederland. De opbrengst is bestemd voor weten schappelijk onderzoek naar dementie en hulp, informatie en belangenbehartiging voor mensen met dementie en hun naasten. De ziekte van Alzheimer wordt 'de epidemie van de toekomst' genoemd. Maar liefst één op de vijf mensen krijgt een vorm van demen tie, waarvan Alzheimer de meest voorkomende is. Nu hebben 235.000 Nederlanders de ziekte, in 2050 zullen dit er ruim een half miljoen zijn. Dementie is nog niet geneesbaar. Wie wil helpen collecteren, kan zich opgeven bij Marianne Wave- rijn-Mok, tel. 06-50260898 of www. alzheimer-nederland.nl. Collecte ren duurt niet meer dan twee uur. Harry de Graaf bij FNV Vrouwen Harry de Graaf is dinsdag gast spreker bij de FNV Vrouwen. Hij vertelt over zijn Papoea-project en geeft een toegift in en over het Texels dialect. De bijeenkomst wordt gehouden in De Poort aan de Elemert in Den Burg en begint om 20.00 uur. avond duurt tot 21.30 uur, iedereen mag voor kindertarief naar binnen. De skelettentocht voert langs alle skeletten van grote zeedieren die bij Ecomare te zien zijn, in het grie zellaboratorium worden botten, opgezette dieren en bijzondere objecten uit de kelders van Eco mare getoond. Voor de zeehonden, die door bouwlampen worden ver licht, en de vissen in het zeeaqua rium zijn bezoekers in de avond een heel nieuwe ervaring. Presentatie over hypo's De Diabetesvereniging Nederland houdt zaterdag 5 november in De Gollards in Den Burg een voorlich tingsmiddag over hypo's en alles wat hiermee samenhangt. Thijs van Vlisteren, ervaringsdeskundige van de Diabetesvereniging Nederland, verzorgt een presentatie en beant woordt vragen. De presentatie begint om 14.00 uur, de toegang is gratis. Bridge Challenge Aan boord van de Dokter Wage- maker wordt zaterdag 29 okto ber de 'Marsdiep Bridge Chal lenge' gehouden. In het atrium van het schip gaan zestien paren van bridgeclub Alert uit Oosterend de strijd aan met zestien paren van bridgeclub BK 84 uit Den Helder. Zij strijden om de door de veerdienst beschikbaar gestelde Marsdiep Bridge Chal- lenge-trofee. De naam van de trofee symboli seert het bindend karakter van de wedstrijd. Door dit soort sportieve ontmoetingen tussen Texelaars en 'de buren van de overkant' worden bruggen geslagen. De wedstrijd start rond 14.45 uur, de prijsuitrei king vindt rond 18.30 uur plaats. jaar wapperde de Blauwe Vlag op vier strandslagen als kenmerk van schoon zwemwater en goede bewaking. De kosten van de keu ring kwamen voor rekening van de gemeente en de betrokken strand- exploitanten. Ook Ecomare verzorgt tijdens de Nacht van de Nacht op zaterdag 29 oktober enkele nachtwandelin gen waarin 'het beleven van het donker' centraal staat. Om 18.00 uur gaan excursies voor gezinnen met kinderen van start. Er zijn twee soorten, voor verschillende leef tijdsgroepen. Om 19.00 uur begin nen de tochten die meer op vol wassenen en oudere kinderen gericht zijn. Gezinnen met kinderen tussen 5 en 11 jaar kunnen een 'donkerontdek- tocht' doen. Op de route komt deze groep enkele spannende ver rassingen tegen. Gezinnen met kinderen vanaf 9 jaar gaan met een handcomputer op stap. Op de handcomputer verschijnen steeds vragen en opdrachten die met het beleven van het donker te maken hebben. Alle excursies gaan door het bos, de duinen en het strand. In de loop van de tocht wordt het langzaam donkerder. De ogen worden steeds minder belangrijk, andere zintuigen nemen de beleving over. Boeken kan via de website en bij de balie van Ecomare. Duisternis in en rond Den Hoorn De rol van Alfred Heineken (links) wordt gespeeld door Rutger Hauer.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2