TEXELSE 12 COURANT Beklimmingen beslissen ATB-strijd Waanzin: jagend naar punten over Texel Koninklijk "TexeLl 120 en nag oltóós sk'rep! Jubileumviering zaterdag 5 november 2011 SL-Iiss», DINSDAG 1 NOVEMBER 2011 De organisatie had een loodzwaar parcours uitgezet. ABT-rijders reden zaterdag in de Dennen de tweede veldrit in de wintercompetitie. De organiseren de commissie van Wielersport Texel had in de omgeving van de Biesbosweg een loodzwaar par cours uitgezet, waarop de beklim mingen elkaar in hoog tempo opvolgden. Deze bleken in veel gevallen beslissend. Het evenement begon met een wed strijd voor de jongste categorie jeugd C -, die evenals de andere jeugd en de deelnemers in de Fun- klasse een lichter parcours kreeg voorgeschoteld. Dennis Bakker won, met een kleine voorsprong op Thijs Pijper, Lola Bakker, Tijme Goenga en Boaz Mulder. Ook in de categorie jeugd A en B bleven de verschillen beperkt. Jacob Kooij won, met een voorsprong van slechts vijf secon den op Folkert Jimmink, die in de strijd om de tweede plaats Joost Ruardy versloeg. Jim Boogaard ken de naar eigen zeggen een slechte dag en eindigde op behoorlijke ach terstand op de vierde plaats, voor Bregje Jimmink, Noah Mulder en Rick Bakker. Gerko Aberson won onbedreigd in de Funklasse en toon de karakter door niet veel later opnieuw van start te gaan in de B- poule. Sido Overdijk, Jan Buis en Furu Meinis eindigden als tweede, derde en vierde. De race in de seni orencategorie werd al in de eerste ronde beslist in het voordeel van Jordy Vinke. Hij ging snel van start en bouwde zijn voorsprong stelsel matig uit. Roel Bakker, dit seizoen goed op dreef in de Rabo Top com petitie, eindigde als tweede. Hij wist zijn achterstand beperkt te houden tot iets meer dan een minuut. Op meer dan een ronde eindigde Niels Kossen als derde. Hij liet Luuk van der Meer in de laatste ronde achter zich. Wouter van Tatenhove won in de B-poule. Jelmer Bot en Christiaan van Tatenhove verover den de andere podiumplekken. De volgende wedstrijd wordt zaterdag 26 november verreden op een nieuw parcours. 'WKO op OSG van essentieel belang' Het is van essentieel belang dat de OSG een Warmte Koude Opslag (WKO) krijgt. Dat schrijft rector Henk de Vries in een brief aan ouders en leerlingen op de website van de school. De school heeft problemen met het klimaat (het kan er te warm, te koud of te benauwd zijn) en volgens De Vries kan een WKO ervoor zorgen dat ingeblazen lucht wordt gekoeld. 'Dat scheelt een aantal graden per lokaal.' Wanneer er geen WKO komt, kan er volgens de rector geen geschikt leer- en werkklimaat ontstaan. 'Deskundigen adviseren om dan een permanent koelsy steem te plaatsen en aan te sluiten op het klimaatsysteem. Zo'n koel installatie vraagt een hoge investe ring en brengt hoge exploitatiekos ten met zich mee.' De komst van een WKO (voor zowel de OSG als het gemeentehuis) staat momen teel ter discussie omdat er drie ton extra nodig is. Daar wordt van avond (dinsdag) over vergaderd door de politieke partijen en Groen- Links en WD lieten afgelopen week weten tegen te zijn. Zij hebben er zeer veel moeite mee dat het col lege in 2009 niets deed met waar schuwingen dat een WKO duurder zou worden dan toen aangenomen en dat de terugverdientijd van een WKI inmiddels is opgelopen van 18 naar 27 jaar. De OSG had afgelo pen week overleg met diverse par tijen over het klimaat op school en daar kwam uit naar voren dat de WKO hard nodig is. Met het tijdelijk dichtdoen van de branddeuren en het aanbrengen van kozijnen met ramen die open en dicht kunnen, neemt de school eveneens maatre gelen om het klimaat te verbeteren. Volgens De Vries moet het tijdelijk dichtdoen van de branddeuren uit wijzen of dat de klimaatbalans in het gebouw verbetert. Er moet ook frequent onderhoud aan de lucht- behandelingskasten in school komen. De nieuwe ramen komen aan de kant van het Hogeberggebied (de zuidgevel). Daar is op een aantal kritische plekken inmiddels zonwe ring gekomen, maar volgens de school ontbreekt budget om de hele zuidgevel van zonwering te voorzien. De Vries: 'Ramen die open kunnen, stroken niet geheel met de berekende klimaatbalans in ons gebouw, maar het geeft wel een prettig gevoel. En we kunnen frisse lucht binnenhalen. Bovendien wordt het in het nieuwe bouwbe sluit 2012 verplicht om te voorzien in te openen ramen in verband met de mogelijkheid tot spuiventilatie.' Een jaar geleden leek het gedaan met de Wampex toen Kwapsma na afloop na de der tigste editie vanuit het niets bekendmaakte te stoppen. Komende vrijdag en zaterdag zul len echter toch weer fietsers in fluorescerende hesjes over het eiland jagen om zoveel mogelijk punten te verzamelen. Niet meer onder de vlag van de Wampex, maar onder de naam Waanzin Texel. Ruud Weijers, Willem Hou wing (bedenker van de nieuwe naam). Cock Eschweiler, Morten Eschweiler, Walter Oskam en Wouter Kuipers trokken de stoute schoenen aan om de organisatie over te nemen. Veel is er volgens Morten Eschwei ler niet veranderd. De start is vrijdagavond conform traditie in de kantine van Texel'94 en daar na worden verspreid over vier blokken allerhande opdrachten uitgevoerd. Tussendoor wordt ergens even geslapen. Het vaste gebruik van de organisatie om vooraf behoedzaam met informa tie om te gaan, heeft eveneens standgehouden. Zo schijnt er iets veranderd te zijn aan de nood brieven. Op de vraag wat, han teert woordvoerder Morten Eschweiler een gepast stilzwij gen. Kort na de Wampex ontstonden er al initiatieven om het evene ment voort te zetten. Voor de zomer kwamen de nieuwe organi satoren bij elkaar kwamen en na de zomer begon het werk. 'Eerst hadden we een keer per week vergadering, daarna twee keer en momenteel zijn we elke dag bezig met de Waanzin', aldus Eschwei ler. De zes, allen vertrouwd met de Wampex als deelnemer of vrij williger vonden elkaar via via. De groep heeft niet opnieuw wie len uitgevonden, maar in overleg met Kwapsma de boel op poten gezet. Leden van Kwapsma Wateropdrachten (André van der Vliet, Willem van de Kamer, Swier Oosterhuis, Mar jan van der Werf en Kees-Jaap Harting) waren soms aanwezig bij vergaderingen en stonden de nieuwe organisatoren bij waar nodig. Een aantal is komend weekend present als vrijwilliger. De groep vrijwilligers is nagenoeg hetzelfde als een jaar geleden.. In totaal doen 34 groepen van vier personen mee. 'Daar zitten een hoop jonge teams bij, teams in nieuwe samenstellingen en mensen die al vaak hebben mee gedaan.' Via de website (www. waanzintexel.nl) hebben de groe pen de opdracht gekregen mini maal een vierkante meter geruite stof per deelnemer mee te nemen, een 29" binnenband en een cilin dervormige stok met een diame ter van minimaal 126 mm en een lengte van minstens anderhalve meter. De organisatie heeft de groepen eveneens verzocht een nood voorraad aan EHBO-materiaal mee te nemen. De fluorescerende hesjes moeten worden voorzien van een naam aan de voorzijde en een groepsnummer met de tekst 'Waanzin' aan de achter kant. Het gebruik van mobiele commu nicatieapparatuur als mobiele telefoons en tabiets blijft streng verboden. GPS mag volgens Eschweiler wel worden gebruikt. Gemotoriseerd vervoer blijft even eens uit den boze. Deelnemers moeten een deugdelijke fiets heb ben met een goed werkende ver lichting en ze moeten het nood nummer van de Waanzin bij zich hebben. De organisatoren van de Waanzin wisten zichzelf tot aan de voorin schrijving een maand geleden vrij goed geheim te houden. Nu ze bekend zijn, is de bejegening vol gens Eschweiler over het alge meen niet anders, al zijn er altijd mensen die proberen te vissen. 'Maar iedereen van ons is veel op locatie. Je kunt ons dus wel in de gaten houden, maar dan kun je juist ook uit koers worden gestuurd.' bij de Waanzin ook weer werd gehouden verwacht, net als bij de Wampex die vorig jaar Middagprogramma: 13.00 uur Rondgang door Den Burg, verzorgd door het jarig KTF, met medewerking van de muziekverenigingen Door Eigen Kracht (Den Hoorn) en Excelsior (Oosterend). De burgerij wordt verzocht te vlaggen!!! Vanaf 14.00 uur Informele receptie in het Fanfaregebouw met mogelijkheid tot bezichtiging van een expositie over 120 jaar Fanfare in Den Burg. 15.30 uur Rad van Avontuur, met als prijzen taarten, taarten en taarten, maar vooral:TAARTEN! Avon dprogram ma: 19.30 uur JUBILEUMCONCERT in de Bgm. De Koninghal, verzorgd door het Koninklijk Texels Fanfarecorps, m.m.v. Paula Hoogland (zang), Albert Hoogland (zang) en Jan Bakker (accordeon). Het orkest staat o.l.v. Wendy Prins, de drumband o.l.v. Harold Versteege en de majorettes o.l.v. Erna Bousma-Roeper en Nicole Grit. TOEGANG: D 5,00 slechts (inclusief catering!) Kaarten, UITSLUITEND in voorverkoop, bij: Het Open Boek (Binnenburg 3) Marten Classics (Weverstraat 32) Nautaboek (Parkstraat 38) Let u op de aanvangstijd: 19.30 uurl Koninklijk ~TexaU Ivm^axecotpi Mediabureau Langeveld de Rooy is een dynamisch mediabureau bedrijf. Met ons team van 25 personen maken Wij dagelijks een divers pakket^reclame- en handelsdrukwerk. Ook geven we twee maal per week de Texelse Courant uit. Onze organisatie kenmerkt zich door een informele werksfeer waarbij eigen verantwoordelijkheid en collegialiteit belangrijke trefwoorden zijn. Wegens uitbreiding v enthousiaste fulltime orderpakket zijn wij per direct op zoek OFFSETDRUKKER M/V Functie-omschrijving Naast het bedienen van de drukpersen, Heidelberg Printrnaster 74-4 en Heidelberg Printmaster 52-2, verricht je uiteenlopende werkzaamheden in de drukkerij. In de drukkerij werkje samen met je collega's aan de realisatie van kwaliteitsdrukwerk. Functie eisen Voor deze functie is een afgeronde opleiding Grafisch Technicus vereist. Enkele jaren relevante werkervaring instelling zijn een pre. n öf Grafisch flexibele Wij bieden een leuke en veelzijdige baan; 36 uur per week volgens de grafimedia CAO; een salaris afhankelijk va/i opleiding en ervaring; woonruimte. Sollicitaties, voorzien van cv, binnen twee de directie

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 12