Bij een echte ramp weet je ook niet wat er komt9 Te< ELTOütfLS TAXITEXEL TEXELSE 13 COURANT Rode wangen en strakke billen bij Ladies Ride Gewonden op 'zinkend schip' op Waddenzee www.taxitexel.nl 3 NOVCnPÊR: OTHER R0dP5 te 1®U ITIadderTexeli Met TEXELTOURS naar concert of musical! 13-11-2011 de hitmusical Miss Saigon 11-12-2011 Holiday on Ice 18-12-2011 Ave Maria kerstconcert 08-01-2012 musical Wicked Compleet verzorgd arrangement met entreeticket, comfortabel busvervoer en overtocht! Bel of mail voor meer informatie of boekingen: 0222-315555 of info@texeltours.nl 'Frans, waar is Frans?'. Een luid keels roepende en in paniek zijnde man maakt het de leerlingen van de Maritieme Academie in Den Helder zaterdag niet makkelijk tij dens een rampenoefening voor de kust van Oudeschild. De man is niet tot bedaren te brengen zolang hij niet weet waar zijn kompaan is. evacueren. De oefening wordt, net als in het echt, gecoördineerd door het Kustwachtcentrum. Voor de leerlingen is het werken, want de slachtoffers liggen verspreid gebracht en verzorgd. Onder hen de Texelse LOTUS-slachtoffers Adrie van der Vliet op brancard en Geeske Zjm die zogenaamd haar handen heeft verbrand en ademhalingspro blemen heeft. Hoewel het geheel soms wat chaotisch overkomt, wor den de slachtoffers allemaal gevon den. Zo ook Frans, waarna de in paniek zijnde man eindelijk een beet je rustig begint te worden. De evacuatie met de reddingboten gaat vlot. Op de wal in Den Helder staat een docent met een lijst om secuur bij te houden of iedereen vei lig terugkeert. Tijdens een vorige rampenoefening van de Maritieme Academie en de KNRM (in april 2010 aan boord van de TX 20) waren tegen het eind even echt twee mensen zoek en daarvan is geleerd. Bij het betreden van de levoli Black wordt eveneens bijgehouden wie aan boord gaat. na afloop zinvol. 'Je leert om rustig te blijven en overzicht te behouden als je handelt', aldus Martijn. 'Je leert ook te letten op gevaren en je eigen veiligheid', aldus Erik. 'Als iemand met zijn vingers aan een stoppenkast hangt, moet je hem niet zomaar aan raken, want dan kun je zelf ook 380 krijgen.' Volgens de Texelaars had de informatievoorziening vooraf wel wat beter gemogen, zodat ze aan boord beter hadden geweten wat er alle maal te wachten stond. 'Maar', zegt Erik, 'als er een echte ramp is, weet je van te voren ook niet wat er allemaal gaat gebeuren.' De man die aan boord zo in paniek was, staat na afloop bij het boothuis van de KNRM in Den Helder ont spannen aan de koffie. Hij blijkt, net als de gevonden Frans, een buurman van een van de docenten te zijn die was gevraagd om mee te spelen. Bij Bijna zestig vrouwen stonden zondagmorgen aan de start van de tweede Texelse Ladies Ride. Beginnende en gevorderde mountainbikesters lieten zich meevoeren over modderige wei landen, zanderige duinen en pit tige paadjes voor een toertocht van ruim 50 kilometer. De tocht werd georganiseerd door Wieler sport Texel. Na het succes van de eerste editie vorig jaar stond ook nu een Ladies Ride op de evenementenagenda van de Texelse wielervereniging. 'We kregen diverse verzoeken om weer een toertocht voor vrouwen te organiseren. De drempel voor beginnende fietsers blijkt veel lager bij een evenement als dit. Bij de gewone toertochten hebben veel vrouwen het idee dat ze moeten presteren. Nu gaat het vooral om de fun', vertelt Henri van Maldegem. Samen met Kees Vermuë, John Daalder en John Betsema stond hij aan de wieg van de Ladies Ride in 2010. Ook nu vormde dit viertal weer het begeleidende team, aan gevuld met Edo Kooiman en Simo- ne Betsema. De tocht startte vanaf Sportpark Den Burg-Zuid en voerde via de Hogeberg naar de voormali ge vuilnisbelt bij Den Hoorn. Daar zorgden enkele klimmetjes voor ingespannen gezichten en rode wangen. Na een koffiestop bij Inn de Knip volgde een tweede beproe ving op het mountainbikepad, gevolgd door enkele kilometers over het strand. Via de Nederlanden en de Slufter werd over het Waalen- Burgerdijkje weer richting Den Burg gekoerst. De opzet om ervaren fiet sers in te zetten bij de begeleiding van de nieuwelingen slaagde glans rijk. Regelmatig klonken bemoedi gende woorden, met hier en daar een steuntje in de rug. Hoewel de tocht voor de echte beginners behoorlijk inspannend was, bleef de stemming opperbest. 'Ik voel m'n billen strakker worden!', grapte een van de nieuwkomers. Binnen Wie- ende groep; steeds meer Texelse lersport Texel vormen de vrouwelij- vrouwen willen in georganiseerd ke mountainbikers de snelstgroei- verband fietsen. speelde dat hij in paniek was, omdat zijn kompaan vonnist werd terwijl het schip zogenaamd zinkende was. Plaats van handeling is de levoli Black, een zeventig meter lange zee sleper van de Kustwacht. Aan boord zijn tientallen leerlingen van de zee vaartschool, docenten en LOTUS- slachtoffers om echte slachtoffers na te bootsen. Onder hen diverse Texe laars en ook de Texelse reddingboten Beursplein 5 en Francine Kroesen doen mee. Drijvende kracht is Arnold Boon uit De Cocksdorp, docent op de Maritieme Academie en opstap per op de Beursplein. Volgens het rampenscenario maakt de levoli Black op een gegeven moment water en zijn er diverse gewonden. Aan de leerlingen de taak om voor de gewonden te zorgen tot dat de KNRM arriveert. Ze moeten zo leren hoe te handelen wanneer ze later in de praktijk echt met een noodscenario te maken krijgen. De reddingmaatschappij, voor wie de 'calamiteit' eveneens een oefening is, laat vijf boten uitvaren om iedereen te P achternazitten. Homan maakte bijna een Martienboontje door Cees Weel na grote achterstand toch te verslaan met een voor Homan ongewoon grote serie, maar in zijn laatste beurt kwam Weel hijgend gelijk. Uitslagen: M.Boon-Luyt 4-0, Heemskerk-Huizing 4- 2, J.Boon- Smit 2-4, Homan - Weel 3-3, Luyt-Van der Kooy 2-0; Huizing- M.Boon 0-4; Heemskerk-Weel 0-2; J. Boon-Hom an 0-4, Smit-Van der Kooy 0-4, Luyt-Huizing 2-4, M.Boon-Homan 2-0. Hongerige wolven op Boonenjacht Correspondent Jan Heemskerk van biljartclub De Doorstoot heeft deze week 'weinig schokken nieuws' te melden van het Cocks- dorper biljartfront. Martien Boon gaat onversaagd door met het oprollen van tegenstanders, hoe- n Pim Lexmond van de wel die hem toch als het pak hon gerige wolven uit Dodenrit van Drs. over het hele schip. Er moeten 'slachtoffers' (poppen) uit de machi nekamer worden gehaald, er moeten twee reanimaties worden uitgevoerd en dan is er nog de luidkeels schreeu wende man die volledig uit zijn doen is, zolang zijn maat zoek is. Diverse leerlingen houden zich met hem bezig in een poging hem rustig te krijgen. Even later valt het kwartje dat die betreffende Frans dus nog steeds zoek is, waarna een zoektocht naar hem begint. Een aantal deuren moet in verband met het 'zinken' dicht blijven en dat maakt het er niet makkelijker op. De zware motoren van de levoli Black blijven tijdens de oefening lopen, waardoor het allemaal zeer realistisch is aan boord. Met brancards van de KNRM worden slachtoffers aan dek Martijn Roeper, Erik Kortenhoeve en Jacob Pieter Vlaming, samen met Joost Venneker, de Texelse leerlingen die meedoen, noemen de oefening het zien van foto's van zijn weerbar stigheid en stress aan boord man in de lach. 'Dat is wel heel levensecht gespeeld.' Vrijdag 4 november - aanvang 20.30 uur Robbert Jan Proos met "Solo!" Robbert Jan speelde op Broadway 2010 de stenen van de hemel! Eenzaamheid was nog nooit zo grappig! Entree €16,00 diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst) Zaterdag 5 november - 19.00 uur Diner Cabaret 4-gangendiner incl. show €49,00. (Evt. kindermenu €24,75) MUSlfc CLUij 2010 KINDERTHEATER DINER CABARET PROGRAMMA 3 T/M 9 NOVEMBER: BEKIJK ONLINE ONZE VERNIEUWDE MENUKAART! Parkstraat 32-34 Den Burg. Tel. 0222 313161 Tel. 0222-315555 WMO/ziekenvervoer Rolstoelvervoer 10% korting met onze voordeelpas TOLK OM TMC ISLflMP rH£5EMT5 Other Roads wordt gezien als dé muzikale folk-verrassing. Ooit begonnen ze als begeleidingsband van de populaire Britse zanger John Wright. Wie de band kent, weet dat veel van hun s keer op keer rillingen bezorgen. Pete Abbott is de n de bond; een geweldige songwriter, gitarist en zanger. Een entertainer die geniet van elke minuut van het concert. Entree: 10,00 Aanvang: 20.30 uur www.dehollebol.nl

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 13