iexbjvgssca.nl TEXELSE 2 COURANT - DINSDAG 1 NOVEMBER 2011 Von Holte en Geurtz in Rog In eetcafé De Rog in De Cocks- dorp is tot en met 8 januari werk te zien van Miriam von Holte en Pieternel Geurtz. Von Holte laat foto's zien die ze met analoge camera's maakte. Ze heeft voor deze expositie geen specifiek thema gekozen. Geurtz toont foto's, tekeningen, schilderijen en keramiek. Zij gaf haar expositie de titel 'Uit de kast', waarmee ze verwijst naar de kast bij haar thuis. Het oud ste werk dat in De Rog is te zien, zijn twee zelfportretten uit 1989, gemaakt op het strand bij paal 12 met kleurpotlood op papier. De expositie is vrij toe gankelijk. Folkband Other Roads in Hollebol Rommelmarkt in de Witte Burcht In de Witte Burcht aan de Molen straat in Den Burg wordt zater dag 5 november een rommel marktgehouden. Deaangeboden waar varieert van speelgoed (veel), tot (kinderboeken, LP's en allerhande snuisterijen. De markt duurt van 9.00 tot 13.00 uur. Klaverjasdrive In De Witte Burcht wordt dins dag 1 november (vanavond) een klaverjasdrive gehouden voor het goede doel. De wedstrijd begint om 20.00 uur, deelname kost €3,50 per koppel. Er wordt met vaste maat gespeeld. Bijbelquiz In De Poort aan de Elemert in Den Burg wordt woensdag 9 november een Bijbelquiz gehou den. Een aantal multiplechoice- vragen wordt daarbij ingeleid met actuele filmpjes. Quizmas ter is ds. Hans Marseille, deel name is gratis. De quiz begint om 20.00 uur. Waanzin te volgen bij Radio Texel Radio Texel doet vrijdag 4 en zater dag 5 november in een extra uit zending live verslag van de eerste editie van deWaanzin. Vrijdag begint deze uitzending om 19.00 uur en hij gaat door tot 0.00 uur. Zaterdag is Radio Texel van 9.00 tot 16.00 uur bij de Waanzin aan- In De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg wordt donderdag 3 november een concert gegeven door de Britse folkgroep Other Roads, ooit de begeleidings band van John Wright. Other Roads wordt gezien als dé muzikale verrassing van de laatste drie jaar. Begonnen als begelei dingsband van de populaire Britse zanger John Wright, besloten zij na diens plotselinge dood in 2008, de al geplande tour af te maken. Sin ger/songwriter Pete Abbott nam daarbij de rol van Wright over. En hoewel dat een zeer moeilijke, zo niet onmogelijke opgave leek, ver diende hij ieders respect en bewon dering door de manier waarop hij de leeggevallen plaats in de band opvulde. Met een eigen geluid, maar met dezelfde bezieling en vakmanschap. Om die reden werd besloten de band niet op te heffen, maar zelfstandig door te gaan. Vorig jaar werd al een succesvol concert op het eiland gegeven, wat reden was de band nogmaals uit te nodigen. De band bestaat naast singer/ songwriter en gitarist Pete Abbott uit violist Gregor Borland, winnaar van acht Schotse fiddle-kampioen- schappen, die daarnaast gitaar, bass-gitaar, double bass, piano, mandoline en drumpercussie speelt. Het derde lid van de groep is slagwerker Dave Walmisley. Het concert begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €10,-. Extra docenten bij tangoweekend De toch al indrukwekkende lijst van docenten die op 4, 5 en 6 november op De Krim betrok ken zijn bij het tangoweekend van Texel Tango, wordt bij ver rassing uitgebreid met Alexan dra Baldaque en Fernando Jor ge uit Portugal. De docenten van het tangoweek end komen niet alleen uit Rotter dam en Arnhem, maar ook uit Argentinië en Wit-Rusland. Daarbij komen nu twee topdocenten uit Portugal, die eerder dit jaar eerste werden bij de Europese kampioen schappen in Turijn. Baldaque en Jorge zullen enkele workshops verzorgen en tijdens een optreden op de vrijdagsalon laten zien wat zij verstaan onder Villa Urquiza, een intense en elegante stijl binnen de tango. De optredens op vrijdag en zaterdagavond zijn vrij toegan kelijk en beginnen rond 23.00 uur in De Kiekendief op De Krim. Men sen die tijdens de salons mee wil len dansen, betalen €7,50. Meer informatie is te vinden via www.texeltango.nl. wezig. De uitzending is te volgen Rood buffet bij via 106.1 FM in de ether, 98.5 Mhz op de kabel en www.radiotexel.nl. m3niT6St3tl6 Griep En ja hoor, daar ploft de envelop op de deurmat. Van de huisarts, ik zie het gelijk. Niet aan die brief, maar aan het wit wegtrekkend gelaat van manlief. De uitnodi ging voor de jaarlijkse griepprik. Niet voor mij hoor, want we sche len tien jaar, die ouwe snoeperd. 'Kan je eindelijk gevaccineerd naar me kijken', zo roep ik hem toe. 'Ik ga niet', zegt hij, de laf aard. 'Er staat in de krant dat als je een goeie griep te pakken hebt, het een week duurt. Ga je naar de dokter, dan duurt het zeven dagen. En als ik maar genoeg drink, gaat dat vicus mijn loopneus voorbij.' Van die din gen. En waar hij zich dan vreselijk druk om maakt is dat woordje 'week'. Er is nu nooit eens een medewerker die op woensdag spontaan de griep krijgt. Nee hoor, alsof die bacillen kunnen kalenderlezen, slaan ze massaal toe op zondag. En de week erna zijn ze op zondagavond, alsof er een wonder is gebeurd, collectief weer verdwenen. Er staat ten slotte een week voor'. Ik probeer het te verzachten door te zeggen dat ik meega. Dan kan ik zijn hand vasthouden als de zuster de naald beroert. 'Doet het zeer?', vraagt hij steevast, terwijl gezocht COLUMN wordt naar een plekkie tussen het getatoeëerde anker en het hartje met de tekst: I love Annie. Ja, ja, ik schaam me dood, ik zeg het maar eerlijk. Ik beloof er ook een kusje op te geven, met gevaar voor eigen leven. Maar hij vindt het maar niks. En dan trekt tie weer een blik boerenwijsheden open: 'Ik neem wel een vissie: haring in 't land, dokter aan de kant'. Enfin, uiteindelijk gaat hij toch schoor voetend akkoord. 'Ik ga, maar dan wel buiten werktijd'. 'Zo, zo, waar komt die loyaliteit richting werkgever ineens vandaan?', vraag ik. 'Nou, hij hoeft niks te weten over die fascinatie. Dan kan ik altijd nog een weekje pik ken, als het uitkomt'. Dus bij deze, baas van die met plakplaat jes behangen held: sla hem af en toe hard op zijn linkerbovenarm en kijk hoe hij reageert. En weet je wat ik stiekem heb gedaan? Ik heb de arts gebeld met de vraag een apart serum toe te voegen. Dat tie voortaan niet meer zo loopt te griepen! Annie@texelsecourant.nl Ter afsluiting van de netwerk manifestatie 'Vrouwen van een Eiland' wordt zaterdag 19 november in De Pelikaan een 'rood buffet' gehouden. Rond 1850 was het in Frankrijk en ook wel in Nederland een teken van goede smaak om een diner in één kleur te geven. Het servies, tafellinnen, bloemen, de aankle ding en de gerechten waren dan allemaal van één tint. Het ging soms zo ver dat het behang, de tapijten en zelfs het meubilair werd vernieuwd om zo alles in stijl te houden. Zo ver gaat het in De Peli kaan niet, maar wel staat de kleur rood centraal in de aankleding en in de gerechten. Het diner wordt verzorgd door de keuken van De Pelikaan, in samenwerking met Annette van Ruitenburg. Planetreedag in Gemini Met de toekenning van het Pla netree Label is het Gemini Zie kenhuis in Den Helder officieel een Planetree ziekenhuis. Don derdag 10 november wordt dit gevierd met activiteiten voor patiënten en medewerkers. Voor de klinische patiënten is op donderdag 10 november aanvul lende zorg geregeld. Tussen 10.00 en 14.00 uur kunnen zij kiezen uit een aantal activiteiten, zoals kap persbehandelingen, massages, pedicure, manicure of make-upad- vies. Ook plaatst de Cliëntenraad een wensboom in de hal, die vol gehangen kan worden met wensen van zowel patiënten als anderen, 's Middags vindt een mini-sympo sium over Planetree plaats voor genodigden en medewerkers. Ter afsluiting hiervan wordt het Plane tree Label officieel onthuld door burgemeester Koen Schuiling van Den Helder en Gerrit-Jan Vos van de raad van bestuur. Met dit label erkent Planetree de prestaties en innovaties van het Gemini in het bevorderen van samenwerking tus sen zorgverleners, patiënten en families om het welzijn van de patiënten op één lijn te zetten met hoogwaardige (medische) zorg. Het Gemini Ziekenhuis is een van de eerste instellingen in Nederland die het label ontvangt. Proos met Solo in theater Klif 12 In Klif 12 in Den Hoorn is vrijdag 4 november de voorstelling Solo van Robbert Jan Proos te zien. Proos speelde op Broadway 2010 de sterren van de hemel en staat nu avondvullend in het theater. Hij neemt zijn publiek mee op een survivaltocht door de jungle van het vrijgezellenbestaan. Hij speelt daarbij zoveel verschillende perso nages dat de titel van het pro gramma, 'Solo', volgens eigen zeggen nergens meer op slaat. Hij schakelt snel heen en weer tussen liefde en leedvermaak, tussen hila riteit en hartverscheurend heid. En dat alles in een straf tempo. Zijn combinatie van mimiek en dyna miek staan garant voor een heerlijk avondje meegesleept worden in een wereld vol boeiende gedach tes. Eenzaamheid was nog nooit zo grappig. De voorstelling begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €16,00. Diner vooraf is mogelijk, reserveren gewenst. Fotografie Pop en De Ruwe in De Hollebol Te land, ter zee in de lucht: de wereld door de lens van twee reizi gers. Dat is de naam van de expo sitie die Ruth de Ruwe en René Pop houden in De Hollebol in Den Burg. Het betreft 'hun favoriete en laatste werk'. De Ruwe laat naast Texelse landschappen ook bijzon dere beelden van haar reizen van de afgelopen tijd zien. Pop heeft enkele van zijn favoriete foto's van vogels uitgezocht, maar ook land schappen en reisfoto's zijn hem niet vreemd. De expositie, ingericht op de bovenverdieping van De Hollebol, is dagelijks (met uitzondering van zondag) te zien tot 15 december. Het buffet begint om 19.30 uur en is ook toegankelijk voor mensen die niet Vrouwen van een Eiland bezoeken. Deelname kost €24,50. Opgeven hiervoor kan tot woens dag 16 november via tel. 317202 of via info@depelikaan.nl. Aan het werk op Natuurwerkdag In het kader van de landelijke Natuurwerkdag gaan de Natuurstruuners, de jeugdafde ling van het Texelse IVN, zater dag 5 november aan de slag op het heideveldje aan de Ploege- landerweg. Vrijwilligers die mee willen helpen, zijn welkom. Op de hoek van de Ploegelander- weg en de Tureluursweg ligt een klein stukje hei, dat overwoekerd dreigt te worden door bomen. Te veel bomen maken het veldje min der geschikt voor de verschillende soorten hei. De heizijdebij vindt dan minder voedsel, heideblauw- tjes kunnen geen eieren meer leg gen en de gevlekte orchis, de wolfsklauw en struikhei verdwijnen. Het veldje aan de Ploegelander- weg is een van de 350 plekken in Nederland waar vrijwilligers tijdens de Natuurwerkdag de handen uit de mouwen steken. De Natuurstruu ners zijn van 9.30 tot 15.30 uur Een uitgebreider overzicht van evenementen, workshops en excursies is te vinden in de gratis Vakantiekrant, die over het hele eiland te verkrijgen is, en via www. texelagenda.nl. Dinsdag 1 november: 19.30 uur. In het raadhuis aan de Emmalaan in Den Burg begint om 19.30 uur een commissievergadering 19.30 uur. In De Buureton in Den Burg wordt Café Doodgewoon gehouden; voor mensen met kanker, hun familie en andere naasten. De avond begint om 19.30 uur en duurt tot 21.30 uur. 20.00 uur. In hotel De Pelikaan nabij De Koog begint om 20.00 uur de algemene ledenvergadering van het Texels Verbond van Ondernemers. Op de agenda staat onder meer de fusie met TVL. 20.00 uur. In De Witte Burcht aan de Molenstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive voor het goede doel. Deelname kost €3,50 per koppel. 20.00 uur. De FNV Vrouwen komen vanaf 20.00 uur bijeen in De Poort aan de Elemert in Den Burg. Op de agenda staat een lezing van Harry de Graaf. 20.00 uur. In Stayokay aan de Haf- felderweg in Den Burg begint om 20.00 uur een voorlichtingsavond van LTO Schapenhouderij. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 (in de serie Filmart) Midnight in Paris; 20.15 De Heineken Ontvoering. Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 1 nov. 12.06 u. Woe. 2 nov. 00.04 en 12.30 u. Don. 3 nov. 00.54 en 13.07 u. Vrij. 4 nov 01.44 en 14.10 u. Zat. 5 nov 02.57 en 15.20 u. Zon. 6 nov 04.17 en 17.00 u. Ma. 7 nov 05.25 en 18.1 Ou. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Woensdag 2 novem ber eerste kwartier, vrijdag 4 november doodtij. Zondag 6 7.47 uur, onder 17.0" TEXELSE COURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar 86,55 8< (auto Bij verzending ni portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken afloop van de abonnementsperioc in Den Helder is van 10.00 tot 12.00 uur een bijeenkomst voor mensen met borstkanker en hun naasten. Opgave: tel 0223-696346 20.00 uur. De Vrouwenbond FNV bezoekt de raadsvergadering in het gemeentehuis. Aanvang 20.00 uur. 20.00 uur. Bij Jan en Paula Brouwer in het Olijfblad aan de Weverstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een Bijbelstudie. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Bennie Stout; 13.45 De avonturen van Kuifje: Het geheim van de een hoorn 3D; 16.00 The Lion King 3D; 16.15 Johnny English Reborn; 20.15 De Heineken Ontvoering; 20.30 All Stars 2: Old Stars. Donderdag 3 november: 19.00 uur. In het kader van de Bijbel- tiendaagse wordt in het kerkje van Den Hoorn van 19.00 tot 20.00 uur een voorleesuur gehouden. 19.00 uur. Bij Volkssterrenwacht De Jager (bij Ecomare) kan vanaf 19.00 uur door een telescoop naar de ster ren worden gekeken. Alleen bij hel der weer. Informatie en aanmelden: tel. 06-53340063. 19.30 uur. In het raadhuis aan de Emmalaan in Den Burg begint om 19.30 uur een vergadering van de gemeenteraad. 20.00 uur. In De Kiekendief op vakan tiepark De Krim begint om 20.00 uur een ledenvergadering van de Texelse Vereniging van Logiesverstrekkers. 20.30 uur. In grand café De Hollebol in Den Burg begint om 20.30 uur een optreden van de Britse folkgroep Other Roads. Entree €10,-. 21.00 uur. In Filmhuis De Kroonprins in Oosterend draait Tout les soleils. Aanvang 21.00 uur. Vrijdag 4 november 14.00 uur. In de bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg wordt van 14.00 tot 16.00 uur spreekuur gehou den door Visio, voor blinde en slecht- 18.00 uur. In De Kiekendief op vakan tiepark De Krim wordt tot en met zondag de achtste editie van het Argentijns tangoweekend gehouden. Met diverse workshops, salons en muziek. 18.00 uur. In de kantine van Texel'94 in Den Burg begint om 18.00 uur Waanzin Texel, de opvolger van de Wampex, waarin deelnemers van avond, vannacht en morgen allerlei opdrachten moeten vervullen. 19.00 uur. In het kader van de Bijbel- tiendaagse wordt in De Poort aan de Elemert in Den Burg van 19.00 tot 20.00 uur een voorleesuur gehou- 20.30 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een voor stelling van Robbert Jan Proos. Diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst. ^27 TESÜ TESO zet vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur twee boten in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel van uit Den Helder als vanaf Texel. De afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel zijn uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Er worden geen wachttijden verwacht. Meer informatie: tel. 369600 of www.teso. Scouting Texel haalt komende don derdag oud papier op in de wijk Waalderstraat, Marelstraat, Burger houtstraat, Jan Reystraat, Wilhelmi- nalaan. actief. Regelmatig worden pauzes gehouden, waarbij gezorgd wordt voor koffie, thee of limonade. Vrij willigers die willen helpen, wordt aangeraden stevige werkschoenen en goede werkkleding aan te trek ken.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2