TEXELSE 3 COURANT fonds Atleten lopen Parkloop Hoorn DINSDAG 1 NOVEMBER 2011 Voetstappen in het zand Ik droomde eens en zie ik liep aan t strand bij lage tij. Ik was daar niet alleen, want ook de Heer liep aan mijn zij. We liepen samen het leven door en lieten in het zand, een spoor van stappen, twee aan twee; de Heer liep aan mijn hand. Ik stopte en keek achter mij en zag mijn levensloop, in tijden van geluk en vreugd van diepe smart en hoop. Maar als ik goed het spoor bekeek, zag ik langs de hele baan, daar waar het juist het moeilijkst was, maar één paar stappen staan. Ik zei toen: „Heer, waarom dan toch?" Juist toen ik u nodig had, juist toen ikzelf geen uitkomst zag op het zwaarste deel van het pad... De Heer keek toen vol liefde mij aan en antwoordde op mijn vragen: „Mijn lieve kind, toen 't moeilijk was, toen heb ik jou gedragen... Ik ben ervan overtuigd dat dood noch leven, engelen noch machten noch krachten, heden noch toekomst, hoogte noch diepte, of wat er ook maar in de schepping is, ons zal kunnen scheiden v. van God, die Hij ons gegeven heeft in Christus Jezus, Dankbaar voor de liefde die hij ons gaf en de zorg waarmee hij ons omringde, geven wij kennis dat de Heer heeft thuis gehaald mijn lieve man, onze vader, schoonvader en opa Pi eter Witvliet Piet op de leeftijd van 64 jaar. Den Burg: Janet Witvliet-Bertelink Den Hoorn: Dennis en Dianne Stefan, Peter, Eline Zoetermeer: Sandra en André 29 oktober 2011 Keesomlaan 58 1791 DC Den Burg - Texel Piet is overgebracht naar Eben Haëzer, Julianastraat 11 te Den Burg, waar gelegenheid is tot condoleren op dinsdag 1 november van 19.00 tot 20.30 uur. De afscheidsdienst zal D.V. worden gehouden op woens dag 2 november om 13.30 uur in de Doopsgezinde kerk, Kogerstraat 18 te Den Burg, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene begraafplaats aan de Koger straat. Na de begrafenis komen we nog even bij elkaar in Eben Haëzer. Bedroefd nemen wij afscheid van onze jongste broer, zwager en oom Pieter Witvliet Oudeschild: Arend en Jannie Witvliet Onno Walter en Diana Martin en Greta Rüti hof- Zwitserland: Willem en Marianne t Witvliet Bianca en Peter Sylvia en Uwe Texel, 29 oktober 2011 Heden ontvingen wij het bericht dat Piet Witvliet is overleden. Piet was sinds jaren een trouw en toegewijd lid van onze muziekvereniging. Wij zullen hem gaan missen en wensen Janet, de kinderen en kleinkinderen heel veel sterkte toe. Bestuur en leden Muziekvereniging DEK Piet Ondanks je ziekte stond je ook dit jaar nog "gewoon" samen met ons op je plekje in de tent op de landbouwdag. Jouw inzet zal voor ons altijd een voorbeeld blijven. Annemarie Ton Wim Roy Lia Nynke Nelleke Carlo Dini Loon Het overlijden van laat ons nog steeds niet los. Het doet ons goed dat zoveel mensen met ons meeleven. Wij willen u hartelijk danken voor uw medeleven. Familie Van de Werken Texel 44 Hutjes veilig aangemeerd in Oudeschild ten trotse Aan Hutjes op zijn De Texel 44 tijdens de De MPS Texel 44, het nieuwe schip van Adri en Marco Hutjes, is maandagmiddag om 15.30 vei lig aangemeerd in de haven van Oudeschild. Het uit Zeeland afkomstige schip is door vader en zoon opgehaald uit Zaandam en arriveerde na een tocht van zes-en-een-half uur in de haven. Adri Hutjes is blij met zijn nieuwe aanwinst: 'De tocht kon niet beter verlopen. Ik ben enorm trots op dit schip.' Er waren de nodige mensen naar de haven gekomen om de schipper te felici teren met zijn nieuwste aanwinst. De schipper is moe maar voldaan: 'Ik heb wel geprobeerd te slapen, maar bedacht de hele tijd weer zaken die weer moesten gebeuren. Het is geweldig dat alles zo voor spoedig is gegaan.' Het uit 1950 stammende schip is 34 meter lang en is ook geschikt voor minder valide mensen. Zo is er een stoeltjeslift en een invaliden toilet aan boord. Verder beschikt het schip over centrale verwar ming, draadloos internet en een volledig ingerichte keuken. Het schip, dat iedere toeristenvaart zo'n 250 personen moet gaan ver voeren, vaart vanaf volgende week zaterdag rond op zoek naar zee honden. De strijd heb je nimmer opgegeven Zelfs toen het einde werd verwacht Je bleef geloven in het leven Vol liefde, zorg en levenskracht. Na alle fijne jaren die we met hem mochten beleven, hebben wij afscheid moeten nemen van mijn lieve man, onze vader, schoonvader, opa en over grootvader Marius Eelman 26 februari 1929 t 30 oktober 2011 Trijntje Eel man-Bakker Aris-Jan en Tineke Miranda en Stan Mark en Sharon Theo en Gerdien Carmen Michael Carol ien en Jan Laura Rosanne en Gert-Jan, lan Fabian en Stefanie Noordwester 20 1791 HD Den Burg Vader is overgebracht naar de Landschapkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op vrijdag 4 november van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op zaterdag 5 november om 10.45 uur in crematorium "Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop van de crematieplechtigheid komen wij samen in de koffiekamer van het crematorium, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Vertrek veerboot 09.00 uur Mocht u geen persoonlijk bericht hebben ontvangen, dan verzoeken wij u deze advertentie als zodanig te beschouwen Graag willen wij de huisarts dr. De Witte en het personeel van de "Gollards" bedanken voor de uitstekende verzorging van mijn man, onze vader en opa. Familie Eelman Een enthousiast bouler heeft ons verlaten. Marius Eelman Wij wensen Trijn en familie veel sterkte met dit verlies. Bestuur en leden Jeu de boulesclub Den Burg Verdrietig nemen wij afscheid van onze broer en zwager Marius Eelman Kees (in herinnering) en Ina Wim en Carla Tine (in herinnering) en Jaap en Lies Gerard en Martha Irene en Piet Verdrietig nemen we afscheid van onze buurman Marius Eelman Nooit meer een praatje. We zullen u missen buur. We wensen buurvrouw en verdere familie veel sterkte Buren Noordwester en Beatrixlaan INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,60 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,20 (Incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Voor energiezuinige LED TV - Stiehl De Waal - 311 777 De speculaasactie van Scouting Texel is op 5 no vember! Huls-aan-huis op heel Texel speculaasactie Scouting op 5 novem- Langs de deur en op de Steenenplaats speculaas van Scouting Texel! Speculaasactie Scouting nu met bezorgservice! TAREK ISCHA 26 oktober 2011 Mi Ie na Hilstra Bariya Peter van Sijp Sem Verloren kost 4 1794 BA Oosterend 0222-318838 Wat ben je mooi, wat ben je lief Wat houden wij van jou Josephine Aukje Leon, Sigrid Olivier &c Madelief Koudenburg- Van Heerwaarden De Rijd 96 8939 AE Leeuwarden 058-8450478 de Samen werken Texelse samenleving Hoefslag 42 1791 SC Den Burg Telefoon 315532 Scouting Texel komt langs op 5 november met speculaas! Héérlijke speculaas 5 no vember Scouting Texel! 5 november speculaas actie Scouting Texel! Zondag 13 november or ganiseert Restaurant De Horizon(vliegveld texel) een Ruil en/of Verkoop boekenbeurs, van 10.00 tot 16.00 uur. Gratis entree en gratis plaats!! Graag aanmelden indien je een plaats wilt reserveren. Tel: 311313. Zegt het voort: 5 november speculaasactie Scouting Texel! De speculaasactie van Scouting Texel is op 5 no vember! Scouting Texel komt langs op 5 november met speculaas. 'Buitengebied in concept bijna klaar' De gemeente staat op het punt het concept van het nieuwe bestemmingsplan Buitengebied af te ronden. Dat laat het college in een raadsinformatiebrief aan de gemeenteraad weten. De gemeente moet alleen nog een bijbehorend beeldkwaliteitplan afronden en dat duurt naar ver wachting een paar weken. Daarna kan het concept-bestemmingsplan voor vooroverleg naar diverse instanties als de provincie en belan genorganisaties op het eiland. Zij kunnen dan hun visie op de syste matiek van het plan geven. Dit wordt in het plan verwerkt, waarna het college het concept vaststelt en ter visie legt. Dit gebeurt naar verwachting in het tweede kwartaal van 2012. Dat is het moment voor belanghebbenden om zienswijzen in te kunnen dienen. Er worden volgens de gemeente geen inspraakavonden meer gehouden, omdat in de startfase van de herziening van het bestem mingsplan Buitengebied al veel mensen (agrariërs en recreatiebe- drijven) informatie hebben aangele verd of bij de gemeente op gesprek zijn geweest. Dat leverde honder den reacties op. 'Gekozen is de ambtelijke capaciteit nu zoveel mogelijk in te zetten op afronding van het concept en behandeling van de inspraakreacties en niet nog een ronde inloop en inspraak te houden', aldus een woordvoerder. 'Na de officiële eerste tervisieleg- ging krijgt iedereen de gelegenheid iets van het plan te vinden en een zienswijze in te dienen.' Het plan heeft al forse vertraging opgelopen en er wordt inmiddels reikhalzend uitgekeken naar het moment dat het klaar is. Dat is naar verwach ting eind 2012 dan wel begin 2013. ben van zich doen spreken tij dens de eerste cross van het Roele de Vries-crosscircuit. De cross van 7,8 km, de eerste van vijf die meetellen voor het klasse ment, liep door het park van Hoorn, nabij sportcomplex De Blauwe Berg. Door de vele klimpartijen en de blubberachtige ondergrond werd de wedstrijd als zeer zwaar ervaren. Ook het vele bochtenwerk en het grote aantal van zes rondes droegen daaraan bij. Er deden 185 atleten mee. Bij de jongens tot en met 15 jaar liep Hessel Arensman, uitkomend voor het Noordkop Running Team, een zware race tus sen nationale topatleten. Arens man is 'specialist' op de 800 meter en moet nog groeien in het cros sen. Hij behaalde een vijfde plaats. Bij de heren-senioren liep Jaap Witte mee, ook namens het Noord- kop Running Team. Hij voegde zich al snel bij de koplopers en eindigde op een verdienstelijke vijfde plaats met 1.19 minuten achterstand op de winnaar, Michiel de Ruiter van Hera, die in 28.55 over de streep kwam. Theo Franchimon van AV Texel, die meeliep bij de mannen 50+ kende een mindere start, ook door de smalle paden aan het begin. Maar eenmaal op stoom denderde hij door naar een derde plaats, in een tijd van 33.16 minuten. De volgende cross wordt zondag 13 november gelopen bij het Dijk- gatbos op Wieringen. Deze wed strijd, over 10 km, wordt volgens Witte nog zwaarder. Kooger pleit voor begeleid vervoer Het vervoer van leerlingen die niet zelfstandig met het openbaar ver voer kunnen reizen, kan een stuk goedkoper. Door ze niet met busjes te halen en te brengen, maar ze onder begeleiding met openbaar vervoer te laten reizen, kan niet alleen geld worden bespaard, maar kunnen met minder geld méér leer lingen worden vervoerd. Aldus pleit Hetty Kooger in een ingezonden brief, waarin ze kritisch uithaalt naar het college van b en w, met name onderwijswethouder Frans Visman. Vorige week dinsdag bleek dat, ondanks een raadsmotie van die strekking, het college de bijdrage voor het vervoer van leer lingen naar De Pijler tot het derde jaar vanaf komend jaar toch wil schrappen. In een ingezonden brief reageert Kooger op dit advies aan de raad. Ze pleit ervoor waar moge lijk begeleid vervoer toe te passen, zoals Anneke Witte dat nu doet met een groep van negen leerlingen die met het openbaar vervoer reist. Vol gens Kooger leren de scholieren hiervan en werkt het corrigerend. 'En het is veel goedkoper dan dat je ze steeds met een taxibusje laat reizen.' In de brief laat ze zich kri tisch uit over de weg die het college in deze kwestie heeft bewandeld. Door de lengte van de ingezonden brief was het niet mogelijk deze in de krant te plaatsen. Hij is wel te lezen op www.texelsecourant.nl.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3