1 TE* ELTOU/LS TEXELSE 11 COURANT ZDH beslist na rust topper tegen Grafdijk Tevoko verliest belangrijk duel Verhalenbundel over Kameroen Cine>me3 TpxpI ïüf TAXTEXEL www.taxitexel.nl onze voordeelpas DINSDAG 15 NOVEMBER 2011 Bij rust stond het nog 0-1 voor de tegenstander en was de kop positie van ZDH in serieus gevaar. In de tweede helft stel den de Zwaluwen echter orde op zaken en speelden ze Graftdijk, de nummer drie van de ranglijst, naar een duidelijke nederlaag: 4-2. ZDH beleefde op eigen veld een moeizame eerste helft. De ploeg van trainer Gerard Boogaard had een technische en goed combine rende opponent verwacht. De mannen uit Graftdijk bleken echter te leunen op een solide defensie, met grote en sterke verdedigers, die het liefst aanvielen met verre trappen richting de snelle en han dige aanvallers. De thuisploeg werkte wel hard, maar verzuimde vroegtijdig de opbouw van Graft dijk te verstoren en maakte het zichzelf daardoor onnodig lastig. Na twintig minuten kwamen de gasten op voorsprong. De linksbui ten draaide naar binnen en verraste verdediger Peter Zijm en keeper Daniël Bakker met een even hard als geplaatst schot in de linker hoek. Ook daarna bleef Grafdijk. Eenmaal leek de 0-2 in de maak, maar kon de bal nog net van de doellijn worden gehaald. ZDH kreeg weinig kansen. Bij corners en scherpe voorzetten ontstond wel enige dreiging, maar de verde diging van Graftdijk hield het hoofd koel. De beste mogelijkheid was voor de van zijn blessure herstelde Pieter-Jan Eelman. Zijn schot ging net over. Na de rust speelde ZDH feller en verzorgder. De ploeg werd boven dien in het zadel geholpen door een snelle gelijkmaker. Aanvoerder Bart Boogaard verzond een diep- ZDH-verdediger Peter Zijm in duel met tegenstander. Gijs de Graaf Pieter-Jan Eelman zijn paraat tepass op Mike de Bruijn, die op de rechtervleugel goed doorging en voorzette op Hidde Struick. Diens omhaal was spectaculair, acrobatisch én doeltreffend: 1-1. Een paar minuten later kreeg Graft dijk een nieuwe teleurstelling te verwerken, toen Jelmer Bomas de bal uit een vrije trap vanaf een meter of dertig schitterend in de kruising krulde. ZDH maakte daarna niet de fout achterover te leunen, maar bleef - met Gijs de Graaf als invaller voor Mike de Bruijn - de achterhoede van Graftdijk onder druk zetten. De gasten wisten daar geen raad mee en leden veelvuldig balverlies. Na een dubbele één-twee tussen Jel mer Bomas en Pieter-Jan Eelman kon de laatste van dichtbij de der de treffer scoren. Daarmee was de wedstrijd beslist, al was een red ding met één vuist van de atleti sche keeper Bakker nodig om de 3-2 te voorkomen. De daaropvol gende corner was een prooi voor de lange doelman, die net als een paar keer eerder zonder aarzelen voortzette met een verre trap op Bomas. De spits rekende op de middenlijn af met de enige verdedi ger die bij hem was gebleven en schoot de bal met een fraaie boog over de uitgekomen keeper. In de slotfase nam ZDH het wat te licht op en leidde nonchalance een Het boek Ontmoetingen van Jaap Vlaming is een bundel van ruim dertig verhalen die zich vooral afspelen in Kameroen. Het zijn verhalen die hij heeft geschreven over zijn reis naar en in dit Afrikaanse land. Het boek beschrijft zowel de reis van Texel naar Kameroen als de gebeurtenissen in Kameroen zelf. De verhalen moeten vertellen wat foto's niet kunnen laten zien. Vla ming weet zijn passie probleem loos over te brengen op de lezer. Zo omschrijft hij in één van zijn verhalen hoe hij met een step een sponsoractie houdt om geld op te halen voor educatie in Kameroen. Hij vertelt niet hoe zwaar het alle maal was, maar hoe de mensen reageren op een 'oude man' op een step. Zo wordt hij in Kameroen aangezien voor een taxi en op de Shetlandeilanden vraagt een jon gen direct of hij het ook eens mag proberen. Dit boek staat vol met dit soort verhalen, maar ook met ont roerende en serieuzere verhalen. Wie op zoek is naar een reisgids kan dit boek beter laten liggen. Het is vooral een sfeerimpressie en een kijkje in de culturen van dit land en als zodanig een aanrader. Het is geen boek dat je in één keer achter elkaar uitleest, maar wel een boek dat je er eens bij pakt om op een rustig moment wat te lezen. Hier voor leent het zich goed omdat het is opgebouwd uit niet al te lange verhalen met een verscheidenheid aan onderwerpen. Verschillend van verhalen over contacten met men sen tot beschrijvingen van gebeur tenissen of rariteiten tijdens zijn reis die hij samen met zijn vrouw heeft gemaakt. Vlaming weet je Jaap Vlaming trok met zijn steps veel bekijks. Net als een week daarvoor keerde het damesteam van vol leybalvereniging Tevoko onver- richterzake huiswaarts. In Hui zen bleek concurrent Prima Donna Huizen 2 te sterk, waar door Tevoko met een einduit slag van 3-1 genoegen moest nemen. De wedstrijd werd gespeeld in een drukke zaal. Desondanks nam Tevoko al direct een kleine voor sprong, maar Huizen speelde alles of niets en snoeiharde aanvallen werden afgewisseld met fouten. Hierdoor kon Tevoko de kleine voorsprong behouden en de eer ste set met 23-25 winnend afslui ten. In de tweede set nam Prima Donne een voorsprong. Door de eenvoudige service van Tevoko kon de tegenstander de blokke ring wegspelen. Tevoko serveerde eenvoudig waardoor Prima Donna met snel spel de blokkering van Tevoko wegspeelde en eenvoudig kon scoren. Ivet Former pakte nog enkele punten, maar dat was niet voldoende om ook de tweede set te winnen. Deze ging met 25-21 naar Prima Donna. In de derde set liet Prima Donna goed volleybal zien, waarop Tevoko geen ant woord had. Pas bij een stand van 12-7 kwam Tevoko weer bij, door goede services van onder andere Céline de Graaf. Daarna werden om en om punten gescoord, maar het was Prima Donna dat aan het eind van de set net even iets feller en fanatieker was en zodoende de laatste punten wisten te scoren (25-23). Ook de vierde set ging gelijk op. Tevoko begon iets beter te spelen, maar maakte te veel slordige fouten waardoor de vier de set met 25-22 werd verloren. Ondanks dit verlies blijft Tevoko op de achtste plaats staan. paar keer tot slordig balverlies. Vlak voor tijd plofte de bal in de ruimte tussen aanvoerder en vrije verdediger Bart Boogaard en kee per Bakker en kon één van de snelle aanvallers 4-2 scoren. Daar bleef het echter bij. ZDH staat met 25 punten uit 10 wedstrijden nog steeds op de eer ste plaats. Grootste concurrent is vooralsnog Geelzwart, dat 22 pun ten uit 9 wedstrijden heeft en met een overwinning volgende week op Sint Boys op gelijke hoogte kan komen. Het doelsaldo van ZDH is echter een stuk beter. Zelf komen de Zwaluwen pas op 3 december weer in actie, met een thuiswed strijd tegen DWB. Mensen die gereisd hebben, en dan met name degene die enige tijd hebben verbleven in een land met een andere cultuur, herkennen de emoties die hij beschrijft en de stille heimwee naar Kameroen. Het onderbewust dat altijd aan dat land denkt. Aan de lucht, de cultuur, de mensen en bovenal de herinnerin gen die in de loop van de tijd zijn opgebouwd. Echtgenote Joke meent dat de verhalen niet alleen mensen hetzelfde zijn. Het boek doet je dit ook beseffen. Want ondanks de grote cultuurver schillen met een land als Kame roen, kom je in het boek ook situa ties tegen die op Texel hadden kunnen plaatsvinden. Het boek 'Ontmoetingen' is te ver krijgen bij de auteur zelf en in de wereldwinkel (€6,95). Job Schepers Medailles voor turners De Wonne Daniëlle Polderman van turn- team De Wonne behaalde zater dag in Schagen een eerste plaats in de categorie jeugd. Teamgenoot Lisa Buijs werd tweede. Nog gekleed in hun wedstrijdpakje kwamen de tur ners op het eiland aan, waar ze precies op tijd arriveerden om nog mee te doen aan het Spring- spektakel. Turnteam De Wonne van GVT, dat erg breed is van leeftijdsopbouw, kwam in Schagen uit voor de eer ste competitiewedstrijd in de zesde divisie. In deze divisie komen de turners uit tegen andere turners uit de kop van Noord-Holland. De besten kunnen zich plaatsen voor de provinciale kampioenschappen. Voor Aster Baptist, Cato van Daele en Senna Poede (foto) was het de allereerste wedstrijd. Zij komen uit in de instap'categorie, voor meis jes die in 2003 zijn geboren. In deze categorie gaat het meer om het opdoen van wedstrijdervaring dan om resultaten. Van de in totaal 24 instappers eindigde Poede als zevende. Van Daele en Baptist werden tiende en elfde. Lisa Buijs en Daniëlle Polderman lieten prima oefeningen zien op alle toestellen in de categorie jeugd. Met 56,75 punten werd Buijs tweede, Polder man werd eerste met de topscore van 57,45. Rosanne Boekel (cate gorie junior) en Elma van Garderen (categorie senior) turnen allebei moeilijker stof dan vorig jaar. Boe kel maakte een goede start in haar nieuwe categorie en eindigde op de tweede plaats. Van Garderen wist ondanks drie grote fouten op een achtste plaats te eindigen. B l@UITIadderTexel Vrijdag 25 november - 2030 uur - Theaterconcert Alex Roeka met "Zachtaardig Vergooid" Typisch Roeka: rauw, soms ingetogen, dan weer uitgelaten, maar altijd onvergelijkbaar eigen. Entree €18,00 (diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst) I MUSlt CLud 2010 KINDERTHEATER DINÉR CABARET I Wat ik zeggen wou Gedicht Ik maak nu zomaar een refrein, want rijmen vind ik fijn. Dit gedicht gaat over de Texelse krant die al jaren bestaat en steeds schrijft over ons mooie Texelse eiland. De Texelaar, een parel voor onze maat schappij, met alle verhalen keurig op een rij en dat maakt alle Texelse lezers vast blij. Want wat is het leven saai zonder onze mooie Texelse Courant. Er is immers altijd wel iets aan de hand dat zetten ze dan altijd weer uitste kend in de krant. Twee keer per week valt hij weer in onze brieven bus en dan gaan wij deze gezellige krant weer lezen dus. De Texelse krant al meer dan 100 jaar een feit, dat is een zekerheid. Alle medewerkers en bezorgers van de krant bedankt en ga zo door. Maar nu eindig ik mijn gedicht en voor de toekomst zijn er vast nog genoeg interessante onder werpen in het vooruitzicht. Aan alle lezers de hartelijke groeten. Martien Roeper, Den Hoorn. Witte hard op weg naar landelijke top Onder grote publieke belang stelling werd zondag in het Dijk- gatbos op Wieringen de tweede cross van het Roele de Vries- circuit gelopen. Jaap Witte eindigde bij de heren over 10 kilometer op een goede vierde plaats, met niet meer dan een seconde achterstand op de nummer 3. In een veld met lopers van nationaal niveau liet Witte zien op weg te zijn naar de nationale top. Tijdens het parcours moesten de deelnemers een aantal malen over sloten en boomstammen springen. De 10 km werd gewon nen door Tom Wiggers uit Haarlem, in 31.17 minuten. Een aantal Texe laars liep mee voor het Noordkop Running Team, dat over twee weken deelneemt aan het NK veld loop in Tilburg. Uitslagen: Jeugd, 3000 meter: 2.He 11.12; 5.Jelle van der Duim, 11.24; 10.Cor Bijpost, 12.00. Heren, 6000 meter 3.Mar- tijn van Haren, 23.02; 6.Davind van Log- chem, 24.30. Heren, 10 km: 4.Jaap Witte, 34.45. Heren-veteranen, 10 km: 4.Theo Franchimon, 38.40; 7.Jan Zijm, 40.19. Met TEXELTOURS naar concert of musical! 27-11-2011 Zwarte Markt Beverwijk 11-12-2011 Holiday on Ice 08-01-2012 musical Wicked Compleet verzorgd arrangement met entreeticket, comfortabel busvervoer en overtocht! ;l of mail voor meer informatie of boekingen: 0222-315555 of info@texeltours.nl PROGRAMMA 17 T/M 23 NOVEMBER: BEKIJK ONLINE ONZE VERNIEUWDE j&jR'S jfi MENUKAART! WMO/ ziekenvervoer Rolstoelvervoer Tel. 0222-315555 10% korting met EEN BETER MILIEU... ...BEGINT BIJ JEZELF

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 11