TEXBJVGBsCA.NL TEXELSE 2 COURANT Bewoners Maartenhuis landen op de Mok TESO AMC Bigband in De Kiekendief DINSDAG 15 NOVEMBER 2011 Schilderijen bij Binnenlicht Bij Binnenlicht aan de Wever straat in Den Burg zijn tot half januari schilderijen te zien van Lenie Steffen-van Heer waarden. Haar schilderijen - voornamelijk in olieverf - met libellen zijn ont staan door haar fascinatie met de teerheid en schoonheid van dit dier. Het kleurrijke werk is levendig, soms abstract en soms natuurlijk. De expositie is te zien tijdens de openingsuren van de winkel en is op zondag en dinsdag gesloten. Sinterklaas in Oosterend Sinterklaas maakt zaterdag 19 november zijn opwachting in Oosterend. Om 15.00 uur ver trekt vanaf dorpshuis De Bijen korf een optocht om de Sint in te halen. De stoet wordt vooraf gegaan door Excelsior. Na de rondgang wordt in De Bijenkorf feest gevierd. Lezing 'Blok' Herman Bakker van galerie Klif Art verzorgt vrijdag 18 novem ber een lezing over Ad Blok van der Velden. Bakker gaat in op de artistieke ontwikkeling van deze Texelse kunstenaar en zal zijn verhaal illustreren met circa 200 foto's, zowel in kleur als in zwart-wit. De lezing wordt gehouden in de voorspeelruimte van Artex aan de Wilhelmina- laan in Den Burg en begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. Bewoners bij aankomst in het haventje van het amfibisch oefenkamp. Een groep van 35 bewoners van het Maartenshuis heeft donder dag een tocht gemaakt met een amfibievaartuig van het Korps Mariniers. Ze vertrokken uit Oudeschild en kwamen aan op de Joost Dourleinkazerne. De actie was georganiseerd door de mariniers. Ze willen op deze manier bijdragen aan het goede doel. Aanvankelijk was het idee om deze zomer een barbecue te orga niseren. Toen dit door de drukte geen doorgang kon vinden hebben ze gekeken naar andere oplossin gen. 'Ik vond het belangrijk dat we een succes en uiteindelijk hebben we toen dit bedacht', aldus eerste officier Ron Schepel. Schepel ziet in de actie naast een prachtige dag, ook een trainings- doel voor de mariniers. 'Het is heel anders varen met zo'n groep. Je moet enorm goed opletten en heel duidelijk vertellen wat er moet gebeuren. Niet alles dat je vertelt komt aan bij deze groep mensen. En veiligheid wordt met een hoofd letter V geschreven bij ons.' Ondanks het koude weer hadden de opvarenden zich uitstekend vermaakt. Alleen zag je wat weinig vanuit de landingsboot, vertelt één van de bewoners van het Maar tenshuis, maar het was prachtig. Ik wil nog wel een keer.' Na aankomst bij de kazerne kon iedereen zich opwarmen onder het genot van een patatje met een fri- kandel. Naast de actie ontvangt het Maartenshuis een cheque van €750,- waarmee ze nieuwe spullen voor het huis kunnen kopen. Dit bedrag blijft oplopen doordat de mariniers geld blijven inzamelen tot komende zomer. Grote deelname aan Iers Festival Kerstmarkt De stichting gemeenschap Oudeschild verzorgt in samenwerking met het Mari tiem en Juttersmuseum vrij dag 23 december een kerst markt. De markt wordt van 17.00 tot 21.00 uur gehouden op het ter rein van het museum. Er zijn nog enkele van de 35 kramen beschikbaar. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met Caroline Eelman, tel. 310153. Het Iers Festival dat Artex afge lopen weekend hield, voor de zesde keer een overweldigend succes. In alle hoeken en gaten van het gebouw werd een weekend lang stevig doorgewerkt om de Ierse muziek en dans onder de knie te krijgen. Ook het concert op zater dagavond was sfeervol en divers. Het grote aantal van ruim honderd cursisten - afkomstig uit heel Nederland - was hoogstwaar schijnlijk te danken aan de zeer bekende musici die workshops kwamen geven. Onder hen Gerry O'Connor, een professionele fiddler uit Ierland, en de 67-jarige Cathal McConnell uit Edinburgh (foto), in 2010 benoemd tot Singer én Musician of the Year. Maar ook heeft het festival zo'n positieve naam omdat de organi satie altijd prima verloopt. Daarbij heeft coördinator Loes Bakker de Sinterklaas Goede Sint, Wat een gedoe, met die aan komst van u. Geen rondgang door Den Burg. Zelfs niet met een rotgang. Wat is dat nu? Uit goed koopte hoeft u het niet te laten. Want er circuleren wilde plannen. U wordt gewoon als toerist aan gezien. Als een vreemdeling zeker, die verdwaald is zeker. U komt per stoomboot? U betaalt naast havenbelasting en liggeld ook verontreinigingsheffing. Wat denkt u wat voor rotzooi er uit uw schoorsteenpijp komt? Hebben we er al de pest in dat er een crematorium in Den Helder komt, gaat u ons een voorproefje geven. Kom nou. Met hoeveel Pieten komt u? Dertig? Dat is kassa, want u moet dagtoerismebelas- ting betalen. Vanaf veertig perso nen krijgt u groepskorting, dus volgend jaar niet zo zuinig met die Pieten. U gaat van boord? U betaalt twee uur parkeergeld. Ook voor uw paard. Die P staat er niet voor niks. Anders krijgt Sinter klaasje bonne, bonne, bonne! En wat zit er in die zakken? Kadoo- tjes uit Spanje? Zet ze maar op de weegschaal want u moet invoerrechten betalen. We heb ben zelf winkels genoeg op Texel. En kadootjes uit Zwitserland wor den dubbel belast. Wat zegt u, ze COLUMN wegen niks? Juist, want elke kweetniet geeft zijn partner zo'n Zwitsers Parkeervignet. En wat rijmt er op Parkeervignet? Nood wet. En er kan nog veel meer met dat woord. De toerist constateer de ontzet: wat een dure kroket met dat vignet! Ik voel me afgezet en moet naar het toilet. Door het kopen van zo'n vignet, heb ik geen budget voor zeebanket. En ga zo maar door. Maar alle gek heid op een stafje. Uw Pieten gluren overal door schoorstenen. Kennen zij niet de reïncarnatie van Pistolen Paultje? Dat we die kunnen sturen naar die mishan delde geit op de Westerweg? Die zou daar wel raad mee weten. En hoe vindt u het dat die boer de toestand van zijn geit vergelijkt met onze ouderen in De Gol- lards? Kunt u hen niet oproepen om massaal daarheen te gaan? En dat ze zich dan laten vastkete nen aan het hek? SBS 6 erbij en dan moet je eens zien wat er gebeurt! Vooruit met de geit. P.S. Ruimen jullie ook de pepernoten op? Anders kost het milieubelas ting. Maar verder: kom maar bin nen met je knecht! Annie@texelsecourant.nl gave een positieve sfeer te creë ren. Zij is al tien jaar verantwoorde lijk voor de Vlaamse en Ierse week ends van Artex. Traditiegetrouw maakten cursisten en docenten nog muziek op de boot naar huis. 14 Kilómetros in Filmhuis 14 Kilómetros, donderdagavond te zien in het Filmhuis van De Kroon prins in Oosterend, is een 'road- movie' van de Spaanse cineast Gerardo Olivares. Het gaat over het lot van drie jonge immigranten die vanuit Mali en Niger dwars door de Algerijnse Sahara trekken om vanuit Marokko clandestien de veertoem kilometer lange over steek naar Fort Europa te wagen. De film begint om 21.00 uur, diner vooraf is mogelijk. Cursus schilderen Artex-Kunstenschool Texel begint vrijdag 18 november met een cursus professioneel schil deren met olieverf De cursus is bedoeld voor mensen die al eens geschilderd hebben, maar dit beter willen gaan doen, zodat het eigen werk meer voldoe ning oplevert. Er wordt gewerkt aan de ontwikkeling van vaardig heden als het mengen en interpre teren van kleur, specialistisch pen- seelgebruik, het opbouwen van een compositie met toevallige en/ of theatrale uitgangspunten en het doeltreffend gebruik van tijd en materialen tijdens het schilderen. De lessen worden gegeven door kunstenaar Daan van Loenhout. De cursus, die alleen doorgaat bij vol doende belangstelling, bestaat uit vijf lessen van twee uur, op vrijdag vanaf 17.45 uur. Voor meer infor matie: www.artex-texel.nl. Christmas Carols instuderen Volgens wat inmiddels een traditie begint te worden, biedt Artex Kun- stenschool in de kerstperiode de kans Christmas Carols in te stude ren en dezelfde dag uit te voeren. Deze traditionele Engelse kerstlie deren worden a capella gezongen en zijn geschikt voor elk niveau. Er wordt stevig maar in een gemoe- Maartenhuis zoekt mensen Het Maartenhuis bij De Koog is op zoek naar vrijwilligers die individuele activiteiten willen ondernemen met bewoners en deelnemers. Ook voor de werk plaatsen is extra ondersteuning nodig. De individuele activiteiten bestaan uit het spelen van een spelletje, het maken van uitstapjes en het wer ken met de computer. Voor de textielwerkplaats, de houtwerk plaats en de theeschenkerij/winkel zijn vrijwilligers nodig die kunnen ondersteunen bij het verkoopbaar maken van de gemaakte produc ten. Geïnteresseerden kunnen con tact opnemen met Patricia Keijser, tel. 317682, e-mailadres patricia@maartenhuis.nl. Mediawijsheid in bibliotheek Nieuwe media zijn niet meer weg te denken uit ons dagelijks bestaan. De moderne mens is een mediamens. Maar ook die kan verdwalen in een media landschap dat steeds verder uitdijt en continu verandert. In de bibliotheek aan de Drijver straat in Den Burg wordt van 21 tot en met 27 november de Week van de Mediawijsheid gehouden. Om op laagdrempelige manier aan dacht te besteden aan nieuwe media staat die week een 'media- bar' opgesteld, met moderne apparaten als een tabletcomputer, een iPod, een webbook en een 3DS. Dinsdag 22 november is van 16.00 tot 20.00 uur een media- coach aanwezig die de werking van deze apparaten toelicht. Tij dens de Week van de Mediawijs heid kan in de bibliotheek met QR-codes een quiz gespeeld wor den. Deelnemer dienen zelf een smartPhone of dergelijke mee te nemen. Meer informatie is te vinden via www.kopgroepbibliotheken.nl. delijke sfeer gerepeteerd. Dat gebeurt zaterdag 17 december van 10.15 tot circa 16.30 uur, wanneer de presentatie begint. De leiding is in handen van Ellen Verburgt. Opgave en informatie bij Artex. Een uitgebreide overzicht van work- te vinden in de gratis Vakantiekrant, die over het hele eiland te verkrijgen Dinsdag 15 november In Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een voorstelling van Richard Groenendijk. Toegang €18,- diner vooraf mogelijk, Voorstellingen Cinema Texel: 19.30 Hollywood Classic: The Godfather; 20.00 De Heineken Ontvoering. Woensdag 16 november De WMO-adviesraad bezoekt van 10.00 tot 12.00 uur het dorpsser- Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 15 nov. 10.17 en 22.56 u. Woe. 16 nov. 10.37 en 23.17 u. Don. 17 nov. 11.20 en 23.55 u. Vrij. 18 nov. 12.07 u. Zat. 19 nov. 00.54 en 13.00 u. Zon. 20 nov. 01.55 en 14.30 u. Ma. 21 nov. 03.46 en 16.26 u. s het ongeveer er. Vrijdag 18 laatste kwartier, zondag 20 doodtij. Zondag 20 8.02 uur, onder 16.48 TEXELSE0COURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Pip Barnard Job Schepers Buiten werktijd: Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar €86,55 €84,15 (automatisch)) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. vicepunt van De Koog en van 14.00 tot 15.00 uur de Soos in Oude schild. Bij Jan en Paula Brouwer in het Olijf blad aan de Weverstraat 60 in Den Burg begint om 20.00 uur een Bij belstudie. In De Schakel aan de Binnenburg in Den Burg begint om 20.00 uur een lezing over Willem Wilmink door ds. Hans Marseille. Toegang is gratis. In de bibliotheek aan de Drijver straat in Den Burg wordt de lande lijke campagne Nederland Leest afgesloten met een discussie-avond. Deze begint om 20.00 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 The Lion King 3D; 13.45 Bennie Stout; 16.00 The Twilight Saga: Breaking Dawn-Part 1; 16.15 De Avonturen van Kuifje 3D; 20.00 De Heineken Ontvoering; 20.30 The Twilight Saga: Breaking Dawn-Part Donderdag 17 november Het Gemini Ziekenhuis en Omring verzorgen een themaochtend over kanker en vermoeidheid. Informatie en opgave, tel. 0223-696346 of e- mailadres psb@gemini-ziekenhuis. Bij Volkssterrenwacht De Jager wordt vanaf 19.00 uur met een telescoop naar de sterren gekeken Voor informatie en aanmelden, tel. 06-53340063. De afdeling verzamelaars van de Historische Vereniging houdt vanaf 20.00 uur ruilbeurs in Tusse de Ban- In Filmhuis de Kroonprins in Ooste rend draait vanaf 21.00 uur 14 kilo- mètres. Aanvang diner 19.00 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 De Heineken Ontvoering; 20.30 The Twilight Saga: Breaking Dawn. Vrijdag 18 november Herman Bakker geeft bij Artex aan de Wilhelminalaan in Den Burg een lezing over kunstenaar Blok van der Velden. Aanvang 19.30 uur. Veerdienst TESO verzorgt vrijdag tussen 9.30 en 16.00 uur een half- uursdienst. De afvaarten van 10.00 uur uit Den Helder en van 13.30 uur vanaf Texel zijn dan uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Op maandag 21 november kan op Texel rond 11.00 uur wachttijd ontstaan. Voor meer informatie, tel. 369600 of www.teso. Oud papier Scouting Texel haalt donderdag oud papier op in de wijk Bernhardlaan, Beatrixlaan. Gipsheer over opbouwwerk in Liberia Jacob Kiefte uit Den Helder, overtuigd christen en in het dagelijks leven gipsheer in het Gemini Ziekenhuis, geeft zon dag 20 november een presenta tie over het opbouwwerk dat hij in Liberia doet. Als onderdeel van het zendings werk bezocht Kiefte het straatar me Afrikaanse land voor het eerst in 2001. Sindsdien keerden hij en zijn vrouw er geregeld terug en sinds twee jaar wonen ze er zelfs een groot deel van het jaar. Samen met de plaatselijke bevolking zet ten ze diverse projecten op, onder meer in de gezondheidszorg. Ook (her)bouwden zij een school, een kliniek en een kerk. Kiefte vertelt zijn verhaal (met behulp van een beamer) in De Poort, het gebouwtje naast de kerk aan de Elemert in Den Burg. De presentatie begint om 15.00 uur. Bezoekers worden welkom geheten met koffie en thee. Verpleegkundigen, artsen, labo ranten en andere medewerkers en vrienden van het Academisch Medisch Centrum uit Amster dam, verenigd in de AMC Big band, geven zaterdag 19 en zondag 20 november een con cert in theater De Kiekendief op vakantiepark De Krim. De AMC Bigband staat onder lei ding van de bekende Nederlandse trompettist en dirigent Diederik Ruisch en speelt swingende jazz, latin en popmuziek. Zangeres Shireen Pietjou nodigt luisteraars uit om te dansen. Op zaterdag is het concert onder deel van een hele avond, inclusief een Texels dinerbuffet, die om 19.00 uur begint en tot ongeveer 22.00 uur duurt. Er wordt één prijs (€24,50) voor het concert en het eten gerekend. Reserveren (tot 17.00 uur) kan via tel. 390115. Het optreden zondag is zonder eten en duurt van 15.00 tot 17.00 uur. De entree is dan gratis. Voor kinderen is op beide dagen het speelparadijs open.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2