TEXELSE^COURANT Cf roen ^warLrJexets in het harL, kan van star Tasiel geopend, 13 Zandsuppletie loopt ruim voor op planning Eerste slimme meters doen intrede op Texel Feestcommissie buigt zich over Sinterklaas Veiling brengt 1400 euro op OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12627 DINSDAG 22 NOVEMBER 2011 IMEN TEXEL De 10-jarige Hannah Ipen- burg deed in Brno mee aan een internatio naal turntoernooi k en gaat naar Ui Luxemburg. Open jeugd* Hi 11 Jeugdsoos in d geleden werd jeugdhonk een 'toevluchts- Gcbruik samen met oord'voor jonge Vormingscentrum Texelaars. Willem Houwing en Peter Jan Kuip bouwden een loods met opslagboxen aan het Vlieg wiel in Oude- schild. Aan de naspeu ringen van Bram van Dijk naar oorlogsslacht offers kan een nieuw hoofd stuk worden toegevoegd. Onze bezorgers verspreiden /andaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6. TEXELSE@COLRANT gim QarLjixrlk kV bmL De hoogwerker van de brandweer moest er zondag aan te pas komen om Sinterklaas in De Cocksdorp binnen te halen. De goedheiligman was door de dikke mist 'een beetje de weg kwijt geraakt', waardoor hij per ongeluk was doorgevaren naar het gemaal nabij de Roggesloot. Ouders en kinderen die op de hoek van de Kikkertstraat en de Molenlaan stonden te wachten, trokken onder leiding van Excelsior in optocht door het dorp om de Sint bij het gemaal te ontvangen. Nadat de kinderen waren begonnen met zingen, doemden langzaam de Sint en zijn Pieten op uit de dikke mist, wat geheel paste bij de gecreëerde sfeer. Er deed zich echter al snel een nieuw 'probleem' voor: de beste man kon niet aan de wal komen. Een oplossing was snel gevonden: de hoogwerker van de brandweer werd erbij gehaald om de Sint vanuit zijn bootje op de Roggesloot veilig op de wal te hijsen. Zo gezegd, zo gedaan, waarna de Sint alsnog aan zijn intocht in De Cocks dorp kon beginnen. Zaterdag maakte Sinterklaas zijn officiële intocht op Texel in de haven van Oudeschild, waarna hij zijn verdere opwachting in de buitendorpen maakte. Rijkswaterstaat is klaar met het aanbrengen van de eerste lading zand op het Texelse strand. In nog geen twee weken tijd is zo'n 700.000 kubieke meter opgespo ten tussen de palen 17 en 21. Anderhalve maand eerder dan gepland kan deze week worden begonnen met de suppletie bij de Eierlandse dam. Met de inzet van de Prins der Nederlanden, één van de grootste schepen van baggerbedrijf Boska lis, en geholpen door uitzonderlijk goede weersomstandigheden, is per dag ruim 60.000 kubieke meter zand aangevoerd. Inmiddels is de aannemer begon nen met het verplaatsen van het materieel, zoals de zinkerleiding en de pijpleidingen, naar het volgende project. Ook in het noordwesten van het eiland wordt zo'n 700.000 kubieke meter zand opgespoten. Voor deze suppletie zet Boskalis een kleiner schip - de Crestway - in. In verband met de onvoorspel baarheid van het weer is moeilijk in te schatten wanneer het werk klaar zal zijn. Beide suppleties maken deel uit van een landelijk programma, waarin Rijkswaterstaat jaarlijks gemiddeld 12 miljoen kubieke meter zand op de Nederlandse Noordzeekust aanbrengt. In de winter van 2012 op 2013 vindt bij Texel een vooroeversup- pletie plaats. Een sleephopperzui ger stort dan 3,7 miljoen kubieke meter zand vlak voor de kust tus sen de palen 12 en 21Ten slotte is er ook nog een strandsuppletie van 750.000 kubieke meter gepland tussen de palen 9 en 12. De slimme meter is begonnen aan zijn intrede op Texel. Liander heeft 1680 brieven aan huishou dens op het eiland gestuurd met de aankondiging dat de nieuwe meter deze op volgende maand wordt geplaatst. Volgens een woordvoerder van de netbeheerder hebben naar aanlei ding van die brief 11 klanten aan gegeven dat zij geen slimme meter in huis willen. De eerste meters zijn begin november geplaatst. 'In de week van 31 oktober tot 4 novem ber hebben we 323 meters geplaatst bij 161 klanten. Bij de meesten is zowel de gas- als de elektriciteitsmeter vervangen en sommigen hebben alleen een elek triciteitsmeter.' Volgens de woordvoerder hebben de klanten allemaal gekozen voor een slimme meter die op afstand kan worden uitgelezen. Van de optie een slimme meter te plaatsen die Liander niet op afstand kan uitlezen, werd in de eerste week geen gebruik gemaakt. 'Er zijn ook geen klanten die aan de deur de meter hebben geweigerd.' Een bewoner van Den Burg beklaagde zich erover dat in de brief die Liander verstuurde geen aandacht wordt besteed aan de keuzemogelijkheden. Er wordt ver meld dat Brinck Roll Out Services, een bedrijf uit Zeewolde, de slim me meter komt installeren, wan neer dat gebeurt en er wordt uitleg over de slimme meter gegeven. Wie een andere keuze wil maken, moet daar zelf aan denken en die keuze zelf doorgeven aan Brinck www.texelseautopagina.nl Roll Our Services via een telefoon nummer dat aan het eind van de brief staat. De installatie van de slimme meters is een gezamenlijk initiatief van Liander en de gemeente. De bedoeling is dat Texelaars daar door meer regie over hun energie kosten krijgen doordat de meter meer inzicht in het eigen energie verbruik geeft. Het moet er in de toekomst toe leiden dat meer duur zaam opgewekte stroom op het eiland behouden blijft en voor Lian der biedt het project tegelijkertijd de gelegenheid de slimme meters technisch te testen. Texel is de eerste gemeente in Nederland waar de installatie gemeentebreed wordt aangepakt. Het initiatief werd in oktober bekendgemaakt, waarna meteen reuring ontstond omdat het er in eerste instantie op leek dat de installatie verplicht was en dat zou in tegenspraak zijn met besluitvor ming in de Eerste Kamer. De feestcommissie van Den Burg neemt volgend jaar de intocht van Sinterklaas onder zijn hoede. Op die manier moet de rondgang Den Burg toch weer een vervolg krijgen. Dat laat Onnoline Zegeren, lid van de feestcommissie, desgevraagd weten. Volgens haar was het dit jaar tekort dag om de organisatie van de intocht in Den Burg nog te regelen. Daarnaast zit Sinterklaas komende zaterdagmiddag ook al in de Pofferglop de Groeneplaats om kinderen te ontvangen. Den Burg bleef nu afgelopen zaterdag verstoken van een rondgang van Sinterklaas nadat die was aange komen in de haven van Oude schild. De feestcommissie (de officiële naam is Werkgroep Festiviteiten Den Burg) is gelieerd aan de dorpscommissie van Den Burg, maar leidt volgens Zegeren een eigen bestaan. De groep, die uit vijf leden bestaat, houdt zich al langere tijd bezig met de kinder activiteiten op Koninginnedag in Den Burg en sinds vorig jaar heeft de commissie ook de organisatie van een playbackshow in Den Burg op zich. Erik Venneker, bestuurslid van Ondernemersver eniging Den Burg, zegt blij te zijn dat de feestcommissie zich over de intocht ontfermt. Volgens Zegeren klopt het niet dat de ondernemers in Den Burg de intocht in Den Burg hebben laten schieten, omdat ze het te duur vonden. 'Als je langs de winkels gaat voor bijdragen voor de intocht, dan krijg je die. Het onbrak aan mensen en de energie om het te organiseren.' Dat wordt beaamd voor Venneker. Hij maakt er geen geheim van dat het wel beter aan voelt dat de kosten van de alge mene intocht in Oudeschild deze keer niet op de schouders van de OVD zijn gekomen. 'Daar waren de meeste ondernemers wel klaar mee.' De kosten van de algemene intocht werden nu betaald door de Stichting Sint en Piet die te elfder Hij sprak toen de hoop uit dat het ure de organisatie op zich nam. Texels Ondernemers Platform (de De stichting kreeg een eenmalige nieuwe organisatie die moet voort subsidie van €1750,- van de komen uit de fusie van TVO en gemeente om het feest in Oude- TVL) de algemene intocht als een schild kostendekkend te krijgen, taak wil zien. Ook volgens Zege- Wethouder Edo Kooiman stelde ren zou het terecht zijn als de bij de bekendmaking daarvan dat kosten van de algemene intocht de intocht in Oudeschild geen niet alleen op de schouders van dorpsaangelegenheid is, maar een de middenstand in Den Burg rus zaak van algemeen belang. ten. Martin Trap trad zaterdag op als ondernemers en organisaties. Het veilingmeester bij de Veiling van bracht circa €1400,-, op. De netto- Onverwachte Zaken tijdens Vrou- opbrengst daarvan gaat naar Girls wen van een Eiland. In de Peli Pub First van Plan Nederland. Meer van hotel De Pelikaan veilde hij over Vrouwen van een Eiland elders circa dertig kavels met allerlei in deze krant, zaken en diensten van Texelse ifoio Jemen van Haiuim)

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1