TEXELSE 5 COURANT TCA breidt uit met kantoorartikelen DINSDAG 22 NOVEMBER 2011 Automatiseringsbedrijf TCA breidt uit met kantoorartikelen en een webshop. Met deze extra diensten reageert het bedrijf op de vraag van het hui dige klantenbestand. 'We zijn een bedrijf met een grote groep vaste zakelijke klanten. Vaak vragen zij bij het bestellen van producten ook of we kantoor artikelen als printpapier hebben. Om tegemoet te komen aan deze vragen gaan we die nu verkopen', vertelt eigenaar Rinie de Kruif. Het belangrijkste argument voor deze aanvulling is het gemak voor de klanten. Die hoeven nu niet meer naar meerdere zaken, maar kunnen alles op het gebied van automatisering en kantoorbeno digdheden in één keer regelen. Ook heeft het bedrijf nu een web shop. Op deze manier kunnen klanten thuis hun bestelling plaat sen en deze later ophalen. Daar naast slaat het systeem de bestel lingen op, zodat klanten de volgende keer met één druk op de knop hun benodigdheden kunnen aanvullen. twee bedrijven die ervaring heb ben in deze branche. Voor de kantoorvakhandel heeft TCA een leveringscontract afgesloten met ITS Office Supplies. De webshop is ontwikkeld door Quick Office. 'Sterk punt van ITS Office Sup plies is het overzichtelijk houden van het aanbod.' Er zijn webshops die wel vijftigduizend artikelen verkopen. Je kan dan bijvoorbeeld kiezen uit wel tien verschillende gummetjes of tien soorten rood papier. De klant ziet dan door de bomen het bos niet meer. Ons assortiment bestaat uit ongeveer 5.000 artikelen waarmee we 99 procent van de markt bedienen.' Dit betekent echter niet dat de andere 45.000 artikelen niet ver krijgbaar zijn. TCA kan deze arti kelen wel bestellen. De klanten kunnen met de nieuwe opzet via internet of de mail bestellen, maar ook gewoon binnen lopen. TCA bestaat al ruim veertien jaar en er werken vier mensen. Met de extra diensten komen daar twee parttimers bij. Op deze manier blijft de dienstverlenging van alle andere werkzaamheden gewaar borgd. Conferentie over werelderfgoed In samenwerking met Ecomare houdt de gemeente Texel vrij dag 16 december een conferen tie over de mogelijkheden die de status van werelderfgoed kan bieden. Unesco verklaarde de Waddenzee in 2009 tot werelderfgoed. Tot nu toe merken bezoekers en inwoners daar weinig van. Dat kan positief zijn, omdat de status van wereld erfgoed uitgaat van de bestaande situatie, maar het kan ook een gemiste kans zijn, omdat de status van werelderfgoed niet verder wordt gebruikt. Op de in Ecomare te houden conferentie spreken bestuurlijke organisaties, bezoe kerscentra, organisaties uit de toe ristische sector en ondernemers over kansen en mogelijkheden. Sprekers zijn onder meer Els Jacobs, algemeen secretaris van Unesco Nederland, en prof. dr. Herman Pleij, die ingaat op het cultuurhistorisch perspectief van het werelderfgoed. Onder begelei- Winst en verlies voor De Mareis De jeugd U18 van basketbalver eniging De Mareis heeft in Aalsmeer met 20-54 gewonnen van BV Aalsmeer. De jeugd U14 verloor in Den Helder met 79-22 van Noordkop. De U18 van De Mareis speelt al jaren in dezelfde samenstelling, maar is dit jaar uitgebreid met Jorik Heijenk.een welkome aanvulling. Niet alleen omdat het een prima guard is, hij doorziet het spel ook goed en kan het hele team een niveau omhoog brengen. Aalsmeer stond op de ranglijst ongeveer gelijk, maar uit de uitslagen kon worden opgemaakt dat De Mareis een kans maakte. Het team ging voortvarend van start, maar toen het al na het eerste kwart 4-16 stond, werd de scherpte wat min der. Er was een time-out voor nodig om de concentratie terug te krij gen. De ruststand werd uiteindelijk 10-30. In het derde en vierde kwart bleek De Mareis overduidelijk het sterkst. Centers Joost Venneker en Maikel Bouthoorn lieten overtui gend spel zien en werden goed aangespeeld door Dennis Weijers en Jorik Heijenk. Twee driepunters van Heijenk gooiden de wedstrijd definitief in het slot. Dubbele cijfers zaalvoetballers Het zaalvoetbalteam Texel'94 heeft vrijdag in Obdam midden moter Apollo '68 een flink pak slaag gegeven. Na vijftig minu ten spelen stond er een eind stand van 0-10 op het score bord, waardoor Texel'94 koploper blijft in de tweede klasse A. Texel'94 reisde naar Obdam zon der de geblesseerde Matthijs de Lugt en Dennis Daalder, maar kon wel beschikken over Marcel Ris en de van vakantie teruggekeerde Lesley Koning. Tegenstander Apollo'68 uit Hensbroek, dat zijn thuiswedstrijden afwerkt in het naastgelegen Obdam, staat bekend als een stugge ploeg die het hoofd zakelijk van de werklust moet heb ben. Op voorhand was afgespro ken met snelle balcirculatie de tegenstander stuk te spelen en niet mee te gaan in het fysieke spel van Apollo'68. Dit pakte goed uit, want binnen tien minuten was de wed strijd eigenlijk al gespeeld. Pieter Jan Eelman scoorde eerst uit een vrije trap, maakte kort hierna zijn tweede treffer en schonk niet veel later Jesper Arkenbout een niet te missen kans. Toen Eelman hierna ook nog zijn derde en Texels vierde doelpunt liet noteren, geloofde Apollo niet meer in een goede afloop. Ook Texel'94 liet hierna de touwtjes iets vieren. Een ruststand van 0-4 was het gevolg. De tweede helft was nog maar net begonnen toen de doelman van Apollo'68 een schot van Marcel Ris niet onder controle kreeg waarna Lesley Koning de rebound benutte. De wederom goed spelende Pim de Lugt maakte vervolgens drie doelpunten op rij en zag vervol gens Jesper Arkenbout zijn tweede Geen punten damesteam Tevoko Het damesteam van volleybal vereniging Tevoko kon zaterdag geen punten afsnoepen van koploper Spaarnestad 1. Dat won de wedstrijd met 0-4. Tevoko begon scherp en enthousi ast en wilde een beter niveau neer zetten dan de afgelopen weken. Moeilijke services en een goede blokkering leidden tot diverse pun ten, maar Spaarnestad liet zich niet van de wijs brengen en bleef geconcentreerd spelen. Bij een stand van 14-18 in het voordeel van Spaarnestad kon Tevoko geen grip meer krijgen op de zeer moei lijke service van de tegenstander. Spaarnestad pakte hierdoor de eerste set met 15-25. In de tweede set kon Tevoko lange tijd bijblijven. Mooie verdedigende acties van Marianne Boekel en Gertha Wes- sels zorgden voor lange rally's, wat door het publiek werd gewaar deerd. Maar wederom met moeilijk geplaatste services maakte Spaar nestad een einde aan de set, 14- 25. Tevoko bleef in eigen kunnen gelo ven en pakte in de derde set een kleine voorsprong met zowel harde als slimme aanvalsballen. Daar naast werd de aanval van Spaar nestad geblokkeerd. Tot een stand van 20-16 leek het erop dat Tevoko de set kon pakken, maar Spaarne stad liet het hoofd niet hangen. Met een zeer goede verdediging werden diverse aanvallen van Tevoko van de grond gehaald en koelbloedig afgemaakt. Tevoko verloor nipt met 23-25. In de vierde set zette Tevoko alles op alles om nog een punt te behalen. Tot hal verwege ging de strijd gelijk op, maar Spaarnestad bleek aan het einde van de set weer de meerdere en won met 21-25. Door dit verlies zakt Tevoko naar de tiende plaats. Ondanks het verlies toonde Tevoko zich tevreden over het vertoonde spel en hoopt dit niveau vast te houden involgende wedstrijd tegen een concurrent, US2, die op 3 december wordt gespeeld. treffer maken. Texel'94 liet zich verleiden tot galleryplay en ver prutste hiermee nog enkele kan sen. Apollo'68 probeerde hier gebruik van te maken om in ieder geval de eretreffer op het bord te krijgen, maar doelman Alexander Smit hield zijn doel schoon. Vlak voor tijd lukte het Ruben Duinker op zeer fraaie wijze Lesley Koning door de lucht aan te spelen, waar na de laatste de bal hard in het doel schoot en hiermee de mooiste goal van de avond liet aantekenen. Deze bepaalde tevens de eind stand op 0-10. Volgende week speelt Texel'94 in Anna Paulowna tegen het even eens laag geklasseerde DKM. Deze ploeg moet niet onderschat wor den, want speelde vorig jaar nog een klasse hoger. De eerstvolgen de thuiswedstrijd van Texel'94 wordt gespeeld op vrijdag 2 december, aanvang 19.25 uur. Hulpsinterklaas bij De Doorstoot Het begint op te vallen dat Jaap Boon zijn oude spelniveau nadert. Op de speelavond van biljartclub De Doorstoot won hij voor de der de achtereenvolgende week zijn wedstrijdjes met goed spel. De meest stabiele speler blijft echter Heemskerk, die ook nu weer al zijn partijen verloor, ook al moest hij daar tegen Martien Boon veel moeite voor doen. In het zicht van de zege maakte hij één carambole in 12 beurten, zo Boon ampel gele genheid biedend op het nippertje te winnen. Gezien het grote aantal cadeautjes, dat hij zijn tegenstan ders schonk, leek het aannemelijk dat Heemskerk solliciteerde naar een positie als hulpsinterklaas. Cocksdorps eigen Sint Wil Homan profiteerde dankbaar. Uitslagen: Huizing-Weel 4-0, M.Boon- 0, J.Boon-Smit 4-2, Huizing- 2-0, M.Boon-Homan 4-0, Weel-Smit 0-4, J.Boon-Huizing 4-2, Weel-M.Boon 4-0, Homan-Heemskerk 4-2, Smit-Huizing 4- t met kantoorarti- ding van deelvoorzitters worden verschillende voorstellen uitge werkt, die op haalbaarheid worden becommentarieerd door bestuur ders. Ook de andere aanwezigen geven tips en suggesties. De cen trale vraag daarbij is hoe de status van werelderfgoed tastbaar is te maken voor bewoners en bezoe kers. De conferentie duurt van 10.00 tot 16.30 uur. Deelname is gratis, maar aanmelden verplicht. Een aanmel dingsformulier is op te vragen via e-mailadres henriettedewaal@ecomare. nl Scores: Joost Venneker (18), Jorik Heijenk (16), Maikel Bouthoorn (8), Aaron Blaauboer (6), Casper Dros (2), Dennis Weijers (2), Sjoerd Jan de Lugt (2). De U14 speelt dit jaar voor het eerst competitie en groeit met elke wedstrijd. Het samenspel wordt steeds beter en de spelers begin nen het spel door te krijgen. Af en toe staan ze nog wel te 'slapen', wat onmiddellijk wordt afgestraft. Basketball is een heel snel spel, waarbij elke aanval met een aanval wordt beantwoord. Opletten, rea geren, mannetje in de gaten hou den en dan ook nog genieten. Vol gens coach Eric Venneker worden binnen een half jaar ook wedstrij den gewonnen. De deelnemers aan de buitenwerkplaatsen van het Maartenhuis gaan sinds vrijdag gekleed in waterdichte winterwerkjassen met uitneem- bare voering. De jassen werden gesponsord door Govers uit Den Burg, die ze voor een goede prijs geleverd kreeg door Snickers Wor- kware. Het Maartenhuis toont zich dankbaar met de samenwerking, 'want door de diverse bezuinigingen hebben de deelnemers het finan cieel niet gemakkelijk en is het voor sommigen niet haalbaar om naast de gewone kleding ook nog eens een fatsoenlijke werkjas aan te schaffen.' (Foto Franc* van den Broeck De Kiekendief op De Krim was zaterdagavond en zondagmiddag het decor voor de AMC Bigband. Onder leiding van dirigent Diederik Ruisch (staand met trompet) verzorgde de band een paar klinkende optredens. De bigband bestaat uit personeelsleden van het Acade misch Medisch Centrum in Amsterdam. De groep trad de afgelopen jaren Vaker Op Texel Op. (Foto Jemen ven Helium) Burgemeester Francine Giskes heeft vrijdagmiddag bij Nauta Boek in Den Burg het eerste exemplaar van Texel in zicht 2011 in ontvangst genomen. Redacteur Jeroen van Hattum van de Texelse Courant reikte het boek aan haar uit. Texel in zicht 2011 geeft aan de hand van foto's en verhalen uit de Texelse Courant een beeld van twaalf maan den eilandleven. Het boek is sinds zaterdag in de boekhandels ver krijgbaar. (Fo Handleiding voor partizanen Naar aanleiding van het artikel in de krant van vrijdag 11 november over de vondst van Britse archief stukken die te maken hadden met de opstand van de Georgiërs kre gen we een telefoontje van Cor Ellen uit Oosterend. Hij vertelde dat Britse vliegtuigen tijdens de opstand boven Texel pamfletten hebben uitgeworpen die blijkbaar voor de Georgiërs waren bedoeld. Het was een in het Duits gestelde 'Handleiding voor partizanen' met geïllustreerde tips voor sabotage daden, zoals het aanbrengen van spijkerbalken op verkeerswegen. Dit zou een nieuw bewijs zijn dat de Engelsen van de opstand afwis ten en een vorm van hulp hebben verleend. Ellen zegt dat hij het pamflet een tijd heeft bewaard tot dat het bij een verhuizing zoekraak te. Het is niet uitgesloten dat iemand anders op Texel nog een dergelijke 'handleiding' in bezit heeft. Dit pamflet of een kopie ervan zou welkom zijn in het Lucht vaart en Oorlogsmuseum op het vliegveld. Titanenstrijd bij Eilandschutters Bij handboogvereniging Eiland- schutters ontmoeten vrijdag 25 november twee keizerschutters elkaar in een titanenstrijd. Eilandschutters houdt ieder jaar een koningsverschieting. De schut ter die drie maal achter elkaar koning is, mag de keizer uitdagen. De vereniging kent momenteel twee keizers. In de recurvediscipli- ne is dat Gert-Jan Schoorl, bij de longbowschutters is Kees Bakker al jaren lang keizer. Beide keizers ontmoeten elkaar vrijdag in een superkeizerverschieting, een uni cum in Nederland. Eerst schieten beide schutters der tig pijlen met de recurveboog, daarna dertig pijlen met de long bow. De winnaar wordt gekroond tot superkeizer. Scheidsrechters zijn Evert van Bockom Maas, Olga Ellen en Aad van Gils. De wedstrijd begint om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. Publiek heeft gratis toegang. Snerttoernooi recreatievoetbal Voor de recreatievoetballers zit de eerste helft van het seizoen er bijna op. Ondanks een gelijkspel tegen Oosterend heeft Texel nog steeds het beste team. De koploper won vijf keer, speelde één keer gelijk en verloor nog niet één maal, wat resulteert in een score van 16 pun ten uit 6 wedstrijden. Oosterend heeft 10 uit 5 en ZDH 6 uit 6. De Koog kon de afgelopen maand wel elke zondag een team op de been brengen, maar verzamelde nog geen punten en is met 0 uit 5 de hekkensluiter. De najaarsronde wordt zondag 27 november afgesloten met het Snerttoernooi. Daaraan doen behalve de reguliere elftallen ook een gelegenheidsteam uit De Cocksdorp mee. Zij strijden op het veld achter het Eierlandsche Huis om de Frans Stolk Trofee. Het toer nooi begint om 11.00 uur en duurt tot even na 15.00 uur. Halverwege pauzeren de voetballers met snert en broodjes. De wedstrijden staan onder leiding van scheidsrechters Piet Douma en Hans Broess. Programma: SVC-Oosterend ZDH-Texel SVC-De Koog Oosterend-ZDH Texel-De Koog SVC-ZDH Oosterend-Texel ZDH-De Koog Texel-SVC Oosterend-De Koog In manege Akenburg aan de Akenbuurt werd zondag de jaarlijkse zwarte markt gehouden. De bak stond vol verkopers, maar het was minder druk dan voorgaande jaren. De volgende zwarte markt wordt volgens de organisatie op 18 november 2012 gehouden. 11.00 11.20 11.40 12.00 12.20 12.40 13.25 13.45 14.05 14.25 14.45 4> LICHAMELIJK

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 5