TEXELSE 9 COURANT Zonnige en feestelijke intocht in Oudeschild, mist in De Cocksdorp Bij zo'n intocht valt het niet altijd om wakker te blijven. De ofticiëie ontvangstvan Sinterklaas, met burgemeesterGiskes,spreekstalmeester Henk Slikker en Jan Frans Haveman met de pepernoten. Op een zonovergoten haven maak te Sinterklaas zaterdag een feeste lijk entree. Vele honderden kinde ren, vaders, moeders, opa's en oma's waren naar Oudeschild gekomen om de goedheiligman een warm welkom te heten. Spektaculair was de zwarte piet die als paramotor hoog in de lucht halsbrekende toeren uithaalde en laag over de haven scheerde. Na de officiële ontvangst van Sinter klaas door de burgemeester, stroomden de Pieten over de haven uit en deelden pepernoten uit, ter wijl Sinterklaas de tijd nam om kinderen de hand te schudden en daarna het grote boek tevoorschijn haalde. Er was muziek van KTF en de Waalderpietenband speelde sinterklaasliedjes. Diezelfde mid dag slaagde Sinterklaas en zijn gevolg er in om andere buitendor pen te bezoeken. Zondagmiddag verzeilde hij in de Rogsloot, waar hij door de brandweer aan land werd gezet. de Waalder band. De Cocksdorp: Onder aanvoering van Excelsior trekken ouders en kinderen door De Cocksdorp om de 'verkeerd gevaren' Sinterklaas op te halen bij het gemaal aan Oe Cocksdorp: Met behulp1 de Roggesloot. onder toeziend oog van vel De Cocksdorp: Zittend in de aanspanning van Jan Keijser en Alicia Saai kan de brandweer wordt Sinterklaas Sinterklaas na de hulp van de brandweer samen met spreekstalmeester Piet Bolier i boot op de wal gehesen. alsnog aan zijn intocht in De Cocksdorp beginnen.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 9