TEXH.AQ BSDA.NL TEXELSE 2 COURANT Collectie Flora uitgebreid met reddingcapsule Ouwe Sunderklaas naar feestcommissie Uitladder Sinterklaas in De Koog Sinterklaas maakt zaterdag 26 november zijn opwachting in De Koog. De goedheiligman wordt om 14.00 uur opgewacht op het dorpsplein, waarna alle aanwe zigen in optocht naar dorpshuis De Hof gaan, voorafgegaan door de SOS-band. Daar zal de Sint worden toegezongen en kunnen kinderen hun wensen kenbaar maken. Sinterklaasrit De MAB-club houdt zondag 27 november de Sinterklaasrit. Deze gaat om 14.00 uur van start bij de firma Schoenmaker op het Wezenland in Den Burg. Sjef en Ria Boom hebben een makkelijke rit uitgezet, waarbij meerijdende kinderen onderweg klompen en mijters kunnen tel len. Inschrijven kan vanaf 13.30 uur. heeft liggen en Flora heeft er zelfs drie: 'Ten eerste moet je de ruimte hebben om zo'n capsule te kunnen plaatsen. Ten tweede moet je alert zijn. Toen ik hoorde dat de red dingscapsule was aangespoeld, heb ik direct gebeld met de opslag van de strandvonderij in Noord- wijk. Zo ben ik in contact gekomen met de eigenaar. Nu ligt hij hier.' De capsule is van boord geslagen toen het werkplatform tijdens slecht weer naar IJmuiden werd versleept. Door de klap is het vaar tuig flink beschadigd. De komende tijd wordt het schip opgeknapt, zodat het weer waterdicht is. Zodra het is hersteld wordt het beperkt opengesteld voor publiek. Uitgeest wil eerst even aankijken of er in de capsule niets kapot wordt gemaakt. 'Dit is een modern reddingsvaar tuig en er zit genoeg in dat vernield kan worden.' De reddingcapsule biedt ruimte aan honderd man. Het is ruim 9,5 meter lang, 3,6 meter breed en weegt ongeveer zes ton. Ondanks het gewicht en de grootte verliep het op zijn plaats zetten voorspoe dig. 'Ik heb vaker klussen waarbij ik boten moet verplaatsen, maar dit is natuurlijk wel leuk om te zien', vertelt hijskraanmachinist René Boon. De capsule is door de eige naar en de verzekering geschon ken aan het Juttersmuseum. Collecte Alzheimer De collecte van Alzheimer Neder land, die in de week van 7 tot en met 12 november werd gehouden, heeft €5.178,61 opgebracht, €1.134,76 meer dan vorig jaar. De opbrengst is bestemd voor weten schappelijk onderzoek naar dementie en hulp, informatie en het behartigen van belangen van mensen met dementie en hun naasten. De jaarlijkse collecte is een van de belangrijkste bronnen van inkomen van Alzheimer Neder land. Nieuwe collectanten kunnen zich aanmelden bij M. Waverijn- Mok, tel. 06-50260898. Verliefd op expeditie met Barentsz Cinema Texel beleeft deze week de première van Nova Zembla, het legendarische, waargebeurde ver haal van de avontuurlijke ontdek kingsmissie van Willem Barentsz, destijds opgetekend door het jon ge bemanningslid Gerrit de Veer. Van der Veer was de assistent van de bekende cartograaf en dominee Petrus Plancius, die ervan over tuigd was dat er een noordelijke doorgang naar 'de Oost' moest zijn. In de film wordt Van der Veer verliefd op diens mooie dochter en besluit Plancius hem in het geheim mee te sturen op de expeditie van Barentsz en Heemkerck, om hem te laten bewijzen de liefde van zijn dochter waard te zijn. De reis wordt een voortdurende strijd. Niet alleen tegen stormen, sneeuw, ijs en ijs beren, ook moet Gerrit zich zien te handhaven te midden van 'door alle wateren gewassen' ruwe zee bonken. Vanaf woensdag 30 november draait in Cinema Texel Dolfje Weer- wolfje, gebaseerd op het eerste boek van de populaire boeken- reeks van Paul van Loon. Daarin weet Dolfje niet wat hem overkomt als hij in de nacht van zijn zevende verjaardag verandert in een wit pluizig dier: een wolfje. Bij het licht van de volle maan springt hij uit het raam van zijn kamertje, de vrijheid tegemoet. Hij rent door het park en de tuin van de buren, vrolijk jagend op eenden en kippen. Als het licht wordt keert hij doodmoe huis waarts, om een paar uur later wak ker te worden als jongetje. Zijn pleegbroertje vindt het 'vet', maar Dolfje vindt het verschrikkelijk, bang om de liefde van zijn pleeg ouders te verspelen. Het adembenemende landschap van Antarctica vormt het decor van het tweede deel van de met een Oscar bekroonde animatiefilm Happy Feetdie ook deze week in Cinema Texel draait. Hoofdpersoon is de pinguïn Mumble, ook wel bekend als de meester van de tap- dance. Hij heeft een probleem met zijn zoontje Erik, die helemaal niet van dansen houdt. Het wordt voor Mumble allemaal nog vervelender als Erik kennismaakt met Sven, een pinguïn die alles kan, zelfs vlie gen. Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. De verzameling van Schipbreuk en Juttersmuseum Flora aan de Pontweg in Den Burg is verder gegroeid. Woensdagochtend werd een aangespoelde redding capsule toegevoegd aan de col lectie. Met een hijskraan werd het gevaarte op zijn plaats getild. De reddingcapsule is in oktober aangespoeld op het strand van Noordwijk, Het is afkomstig van een werkplatform dat wordt gebruikt bij de opbouw van wind molens voor de kust van Egmond. Jan Uitgeest, beheerder van het museum, is blij met de aanwinst. Het is het enige museum in Neder land dat een dergelijk vaartuig Lien van der Star zingt in Klif 12 Onder de naam Surprise ver zorgt Lien van der Star zondag 27 november 'een gezellig (klein) uurtje' in theater Klif 12 in Den Hoorn. Het optreden begint om 11.00 uur. De toegang is gratis. Zoals de naam al doet vermoeden, is het programma nog een verras sing, zowel voor het publiek als voor de optredende zelf. 'Het hangt mede af van de bezoekers', vertelt Van der Star, die na jaren aan de overkant te hebben gewoond twee jaar geleden naar Texel terugkeer de en sinds kort met man (Frank Groeskamp) en kind (Silke) in Den Hoorn woont. Ze is van plan in ieder geval een paar liedjes te zin gen, begeleid door pianiste Mela- nie Scheepers uit Utrecht. Ook treedt een groepje Hoornder kin deren op. 'Als het leuk en gezellig wordt - en redelijk bezocht - dan wil ik dit graag vaker organiseren.' @txl COLUMN om te trainen bij het Noordkop Running Team (Ik ben en blijf nog wel lid van A.V. Texel). Het zou dan ook kunnen dat je mijn naam wel eens een keer in de krant hebt zien staan. Alhoewel ik al zolang ik me kan herinneren op Texel woon ben ik geboren in Den Helder. Ik heb de eerste 11 jaren van mijn leven in Oosterend gewoond, maar na de basisschool ben ik samen met mijn ouders en broertje Pieter naar Den Burg verhuisd en daar woon ik nu nog steeds. Net zoals de meeste scholieren heb ik een bijbaantje. Op zaterdag sta ik in een snackbar in Den Burg en op vrijdagmiddag bezorg ik kran ten. Met het schrijven van deze column wil ik graag meer ervaring opdoen en natuurlijk mensen amu seren en dingen vanuit een ander standpunt laten bekijken. De jeugd kijkt toch anders aan tegen onder werpen als de meeste volwasse nen. Volgende week wordt de column verzorgd door iemand anders en dan lossen we elkaar om de week af. Hessel Arensman Sint op radio bij WET-FM Sinterklaas en zijn Pieten brengen zaterdag 26 november een bezoek aan WET-FM. De goedheiligman is te gast in een live-show die van 17.30 tot 18.30 uur wordt uitge zonden. Volgens de radiozender is de uitzending bestemd voor de kleine luisteraars van het eiland. De live show is te volgen op 94.5 FM in de ether, 99.8 op de kabel en www.wetfnVwebplayer.html. Luis teraars kunnen de uitzending ook bekijken via een webcam, chatten met Sinterklaas en verzoekjes voor hem aanvragen. Dat laatste kan via de WET FM Sintlijn, tel 761700. De uitzending bekijken en het chatten is mogelijk via http://chat.wup.nu. Artex houdt open lesweek Artex houdt van maandag 28 november tot en met vrijdag 2 december open lesweek. Ouders, familie en vrienden zijn welkom om van dichtbij te zien wat de leerlingen hebben geleerd en hoe een docent lesgeeft. Ook anderen die benieuwd zijn hoe een les gegeven wordt en willen weten hoe het is om muziek- of dansles te krijgen kunnen komen kijken. De leerlingen zelf kunnen een kijkje nemen bij andere lessen. De dans- afdeling verzorgt elke dag open lessen voor kinderen en volwasse nen, van klassiek ballet tot Zumba. Het lesrooster is te vinden op de website, www.artex-texel.nl, of op te vragen bij de administratie. Het begin Het begon allemaal een paar weken geleden... Toen ik nietsvermoedend op don derdagochtend op school zat, werd ik door Joyce Pool gevraagd of ik een column wilde schrijven voor de Texelse Courant. Aange zien ik niet ontzettend goed ben in nee zeggen, zei ik dus ja. Het is ook wel zo dat ik er enigszins ple zier aan beleef. Maar goed, toen ik vorige week donderdag, na het gesprek en een korte rondleiding bij de Texel se Courant in het sche mer naar huis reed had ik een heuse 'opdracht'; een inleidende column over jezelf van ongeveer 375 woorden. Ik zal daarom eerst iets meer over mezelf vertellen. Mijn naam is Hessel Arensman, ben vijftien jaar oud en ik zit in de 4e klas VWO op de OSG. Daarvoor zat ik op De Akker in Oosterend. Wat ik na school precies wil gaan doen weet ik nog niet maar iets in de journalistiek lijkt me leuk. Het aanbod om een column te schrij ven was dan ook iets waar ik niet lang over na moest denken. Voor de rest gaat mijn vrije tijd vooral op aan hardlopen, bijna elk weekend heb ik wel een wedstrijd op Texel of aan de overkant. Ook ga ik twee keer in de week naar Den Helder Een uitgebreider overzicht van evenementen, workshops en excursies is te vinden in de gratis konijnen in het eigen gebouw aan het Paelwerck in Den Burg. Open van 11.00 tot 16.30 uur. eiland te verkrijgen is, en via www. texelagenda.nl. Vrijdag 25 november: 20.00 uur. In jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan in Den Burg begint om 20.00 uur een filma 11.00 uur. Op het terrein achter het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp begint om 11.00 uur een het jaarlijk se Snerttoernooi voor recreatievoet ballers. 11.00 uur. Aan de voet van de Fon vond. 20.00 uur. In sporthal Odysseus aan de Emmalaan in Den Burg begint om teinsnol aan de Rozendijk in de Den nen gaat om 11.00 uur een crossloop van start, georganiseerd door AV Texel. Diverse afstanden. Inschrijven 20.00 uur een 'superkeizerverschie- ting' van handboogvereniging Eiland- schutters. vanaf 10.15 uur in Bos en Duin aan de Bakkenweg. 14.00 uur. Bij de firma Schoenmaker Hoorn begint om 20.30 uur een optreden van Alex Roeka. Entree €18,- (diner vooraf mogelijk, reserve ren gewenst). om 14.00 uur de Sinterklaasrit van de MAB. Inschrijven vanaf 13.30 uur. 14.30 uur. In café De Twaalf Balcken Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 Nova Zembla 3D; 19.00 The Twilight Saga: Breaking Dawn-part 1; 21.30 Nova Zembla 3D; 21.45 De Heineken aan de Weverstraat in Den Burg begint om 14.30 uur een proeverij van bier en Nederlandse en Texelse Ontvoering. Zaterdag 26 november: Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Happy Feet 2 3D NL; 13.45 Bennie daagse tentoonstelling van kippen en konijnen in het eigen gebouw aan het Paelwerck in Den Burg. Vandaag 16.15 Happy Feet 2 3D NL; 20.00 De Heineken Ontvoering; 20.15 Nova Zembla 3D. open van 10.00 tot 18.00 uur. 14.00 uur. Bij Keukencentrum Texel aan de Bernhardlaan in Den Burg worden van 14.00 tot 16.00 uur (gra tis) kookdemonstraties gegeven. Maandag 28 november: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. 14.00 uur een bezoek aan het dorps plein in De Koog. Vanaf 15.00 uur is hij in de Pofferglop op de Groene plaats in Den Burg. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Happy Feet 2 3D NL; 13.45 Bennie 19.00 uur. In de kerk van Den Hoorn begint om 19.00 uur een concert van The International Holland Music Ses sions met piano en viool. Toegang €13,50. 20.00 uur. In Stayokay aan de Haf- Stout; 16.00 De avonturen van Kuifje; 16.15 Happy Feet 2 3D NL; 18.45 Nova Zembla 3D; 19.00 De Heineken felderweg in Den Burg begint om 20.00 uur een bijeenkomst voor melk- en vleesveehouders. Met een Ontvoering; 21.30 Nova Zembla 3D; 21.45 The Twilight Saga: Breaking Dawn-part 1 lezing van Tine van Werven van de Faculteit voor Diergeneeskunde in Utrecht. Zondag 27 november: 10.00 uur. Bij evangelistenpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4A, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamenkomst. Voorstellingen Cinema Texel: 20.15 Nova Zembla 3D; 20.45 'mystery Dinsdag 29 november: 10.15 uur. In manege Akenburg nabij Den Burg gaat om 10.15 uur de tweede (men)wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal van start. 11.00 uur. Onder de naam 'Surprise' Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 De Heineken Ontvoering; 20.15 Nova Zembla 3D. TESO verzorgt Lien van der Star 'een gezel lig (klein) uurtje' met zang in theater Klif 12 in Den Hoorn. Aanvang 11.00 uur, entree gratis. 11.00 uur. Kotex houdt ook vandaag een tentoonstelling van kippen en Veerdienst TESO onderhoudt van daag (vrijdag) tussen 9.30 en 16.00 uur een halfuursdienst. Er worden geen wachttijden verwacht. Voor meer informatie: tel. 369600 of www. teso.nl. De werkgroep Festiviteiten Den Burg neemt de organisatie van Ouwe Sunderklaas in Den Burg over van de Stichting Folklore Texel. De folklorestichting liet eind vorig jaar weten in 2012 te stoppen met de organisatie van Ouwe Sunder klaas, omdat het teveel mankracht kostte. De dorpscommissie van Den Burg trok daarop aan de bel trok om Ouwe Sunderklaas in de benen te houden. Er was toen ook al sprake van dat de Feestcommissie, gelieerd aan de dorpscommissie, de organi satie zou overnemen, maar die boot werd in eerste instantie afgehouden omdat de commissie op dat moment al de handen vol had. Later besloot de werkgroep het feest in Den Burg toch op de schouders te nemen. Tijdens de viering in 2010 werd al duidelijk gemaakt dat Ouwe Sunder klaas onder een 'andere paraplu' verder zou gaan. Peter van der Voort neemt samen met Jan en Riet Veenendaal de orga nisatie van Ouwe Sunderklaas voor de jeugd op zich en Renske van IJs- seldijk legt zich samen met Van der Voort toe op de volwassenen. Zij hopen dat met name bij de jeugd dit jaar de belangstelling toeneemt, nadat zich vorig jaar een halvering van de jeugdspelers voordeed. Bij de volwassenen was de terugloop gering. De nieuwe organisatie wil dit jaar de optredens van de jeugd con centreren tussen de Groeneplaats en de Stenenplaats zodat het over zichtelijker wordt. Op dat gedeelte staat dan op vier punten een jury. De openliggende Weverstraat wordt geen spelbreker voor de wagens. Volgens een woordvoerder van de gemeente wordt er hard aan gewerkt de straat op tijd dicht te hebben. Mocht dat niet lukken, dan komen er platen over de weg te liggen. Vol gens Van IJsseldijk wordt er aan gewerkt de prijsuitreiking weer in Question Plaza te laten plaatsvin den. De feestcommissie liet begin deze week weten zich volgend jaar ook over de intocht van Sinterklaas in Den Burg te ontfermen. Film Van Bruggen in Cinema Texel Kinderen van de Thijsseschool gaan woensdag 30 november naar Cinema Texel om zichzelf terug te zien in de film Voor 't echie van Arnold van Bruggen. De film, die ook te zien is op het documentaire festival IDFA in Amsterdam, vertelt over hoe de klas de komst van het knikkerseizoen ervaart.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2