Deze maand voor €22,50 bij: TEXELSE 3 COURANT EXELSE COURANT RIWNEWRURG 5 - DEW BURG - TEL. G222 312756 Terugverdientijd Zonnepanelen 9 jaar lAIs een wgo,.. DINSDAG 29 NOVEMBER 2011 Achtbunder bezocht door de zee De Achtbunder, het gebied dat Staatsbosbeheer onlangs weer met de Slufter heeft verbonden, is de nacht van zondag op maandag tijdens het hoge water voor het eerst door de zee bezocht. Onder invloed van een storm boven het noorden van de Noordzee kwam het water twee meter hoger staan dan normaal, een stand die gemid deld eens in de twee jaar wordt bereikt. Het geplagde gebied is overstroomd, waardoor de natuur de vorm van het gebied wat heeft aangepast. Het duidelijkst is dit te zien in de geul die normaal het zoete water uit de Eierlandse Dui nen via de Slufter naar zee voert. In de bocht is de geulwand eerst door het naar binnenstromende water en daarna door het weer wegstromende water uitgesleten. Was het water in de plassen in het gebied zondag nog zoet, maandag was het zout. Maar aan de rand van de duinen was alweer te zien dat het zoete grondwater dat hier uit de grond kwelt bezig was het zoute water te verdingen. een serie projecten, een initiatief van Rijkswaterstaat om een deel van de verdwenen zoet-zout over gangen die typisch zijn voor het Nederlandse kustgebied te herstel len. Het bijzondere van De Acht bunder is dat de zoutinvloed beperkt is door de grote invloed van zoetgrondwater, een situatie die in de Slufter maar beperkt voorkomt. Verdwaald echtpaar na acht uur terecht Een echtpaar uit Cappelle aan den IJssel is tijdens een wan deling in de buurt van De Mok volledig verdwaald. Na een zoektocht van politie en defen sie zijn ze na acht uur terugge vonden. Twee bewakers van de Joost Dourleinkazerne merkten woens dag 16 november op dat er bui ten het kamp een auto gepar keerd stond ter hoogte het pad naar het strand. De auto stond er al sinds drie uur 's middags. Het was inmiddels donker geworden. Omdat zij het niet vertrouwden schakelden zij de politie in, die het kenteken achterhaalden. Het bleek om een echtpaar van boven de tachtig te gaan. De officier van wacht en iemand van de defen siebewaking zijn direct een zoek tocht begonnen richting het strand. De inmiddels gearriveerde politie begon te zoeken vanaf de noordzijde van het strand. De politie heeft het echtpaar uit eindelijk gevonden. Ze liepen al ruim acht uur verdwaald rond. De man en vrouw komen al ruim zes tig jaar op het eiland en kennen Texel goed. Helaas misten ze dit keer een afslag en werden over vallen door de duisternis. Het echtpaar laat in een dankbrief aan de kazerne weten dat ze blij zijn dat het allemaal zo goed is afgelopen. Frank Gieze heeft aan de Vrije Universiteit Amsterdam cum laude zijn masteropleiding Geschiedenis afgerond. In zijn masterscriptie analyseerde hij het reisverslag van W.R. van Hoëvell, die in 1847 een reis maakte door Nederlands-lndië. Deze liberale predikant kwam op voor de rechten van de inheemse bevolking en gold als een inspira tor voor Multatuli. Yannick Smith wint Verhoevenprijs Yannick Smith heeft vorige week de Verhoevenprijs voor opmer kelijk talent gewonnen tijdens de onderlinge wedstrijden van GVT. Daarnaast won hij de Heer schapsbeker, de hoofdprijs voor gymnasten die één uur les per week hebben. Ava Krause was de eerste winnares van een nieu we beker, bestemd voor leden die twee uur per week les heb ben. Smith werd maandag al gehuldigd als kampioen lotenverkoper voor de Grote Clubactie, maar wist toen nog niet dat hij op de slotdag twee prijzen in de wacht zou slepen. De onderlinge wedstrijden van GVT worden gehouden tijdens de nor male lesuren. Alle nummers één en twee van de lesgroepen stromen door naar de finale, die zondag werd gehouden. De jonge Yannick turnt voor zijn leeftijd op een pittig Na de master kunstbeleid en management heeft Sandy Pieter- se uit De Koog nu ook haar master theaterwetenschap behaald aan de Universiteit van Amsterdam. Momenteel volgt zij een postmas ter aan de interfacultaire lerarenop leiding voor een eerstegraads les bevoegdheid voor kunstgeschiedenis en CKV. Daar naast is zij actief in de culturele sector waaronder bij Koninklijk Theater Carré. niveau, maar wist toch bedreven gymnastes als Anne-Fleur Bus, Aimee Sardijo en Felien de Ridder voor te blijven. Ook de leden van de wedstrijdselectie, die doorgaans anderhalf tot drieënhalf uur extra trainen, meten hun krachten en strijden om de titel van clubkampi oen. Deze werd woensdag gewon nen door Jet Wesselman uit Ooste rend. Nieuw dit jaar is een lesgroep die twee uur per week les heeft. Deze groep traint niet voor wedstrij den aan de overkant, maar zal naar alle waarschijnlijkheid in een aparte serie wedstrijden uitkomen tegen leden van GVO uit Oosterend en GOS uit Oudeschild, die anderhalf uur extra per week trainen. De GVT heeft voor deze groep een aparte kampioenstitel gereserveerd. De naam van deze titel is nog niet bekend, de eerste winnares wel. Ava Krause nam een voorsprong op haar teamgenoten en mag daarom de beker voor een jaar mee naar huis. Kyra Sardijo werd tweede. k was hun eerste wonder, iu hebben papa en mama een tweede donder. Ik mag ook nog laten weten, dat m(jn broertje Lesley zal heten. Dolbljj z(jn wij met de geboorte van onze zoon en broertje van Denzell Lesley Cornelfe Hij b geboren op 35 november 3011 om II50 uur, weegt 36UO gram en fe 49 cm lang. Erwin Daalder, Marfeka Betsema en Denzell Cor Bremerstraat 18 179*4 AX Oosterend Tel: 713979 Wij rusten van 13.00- 6.30 uur. I i llnj zijn Mij met «Ie gebccite van Maura Geboren cp 19 november 2G11 cm 22:41 Gewicht 376G &ram Lengte <32 cm Hechter van Erik en Gemma Zusje van Z«ëy! 4 rmmniMlem ssingel U 1792 AV Ginleschild C6-12382046 Leschuitje s meet ik neg leren, «lus veer een bez«ekje eerst even telef«:neren. Jan van Ham (1892-1989) landschappen en dorps gezichten in pastel. Ver rassend Texels werk uit 1949-1951, in De Kleine Expositie in Het Open Boek Een goede start voor de beginnende onderne mer! Maak kennis met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy. Uitvaartverzorging Ton van der Slikke, tel. 365809/ 06-83164910. www.uitvaartverzorging- texel.nl Lekker warme Flanel Dek bedovertrekken en hoes lakens. Bosma slapen en meer Waalderstraat 6. Opheffingsuitverkoop Alles moet weg! B-Kids&Teens Hogerstraat 6. 50% kor ting. Kadotip: De leukste puz zels Wasgij en Jan van Haasteren. Vanaf 50 tot 3000 stukjes, bij LenR Kantoorvakhandel. Nieuw matras? Box- spring bedden, of een lek ker hoofdkussen? Bosma slapen en meer...Waalder straat 6, tel. 712464. Ooievaar huren? Nu ook 3d ooievaar voor op het raam! Of huur onze houten ooievaar voor in de tuin. €1,25 per dag bij Lange veld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600 Woensdag 30 november kinderknipmiddag 10,= t/m 10 jaar van 14.00 tot 17.00 uur. Als verrassing 2 Zwarte Pieten! Bel voor afspraak 312227 Kapsa lon Qnipp Vol=Vol ko rti n g e van 26 nov. t/m 5 dec. hebben wij onze bovenverdieping vol staan met cn4zr aanbiedinge Kleding/Schoenen/ Helmen/Fietstassen/enz. Stads/Race/ATB fietsen Diverse gebruikte fietsen Alles met hoge 3 gangen menu Voorgerecht: Proeverij van diverse voorgerechten Hoofdgerecht: Vis: Gegrilde filet van botervis met een zacht tomatensausje Vlees: Rundersucade met aardappel puree en een eigen jus Nagerecht: Stroopwafel parfait, geserveerd op eigen wijze Mooi kado: Ons genoe gen, 88 Texelse tekenin gen Ad Blok v.d. Velden voor €25,- in de boekwin kel. Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a, Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264. Bosatlas v.d. Geschiede nis ontdekkingsreis door het verleden a/d hand van kaarten en beelden. Intrad, prijs 99,95. Te koop in Het Open Boek Binnen- burg (tel. 313657) Achterin het boek een verslag van een geografische ontdekking. In een vijftal vluchten legde Pieter de Vries in 2010 de stand van zaken vast. Dit boek toont met enige afstand de vele facetten van Texel, vanuit een standpunt dat slechts vogels dagelijks ervaren. .TEXEL XL, Pieter de Vries 39,95 184 bladzijden ISBN 9789070133122 Nu in de winkel Te Koop: Teso-aan- deel 5000,=. Tel: 06- 24894054. Zonnepanelen zijn nu niet alleen milieutechnisch verantwoord maar ook economisch rendabel en daarom interessant voor elke Texelaar. Wanneer u van plan bent om een zonne-energie-installatie aan te schaffen en u wilt er zeker van zijn dat u jarenlang zorgeloos uw eigen stroom kunt opwekken. Voor professionele verkoop en vakkundige installatie bel vrijblijvend met 06-51545968, of mail naar texel4trading Een eendenkooi verscholen achter een dikke rij bomen. Een vakantiepark ontdekt achter een boomsingel. Een prachtig door de natuur 'geschilderd' landschap. Bij het doorbladeren van dit boek val je van de ene verbazing in de andere. Bomen vellen en snoeien. Bel Dennis Witvliet boom- en groenonderhoud. Tel. 319721, na 16.00 uur. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining, Nlkadel 60, De Koog, tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. Nieuwe computer of lap top nodig? Haw-ict heeft een nieuwe webwinkel geopend: www.compu- terwinkeltexel.nl of bel 769001/06-19216925. Computer of laptop lang zaam of stuk? Bel Haw- ict Alex de Haan, 0222- 769001/06-19216925 www.haw-ict.nl Gebakken zeetong, in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Texel Maritiem onder- water-archeologie bij de Texelse kust. Boek plus wrakkenkaart, samen voor 17,90 in Het Open Boek

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3