TEXBLAGBsDA.NL TEXELSE 2 COURANT Klassieker The Wizard of Oz VRIJDAG 2 DECEMBER 2011 Uitladder Ierse folkzanger in De Hollebol Informatie-avond nieuwe aarde Bij Binnenlicht in de Weverstraat in Den Burg wordt vrijdag 9 december een voorlichtings avond gehouden door Tarass- genezer Anneke Adrina Sophia Menger. Zij is Kryonschool-train- ster en spiritueel therapeut. De bijeenkomst duurt van 20.00 tot 22.00 uur, de toegang bedraagt €10,-. Filmhuis Oosterend In eetcafé De Kroonprins aan de Kerkstraat in Oosterend draait donderdag de film Biutiful, een 'hartverscheurend, inktzwart en toch hoopgevend epos' over Bardem uit Barcelona. Het diner - in het thema van de film - begint om 19.00 uur, de film om 21.00 uur. Mensen die alleen de film willen zien, beta len €5,- intree. Reserveren is noodzakelijk. Prof. Heise over kosmische tijd Op uitnodiging van volkssterren wacht De Jager verzorgt prof. dr. J. Heise vrijdag 9 december een lezing in De Slinger, op het terrein van Ecomare. Hij is verbonden aan het Sterrenkundig Instituut van de Universiteit Utrecht. Zijn lezing heeft als titel De Kosmische Tijd: is tijd er altijd en overal? De bijeen komst begint om 20.00 uur. De entree bedraagt €5,-, inclusief een kopje koffie of thee. Donateurs hebben gratis toegang. De Vries signeert Pieter de Vries signeert zaterdag middag 3 december van 14.00 tot 15.30 uur bij boekhandel Nauta Boek in Den Burg zijn boek Texel XL. Ouwe Sunderklaas In de krant van vrijdag 9 december willen wij graag een overzicht bren gen van plaatsen en tijden van Ouwe Sunderklaas. Feest- en dorpscommissies die zich met de organisatie bezig houden, verzoe ken wij dan ook een overzicht van tijden en plaatsen door te geven. Als wij van een bepaald dorp niets horen, wordt ongewijzigd het pro gramma van vorig jaar opgeno men. Informatie kan - het beste per e-mail - worden gestuurd naar redactie@texelsecourant.nl, of tele fonisch worden doorgegeven via tel. 362620. In De Hollebol aan de Park straat in Den Burg vindt don derdag 8 december een optre den plaats van de Ierse folkzanger Kieran Halpin. Hal- pin, zelf een begenadigd gita rist, wordt bij dit concert bege leid door de Indiaanse percussionist Yogi Kockusch. Wie de diverse kranten en bladen naslaat op recensies van Kieran Halpin denkt terecht te zijn geko men in een wedstrijd voor de Oud-Texelaar Ewald Lap heeft tijdens het International Whisky Festival in Den Haag de titel 'Whiskykenner van het Jaar' gewonnen. Lap, een zoon van Axel en Gery Lap uit Den Hoorn, was de beste in een deelnemersveld van circa 250 whiskyliefhebbers. Zij werden in drie ronden getest op hun theoreti sche kennis en moesten whisky's herkennen op basis van geur en smaak. De 41-jarige Lap, die in Utrecht woont, won onder meer een reis naar Highland Park. Dat is een befaamde distilleerdij op de Orkney-eilanden, ten noorden van Schotland, waar eigen gerst en plaatselijk gestoken turf wordt gebruikt om een whisky te stoken die de beste ter wereld wordt genoemd. De oud-Texelaar mag de titel dra gen tot het volgend International Whisky Festival, dat van 16 tot 18 november 2012 wordt gehouden. meest juichende recensie. Woor den als 'perfect' en 'kippenvel' zijn daarbij geen uitzondering. Halpin startte zijn muzikale carrière in 1979 en nam sindsdien een kleine twintig albums op. Veel van zijn werk wordt gezongen door andere artiesten. Zo heeft Ilse de Lange het nummer All the Answers in Nederland bekend gemaakt tijdens de benefietuitzending voor de slachtoffers van Kosovo. Ook John Wright en Dolores Keane zongen dit nummer, waarbij Keane zelfs I Highland park In de serie Hollywood Classic draait zondag en dinsdag in Cinema Texel de in 1939 gemaakte film The Wizard of Oz, over het ongelukkige weeskind Dorothy, dat opgroeit bij haar oom en tante. Wanneer de boerderij waar ze wonen wordt getroffen door een tornado, wordt Dorothy geraakt door rondvliegend puin. Weer bijgekomen bevindt ze zich in het land van Oz, een magi sche plek met heksen, dwergen en tovenaars. De film valt op door het voor die tijd revolutionaire kleurge bruik. Regisseur Victor Fleming gebruikte sepiatonen voor het rea listische deel van het verhaal dat speelt in een door de economische depressie geteisterd Kansas; de scènes in Oz zijn gefilmd in Techni color. De hoofdrol wordt gespeeld door de toen 16-jarige Judy Gar land, die dankzij deze film haar grote doorbraak meemaakte. Liefhebbers van de absurde humor van New Kids komen vanaf woens dag 7 december in Cinema Texel aan hun trekken met New Kids Nitro. Terwijl Friesland wordt getrof fen door een zombieplaag, hebben Richard, Rikkert, Gerrie, Robbie en Barrie in het Brabantse Maaskantje andere dingen aan hun hoofd. Ze zijn in oorlog met het nabij gelegen een nummer-éénhit scoorde. Dit legde Halpin geen windeieren, die voor het geld niet meer hoeft op te treden. Maar op doorreis naar Duitsland wil hij Texel nog wel even 'meepikken'. Want het bloed kruipt waar het niet gaan kan. En als echte wereldreiziger/artiest kan Halpin het niet laten nu en dan 'live' te gaan. Met een stem die net zo makkelijk als hard en rauw wordt beschreven dan als gevoe lig. Waarbij zijn gepassioneerde, intense stijl wordt vergeleken met die van Luka Bloom. Het optreden begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €10,-. Beschrijf uw moment van 2011 Het jaar 2011 loopt weer op zijn eind, de tijd om terug te blikken nadert. De Texelse Courant is nieuwsgierig naar üw gebeurtenis uit het afgelo pen jaar. Mooi, indrukwekkend, ontroerend of verdrietig. Wat zult u zich blijven herinneren? U kunt het ons schrijven in een persoonlijk verhaal, zodat wij het in de oudejaarskrant van vrijdag 30 december kunnen plaatsen. U kunt het tot en met maandag 26 december mailen naar redactie@texelsecourant.nl. We stellen het op prijs als de verhalen maximaal 350 woorden lang zijn. Voor meer informatie kunt u bellen naar de redactie, tel 362620. Film dorpje Schijndel. Dit leidt tot ille gale straatraces en massale vecht partijen. Als de Friese zombies een Brabants slachtoffer maken, moe ten de twee groepen hun krachten bundelen om het grotere kwaad te trotseren. De Gelaarsde Kat is een nieuwe animatiefilm van DreamWorks, de maatschappij van kassuccessen als Kung Fu Panda en Madagas car. De film vertelt het hilarische en dappere verhaal van een van de meest geliefde karakters uit de Shrek-reeks: Puss in Boots, in het Nederlands bekend als De Gelaars de Kat. Samen met zijn vrienden, de ongelooflijk slimme Humpty Dumpty en de sluwe straatkat Kit- tym, beleeft hij een spannend avontuur, wanneer hij de beroemde Gans, die gouden eieren legt, pro beert te stelen. Een deel van de andere films is geprolongeerd bij Cinema Texel. Daaronder Nova Zembla, Dolfje Weerwolfje en de animatiefilm Happy Feet. Het volledige pro gramma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texe- lagenda.nl. Een uitgebreider overzicht van evenementen, workshops en excursies is te vinden in de gratis Vakantiekrant, die over het hele eiland te verkrijgen is, en via www. texelagenda.nl. Vrijdag 2 december: 20.30 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een con cert van het Tineke Postma Quartet. Entree €17,50 (diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst). Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 Nova Zembla 3D; 19.00 The Twilight Saga: Breaking Dawn-part 1; 21.30 Nova Zembla 3D; 21.45 De Heineken Ontvoering. Zaterdag 3 december: 14.00 uur. Pieter de Vries signeert van 14.00 tot 15.30 uur bij boekhan del Nauta Boek in Den Burg zijn boek Texel XL. 14.00 uur. Bij Keukencentrum Texel aan de Bernhardlaan in Den Burg worden van 14.00 tot 16.00 uur (gra tis) kookdemonstraties gegeven. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Happy Feet 2 3D NL; 13.45 Bennie Stout; 16.00 De Avonturen van Kuifje 3D; 16.15 Dolfje Weerwolfje; 18.45 Nova Zembla 3D; 19.00 De Heineken Ontvoering; 21.30 Nova Zembla 3D; 21.45 The Twilight Saga. Breaking Dawn-part 1 Zondag 4 december: 10.00 uur. Bij evangelistenpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4A, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamenkomst. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Happy Feet 2 3D NL; 13.45 Bennie Friese heks in buurthuis Bethel Alexsandra van het Paganistisch Instituut MA-AN Fryslan verzorgt zaterdag 17 december in buurt huis Bethel in Zuid-Eierland een lezing over Wicca, gepresenteerd als 'een natuurreligie voor nu en morgen'. Alexsandra, die zichzelf een 'Friese heks' noemt, vertelt iets over zichzelf, maar ook over de rituelen van Wicca, de maat schappij en andere zaken. Het Engelse witch kent dezelfde stam als van het woord Wiccam, dat Dat Sinterklaas voor iedereen is, bewees Vluchtelingenwerk Texel, dat woensdag een Sinter klaasfeest voor vluchtelingen hield in De Poort aan de Elemert in Den Burg. Koek, Sinterklaasliedjes, Sinter klaas, Zwarte Pieten en natuurlijk cadeautjes. Niets ontbrak op het Sinterklaasfeest van Vluchtelingen werk. 'Dit is pas integratie', vertel de een mevrouw van Vluchtelin genwerk met een knipoog. In totaal kwamen zo'n twintig kinderen, in leeftijd variërend van 0 tot 18 jaar, af op de bijeenkomst. Een aantal van hen was verkleed als Zwarte Piet, één jongentje als de Sint zelf. Een aantal van de kinderen had vrij Stout; 16.00 Hollywood Classic: The Wizard of Oz; 16.15 Dolfje Weer wolfje; 20.00 De Heineken Ontvoe ring; 20.15 Nova Zembla 3D. Maandag 5 december: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. Voorstellingen Cinema Texel: 20.15 Nova Zembla 3D; 20.45 'mysterie Dinsdag 6 december: 19.30 uur. In het raadhuis in Den Burg begint om 19.30 uur een com missievergadering van de gemeente- 20.00 uur. Klaverjassers houden een open drive voor het goede doel in De Witte Burcht aan de Molenstraat in Den Burg. Aanvang 20.00 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Hollywood Classic: The Wizard of Oz; 20.15 Nova Zembla 3D TESD Ondanks eerdere berichten onder houdt veerdienst TESO vandaag (vrijdag) geen halfuursdienst. Dit in verband met calamiteitenoefeningen op de Dokter Wagemaker. De Schul- pengat fungeert tot en met donder dag 8 december als dienstboot. Maandag 5 december kunnen op Texel rond 11.00 uur wachttijden ontstaan. Voor meer informatie, tel. 369600 of www.teso.nl. wijze of ziener betekent. Witches (in het Nederlands: heksen) zijn men sen die werken met genezende planten, kruiden en stenen uit de natuur. Ze proberen dichtbij de natuur te leven en werken met magie. De lezing in Bethel begint om 15.00 uur en duurt ongeveer 45 minuten. Daarna is er gelegenheid tot het stel len van vragen. Na de pauze wordt een gezamenlijk ritueel uitgevoerd met de naam De Hoom die wil Horen. De toegang bedraagt €10,- (inclusief ritueel en iets lekkers). Reserveren kan tot woensdag 14 december via telefoon 311486 of e- mail neldahillen@texel.com. van school gekregen om aanwezig te kunnen zijn. Voordat de Goed heiligman was gearriveerd, oefen den de medewerkers van Vluchte lingenwerk alvast de Sinterklaasliedjes met de kinderen en de aanwezige ouders. Met name de jonge kinderen genoten zicht baar, al vonden sommigen het wel wat eng om bij Sinterklaas te komen zitten. De Sint nam ruim de tijd om met ieder kind een praatje te maken en de Pieten strooiden met pepernoten. Om het feest te kunnen organise ren hadden de leden van protes tante kerk Den Burg geld ingeza meld. De cadeaus werden geschonken door de rooms-katho- lieke kerk in Den Burg. Ewald Lap beste whiskykenner Introduceren Wat heb ik nou weer fout gedaan? COLUMN Dat was het eerste dat door me heen schoot toen een lerares van media en entertainment. De vraag onze school vroeg of ik even mee of ik iets met journalistiek wil wou komen omdat ze met me gaan doen, werd ook meteen wilde praten. Terwijl ik de afgelo- gesteld, maar dat weet ik nog pen dagen even naging (echt niks niet. Vanaf vandaag schrijf ik dus verkeerds gedaan!) vertelde ze een column voor de Texelse Cou- me dat ze iemand zocht voor een rant. Ik heb er geen grote ideeën column voor de krant. En wie ben ik om op dat moment 'nee' te zeggen? Dus, terwijl het allemaal zijn gan getje gaat, begin ik me toch een beetje af te vragen waar ik nou weer aan begonnen ben. Nadat we ongeveer een week later op de redactie langs zijn geweest, een rondlei ding hebben gehad en foto's hebben gemaakt, is het zover: voor of iets waar ik het in opschrijf. Ter wijl dit misschien voor mij best handig zou zijn, aangezien ik redelijk chaotisch ben. Maar goed, ik hoop dat er spontaan nog wat in me opkomt. De bedoe ling van de column was dat wij onze kijk op dingen konden laten horen, aange zien wij dingen soms nogal anders bekijken. Ook zou het natuurlijk We moesten maar eens begin- leuk zijn als je er een beetje om nen. Brainstormend over een kunt lachen. Verder waren we onderwerp herinner ik me dat er redelijk vrij in het onderwerp, dus we zien wel wat er van terecht komt! Gelukkig besef ik me nu introducerend was. Dus laat ik dat ik het alweer een beetje vol eens wat over mezelf vertellen. gekletst heb en niks meer over mezelf hoef te vertellen. Ik ga Ik ben Karleen en ben 15 jaar. Ik maar eens vroeg beginnen (want doe 3 Havo en als sport doe ik deze keer was het meteen al aan volleybal. Als bijbaantje werk weer te laat) met wat te beden- ik in een restaurant op De Krim. ken voor de volgende keer. Wat ik later wil gaan doen, weet ik nog niet, misschien iets met Karleen van Dee 24 uur per 139' 7 ia9 A per week Het laatste nieuws het eerst! www.texelsecourant.nl Ook te volgen via r- Twitter @texelsecourant en facebook Texelse Courant L_ Sinterklaas bezoekt vluchtelingen

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2