J Woontij TEXELSE 3 COURANT Horecaorganisatie negeert landelijk bestuur X Rein Stam opnieuw hSmL,- gekozen als voorzitter www.woontij.nl VRIJDAG 2 DECEMBER 2011 Ondanks bezwaren van het lan delijk bestuur van Horeca Neder land hebben de leden van de Texelse afdeling van deze organi satie Rein Stam dinsdag opnieuw tot hun voorzitter gekozen. Hij vervulde die functie ook al van 2003 tot 2010. De verkiezing is omstreden, omdat Horeca Nederland als stelregel heeft dat een bestuurder niet langer dan twee keer een periode van drie jaar in functie mag zijn. Bovendien vindt het hoofdbestuur het onge wenst dat een voorzitter een onkos tenvergoeding ontvangt. Horeca Texel vaart al sinds 1995 een eigen koers, met een voorzitter die zelf geen horecabedrijf heeft, zodat hij niet kan worden beticht van het Afgelopen jaar werd het voorzitter- voortrekken van restaurants, cafés schap tijdelijk vervuld door Jur of een bedrijf uit één van de andere Schuiringa, die als eigenaar van een 'bloedgroepen'. Vooral in De Koog strandpaviljoen een tamelijk neu- lopen de belangen van de 'natte' en trale positie werd toegedicht. Stam de 'droge' horeca nogal eens uit- bleef als adviseur bij de afdeling een. De voorzitter krijgt een betrokken. Toen geen geschikte (beschei- nieuwe lijk is gevon- gebleken een onafhankelijk iemand te vinden die de kwaliteiten heeft om een organisatie als de afdeling Texel van Horeca Nederland te lei den. Jook Nauta vervulde die func tie van 1995 tot 2003, daarna was Rein Stam zeven jaar voorzitter. Geknipt 100 x Texel Maritiem, de nieuwe uitgave van Uniepers uitgevers, voorzien van een wrakkenkaart van de Texelse kust, kreeg vorige week uitgebreid aandacht in Elsevier. den, toonde Stam zich bereid zijn oude functie weer op zich te nemen. Dat het Horeca Nederland menens is, bleek uit het betoog dat de regi onale consulent Ben Tap dinsdag tijdens de jaarvergadering van de afdeling Texel hield en waarin hij namens het hoofdbestuur nogmaals kritiek op de Texelse constructie uitte. Ook bij de vergadering van vorig jaar was de landelijke organi satie aanwezig om er op toe te zien dat er volgens de regels werd gehandeld. De aanwezige leden hoorden hem bereidwillig aan, maar toen het op stemming aankwam, werd Stam voor opnieuw een peri ode van drie jaar gekozen. 'Het landelijk bestuur zal zich hierbij moeten neerleggen. De verkiezing van de nieuwe voorzitter is in een democratisch proces tot stand gekomen', oordeelde de vergade ring. Het bestuur van Horeca Texel, ondersteund door secretaris Ria Manse, bestaat nu buiten Stam uit Marcel Talsma en Co Vermuë (namens de cafébedrijven), Vincent Hoekstra (restaurants), Jur Schui ringa (strandpaviljoens), Andreas Schraag (hotels) en Geert Bosscha (fastservicé). De sector hotels krijgt binnenkort een tweede vertegen- Rein Stam. woordiger in de persoon van de nieuwe voorzitter van de Texelse Hotel Vereniging. De huidige voor zitter, Rob Teisman, was tot vorig jaar ook bestuurslid van Horeca Texel, maar net als Stam was hij procedureel niet herkiesbaar. Bos scha, voormalig eigenaar van eet café Bruintje Beer, treedt komend voorjaar af. Als het aan het bestuur ligt, hoeft zijn opvolger niet per se uit de fastservice afkomstig te zijn en wordt deze sector gecombi neerd met catering. Dit voorstel wordt komend voorjaar in een extra vergadering aan de leden voorge legd. Reikicursus Ria Schuijt verzorgt donderdag 15 december of zondag 8 januari van 10.00 tot 16.00 uur een cursus Reiki 1 op het adres De Hout manstraat 14 in Oudeschild. Tij dens de cursus worden geblok keerde energiekanalen weer geopend waardoor de energie weer vrij kan stromen. 'Zoek partij die zich over WKO ontfermt' Het college moet op zoek naar een marktpartij die zich over de warmte koude opslag (WKO) voor het gemeentehuis en het nieuwe gedeelte van de OSG in Den Burg ontfermt. Dat staat in een initiatiefvoorstel dat WD, D66, CDA en GroenLinks woensdagavond in de commissie vergadering willen bespreken. De vier partijen hopen zo een eind te maken aan de perikelen rond het klimaatsysteem dat met oplopende kosten kampt. Wat hen betreft, moet het college de WKO aanbesteden en in zee gaan met een partij die kennis heeft van de financiële en techni sche risico's van WKO's en daarmee om kan gaan. De partijen, die samen zeven van de vijftien zetels in de raad bezitten, vinden dat de gemeen te een partij moet vinden die onder meer alle risico's op het gebied van onder meer techniek, prijsstijgingen en onderhoud op zich neemt. De partij moet ook de hoogste mate van duurzaamheid bieden. De gemeen te zou uitsluitend een vaste maand last voor de energie (warmte en koude) moeten betalen voor een periode van twee keer vijf jaar. De partij die zich over de WKO zou wil len ontfermen, zou zoveel mogelijk gebruik moeten maken van de reeds aangebrachte voorzieningen en gedane investeringen. De gemeente heeft inmiddels tonnen voor de WKO uitgegeven. De pijpen voor de ont trekking van warmte en koude uit de bodem zitten al in de grond. De partijen die interesse tonen, zouden zich eveneens moeten ontfermen over de tijdelijke koeling van de OSG, totdat er een definitieve oplos sing is voor het klimaatprobleem op school. Het traject zou volgens de partijen niet moeten worden bege leid door ambtenaren en adviseurs die tot nu toe bij de WKO betrokken zijn geweest. 'Die combinatie is in de ogen van de raad tamelijk failliet.' Als het college dit jaar nog een aanbe steding doet, kan volgens de partijen eind februari bekend zijn waar de gemeente aan toe is en dat zou net voldoende tijd moeten geven om de installatie op de OSG voor de zomer in werking te krijgen. Woonblok wordt weer agrarisch Het perceel Hoofdweg 22-24 in Eierland krijgt opnieuw een agra rische bestemming, zodat de eigenaars, de gebroeders De Lugt van het ongeveer een kilo meter zuidelijker gelegen Padang, het kunnen gebruiken voor verdere bedrijfsontwikke ling. B en w werken mee aan de daarvoor benodigde wijzigings procedure. Dat betekent herstel van de oude situatie, want vroeger lag op het perceel ook een agrarisch bouw blok. Omdat daaraan geen behoef te meer was, werd dit eraf gehaald en kreeg het terrein een woonbe stemming. Dat wordt nu dus terug gedraaid, omdat de firma De Lugt de werkzaamheden wil splitsen en meer verscheidenheid bij de teelt en verwerking van agrarische pro ducten wil doorvoeren. De broers willen daarmee de continuïteit van hun bedrijf waarborgen, mede in het belang van hun opvolgers. De huidige bewoners van Hoofdweg 22 (Jaap en Joke van Beek) kun nen er voorlopig blijven zitten. Eén van deze meisjes is vandaag 80 jaar geworden! C\e. boren onas op 26-11-20-1-1 om 21.25 mmc 53 cm 3520 gram /Vliranda Veeger Ba^y van der Veen T-'amassiostracri- 16 1796 A<5 De Koog INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,60 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,20 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Diverse soorten appels en peren. Verkoop: vrij dag-en zaterdagmiddag, 13.30-17.00. Kees Key- ser, Fruitbedrijf Molen buurt. Opheffingsuitverkoop Alles moet weg! B-Kids&Teens Hogerstraat 6. 50% kor ting. ALLES VOOR DE BOUW OP ÉÉN ADRES! BouwCenter RAB Kadotips voor Sinter klaas: Origineel en niet duur bij LenR Kantoor vakhandel. Opheffingsuitverkoop Alles moet weg! B-Kids&Teens Hogerstraat 6. 50% kor ting. De winter komt, wees voorbereid met ovenge- droogd hout van Haard- hout Texel. 327418/ 06- 38935253 Kadotip: De leukste puz zels Wasgij en Jan van Haasteren. Vanaf 50 tot 3000 stukjes, bij LenR Kantoorvakhandel. keeshinbanden.nl Mooi kado: Ons genoe gen, 88 Texelse tekenin gen Ad Blok v.d. Velden voor €25,- in de boekwin- Eetcafe De Kombuis, keuken open van 11:00 tot 23:00 uur 7 dagen per week. Ook om af te ha- w ww. texelsea ut o pa gina.ni voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Voor al uw schilderwerk binnen en buiten: Schil dersbedrijf Eschweiler. Tel. 315032. Crazy days, fietsen nieuw en gebruikt. Doe uw voor deel! Kadobonnen! Bets fietsen t/m 18 december alleen het weekend Gebruikte fietsen in alle soorten en maten. Fiet- sinn De Koog (Nikadel 75). Tel. 317841 www. fietsenoptexel.nl Auto Service Centrum. Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Mooi kado: Ons genoe gen, 88 Texelse tekenin gen Ad Blok v.d. Velden voor €25,- in de boekwin kel. Computer of laptop lang zaam of stuk? Bel Haw- ict Alex de Haan, 0222- 769001/06-19216925 www.haw-ict.nl Cursus intuïtief schilde ren, start 9-10 januari in Oosterend, inl. Cocky den Duyf, 06-55920571. Vraag niet wat ik maak. Ik maak wat u vraagt! Klus- en timmerbedrijf Ap den Braven, 06-25371055. Nieuw matras? Box- spring bedden, of een lek ker hoofdkussen? Bosma slapen en meer...Waalder- straat 6, tel. 712464. Aan de hand van uniek historisch fotomateriaal nemen Martha Witte en Gré Zegers u mee door de geschie denis van 'hun' Oudeschild - Eén beeld van een dorp. Gebonden, 208 pagina's Kadotip: Je bent jong en je wilt:Stabilo potloden en stiften, bij LenR Kantoor vakhandel. Vogelenzang 11 Den Burg Te Koop: Teso-aan- deel 5000,=. Tel: 06- 24894054. De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Eetcafe De Kombuis, keuken open van 11:00 tot 23:00 uur 7 dagen per week. Ook om af te ha len. Unieke Texelse kerst/ nieuwjaarskaarten. Si mon Smit fotografie Voor al uw Tuin- en Ter- reinonderhoudsklussen. www.allroundtexel.nl Zaterdag 17 december 2011 verteld de wereld beroemde Texelse jutter Maarten Boon, tijdens een 3- gangen keuze menu zijn fantastische verhalen. Restaurant De Horizon (vliegveld) Kosten €27.50 p.p. Aanvang 18.30 uur. Graag reserveren! Tel: 0222-311313 Auralezing, een verhel derend inzicht in je leven. Puur natuurlijk 311486. Je weet dat je goed zit met Bremer achter je! Assurantiekantoor Bre mer, Oosterend, tel. 0222- 318221. Uitvaartverzorging Ton van der Slikke, tel. 365809/ 06-83164910. www.uitvaartverzorging- texel.nl Voor de leukste kado's, fietsaccessoires, kleding, kadobonnen. Bets fiet- Lekker warme Flanel Dek bedovertrekken en hoes lakens. Bosma slapen en meer Waalderstraat 6. 75 x Ad Blok v/d Velden in Galerie Klif ART t/m 11-12-11. Sterretje gezocht! GlasGarage Texel Tel: 0222 - 32 15 15 Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Ruimtegebrek? Opslag ruimte op maat www. finishboxtexel.nl Afvallen? www.voedings- praktijktexel.nl Mooie karpetten vanaf 29,00. Bij Bosma slapen en meer Waalderstraat 6 Kadotip: Leerzaam en heel leuk Spelletjes voor jong en oud, bij LenR Kantoorvakhandel. 145002 Thijsselaan 138 in Den Burg 145003 Lieuwstraat 21 in Den Burg 145004 Botterstraat 7 145005 Klimpstraat 11 in Oosterend in DeCocksdorp (vanaf 18 jaar) te huur/te koop voorrang gezinnen met 3 of meer kinderen die langer dan 2 jaar staan ingeschreven (vanaf 18 jaar) te huur voorrang gezinnen met 3 of meer kinderen die langer dan 2 jaar staan ingeschreven (vanaf 18 jaar) te h uur (vanaf 18 jaar) te huur voorrang vanaf 50 jaar Voor meer informatie zie www.woontij.nl Condesa de Leganza D.O. La Mancha, Spanje Tempranillo Crianza Verdejo of Rosado Per fles 75 cl 4.99 Spaar voor 50% Korting EXCLUSIEF ON DE SA BIJ T0PSLIJTER jUTïiniïr: Jan de Wit Weverstraat 18 DEN BURG (TEXEL) Tel. 0222-312134 www.uwtopslijter.nl Geniet, maar drink met mate Geen 16? Geen druppel

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3