TEXELSE^COURANT n B 5 Cjroen ThwartsJïxels in het harL, Landal Sluftervallei wil 65 bungalows bouwen Personeelsmanagement gemeente rammelt .txl Noodmaatregel versnelt plan groter vakantiehuis De Ouwe Sunderklaaswinkel LJ ii OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12632 VRIJDAG 9 DECEMBER 2011 Aaf van der Kooi heeft ont slag genomen als lid van de Rekenkamer commissie en schreef een kri tische brief. Texel maakt zich op voor Ouwe Sunder- klaas. In deze krant het pro gramma in alle dorpen. Veel winkels en cafés in De Koog zijn dicht. Is het dorp echt veranderd in een spookdorp of valt het mee? Telers van suiker bieten kunnen met tevreden heid terugkijken op het afgelo penseizoen. De campagne loopt ten einde. Bouwers hebben dinsdagavond in groten getale gehoor gegeven aan de oproep van Bouwgroep Texel en het Texels Ondernemers Platform om aanwezig te zijn bij de overhan diging van een petitie aan de raad. 170 mannen en vrouwen uit de sector kwamen naar de vergadering van de raads commissie Breed om de noodkreet van de sector kracht bij te zetten en dat bouwprocedure veel sneller moeten verlo pen. Een verslag hierover staat elders in de krant. Landal Sluftervallei bij De Cocks- dorp heeft bij de gemeente het verzoek ingediend om het vakan tiepark uit te breiden met 65 luxe bungalows. Bedoeling is dat de huizen komen op een deel van het huidige kampeerterrein. De slaapplaatsen komen vrij door een kleine 150 kampeerplaatsen in te leveren. Momenteel staan er op Slufterval lei 251 bungalows, 16 chalets en zijn er 198 kampeerplaatsen. Gene ral manager Dick Jansen: 'Op Sluf tervallei zijn we in staat om jaar- rond een hoge bezetting van onze vakantiehuizen te creëren. We ervaren een groeiende vraag naar vakantiebungalows en willen dol graag uitbreiden met bungalows in het luxe segment die qua uitstra ling goed op Texel passen. We zien een markt voor bungalows die zich in grootte onderscheiden, bestemd voor 4, 6, 8,10,12 en 24 personen. Het houdt in dat een deel van de camping wordt opgeofferd, waar- Het personeelsmanagement van de gemeente verdient verbete ring. De afgelopen jaren is gere geld verzuimd functionerings- en beoordelingsgesprekken met medewerkers te houden, vast legging van gesprekken ont breekt en de gemeente ontbeert een integrale nota personeels beleid waarin een visie op het personeelsbeleid uiteen wordt gezet. Die conclusies trekt de Rekenka mercommissie in een onderzoek naar de wijze waarop de gemeen- temmet zijn medewerkers omgaat. De bevindingen werden woens dagavond gepresenteerd aan de politieke partijen. De Rekenkamer commissie begon in het voorjaar aan het onderzoek, voordat bekend werd dat het college de komende jaren een kwart van het personeel wil laten afvloeien. Volgens de rekenkamer zijn functi oneringsgesprekken, beoorde lingsgesprekken en doelstellings- gesprekken belangrijke instrumenten om personeel aan te sturen en goed te laten functione ren binnen de gemeentelijke orga nisatie. Bedoeling is dat dergelijke gesprekken jaarlijks plaatsvinden, maar uit het onderzoek blijkt dat tussen 2006 en 2010 jaarlijks tien tallen gesprekken niet zijn gevoerd. De rekenkamer verbaast zich erover dat van functionerings- en beoordelingsgesprekken met afde- lingshoofden 'niet echt vastlegging beschikbaar was'. Dergelijke gesprekken worden wel gevoerd. Tot april 2009 werden verslagen van gesprekken met afdelingshoof den bij de afdeling Personeel en Organisatie bewaard, maar sinds dien is dat onder beheer bij gemeentesecretaris en directeur Cock van Wijngaarden. Volgens de rekenkamer heeft hij ook de perso neelsdossiers van de afdelings hoofden onder zijn beheer, maar dat werd woensdagavond desge vraagd tegengesproken door Van Wijngaarden. De rekenkamer was verrast te ont dekken dat de directie van de gemeente niet is opgenomen in de jaarlijkse cyclus van functione rings- en beoordelingsgesprekken. In e-mailverkeer tussen de reken kamer en de gemeente, opgeno men in het rapport, worden onder andere Van Wijngaarden, Berna- dette Nouwen (die een tijdje adjunct-directeur was) en Gert Jan Jongkind (gemeentesecretaris en directeur van 2004 tot begin 2007) genoemd van wie de rekenkamer geen functioneringsgesprekken heeft kunnen vinden. Uit hetzelfde e-mailverkeer blijkt dat Van Wijngaarden er wel voor stander van is om ook de directie van de gemeente mee te laten lopen in de jaarlijkse cyclus van functioneringsgesprekken. Daar over zijn reeds gesprekken met burgemeester Giskes gevoerd. Van Wijngaarden schrijft het persoonlijk als een gemis te ervaren dat derge lijke gesprekken er nog niet zijn. Nu wordt jaarlijks een organisatieplan aan het college voorgelegd waarin de gemeentesecretaris en de afde lingshoofden hun doelstellingen voor het komend jaar beschrijven. Volgens Cees Hogervorst, voorzit ter van de rekenkamercommissie, zijn er ook informeel gesprekken tussen directie en college, maar die zijn niet structureel. Hogervorst liet de politieke partijen weten dat het onderzoek niet zon der slag of stoot tot stand kwam. Met name nadat in het e-mailver- keer de naam van het ontslagen hoofd Gemeentewerken was geval len, werd de informatievoorziening vanuit de gemeente moeizaam. Hogervorst moest uiteindelijk een mailtje sturen om uit te leggen dat de rekenkamercommissie bezig was met een algemeen onderzoek naar het personeelsbeleid en niet met onderzoek naar één persoon specifiek. In de mail wijst hij er ten overvloede op dat de rekenkamer commissie altijd onderzoek doet naar algemene zaken. De politieke partijen reageerden stil en soms met verbazing. Cees Hoo- gerheide (D66) bracht in herinne ring dat hij vragen had gesteld over de functionerings- en beoorde- Plannen voor uitbreiding van recreatiewoningen van 70 naar 100 vierkante meter kunnen een stuk sneller worden gerealiseerd nu het college van b en w hier voor, vooruitlopend op het nieuwe bestemmingsplan buitengebied, een gedoogbeschikking gaat afgeven. Met de noodmaatregel geven b en w gehoor aan het verzoek van de sec tie Bouw van TOP (voorheen TVO). De uitbreiding naar 100 vierkante meter staat in de Nota van Uitgangs punten van het nieuwe plan Buiten gebied, maar nu dit waarschijnlijk pas in 2013 van kracht wordt, moet tot die tijd een uitgebreide (Wabo- )procedure worden gevoerd die minimaal een half jaar vergt. Er lig gen volgens wethouder Kooiman momenteel 60 tot 100 aanvragen om zomerwoningen te vergroten. Volgens Kooiman maakt het college gebruik van de mogelijkheid om geen procedure te voeren, maar een gedoogbeschikking af te geven. Deze loopt totdat het nieuwe plan Buitengebied van kracht wordt. Dat kan overigens alleen als het bouw plan aan alle voorschriften voldoet. Als iemand bezwaar maakt (omdat het nog niet in het bestemmingsplan staat), dan kan dit worden afgewe zen met als argument dat concreet zicht op legalisering bestaat. Uit jurisprudentie blijkt dat gedogen pas kan als het ontwerpbesluit ter inzage door voldoende toeristische bed den beschikbaar komen. Het is wel zo dat de duincamping blijft. De omzetting is mogelijk doordat de gemeente de ondergrens van 30 .speedheat.nl procent kampeerplaatsen heeft los gelaten. Het geeft ons de mogelijk heid om jaarrond een aanzienlijk groter aantal gasten naar het eiland te halen, en daar heeft de hele ondernemersbranche baat bij, zeker in de traditioneel moeilijke periodes. Wel is het zo dat de bezetting in de zomer iets lager zal zijn, omdat de camping heel goed werd bezet. Vervolg op pg. 3 lingsgesprekken en toen te horen kreeg dat die 'volgens de wetge ving op alle niveaus plaatsvonden'. Alfred Schaatsenberg (PvdA) zei geschrokken te zijn. Wethouder Hennie Huisman (personeel en organisatie) zei ook verbaasd te zijn, maar dan over sommige con clusies die de rekenkamer heeft getrokken. Over Aaf van der Kooi, die tijdens het onderzoek door de raad als lid van de rekenkamer commissie op non-actief werd gezet, werd tijdens de presentatie niet gesproken. INSTAIIATIETECHNIEK air lag 0.0 bekijken s geopend 0-12.30U Bekendmakingen op pagina 10 TEXELSE-COURANT Q»* gytJW,h Urt, gemotiveerde bezorger vanaf 13 jaar, die voor ons vanaf 1 januari 2012 de Texelse Courant wil bezorgen op de route Gasthuisstraat (Zonnehof), Pontweg, Gerritslanderdijkje en is gelegd en de provincie tijdens vooroverleg heeft aangegeven in te stemmen met de planregels, wat het geval is. De gemeente zal daar waar nodig 'personele maatregelen' nemen om de aanvragen op korte termijn te verwerken. De maatregel moet de bouwsector helpen het hoofd boven water te houden. Wethouder Kooi man maakte het nieuws dinsdag avond bekend tijdens de Raads commissie Breed, in aanwezigheid van 170 mensen uit de bouw (aan wezig). Commissielid Marjan Mer- kelbach (CDA) lanceerde het voor stel om, vooruitlopend op het plan Buitengebied, ook een gedoogbe schikking af te geven voor het ver ruimen van de bouwgrootte voor permanente woningen in het buiten gebied naar 200 vierkante meter. Burgemeester Giskes zei te ver wachten dat dit meer bezwaren van omwonenden zou opleveren, dan bij vakantiewoningen. 'En dan hebben we straks mensen die niet zijn gediend van deze maatregel hier in de raadszaal.' Maar ze sloot niet uit dat het vergroten van woningen in het buitengebied minder problemen zal opleveren. Paul Buijsman, woord voerder van de bouwers, riep men sen die met plannen rondlopen op, eerst met de buren in overleg te gaan. 'Want vandaag wil ik bouwen, maar morgen de buurman. We komen elkaar op dit eiland altijd weer tegen.' Voor het gedeelte buiten de bebouwde kom geldt een hogere vergoeding. Voor meer informatie kun je contact opnemen met Ed Witte, tel. 36 26 00. LANGEVELD GGtólzmxzin G3 (2g SNELCODE: 554 AUTO www.texelseautopagina.nl TEXELSE0COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): rTTTÏÏT INSTAIIATIETECHNIEK I expert schoorl Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Vrijdag 9 december koopavond Zondag 11 december Koopzondag vanaf 11.00 uur www.deouwesundeklaaswinkel.nl

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1