TEXELSE 2 COURANT Kerstkorenconcert met drie koren De drukke decembermaand @txl VRIJDAG 9 DECEMBER 2011 Avonddienst De commissie avonddiensten van de Protestantse Waddenge meente verzorgt zondag 11 december een avonddienst in de Maartenskerk in Oosterend. Er worden liederen gezongen, gedichten voorgedragen en gelezen en er is een korte medi tatie. Dit alles in het teken van de advent. De dienst begint om 19.00 uur, organist is Jan van der Vis. Na de dienst wordt in De Parel koffie gedronken. Kinderkerstfeest In de doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg wordt zondag 25 december - eerste Kerstdag - van 16.00 tot 17.00 uur kinderkerstfeest gehouden. De kinderen van de Zondags school voeren een kerstspel en lezen gedichten voor en er wor den kerstliedjes gezongen. Ook de jeugdclub verleent medewer king. Voor alle aanwezig kinderen ligt er iets onder de kerstboom. Kerstfeestdiner Bij Jan en Paula Brouwer aan de Keesomlaan 4a in Den Burg wordt maandag 26 december (Tweede Kerstdag) een kerst feestdiner gehouden, ledereen is welkom in de Bovenzaal, waar om 16.30 uur wordt begonnen met een kopje koffie of thee, Daarna wordt samen gegeten. Opgeven kan tot 20 december via tel. 320114 of 313770. Kerstmiddag Den Hoorn De soos, de ANBO en de zuster- kringen van Den Hoorn verzor gen woensdag 14 december een kerstmiddag in dorpshuis De Waldhoorn. Er is een afwisselend programma samengesteld met muziek, gedichten, samenzang en een kerstvertelling. Als afslui ting wordt een broodmaaltijd geserveerd. De bijeenkomst begint om 15.30 uur, deelname kost €5,-. Aanmelden kan bij Nel Broersma (tel. 319385) en Wil Slikker (tel. 319539). Adventsmiddag De dorpscommissie van De Koog verzorgt vrijdag 16 decem ber in dorpshuis De Hof een adventsmiddag voor 55-plus- sers. Deze begint om 15.00 uur met een broodmaaltijd. Opge ven kan tot 11 december bij Veronica van Beek, tel. 06- 28787820 of 317729. Deelname kost €3,- per persoon. Dansavond In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend wordt zaterdag 10 december vanaf 20.30 uur een stijldansavond gehouden. Deel name kost €1,- per persoon. Ook publiek is welkom. Bloemschikken In eetcafé De Kroonprins ver zorgt Nelie Vinke woensdag 14 december vanaf 15.00 uur een workshop bloemschikken. Aan melden kan via tel. 318975. Meezingen met Christmas Carols Wie een dag Christmas Carols wil zingen in een gelegenheids koor, heeft daartoe de mogelijk heid op zaterdag 17 december, als onder leiding van dirigent Ellen Verburgt bij Artex carols worden ingestudeerd. De hele dag oefenen wordt afgesloten met een optreden in De Holle- bol. Dit begint om 16.30 uur en is gratis toegankelijk. Deelname staat open voor elk niveau, aan melden kan bij Artex. Open coffee Bij Stayokay aan de Haffelder- weg in Den Burg wordt woens dag 14 december de maande- lijke 'open coffee' gehouden, voor mensen die online netwer ken. Op deze bijeenkomsten praten (startende) ondernemers met elkaar. De open coffee begint om 11.30 uur. Voor het derde achtereenvol gende jaar verzorgt Artex-Kun- stenschool Texel een kerstko renconcert. Dit vindt plaats op zondag 18 december, in de RK- kerk aan de Molenstraat in Den Burg. Het concert wordt geopend door een a-capellaoptreden van gast koor Close Friends, een enthousi aste groep zangers die zich toelegt op het maken van vrolijke, preten tieuze en swingende vocale muziek. De leden van deze groep komen uit heel Nederland, op het reper toire staan arrangementen van nummers van o.a. Coldplay, Billy Joel en Rhonda Polay. Daarnaast zijn het Kinderen voor Kinderenkoor en Popkoor Texel te horen. Het Kinderen voor Kinde renkoor repeteert wekelijks bij Artex. Het bestaat uit ongeveer 20 zangers en zangeressen en brengt arrangementen van kerstliedjes van onder andere Kinderen voor Kinderen. Het concert wordt beslo ten met een spectaculair optreden van het Popkoor Texel, dat uit maar liefst vijftig leden bestaat. Dit koor brengt arrangementen van Vrijwilligers voor Schakel De PKN-gemeente Den Burg is op zoek naar vrijwilligers die in de eerste maanden van 2012 een paar dagdelen willen besteden aan het opknappen van De Schakel. De opknapbeurt is met name bedoeld om het gebouw - naast De Burght aan de Binnenburg - een lichtere uitstraling te geven. Verschillende gebruikers hebben aangegeven het interieur van met name de benedenzaal somber te vinden. Het opknappen gebeurt onder leiding en op aanwijzing van de nieuwe beheerders, Corrie en Piet van der Slikke. De gemeente hoopt op net zoveel medewerking als bij het opknap pen van de pastorie aan de Kees omlaan. Mensen die een of meer dagde len willen meehelpen, kunnen contact opnemen met Van der Slikke (tel. 313335 of 06- 51253560) of Jan van Groenigen (tel. 313034). Kerstviering voor senioren In dorpshuis De Bijenkorf in Ooste rend wordt dinsdag 20 december een kerstviering gehouden voor senioren en alleenstaanden. Inmid dels zijn uitnodigingen verstuurd, maar ook mensen die geen uitnodi ging hebben gekregen, zijn welkom. De bijeenkomst begint om 17.00 uur, er wordt gezongen en geluis terd. Na afloop wordt een collecte gehouden voor Hulp Oost-Europa. Ria van der Vis is aanwezig om tekst en uitleg te geven over deze organisatie, die momenteel hulp biedt aan bejaarden in Moldavië. Popkoor op Kerstmarkt Eén van de optredens die tijdens de Kerstmarkt in Oosterend, op zater dag 17 december, in de Maartens kerk worden gegeven, wordt ver zorgd door het vijftig leden tellende Popkoor Texel. Dit optreden begint om 18.15 uur, de toegang is gratis. December is alweer negen dagen oud, net na Sinterklaas, net voor Ouwe Sunderklaas en ook de tijd dat de kerstbomen naar binnen worden gesleept. Die vervelende twee weken, waarin het lijkt alsof te leggen. Tevergeefs, niemand nog echt zin heeft om COLUMN Volgens hem maakte het de Belgen niet uit hard aan het werk te gaan, de of er nou wel of niet een overkoe- dagen nog korter worden en de nachten nóg kouder. Toch duurt het toch echt nog twee weken voordat de meeste mensen van pelende regering was (ze hebben er nog vijf), als ze maar lekker kun nen eten. Maar volgens mij hebben de Vlamingen en de Wallonen hun hun welverdiende kerstvakantie buik meer dan vol van de politieke kunnen genieten. Voor jongeren onrust in het land. Maar met het zijn het nog twee weken die aan elkaar hangen van kerst gala's, werkweken en alle maal van dat soort 'ver schrikkelijke' activiteiten. En dan in alle stress van sinterklaasgedichten, kerstverlichting en voor bereidingen voor Ouwe Sunderklaas moet ik ook nog snel even een column nieuwe regeerakkoord komt een einde aan de 536 dagen van de formatie. En zo lijkt het alsof binnen Europa een trend op gang is gekomen. Nieuwe pre miers in Italië en Grieken land, en dus binnenkort ook een herverdeling van de macht in België. En wij in Nederland? Binnenkort schrijven. Dat moet echt snel, want rijden we 130 op de snelwegen, deze week zijn we met school naar zitten onze kinderen 1040 uur per Londen. Een chaos is het niet jaar op school en betalen we weer alleen in ons landje, ook onze zui derburen kunnen er wat van. Jeroen Leenders, een Belgische met guldens. Gaan we gewoon door met klagen over de slechte EK-loting, het rechtse gedrag cabaretier, stond op 25 november tegenover immigranten en het geld het theater op Texel. In de vierde dat we nu toch noch stukje bij klas ben je verplicht een paar keer per jaar een theatervoorstelling te bezoeken voor CKV (culturele en kunstzinnige vorming) en dit was één van die voorstellingen. Jeroen Is dat nou crisis? heeft geprobeerd in een klein kwar tier de politieke situatie in België uit beetje terug krijgen van Lands- banki? Over de eventueel te bou wen houtkachel en natuurlijk over de Sinterklaasintocht in Den Burg. Hessel Arensman Culinaire reis door de bijbel Al 21 mensen hebben zich aange meld voor de 'culinaire reis door de bijbel', die op vrijdag 24 febru ari wordt gehouden in Bloem en Bos. Er is plaats voor 45 perso- Een uitgebreider overzicht van work- Bij Bos te vinden in de gratis Vakantiekrant, die op het hele eiland is te verkrijgen, klassiekers als Something inside so strong en What Christmas means to me. Het Kinderen voor Kinderkoor en Popkoor Texel worden muzikaal begeleid door Sibold van Breuke- len (piano), Marcel Buijsman (drum) en Lucas Thijssen (bas). De muzi kale intermezzo's worden verzorgd door Evelien Drevel (blokfluit) en Marijn van Lindhout (piano). De drie koren staan onder leiding van Matthieu Vulto. Het concert begint om 15.30 uur, de toegang is gratis. Na afloop wordt een inzameling gehouden. Vrouwenbond De FNV Vrouwenbond komt dinsdag 13 december om 17.30 uur bijeen in de Texelhoeve in Den Burg voor een gezamenlijke maaltijd. Leden die nog mee willen, kunnen contact opnemen met Ria Witte. De leden betalen een eigen bijdrage van €10,-. Ontspannen Bij yogacentrum De Hogeberg aan de Schilderweg wordt zondag 18 december een workshop ontspan nen gegeven. Deelnemers krijgen informatie over de geneeskrachtige werking van dagelijkse routine en oefenen rustgevende yogahoudin- gen, meditatie en ademtechnieken. De workshop, die van 11.00 tot 14.00 uur duurt, wordt afgesloten met een ayurvedische maaltijd. Deelname kost €30,-. Vrijdag 9 december In de Waagzaal van De Lindeboom wordt van 19.30 tot 22.00 uur een tangosalon gehouden met een work shop door Hugo Buiten en Marieke Timmer. De toegang bedraagt €10,-. Sterrenkundige prof. dr. J. Heise geeft in De Slinger bij Ecomare een lezing over het begrip kosmische tijd. Aanvang 20.00 uur. Entree €5,- (incl. koffie of thee). Bij Binnenlicht in de Weverstraat wordt vanaf 20.00 uur een voorlich tingsavond gehouden door Tarass- genezer Anneke Menger. De toegang bedraagt €10,-. Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 New Kids Nitro; 19.00 Nova Zembla 3D; 21.15 New Kids Nitro; 21.45 New Year's Eve. Zaterdag 10 december Op de Groeneplaats in Den Burg begint om 17.00 uur een fakkelop tocht van Amnesty International. In De Burght aan de Binnenburg begint om 20.00 uur een kerstcon cert van het Texels Christelijk Man nenkoor met sopraan Wiebke Göe- tjes. Toegang €15,-. In dorpshuis De Bijenkorf in Ooste rend wordt vanaf 20.30 uur een stijl dansavond gehouden. Deelname kost €1,- per persoon. Ook publiek is welkom. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Happy Feet 2 3D NL; 13.45 Dolfje Weerwolfje; 16.00 Nova Zembla 3D; 16.15 De Gelaarsde Kat 3D; 18.45 New Kids Nitro; 19.00 Nova Zembla 3D; 21.15 New Kids Nitro; 21.45 New Year's Eve. Zondag 11 december Bij evangelistenpaar Jan en Paula Brouwer aan de Keesomlaan 4A in Den Burg begint om 10.00 uur een huissamenkomst. Duin aan de Bakkenweg kan tussen 13.00 en 14.00 uur wor den gestart voor de eerste wandel tocht uit de winterserie van Het Gou den Boltje. In de Maartenskerk in Oosterend begint om 19.00 uur een dienst in het teken van de advent. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Happy Feet 2 3D NL; 13.45 Dolfje Weerwolfje; 16.00 Nova Zembla 3D; 16.15 De Gelaarsde Kat 3D; 18.45 New Kids Nitro; 19.00 Nova Zembla 3D; 21.15 New Year's Eve; 21.45 New Kids Nitro. Maandag 12 december In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur rommelmarkt gehouden ten bate van het Hoornder kerkje. In alle Texelse dorpen wordt vandaag Ouwe Sunderklaas gevierd. Het pro gramma staat elders in deze krant Dinsdag 13 december De FNV Vrouwen komen vanaf 20.00 uur bijeen in De Poort aan de Elemert in Den Burg. Op de agenda staat een gezamenlijke maaltijd. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 New Year's Eve; 20.30 New Kids Nitro TES O In verband met de veiligheidstrainin gen die deze week plaatsvinden aan boord van de Dokter Wagemaker, wordt de eerder gepubliceerde extra dienst op vrijdag 9 december in prin cipe niet gevaren. Mocht het ver voersaanbod in de middag dusdanig groot zijn dat er wachttijden kunnen ontstaan, zal alsnog een aantal extra diensten worden gevaren. Daar wordt dan uiteraard pas op dat moment toe besloten. Aan het eind van de middag worden in ieder geval de schepen gewisseld, zodat de Dokter Wagemaker weer als dienstboot gaat varen en de Schulpengat aan de onderhoudska- de wordt afgemeerd. Op Texel noch in Den Helder wordt wachttijd ver wacht. Expositie over 'Kerstmis in kaart' In Ons Huis aan de Herenstraat in Den Hoorn wordt van vrijdag 14 tot en met zondag 18 decem ber de expositie Kerstmis in Kaart gebracht gehouden. Op de expositie, dagelijks van 14.00 tot 18.00 uur te bezichtigen, wordt het kerstverhaal op verschillende manieren getoond. Er is een verza meling mini-kerststalletjes te zien en het verhaal wordt verteld aan de hand van kerstkaarten. Naast zelf gemaakte kaarten zijn er ook colla ges van kerstkaarten. Ook zijn er episoden van het kerstverhaal te zien, geschilderd op porselein, een kerstbol van servetten en engeltjes van pasta. Uiteraard zijn er ook kerstgedichten en kerstmuziek. Elke dag worden tussen 17.00 en 18.00 uur kerstverhalen voorgelezen. Ach tereenvolgens een voor de jeugd en een voor ouderen. De opbrengst van de koffie en thee is bestemd voor het Hoornder kerkje. De 'culinaire reis' wordt verzorgd door Han Wilmink, voormalig predi kant in Oosterend. Samen met de bezoekers bereidt hij een vijfgangen diner, gebaseerd op bijbelse recep ten. Deelname kost, inclusief bijbeho rende wijnen en aperitief, €30,-. Mensen die in Bloem en Bos aan de Grensweg willen blijven overnachten, betalen €10,- extra. Voor ongeveer twintig deelnemers is er de mogelijk heid Wilmink te helpen met de voor bereiding. Zij dienen om 17.30 uur aanwezig te zijn, voor de anderen begint de maaltijd om 19.30 uur. Aanmelden kan bij Wim Tinholt, tel. 314081 of e-mailadres raadvankerken@hotmail.com. Ook volgend jaar verkoop dakleien De verkoop van de oude dakleien ten bate van het nieuwe dak van de kerk aan de Binnenburg, verloopt dusdanig dat de organisatie beslo ten heeft de actie ook volgend jaar door te zetten. De opbrengst was weliswaar aanzienlijk minder dan in 2010, maar in 2011 leverden de - al dan niet beschilderde - leien €550,- op voor het restauratiefonds. In totaal werd voor bijna €2000,- aan leien verkocht. Onlangs mocht de kerkvoogdij een bijdrage van €1350,- ontvangen voor de restauratie van het dak. Dit betrof een subsidie in verband met een bij het dakherstel betrokken leerlingenproject. Kerstdiner SWOT Film Kroonprins In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt dinsdag 20 december het maandelijks SWOT- diner gehouden, ditmaal extra feestelijk in verband met Kerst. Op het menu staan een pasteitje met runderragout, kipfilet met aardap- pelgratin, witlof en appelmoes en een kerstdessert. De maaltijd begint om 17.30 uur, deelname kost €15,-. Aanmelden kan via tel. 312696 of e-mailadres swot@texel. com. Busreis langs kerstversiering In samenwerking met het Maarten huis, Pharos en Texeltours verzorgt de Stichting Welzijn Ouderen Texel woensdag 21 december een licht- jestoer over het eiland. De rijtoer begint om 17.00 uur bij de Buur eton in Den Burg, waarna de bus passagiers ophaalt bij de dorps huizen in de dorpen. De toer, langs kerstversiering en opgetuigde bomen, wordt gecombineerd met een bezoek aan de kerstmarkt van het Maartenhuis. De deelnemers zijn rond 21.00 uur weer thuis. Deelname kost €8,- per persoon, aanmelden kan via tel. 312696 of via de www.swotexel.nl. Vroegtijdig opgeven wordt aanbe volen, het aantal plaatsen in beperkt. In het filmhuis van De Kroonprins in Oosterend is donderdag 15 december de film Les Femmes de 6e Etage te zien. De film begint om 21.00 uur. De toegang bedraagt €5,-. Vanaf 19.00 uur wordt een diner geserveerd in het thema van de film. Deelname kost €17,50, reserveren is noodzakelijk. Fakkeloptocht Op de Dag van de Mensenrech ten, zaterdag 10 december, houdt Amnestygroep Texel een fakkeloptocht door Den Burg. De tocht gaat om 17.00 uur van start op de Groeneplaats, iedereen is welkom om mee te lopen. Voor bijgangers wordt gevraagd een petitie te tekenen voor het ophef fen van de noodtoestand in Egyp te. In de meeste restaurants langs de route branden kaarsen van Amnesty, die ook verkrijgbaar zijn bij Goeie Zaak (de Wereldwinkel) en zaterdag 17 december op de kerstmarkt in Oosterend. Met het kopen van een kaars wordt het werk van Amnesty International gesteund. Tijdens de fakkeloptocht van vorig jaar vroeg Amnestygroep Texel aandacht voor Su Su Nway uit Myanmar (Birma). Op 12 oktober van dit jaar werd zij vrijgelaten.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2