s mm Twee keer €750,- van Sint voor G-sport Werkstraffen na geweld op camping TEXELSE 3 COURANT Familieberichten Lieve moe Boon Bedankt voor alle mooie herinneringen. Linda Met grote verslagenheid hebben wij kennis genomen van het veel te vroeg overlijden van een oud crosser en vrijwilliger Bram de Smidt Wij wensen Esther, de kinderen en familie veel sterkte toe. Bestuur en leden van de MAB Club Texel Bram Je was een goede rijder van onze Solexclub. We wensen de familie veel sterkte! Solexclub Steeksleuteltje 9 Budovereniging Shima en de Stichting Paardrijden door Min- dervaliden hebben beiden €750,- gekregen van de Goede Doelen Sint. Het geld is bestemd voor de gehan dicaptensport. De Stichting Paard rijden door Mindervaliden verzorgt elke woensdag in De Cocksdorp paardrijlessen voor mensen met een lichamelijke of verstandelijke handicap en Shima zorgt voor gym lessen in sporthal Ons Genoegen in Den Burg. Het geld wordt onder meer gebruikt voor de extra's als een gezamenlijke afsluiting aan het eind van het jaar en een bowling avond. De organisaties kunnen er eveneens de contributie voor de deelnemers mee betaalbaar hou den. Shima en de Stichting Paardrijden waren blij met de donaties. De Goe de Doelen Sint, ontstaan vanuit de gereformeerde kerk, zorgt jaarlijks voor Sinterklaasbezoeken aan huis om geld voor het goede doel op te halen. Dit jaar werden in totaal 76 bezoeken aan mensen thuis en bij bedrijven afgelegd. De Goede Doe len Sint ging ook bij twee scholen langs. Een hoop mensen werken belangeloos mee als Zwarte Piet of op de achtergrond. De Goede Doelen Sint heeft een deel van de opbrengst voor zichzelf opzij gezet, omdat er volgend jaar twee nieuwe haardstellen voor de Sint nodig zijn. Organisaties die subsidie kunnen gebruiken, kunnen een beroep doen op de Goede Doelen Sint. Die probeert elk jaar wat te geven aan een initiatief dat Texels is en waar kinderen bij betrokken zijn. Belangstellenden kunnen daarvoor contact opnemen met tel 315058. Met mama's buik is het gebeurd, nu is papa's geduld aan de beurt. Dolblij zijn wij met de geboorte van Ti'.ss Miicie Iris Sophie 4 december 2011 Trotse ouders: Marco van der Knaap en Linda Vlaming Anne Frankstraat 21, 1791 DT Den Burg Voorlopig blijven Tess en Iris in het ziekenhuis. Deze jongen wordt morgen 50 jaar Dit schattige meisje wordt zondag 50! De politierechter in Alkmaar heeft donderdag twee 20-jarige mannen uit Baarn veroordeeld tot werkstraffen wegens open lijk geweld en het uiten van doodsbedreigingen met een mes op een camping in De Koog. Het duo moet bovendien 570 euro betalen aan één van de drie slachtoffers van het geweldsdelict. De twee jongemannen waren op 13 augustus vorig jaar betrokken bij een geweldsdelict op de cam ping. Het tweetal, de een vrij lang van stuk en de ander beduidend korter, was destijds 19 jaar oud en kreeg het aan de stok met een drietal jongeren dat evenals zij op de camping vakantie vierde. In de Alkmaarse rechtszaal stond don derdag vooral centraal wie en waarom de vechtpartij was begonnen, wat er precies was gebeurd en of hierbij wel of niet met een mes was gedreigd. 'We waren uitgeweest en liepen met een paar mensen die we op de terugweg tegenkwamen terug naar de camping', blikte de ver dachte uit Baarn terug. Volgens hem hadden ze op dat moment - rond half zes 's morgens - onge veer 25 biertjes achter de kiezen. 'We kwamen uit bij een tent waar nog wat jongens stonden en raak ten in gesprek. De sfeer was goed, tot ik plotseling door een van hen werd uitgedaagd. Ik ging naar hem toe, kreeg vanuit het niets een klap en heb hem vervol gens teruggeslagen. Dat had ik natuurlijk nooit moeten doen, maar meer is er niet gebeurd.' Zijn kompaan zag naar eigen zeg gen voor zijn ogen gebeuren dat zijn vriend werd geslagen, maar besloot pas in actie te komen toen zich nóg twee tegen zijn maat keerden. 'Ik hielp mijn vriend, want drie tegen één is een oneerlijke strijd. Het gevecht moest zo snel mogelijk ophouden en daarom deelde ik een paar klappen uit en gooide ik met een plastic stoel. Daarna zijn we naar onze tent gegaan.' Mes op keel De verdachten herkenden zich totaal niet in het verhaal dat de drie campinggasten tijdens hun aangifte aan de politie hadden verteld. 'Gaan jullie nu al slapen, pussy's? Jullie moeten uit de tent komen', riep de man uit Baarn volgens hen op dreigende toon. Toen een van de jongens uitstap te om te kijken wat er aan de hand was, werd hij beetgepakt. De lange verdachte zette vervol gens een 30 centimeter lang gekarteld mes op zijn keel bedreigde hem meermaals met de dood. De jongen kon loskomen door zijn belager een klap te verkopen en zag hoe zijn vriend door de andere verdachte in elkaar werd geslagen. Het slachtoffer had doodsangsten uitgestaan en vluchtte de tent in, terwijl zijn toe gesnelde tweelingbroer de boel probeerde te sussen. Hij kon nipt twee messteken van de lange Baarnaar ontwijken en wist de messentrekker op grond te wer ken. Hij belandde echter bovenop de tent, waarna hij nog driemaal met het mes in het doek van de tent stak waarin de jongen lag. Zijn korte kompaan had in de tus sentijd nog een stoel op de tent gegooid en een van de jongens met een stoel bekogeld. Daarna vluchtte de twee verdachten het bos in en de slachtoffers de poli tie inschakelen. De twee Baarnaars ontkenden dat ze in het bezit van een mes waren. Toen de rechter vroeg waarom ze pas een uur later bij hun tent waren toen de cam- Vrij parkeren gehandicapten Houders van een Europese Gehandicaptenparkeerkaart hoeven wat het college betreft geen parkeervignet te kopen om op Texel te parkeren. Burgemeester en wethouders wil len hen vrijstellen van het betalen van parkeergeld. Het college wil hen eveneens toestaan te parkeren op algemene invalidenparkeer plaatsen in gebieden waar een parkeervergunning van kracht is (zoals de Thijsselaan en omliggen de straten). De raad neemt woensdag een besluit over het voorstel. Het col lege zegt op die manier goed gast heerschap te willen tonen en één duidigheid in de hand te willen werken. De Europese Gehandicaptenpar keerkaart is een kaart die houders in alle lidstaten de mogelijkheid biedt te parkeren. De kaart, die het ministerie van Infrastructuur en Ruimte na medisch onderzoek, kost €107,50 en is vijf jaar geldig. pingsecurity ze daar opwachtte, moesten ze het antwoord schul dig blijven. Ook hadden ze geen samenhangende verklaring over de reden van het plotselinge ver trek de volgende dag, een dag eerder dan gepland. 'Dit maakt jullie verhaal niet geloofwaardi ger', zei de politierechter. De rechter achtte het bewezen dat de twee 20-jarige mannen de totaal onnodige vechtpartij had den veroorzaakt en daardoor schuldig waren aan openlijke geweldpleging. Dat 'de lange' hierbij met een mes had staan zwaaien en dreigen, stond voor de rechter ook vast. 'De verklarin gen van de drie slachtoffers waren los van elkaar zeer geloofwaardig en in de tent zaten bovendien scheuren die door een mes kun nen zijn ontstaan.' De korte ver dachte kreeg uiteindelijk een werkstraf opgelegd van 60 uur wegens openlijke geweldpleging. Dat was 60 uur lager dan de offi cier had geëist. De straf voor 'de lange' kwam wél evenals de eis uit op 120 uur, omdat hij ook een mes had gebruikt. Samen moeten ze bovendien een vergoeding van €570,- betalen aan het met een mes bedreigde slachtoffer. Dat bedrag is opgebouwd uit de schade aan de tent, zijn kapotte T-shirt, de slaapbevorderende medicijnen die hij tijdelijk nodig had en de geleden immateriële schade. Het slachtoffer had nog maanden last van de doodsbe- dreigende ervaring en gaat sinds dien bijna nooit meer uit. De ongeveer 1.90 meter lange man uit Baarn hoorde de uitspraak kauwgomkauwend en onderuit gezakt aan en beende direct na de uitspraak de rechtbank uit. Op enkele meters afstand gevolgd door zijn 15 centimeter kortere plaatsgenoot. Het is onbekend of de twee in hoger beroep gaan. Fletcher Hotels koopt Cooghen Hotel De Cooghen in De Koog is per 1 januari 2012 verkocht aan Fletcher Hotels. Sandton Hotels, de huidige eigenaar, stoot het hotel in de Dorpsstraat af, omdat het naar eigen zeggen niet meer volledig binnen Sandton past. De hotelketen, die veertien hotels in Nederland heeft, zegt zich op termijn volledig op hotelaccommo daties met viersterren-plus te wil len richten. De Cooghen heeft drie sterren. Directeur Rogier Braak man van Sandton zegt met spijt afscheid te nemen. 'De Cooghen ligt ons na aan het hart, maar past niet meer optimaal in onze portfo lio.' Sandton heeft eveneens een hotel in Deventer aan Fletcher Hotels verkocht.Directeur Rob Her mans van die keten zegt blij te zijn met De Cooghen. 'Het is een mooi, karakteristiek bedrijf op een uitste kende locatie.' Fletcher Hotels is op Texel al eigenaar van Hotel Koogerend in Den Burg. Dat is eveneens een driesterren hotel. De hotelgroep heeft vanaf 1 januari 2012 51 drie- en vierster- renhotels in Nederland. Fletcher ziet groei en verwacht tot 75 hotels te groeien. 'We blijven actief op de kopersmarkt.' Heren Tevoko naar Enkhuizen Het herenteam van volleybalver eniging Tevoko reist zaterdag af naar Enkhuizen voor de wed strijd tegen Madjoe 4. Deze ontmoeting is niet zonder enig belang: Madjoe 4 staat een positie hoger op de ranglijst en kan beschouwd worden als een van de mede-kandidaten in de strijd tegen degradatie. Bij winst neemt Tevoko enigszins afstand van de onderste regionen. Het team treedt aan zon der Berry Koning en Lennard Wier- singa. De wedstrijd wordt gespeeld in Sporthal de Sprong en begint om 16.30 uur. Goede resultaten bij Coopertest Zowel atleten van AV Texel als overige Texelse sporters kon den dinsdag hun conditie testen op de atletiekbaan in Den Burg. Daar meldden zich veertien deel nemers voor de Coopertest, die werd gehouden in samenwerking met Sportservice Texel. Ondanks de harde wind werden diverse per soonlijke records verbroken. Coen Schoonheden liep in 12 minuten de meeste meters (3264), gevolgd door Pierre Bonnet, die 3186 meter liep. Martin Baptist liep 3129 meter. Bij de vrouwen liep Margot van de Ven de meeste meters (2801), gevolgd door Marit Zijm (2727). Het is nog niet bekend wanneer de volgende Coopertest wordt gehou den. Jonge medewerker soms al snel weg Jonge ambtenaren verlaten vaak alweer snel de gemeente Texel als werkgever. Dat komt naar voren uit het onderzoek van de Rekenkamercommissie naar het personeelsmanagement bij de gemeente. De rekenkamer deed niet specifiek onderzoek naar jongere werkne mers bij de gemeente, maar tijdens gesprekken met diverse ambtena ren kwam geregeld bezorgdheid over snel vertrekkende mensen aan de orde. Er klonk eveneens bezorgdheid over de vele wisselin gen bij het personeel. Cees Hoger- vorst, voorzitter van de Rekenka mercommissie, deelt de zorgen. Hij liet de politieke partijen woensdag avond in nette bewoordingen weten dat Texel een kleine gemeen te is in een uithoek van het land, waardoor het niet een plek is waar jonge mensen snel naartoe trek ken. Hij pleitte ervoor dat de gemeente meer doet om jonge werknemers te behouden. 'Dat doe je door te zorgen voor een loop baanontwikkeling en je moet ervoor zorgen dat je talentvolle mensen in huis kunt hebben.' Volgens de bevindingen van de rekenkamer staat de gemeente als werkgever open voor loopbaanontwikkeling, maar moeten medewerkers daar zelf actief in zijn. Een gestructu reerd beleid ontbreekt, aldus de rekenkamer. 'Het is uitermate belangrijk om goed personeel te behouden en continu zorg te beste den aan de kwaliteitsverbetering. Personeel is voor elke organisatie de kritische succesfactor.' Vervolg pagina 1 Sluftervallei Omdat er in het hoogseizoen op andere campings nog voldoende ruimte is, verwacht ik dat onze kampeerders makkelijk ergens anders een plekje zullen vinden. In 2012 kunnen ze overigens nog gewoon bij ons terecht, want we willen pas op 1 september begin nen met bouwen. De gemeente heeft aangegeven te willen mee werken. We zijn er trots op dat onze moederorganisatie in Ame rika ons de mogelijkheid geeft ons park verder te verbeteren. Bedoeling is dat de nieuwe bun galows, net zoals de bestaande, worden verkocht en dat de eige naars een vast rendement heb ben. Jansen stelt nadrukkelijk dat ze bestemd zijn voor permanente verhuur en niet als tweede huis. Jantje Beton zoekt jeugdclubs Jeugdclubs hebben nog volop ruimte om mee te doen aan de collecte van het Jantje Beton- fonds, die in maart wordt gehou den. Aan de collecte kunnen scouting groepen deelnemen, sportclubs met een jeugdafdeling, speel-o- theken, muziekverenigingen, speel tuinverenigingen, kinderboerderijen en alle andere organisaties die zich bezighouden met kinderen en spe len. De helft van het opgehaalde geld gaat naar de clubs zelf, de andere helft komt ten goede aan jeugd in heel Nederland. Zo kun nen mensen met ideeën voor speelplaatsen een beroep dorp op Jantje Beton. Geïnteresseerde verenigingen kun nen zich aanmelden via het inschrijfformulier op www.jantjebe- ton.nl/collecte of via tel. 030- 2427265. Hoogwerker brandweer in actie De hoogwerker van de brandweer ker van boord gehesen en met een kwam woensdagavond in actie gereedstaande ambulance overge- toen iemand onwel was geworden bracht naar het ziekenhuis in Alk- aan boord van een kotter. De man maar. werd met behulp van de hoogwer- iFbuib^HMr/r^M VRIJDAG 9 DECEMBER 2011

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3