Fietser geschept op rotonde TEXELSE 7 COURANT Van der Kooi bedankt voor Rekenkamer DVO 2 leidt in biljartcompetitie Horecabemiddeling: een apart vak! SVO pakt punt tegen Berdos Bruin aan kop bij bandstoten VRIJDAG 9 DECEMBER 2011 Op de rotonde Bernhardlaan-Schil- derend is donderdagmorgen een fietser aangereden door een auto mobilist. De bestuurder die van het Schilderend kwam en rechtsaf de Bernhardlaan op wilde rijden, dacht dat de vrouw af zou slaan. Dat was niet het geval, waarna ze werd geschept en hard tegen de grond ging. Ze werd verzorgd in de ambu lance, over het letsel is niet bekend. Rotondes blijken voor fietsers niet zonder risico. Er doen zich regel matig (bijna) aanrijdingen voor. Het tweede team van DVO, bestaande uit Cor Rood, Eduard Keijzer, Wim van Aperlo en Ries Balk, gaat na vier ronden aan kop in de eilandcompetitie biljar ten. Na vier ronden beginnen de verhou dingen zich steeds duidelijker af te tekenen. DVO 2 uit Den Burg leidt met dertig wedstrijdpunten, maar De Wielewaal uit De Waal, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld, volgt op achtentwintig punten. Elke wedstrijd kan maximaal twaalf pun ten opleveren, zodat Gerard Appel man met zijn medespelers Gijs Ber ger en Paul van Sambeek in de komende ronden zeker in staat zijn de koppositie over te nemen. De Jutter liet met 4-8 punten liggen tegen Vakslager Haker en zakte een plaats op de ranglijst. De Kuip haal de met 10-2 fors uit tegen De Bijen korf en zo nestelden de teams van Mariëlle Kleuskens (De Jutter) en Jan Burgman (De Kuip) zich op een gedeelde derde plaats met hetzelf de aantal wedstrijdpunten als het op de tweede plaats staande De Wielewaal. De charme van de eilandcompetitie is naast de aan teamleiders gedele geerde vrijheid en flexibiliteit dat alle dorpen erin worden betrokken. Om die reden stelt het de organisatie, bij monde van Frans Bik, enigszins teleur dat de biljartverenigingen van Oudeschild, Den Hoorn en De Cocksdorp nog niet in staat zijn tenminste één team af te vaardigen. Bovendien hoeft niet iedere speler lid van een vereniging te zijn. Ook is het even wennen dat de onderlinge handicap is verkleind en dat de par tijen langer zijn dan veelal in club verband het geval is. 'In deze syste matiek wordt door de spelers meer strijd geboden en ook geleverd', vertelt wedstrijdleider Gerard Appel man. 'Door de langere partijen kan een biljarter zich nog prima herstel len, wanneer de tegenstander een bovenmatig sterke start heeft gehad.' Dit alles zorgt ervoor dat de eilandcompetitie als een onderlinge prestatiestrijd wordt ervaren, waar bij het sociale aspect van de biljart- sport van belang blijft. Stand: 1.DV02, 30; 2.De Wielewaal, 28; 3.De Jut ter DWB3, 28; 4.De Kuip MBC1, 28; 5.DV0123; 6.MBC3, 22; 7.Vakslager Haker DVO, 3 18; 8.De Bijenkorf, 18; 9.DWB1,17; 10.DVO4, 16; 11.MBC2,12. Dames Tevoko naar Amsterdam Dames van Tevoko reizen zater dag af naar Amsterdam om te spelen tegen w Amsterdam. Dit team speelt al enkele jaren in de Regio divisie en eindigt steevast in de middenmoot. Momenteel staat Amsterdam op een zevende positie, de dames van Tevoko staan op de tiende plaats. Tevoko gaat na de pijnlijke nederlaag van zaterdag vol voor de punten. Het team is compleet, Tamar Lok gaat mee omdat Gertha Wessels een lichte blessure heeft opgelopen. De wedstrijd begint om 12.45 uur in de Wibauthal in Amsterdam. Sport Geslaagd Iris Blom is geslaagd voor de opleiding pedagogiek. Ze heeft nu tijdelijk werk bij de Prinsen Stich ting in Purmerend, als begeleiding voor jeugd met een verstandelijke beperking. Voor dezelfde stichting verleent ze ook thuis ondersteu ning. Vergunning woonstudio Het college heeft toestemming gegeven voor het realiseren van een woonstudio op de boven verdieping van kledingzaak Weversend aan de Weverstraat in Den Burg. Om dit te kunnen doen dient een planologische afwijkingsprocedure gestart worden. Een woonstudio is normaal gesproken in strijd met het geldende bestemmingsplan Den Burg-centrum. De gemeente is in principe bereid hier een wijzi ging in aan te brengen. De aanvra ger dient wel aan te tonen dat de woonstudio voldoet aan de bouw technische eisen, zoals die zijn vastgelegd in het bouwbesluit 2012. advertorial Wie met enige regelmaat uitgaat voelt het direct bij binnenkomst in een res taurant of ander type horecabedrijf: hier maakt de eigenaar wat van! Met fantasie en creativiteit presenteert een gedreven uitbater zijn bedrijf en drukt er zijn persoonlijke stempel op. Maar het is ook: het juiste horecabedrijf op de juiste plek. Een horecabedrijf moet passen in zijn omgeving. En om dat goed te kunnen beoordelen moet je de omgeving met zijn bewoners kennen. AW Horeca Makelaars kent Neder land, zijn inwoners en hun regionale uitgaansgewoonten door en door, dank zij een jarenlange ervaring in horeca- verkoopbegeleiding. Neem nou Texel. Een eiland, 's Zomers maken vele vakantiegangers uit bin nen- en buitenland de oversteek naar dit eiland Zij doen dit onder meer omdat er op uitgaansgebied een groot en divers aanbod is. Maar ook in de andere seizoenen is Texel de moeite van een bezoek waard. Rust en natuur zijn er in ruime mate voorhanden. En tenslotte zijn er de bewoners van Texel zelf. Zij houden van een gezellig uitje op zo tijd en doen dat het liefst in hun eigen omgeving. Ook op Texel wisselen hotels er rants af en toe van eigenaar. Koert van de Weerd, één van de oprichters van AW Horecamakelaars, vertelt dat het bij de verkoop van een hotel of een restaurant om het 'to taal- plaalje' gaat. 'We verkopen niet om te verkopen. Wij begeleiden de verkoop. Minutieus gaan we de mogelijkheden na. Samen met de horeca-ondememer stellen we een plan op en vragen we ons af: wat is het nu voor een type onderneming Past het nog bij de veranderende ideeën van de Moet er misschien gezocht worden naar een ander concept? Of staat de onderneming nog steeds als 'sterk merk' in de markt? Pas daar na gaan we in overleg over een reële vraagprijs voor het bedrijf. Bij het zoe ken naar een nieuwe eigenaar kijken we goed of de betreffende persoon past bij dit specifieke bedrijf. Indien nodig begeleiden we de koper ook bij alle financiële aspecten van de overname. Alleen door alle aspecten in een over name op de juiste wijze mee te laten wegen kan een nieuwe eigenaar een bewuste keuze maken en een succes maken van een horecaondememing.' Johan Jonk bemiddelt al vele jaren in de horeca en heeft voor AW Horeca Makelaars Texel in zijn portefeuille. Hij heeft de horeca-ondememers op het eiland al goed leren kennen toen hij (nog voor hij zelfstandig horecabemid- delaar werd) bij 's lands grootste brou werij werkte. 'De Texelse mentaliteit en aanpak, rustig en weloverwogen, daar kan ik goed mee werken. De Texelaar overdenkt zijn plannen goed en gede gen, maar is het besluit eenmaal geno men dan gaat hij doelgericht te werk.' Beide horecamakelaars hebben hun sporen verdiend in het restaurant- en hotelwezen. Hun ervaring hebben ze opgedaan in binnen- en buitenland. Van de Weerd: 'Als makelaar kun je een object verkopen en zeggen: nou dat is het dan. Maar horeca heeft iets specifieks, dat moet je (her)kennen en er een goed gevoel bij hebben. Horeca zit in je bloed, dat kun je als makelaar niet aanleren.' Ook bij Johan Jonk is een grote liefde voor het horecavak te bespeuren, maar dat belet hem niet ook nuchter en zakelijk naar zijn werk te kijken. 'Als een horeca-ondememer besluit zijn bedrijf te koop aan te bieden, dan heeft hij daar lang over nagedacht Meestal is het geen gemakkelijk besluit, want horecamensen leggen hun 'ziel en zaligheid' in hun bedrijf. Onze taak is het dit plan uit te voeren op een manier dat niet alleen de verkopende en kopende ondernemers tevreden zijn, maar bovendien dat het een posi tieve bijdrage levert aan het 'product' Texel.' Voor meer informatie AS AW HORECA j Havenstraat 47, 1736 KD Zijdewind Tel. (088) 46 00 640 www.awhm.nl Aaf van der Kooi keert niet terug als lid van de Rekenkamercom missie (RKC). Nadat ze eerder dit jaar op non actief werd gesteld gedurende het onder zoek naar het personeelsbeleid bij de gemeente, werd ze na voltooiing hiervan uitgenodigd haar plaats weer in te nemen. Maar ze heeft bedankt voor de eer. Haar schorsing volgde nadat ze het voormalig hoofd-Gemeente- werken een kwitantie had over handigd. Daarop meldde burge meester Giskes zich bij de voorzitter van de RKC dat bij het onderzoek naar het personeelsbe leid de onafhankelijkheid van Van der Kooi in het geding was, waar na de resterende leden van de RKC tot het inzicht kwamen dat de geloofwaardigheid op het spel werd gezet. Maar zelf houdt Van der Kooi het er op dat haar bevin dingen het college van b en w niet zo goed uitkwamen. 'Thans moet ik concluderen dat enkele sleutel posities binnen de gemeente zakelijke kritiek slecht kunnen ver teren. Kritisch zijn maakt onbe mind.' Dat ze (een deel van) haar bevindingen en scherpe kritiek nu alsnog ventileert in een openbare brief aan de raad, is volgens Van der Kooi niet uit rancune of om er persoonlijk voordeel uit te halen. 'Ik analyseer en concludeer slechts op basis van feiten.' Ze constateert dat de RKC het afgelopen jaar belemmerd werd in het werk doordat de benodigde informatie onvolledig, onjuist of pas na veel aandringen werd ver strekt door de gemeente. 'Door diverse gebeurtenissen moet ik helaas constateren dat er binnen de RKC een groot verschil van inzicht bestaat omtrent aanpak en werkwijze. Tevens wordt rekening gehouden met de politieke gevoe ligheid van de te onderzoeken kwesties. Dit is naar mijn overtui ging totaal geen issue voor een RKC en schaadt per definitie de onafhankelijkheid van ieder onder zoek. Met name de cumulatie van boven bovengenoemde punten heeft mij doen besluiten in de hui dige (geregisseerde) vorm geen rol meer te willen spelen binnen de RKC.' De gemeenteraad reageert als volgt op haar brief: 'De raad stelt vast dat mevrouw Van der Kooi zichzelf nu buiten de discus sie plaatst, zowel met de RKC als indirect met de raad. De raad spreekt het volste vertrouwen uit in het functioneren van de RKC. Kritiek vanuit de gehele RKC wordt door de raad uiterst serieus geno men. De raad zal op die kritiek ingaan in zijn reactie op de desbe treffende rapporten. De raad betreurt het dat in de brief van mevrouw Van der Kooi opnieuw personen in de gemeentelijke organisatie worden beschuldigd. De raad vindt dat onjuist en wijst deze handelswijze nadrukkelijk af.' SV Oosterend heeft in de eerste wedstrijd van de tweede perio- detitel een dikverdiend gelijkspel gehaald tegen nummer drie van de ranglijst Berdos. Op het kunstgras van Berdos ont popte zich een wedstrijd tussen twee ploegen die graag wilden voetballen. Het eerste half uur domineerde SVO de wedstrijd met goed veldspel, maar zonder echt uitgespeelde kansen te creëren. Het eerst echt gevaarlijke moment was kort voor rust toen keeper Alexander Ellen een voorzet vanaf rechts op de doellijn liet vallen. Na een scrimmage vloog de bal in het doel, maar tot ieders geluk van SVO floot de goedleidende scheidsrechter (70 jaar!) voor een aanvallende fout en kreeg SVO een vrije trap. Beide ploegen gingen rusten met een 0-0 stand. In de tweede helft zette Berdos meer druk naar voren, maar cre- eerde hierbij ook geen echte kan sen. Na 65 minuten, Sijb Vlaming was inmiddels ingevallen voor Klaas Zuidewind, was er een scrim mage voor het doel van SVO. Nadat de bal tot twee keer toe van de doellijn kon worden gehaald, was het de derde keer wel raak nadat een speler van Berdos de bal snoeihard binnenschoot: 1-0. SVO moest risico's nemen en ruim een kwartier voor tijd kwam Ruud Hof er voorin bij voor rechtsback Bart Tuitman om meer druk naar voren te geven. Martijn Drijver zou nu vanaf rechts moeten opstomen en dat lukte een aantal keer goed. Nadat een speler van Berdos de paal had geraakt, rook SVO haar kans en dat resulteerde tien minu ten voor tijd in de dikverdiende gelijkmaker: Kevin Betsema schoot de bal fraai over de te ver voor zijn doel staande keeper van Berdos: 1 -1SVO wilde meer en kreeg nog een paar goede mogelijkheden op de overwinning, maar mocht uit eindelijk toch gezien de hele wed strijd blij zijn met het ene punt. 'We hebben uitstekend gespeeld. Niet alleen maar één helft, maar meer constant gedurende de hele wedstrijd. Dat is absoluut een winstpunt, compliment voor de ploeg!, aldus trainer/coach Nico Kremer. 'Ondanks dat we naar mijn mening te weinig punten hebben voor ons vertoonde spel, blijf ik volledig vertrouwen houden in deze ploeg en met de bijna herstelde Ed de Vries hebben we straks voorin ook wat meer mogelijkheden.' Periodetitel voor Balk en Keijser Ries Balk en Eduard Keijser hebben in de biljartcompetitie van DVO de tweede periodetitel voor het librespel gewonnen. Daarmee plaatsen beide spelers zich samen met Arie de Veij en Piet Knol voor de strijd om de Wim Vendel Bokaal, die in april wordt gespeeld. Nadat De Veij en Knol in oktober de eerste-periodetitel op hun naam hadden gezet, was het nu de beurt aan Keijser en Balk. In de donder dag poule schudde Keijser op de laatste avond concurrenten Ruud Beers en Roel Terpstra van zich af door zijn 33 caramboles met een hoogste serie van tien caramboles winnend af te sluiten. Keijser greep in oktober net naast de eerste- periodetitel, waarbij Piet Knol hem te slim af was, en zette vervolgens in de tweede periode orde op zaken door de titel in de donder dagpoule op zijn naam te zetten. Op Sinterklaasavond vond de ont knoping van de maandagpoule plaats, waarin wederom Henk Roe per een belangrijke rol speelde. Roeper pakte het afgelopen jaar bijna alle prijzen en moest dit keer de strijd aanbinden tegen Ries Balk. Wim van Aperlo opende het bal en zette meteen Frans Bik in zes beurten aan de kant. Later mocht Aperlo het tegen Balk opne men, terwijl Roeper zijn eerste par tij tegen Wim Vendel speelde. Balk scoorde zijn zestig carambo les in 17 beurten met fraai banden- spel bijeen en Vendel had maar acht beurten nodig om zijn totaal van 48 caramboles bijeen te spe len. Door de eerste winstpartij van Balk en de verliespartij van Roeper was de titel voor Ries Balk een feit. Balk is gedurende de afgelopen jaren steeds sterker gaan spelen en heeft inmiddels een moyenne van ruim drie. Met het teruglopen de spel van Bik en Vendel zitten de kemphanen samen met Cor Huis man dicht bij elkaar. Hierdoor zal de spanning in de derde periode sterk toenemen. Eerste winst voor De Mareis U14 Na een onnavolgbaar laatste kwart keerde de jeugd U14 van basketbalvereniging De Mareis met een overwinning van 38-78 terug uit Hippolytushoef. Zei coach Venneker twee weken geleden nog dat de U14 binnen een half jaar wedstrijden zou gaan win nen, deze woorden moet hij na deze eerste overwinning dringend herzien. Eerder dit seizoen werd nog van Break Out'88 uit Hippoly tushoef verloren, ditmaal keerde De Mareis met winst naar huis. Vanaf het begin kon De Mareis goed bij blijven en in het veld goede scores maken. Daaruit bleek dat de verde diging goed op orde was. De eerste drie kwarten ontliepen elkaar niet zoveel. Wel werd De Mareis steeds iets sterker, terwijl de enige echt sterke speler van Break Out totaal werd weggespeeld. Er werd met lef gespeeld en ook fysiek duels wer den niet geschuwd, wat merkbaar was aan de vele toegekende per soonlijk fouten. In het vierde kwart was Break Out leeg gespeeld en kwam De Mareis pas echt op stoom. De verdediging gaf niets meer weg en elke onderschepping, balverlies, steal of fout van de tegenstander werd genadeloos afgestraft. Bij de rust leek het met een stand van 29- 30 nog spannend te worden, maar in het derde kwart liep De Mareis uit naar 37-52. In het vierde kwart werd een score van 1-26 genoteerd, wat de eindstand op 38-78 bracht. Wat lang niet altijd gebeurt, is dat alle spelers punten scoorden. Top scorer was Maxim van Ree met 44 punten. Scores: Maxim van Ree, 44 punten; Olaf Zegeren, 8; Zino Tanod, 8; Cynook Rijk, 4; Amaya Vorsteveld, 4; Joris Venneker, 4; Max Tuntelder, 4; Roy Prins, 2. Halverwege de bandstootcom- petitie van biljartvereniging DVO heeft Jack Bruin een bres gesla gen naar zijn directe opponen ten. Bruin heeft na 23 wedstrij den 34 wedstrijdpunten verzameld en daarmee een sco re van 74 procent. Adrie Barhorst volgt met 30 wed strijdpunten op 65 procent. Per partij kunnen maximaal twee wed strijdpunten worden vergaard. Ook Ruud Beers is een goede kansheb ber en is Bruin op één carambole genaderd. Beers moet zeker in staat worden geacht zijn achter stand van zeven wedstrijdpunten op Bruin goed te maken. Henk Prins volgde met een hoogste serie van tien caramboles de top op de voet. In november besloot hij tot aan het nieuwe jaar niet in compe titieverband uit te komen, waar door zijn kleine achterstand onoverbrugbaar kan worden, omdat hij het minimumaantal van achtendertig te spelen partijen daardoor mogelijk niet haalt. Opvallend zijn de prestaties van nieuwkomer Gijs Berger, die op de vijftiende plaats staat, vlak achter Ries Balk. Berger heeft een moy enne van 1,36 en een hoogste serie van twaalf caramboles, wat in deze spelsoort veelbelovend is. Balk heeft met 2,18 het hoogste gemiddelde, gevolgd door John Sessink met 1,55. Ook de hoogste serie - van veertien caramboles - staat op naam van Balk. Sessink maakte dertien caramboles in één beurt, Berger twaalf. Ook de serie van tien caramboles van Harm de Vries mocht er zijn, zeker gezien zijn moyenne van 0,93. De eerstvolgende speelavond voor de bandstoters is dinsdag 13 december.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 7