1EXBJVGBSCA.nl TEXELSE 2 COURANT 'Masterchef' presenteert productenlijn I @txl Sascha de Lint gastkok thema avond Rötisserie Rötisserie 't Kerckeplein en tv-kok Sascha de Lint (rechts) bij de presentatie van de ni VRIJDAG 16 DECEMBER 2011 Uitladder Kamerkoor in Nachtmis Het Kamerkoor van Artex onder leiding van Dyo Wassink ver leent zaterdag 24 december medewerking aan de nachtmis in de Zeemanskerk in Oude- schild. De viering begint om 22.00 uur. Samen met de kerk gangers zullen kerstliederen en carols worden gezongen. Het koor zingt onder meer 'Fürchtet euch nicht' van Melchior Franck en 'Es ist ein Ros entsprungen' van Hugo Distier. Kerstmarkt rond De Traanroeier Molen De Traanroeier vormt het decor van de kerstmarkt die vrijdag 23 december op het ter rein van het Maritiem Jutters Museum in Oudeschild wordt gehouden. Bezoekers kunnen er van 17.00 tot 21.00 uur terecht voor hun laatste kerstinkopen, cadeautjes, versiering en diver se lekkernijen. Ook is er een workshop voor kinderen, die leren van gejutte spullen een kerststukje te maken. De markt wordt georganiseerd door vrij willigers van het museum en van de feestcommissie en door de ondernemers uit het dorp. Kerstviering Vrouwen van Nu De afdeling Texel van de NBvP/ Vrouwen van Nu viert dinsdag 20 december kerst in de gasterij van verzorgingstehuis De Gol- lards in Den Burg. Deelnemers worden vanaf 16.30 uur welkom geheten met een drankje. Daar na is er een Chinees buffet, verzorgd door de keuken van De Gollards. Op het programma staat verder samenzang en het voorlezen van een verhaal. Kerstconcert in De Cocksdorp Het Cocksdorper koor Achter de Rugediekzangers geeft woensdag 21 december een kerstconcert. Het optreden vindt plaats in de RK-kerk aan de Molenlaan en begint om 19.30 uur. Bezoekers worden getrak teerd op warme chocolademelk en glühwein. Christmas carols in De Hollebol Onder leiding van dirigent Ellen Verburgt geven veertig zangers en zangeressen zaterdag 17 december een kerstconcert in grand-café De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg. Ze zin gen Christmas carols, traditio nele Engelse kerstliederen, die ze die dag hebben ingestudeerd. Dat gebeurt in het kader van een jaarlijkse workshop van Artex Kunstenschool. Deelne mers komen uit alle hoeken van Noord-Holland. Het concert begint om 16.30 uur en is gratis toegankelijk. Kerstmarkt in Eierlandsche Huis In het Eierlandse Huis wordt zondag 18 december van 14.00 tot 20.00 uur de Kerst- en Rom melmarkt gehouden. Met kerst stukjes, oliebollen, vers gerook te vis, Texelse producten, sieraden, kleding en veel twee dehands spullen. Kerstmarkt Oosterend Tijdens de kerstmarkt in Ooste rend op zaterdag 17 december, aanvang 16.00 uur, is er achter de De Kroonprins verkoop van brokante. Fotograaf Pieter de Vries signeert in De Kroonsprins zijn boek Texel XL. Sascha de Lint, winnares van tv- programma Masterchef, presen teerde samen met Ute en Heere Oosterhaven zaterdag de nieuwe lamsvleesproductenlijn van de Rötisserie 't Kerckeplein in Oos terend. De Lint staat in maart als gastkok in de keuken van het restaurant om tijdens de tweede thema-avond van lamsvlees- en andere Texelse producten een maaltijd te bereiden. Sinds haar optreden in het culinaire programma Masterchef op Net 5 en zeker nadat ze de finale won, is Sascha de Lint een bekende Nederlander. Vanuit intuïtie koken is de grootste kracht van het in Oosterhout opgegroeide kookta- lent. Als kind schreef ze overal recepten en koken bleef haar pas sie, al koos ze voor een ander beroep. Ze leidt een trainings- en coachingbe- drijf, onder andere voor lei dinggevenden. Zaterdag zat ze zomaar bij de haard in de Rötisserie. Het is zeker niet voor het eerst dat ze op Texel komt, met haar partner Mare Schrikkema vertoeft ze hier regel matig. Ook hij is geen onbekend gezicht op televisie. Schrikkema werkt mee aan actualiteitenpro gramma Eén Vandaag en nam in de Rötisserie een paar jaar geleden open haardgesprekken op, waar voor hij openhartige interviews Winter Eindelijk wordt het weer winter! Ik weet het, het is niet echt een ori gineel onderwerp. (Maar aange zien er over Ouwe sunder en Sinterklaas waarschijnlijk al genoeg verteld en geschreven is, gooien we er even iets anders in.) En dat is eigenlijk precies het pro bleem. We krijgen geen winter weer, we krijgen een kleine ijstijd. Winterweer is gelijk aan chaos. Een paar vlokjes 'witte regen' val len uit de lucht neer en een com pleet land zit in de stress. Het land is ontregeld en overal waar je kijkt, of het nou op inter net is of in de krant, vind je berichten over een 'horror- winter,' en word er gemeld dat er meteen maatrege len genomen zullen worden tegen die verschrikkelijke hoeveelheid regen die binnenkort gaat vallen. Zo gauw de weersomstandighe den ook maar een beetje van het verwachte weer afwijken en het normale klimaat niet meer volgen, ontstaat er een vreemd soort noodsituatie. De weeralarmen en schreeuwende krantenkoppen vliegen ons om de oren. Grote overstromingen, orkanen of enor me bosbranden ergens anders op deze planeet doen er niet toe. (Beetje overdrijven mag toch?) Dit is het moment waarop onze Minister-president zijn plaats tij delijk over laat nemen door Erwin hield met onder andere Marco Bor- sato en judoka Mark Huizinga. Toen De Lint en Schrikkema onlangs op bezoek waren in de Rötisserie en van Heere en Ute Oosterhaven hoorden over de plannen om komende winter the ma-avonden met gastkoks te hou den, was de afspraak voor eind maart snel gemaakt. Eind februari treedt Giovanni Grillo van catering bedrijf Con Amore op als gastkok. Speciaal voor het gastoptreden van De Lint wordt de keuken deels in het restaurant geplaatst, zodat de gasten kunnen zien hoe zij haar gerechten bereidt. 'Gasten kunnen het zien en ervaren. Informeel, leuk en gezellig. Maar ook spannend.' In haar hoofd was De Lint zaterdag al volop bezig met het samenstel len van gerechten. 'Zo ingewikkeld is koken niet. Je kunt ook zonder een scala van producten te gebrui ken iets bijzonders neerzetten.' Voor de gerechten gebruikt ze onder met lamsvlees en andere Texelse producten. Bijvoorbeeld de droge worst 'Als ik daar aan denk, dan zie ik al een dikke paling voor me', doelt ze op een mogelij ke combinatie.' Zo schudt ze ter plekke tal van gerechten uit haar mouw. In de gerechten verwerkt ze ook COLUMN Kroll en Piet Paulusma. Ja, het zijn die belangrijke mannen die onze toekomst in handen heb ben, of eigenlijk kunnen zien. We kunnen weer even lachen om het feit dat er gedoe is met een hypo- theekrenteaftrek(?) en als we geluk hebben de gedachte over een witte kerst voortzetten. Soms hoor je nog van die verhalen van een familielid over de winter van 1963 of zelfs, van de 'Al wat oudere fami lieleden' de verhalen over de hongerwinter van 1944. Terwijl de geschiedenis is bijgespijkerd en je zou ver wachten dat we na bijna 50 jaar toch wel wat dik kere muren hebben haalt niks het bij de huidige winter (Die nog komen moet?) want die schijnt 'zelfs erger' te worden dan de vorige. Dus gaan we nu massaal een noodvoorraad en kilo's strooi- zout kopen? Misschien iets wat daar op lijkt. Ik koop leuke nieuwe handschoenen en pakken choco mel. Want wat is er nou lekkerder dan na een dag sneeuw en school of werk op de bank te ploffen met een dampende mok chocomel en stiekem de bijna vervelend wor dende kerst films kijken? Eh, juist; niks. Karleen van Dee ingrediënten uit de productenlijn die de Rötisserie zaterdag presen teerde. Zoals Strender droge worst, lamsbraadsworst, lamsbouillon en gerookte Texelse lamsham, gemaakt van lamsvlees van boer derij Hoogvliet. Heere: 'In de keu ken heb ik altijd al met lamsvlees van Hoogvliet gewerkt. Ik gebruik daarvoor het hele lam en verwerk dat tot allerlei producten, die ik volgens eigen recept maak. Ik ben dat altijd blijven door ontwikkelen. We hebben drie maanden aan deze productenlijn gewerkt. Het is een heel uitgebreide lijn en er komen steeds meer producten bij. Er is veel vraag naar en zonder veel reclame te hebben gemaakt heb ben we al het nodige verkocht. Deze week bestelde een klant nog zestig droge worsten. Er gaat veel naar het buiten land. Ik gebruik geen conserve ringsmiddelen, maar wek en rook het vlees zelf. Door het zelf vacuüm te verpakken is het lang houdbaar. Mensen kunnen ze bestellen via de webwinkel op onze site, we verzenden de producten gewoon via de post.' Sascha de Lint is enthousiast over de producten. 'Ik heb ze geproefd en ze zijn heerlijk. Het sluit aan bij de tendens van eerlijk en betrouw baar, diervriendelijk en ambachte lijk geproduceerd.' Kerstmarkt in Maartenhuis Bewoners van het Maartenhuis en de Novalishoeve houden woens dag 21 december in het Maarten huis aan de Ruijslaan een sfeer volle kerstmarkt. Klein, knus en met een bijzondere sfeer. Er is een levende kerststal en er staan tal van activiteiten op het programma, zoals verkoop van ambachtelijk gemaakte kerstproducten, Portu gese oliebollen, soep en lekkernij en, live muziek en kinderactiviteit. De markt is van 17.00 tot 20.00 uur. A Game of Shadows is de naam van het tweede deel van een filmserie over de Engelse meesterdetective Sherlock Holmes en zijn trouwe met gezel Dr. Watson, die vanaf deze week in Cinema Texel te zien is. Het verhaal begint met de dood van de kroonprins van Oostenrijk. De politie constateert zelfmoord, maar Holmes vermoedt al snel dat sprake is van een complot, gesmeed door profes sor Moriarty. Hij is intellectueel de gelijke van de detective, maar heeft een bijzonder slecht geweten. Een speurtocht brengt Holmes in contact met een zigeunerin die de toekomst kan voorspellen. Ondanks haar hulp blijkt al snel dat Moriarty hen steeds een stap voor is in het spinnen van zijn web van dood en vernietiging. De meeste andere films zijn gepro longeerd bij Cinema Texel. Daaron der ook het derde deel van Alvin the Chipmunkswaarin de drie zin gende eekhoorns een cruise maken. Ze veranderen het luxe schip in een speeltuin, waar ze veel lol maken. Totdat ze schipbreuk lijden en terecht komen op een op een eiland. Alvin Een uitgebreider overzicht van excursie, exposities, workshops en evenementen is te vinden in de gratis Vakantiekrant, die over het hele eiland te verkrijgen is, en via www.texelagenda.nl. Vrijdag 16 december: 15.00 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 15.00 uur een adventsmiddag voor 55-plussers. 17.00 uur. In De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg wordt om 17.00 uur een grote tentoonstelling van kunstenaarsvereniging Zout Texel geopend. 20.00 uur. The Singers of the Lord, De Cantorij en Excelsior treden op tijdens de volkskerstzang in de katholieke kerk van Den Burg. Aan vang 20.00 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 19.00 Nova Zembla 3D; 19.15 New Year's Eve; 21.45 Sherlock Holmes; 22.00 New Kids Nitro. Zaterdag 17 december: 13.15 uur. Bij Artex aan het Schilde rend in Den Burg begint om 13.15 uur een workshop voor jongeren van dansidool Remy van Loon. 14.00 uur. Bij Keukencentrum Texel aan de Bernhardlaan in Den Burg worden van 14.00 tot 16.00 uur (gra tis) kookdemonstraties gegeven. 16.00 uur. Rond de Maartenskerk in Oosterend wordt van 16.00 tot 20.00 uur de jaarlijkse kerstmarkt gehou den. Mindervaliden en ouderen zijn vanaf 15.00 uur welkom. 16.00 uur. Muziekvereniging Excelsi or speelt van 16.00 uur tot 16.45 uur kerstmuziek in de Maartenskerk in Oosterend. Rond 18.15 uur begint er een optreden van het Popkoor van Artex. Entree gratis. 16.30 uur. Schilderend. Veertig zan gers en zangeressen zingen in één dag ingestudeerde Christmas carols in grand-café De Hollebol in Den Burg. Aanvang 16.30 uur, entree gra tis. 18.30 uur. Jutter Maarten Boon ver telt sterke verhalen tijdens een drie gangenmenu in restaurant De Hori zon op het vliegveld in Eierland. Reserveren is gewenst. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Happy Feet 2 3D NL; 13.45 Dolfje Weerwolfje; 16.00 De Gelaarsde Kat 3D; 16.15 Alvin The Chipmunks 3 NL; 19.00 Nova Zembla 3D; 19.15 New Year's Eve; 21.45 Sherlock Hol mes; 22.00 New Kids Nitro. Zondag 18 december: 10.00 uur. In KunstHuys Texel aan de Warmoesstraat in Den Burg begint om 10.00 uur een filosofische en inspirerende 'theeceremonie'. Voor kinderen en volwassenen. 10.00 uur. Bij evangelistenpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4A, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamenkomst. 14.00 uur. In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp wordt van 14.00 tot de Chipmunks is te zien in digitaal 3D en is Nederlands gesproken. Nova Zembla vertelt het legendari sche, waargebeurde verhaal van de avontuurlijke ontdekkingsmissie van Willem Barentsz, die in 1596 een noordelijke doorgang naar Indië pro beerde te vinden, met zijn beman ning vastraakte in het ijs en moest zien te overwinteren op Nova Zem bla. Liefhebbers van de absurde humor van New Kids komen aan hun trek ken met New Kids Nitro. Terwijl Friesland wordt getroffen door een 20.00 uur een kerst- en rommelmarkt gehouden. 15.30 uur. In de RK-kerk aan de Molenstraat in Den Burg begint om 15.30 uur een kerstconcert. Mmv. van onder meer Popkoor Texel, het Kinderen voor kinderenkoor en Close Friends. Entree gratis. 16.00 uur. Jazzcombo Jasper van 't Hof Quartet geeft een concert in the ater Klif 12 in Den Hoorn (diner erna mogelijk, reserveren gewenst). Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Happy Feet 2 3D NL; 13.45 Dolfje Weerwolfje; 16.00 De Gelaarsde Kat 3D; 16.15 Alvin The Chipmunks 3 NL; 18.45 New Kids Nitro; 19.00 Nova Zembla 3D; 21.15 New Year's Eve; 21.45 Sherlock Holmes. Maandag 19 december: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. 19.00 uur. Schaakclub En Passant houdt in Hotel Den Burg van 19.00 uur tot 20.00 uur een inloopavond voor de Texelse schaakjeugd. Ook hun ouders zijn welkom. 20.00 uur. Bij Stayokay in Den Burg begint om 20.00 uur een voorlich tingbijeenkomst voor agrariërs over microvergisters. Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 New Kids Nitro; 19.00 Nova Zembla 3D; 21.15 'mystery movie'; 21.45 Sherlock Holmes. Dinsdag 20 december: 16.30 uur. Leden van de afdeling Texel van de NBvPA/rouwen van Nu vieren kerst in de gasterij van verzor gingstehuis De Gollards in Den Burg. Aanvang 16.30 uur. 18.00 uur. Bij de SWOT in De Buur- eton in Den Burg begint om 17.30 uur het maandelijks SWOT-diner. Dit keer extra luxe in verband met kerst. Deelname kost €15,-, tel. 312696. 19.30 uur. In de Carrousel van ver zorgingstehuis De Gollards aan De Zes in Den Burg geeft Cynthia Gras man, casemanager van het DOC- team, informatie over het eet- en drinkgedrag van dementerenden. Aanvang 19.30 uur. 20.00 uur. In dorpshuis De Walhoorn in Den Hoorn begint om 20.00 uur een gezamenlijk optreden van DEK en het Smartlappenkoor. Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 New Kids Nitro; 19.00 Nova Zembla 3D; 21.15 New Year's Eve; 21.45 Sherlock Holmes. TESO In verband met de te verwachten drukte onderhoudt veerdienst TESO vandaag (vrijdag) van 9.30 tot 16.00 uur een halfuursdienst. Voor meer informatie: tel. 369600 en www.teso. Film zombieplaag, hebben Richard, Rik- kert, Genie, Robbie en Barrie in het Brabantse Maaskantje andere din gen aan hun hoofd. Ze zijn in oorlog met het nabij gelegen dorpje Schijn- del. De Gelaarsde Kat vertelt het hilarische en dappere verhaal van een van de meest geliefde karakters uit de Shrek-reeks: Puss in Boots, in het Nederlands bekend als De Gelaarsde Kat. Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda. n I Sherlock Holmes en Dr. Watson

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2