M dé TEXELSE 3 COURANT Opmerkelijk: meer speulers in Den Hoorn Brouwer Power in Oosterend I VRIJDAG 16 DECEMBER 2011 Een Hoomder speuler kroop van Jan Veeger, die binnenkort opa hoopt te worden. (Foto's Olivier Schilling) De Ouwe Sunderklaasviering in Den Hoorn kende een opmerke lijke trendbreuk. Neemt het aan tal speulers al jaren langzaam maar gestaag af, dit jaar waren er zowaar meer deelnemers. Het grootst was de groei bij de jeugd, waar het aantal steeg van 17 naar 25. Dat was vooral te dan ken aan de voorstelling bij de grote groepen, waar vrijwel heel groep 8 van de Jan Drijverschool meedeed. Deze vorm van schaalvergroting leidde overigens wel tot een afna me van het aantal voorstellingen: van acht naar zeven, 's Avonds kon het publiek in Ons Huis, Klif 12 en Klif 23 en de nieuwe zaal van dorpshuis De Waldhoorn zelfs de huid genieten van achttien voorstellin gen, twee meer dan in 2010. Ver heugd was de deelname van de OSG-jeugd, een groep die het de afgelopen jaren soms compleet liet afweten, maar maandag verant woordelijk was voor vier voorstel lingen. Het aantal speulers steeg van 39 naar 44. Enthousiasme was er eveneens over de kwaliteit. Gedoodverfde winnaars kregen flinke concurren tie, zodat het gaandeweg de avond steeds spannender werd wie er met de prijzen aan de haal gingen. Kennelijk is er het afgelopen jaar flink wat gebeurd in Texels zuide lijkste dorp, want er waren niet veel onderwerpen die meermalen aan bod kwamen. Een uitzondering vormde Bart Witte, die voor zijn nichtje poppen had ingezameld voor een weeshuis in Zuid-Afrika. Tijdens Ouwe Sunderklaas kwa men deze poppen tot leven en werden meerdere 'Barten' omringd door kirrende barbies. Ook het leed van krantenbezorgster Martha Kok, die haar arm brak, waardoor echtgenoot Cees de Wit extra kilo meters in zijn scootmobiel moet maken, werd een paar keer gespeuld. Ten slotte was er ook meerdere keren aandacht voor het lot van een geit, die niet alleen ver waarloosd werd, maar tijdens één voorstelling zelfs tot shoarma werd bereid. De levende geit die door een speuler werd meegetroond, nam wraak door voor het oog van de toeschouwers in De Waldhoorn eens flink haar behoeften te doen. Zoals te verwachten viel, vroegen speulers aandacht voor het pro bleem van de vergrijzing. Bij de OSG-jeugd werd geklaagd dat er met de subsidie voor het dorpshuis nog niets voor de jeugd is aangeschaft. Bij een andere groep gingen steeds meer lichten in het dorp uit, een verwijzing naar de vele tweede woningen in Den Hoorn. Oen Hoorn tot Uitslagen: 3.Dorpshuis/bejaardenhuis en stichting Jeugd - Enkelingen: 1 .Ganzeworst. Kleine Dorpsherstel. groepen: I.Kees z'n krantenwijk; 2.Den Volwassenen - Enkelingen: I.Jan Veeger/ Hoorn op de schop; 3.Sint en Piet en terug Koppie Melk; 2.Nieuwe Skuul; 3.Koersbal/ naar ZDH. Grote groepen: 1 .Bloemen pluk- koersval. Kleine groepen: 1.Dorpshuis de ken bij familie Schneider; 2.Na zeven jaar vrije biljarters; 2. Katholieke kerk; 3.Martha juffen eindelijk een meester. Originaliteits- en Kees. Grote groepen: 1 .Gijs Krul; 2.Bar- prijs: Kees z'n krantenwijk. OSG-jeugd - bie naar Zuid-Afrika; 3.Bart zoekt barbies. 1 .Shoarmatent Emmahoeve; 2.ZDH; Originaliteitsprijs: Jan Veeger. In Oosterend lijken de container stukjes, waarin meerdere onder werpen worden behandeld, het definitief gewonnen te hebben van de korte, puntige uitbeeldin gen die het zonder verdere tekst en uitleg kunnen stellen. Favo riet dit jaar was de familie Brou wer, die door meerdere spelers op de korrel werd genomen. Het was druk in de smalle straten rond de Maartenskerk, waar het publiek zich al vroeg verzamelde om de voorstellingen te zien. Onder de toeschouwers bevond zich ook veel jeugd, die met al dan niet geveinsde belangstelling de spelers aan het werk zag. Daarmee lijkt de toekomst van het Sunderklaasfeest ook in Oosterend verzekerd. Het aantak spelers daarentegen was dit jaar klei ner dan voorgaande jaren, wellicht te wijten aan de dag van de week, want het aantal te spelen onderwerpen bleek weer legio. Geheel in de sfeer van het feest waren het vooral plaat selijke onderwerpen en personen die het moesten ontgelden, wat het voor de enkele buitenstaander onder het publiek soms moeilijk maakte de voorstelling te begrijpen. Daarnaast is verstaanbaarheid bij de langere voorstellingen vaak een probleem. Bij meer dan één voorstelling bleef het verhaal steken in goede bedoe lingen, omdat de tekst geheel verlo ren ging achter de grim. Daar had volkszanger Cor Trap geen problemen mee. Zijn versie van Het zal je kind maar wezen, waarin de problemen rond de hangjongeren in het dorp onder de loep werden geno men, was over het hele kerkplein te horen. Waardoor de verstaanbaar heid van andere stukjes dan weer in het gedrang dreigde te raken. Dat was de eerste keer dat een lid van de familie Brouwer aan de orde kwam. Marjan (Brouwer), die 's nachts niet het dorpshuis in durfde, omdat de kleedkamer was bezet door hang jeugd. Ook de spelers van het Cultuur Podi um Oosterend ('het schiet anders maar niet op met dat CPO') hadden geen problemen met de verstaan baarheid, hoewel zij er wel even in moesten komen. In de voorstellingen werd het ontbreken van een van de vaste teamleden aangegrepen als kapstok om velerlei onderwerpen aan te hangen. Dat dreigde bijna in een onbegrijpelijke brei aan grappen te verzanden, maar zeer geroutineerd wisten zij het spel tot een goed einde te brengen. Datzelfde gold de voor stelling over de koeien van de Gol- lardshoeve, die er prachtig uitzag, maar waarvan de clou Brouwer Power) lange tijd uitbleef. Uiteindelijk leidde de combinatie rode lampen, koeien en zwangere vrouwen tot hilariteit bij de omstanders. Direct duidelijk was de voorstelling over het derde lid van de familie Brouwer, Jan, die samen met zijn vrouw Jan 10 reclame maakte voor het door hem geschreven boekje over de winkeltjes van Oosterend. Aan de hand van voorwerpen uit het verleden werden herinneringen opgehaald, waarbij ook de omstan ders werden betrokken. Erg veel lachsalvo's, maar ook vragen riep de voorstelling over het bestuur van IJsclub Oost op, dat ervan werd ver dacht de contributie van de vereni ging te gebruiken voor het eigen genot, vakanties op Aruba, auto's en juwelen, en de komst van Koning Winter vreesde met groten vreze. 'Veldverwarming, dat is de oplos sing.' De hangjeugd, de inbraak bij Spar Koot en voetbalvereniging SVO (altijd goed voor minstens één voorstelling) waren ook geliefde onderwerpen bij de jeugd, die 's middags aan bod kwam. Veel gelopen werd er bij het uitbeelden van het Running Diner, een nieuw initiatief van eetcafé De Kroonprins. Opmerkelijk was de voorstelling over Pien Verberg, de nom de plume waaronder Corrie Timmer jarenlang columns schreef voor deze krant. Door Erna Tuinema, een herintre dende Oosterender, die van tevoren aankondigde niet te weten hoe de gewoontes met Ouwe Sunderklaas in het dorp waren, werd Timmer, die zich onder de toehoorders bevond, uitgebreid hulde en dank gebracht voor haar inspanningen. Uitslagen: Jeugd - Enkelingen: I.Naai met een strippenkaart; 2.Boevenvangen Mega Mindy. Paren: 1Nieuws dat het nieuws net niet haalde; 2.Voetbalmeiden van KOOS; 3.Running Dinner. Groepen: 1 .Sigarettenroof bij de Spar; 2.Klopjacht op inbrekers bij Koot. Ouderen - Enkelingen: Uaap Smit zoekt zijn boompjes; 2.Corry Timmer als Pien; 3,Op zoek naar Wout. Paren: 1 .Cultuur Podi um Oosterend Filmhuis; 2.Het schaap met de 5 poten; 3.Jan en Jan10 over de Strender winkeltjes. Groepen: 1 .Gollardshoeve; 2.IJs- club de Hopkes. Wisselbeker: Jaap Smit zoekt zijn boompies (Betty Boks) Spareribs test Een groep (oud)-Texelaars trekt morgen (zaterdag) door Den Burg voor een spareribs-test. De groep trok eerder dit jaar al langs restaurants in Den Burg voor een saté-test en daarbij kwam De Smulpot als beste uit de bus. De groep zegt langs te gaan bij de Twaalf Balcken, eetcafé De Ste nenplaats, de Kastanjeboom en De Smulpot. Van Rijsselberghe leidt op WK surfen Vanuit New Zealand ontvingen wij bericht dat is overleden onze broer, zwager en oom Jan van Uden Sien in herinnering - Jan Sjaan - Dirk Frans in herinnering Riet - Kees neven en nichten Correspondentieadres: Sj. Bakker-van Uden Jan Dirksoord 44, 1791 GR Den Burg Daar de hoeveelheid warme reacties, naar aanleiding van het overlijden van mijn man, onze vader, schoonvader, opa en overgrootvader MARIUS EELMAN overweldigend was, zijn wij niet in staat u allen persoonlijk te bedanken. Uw vele lieve woorden van troost hebben ons enorm gesteund, waarvoor onze oprechte dank. Trijntje Eelman-Bakker Kinderen, klein- en achterkleinkinderen. Texel, december 2011 Het is onmogelijk iedereen persoonlijk te bedanken. Wij zijn als familie werkelijk ontroerd door de steun en medeleven die wij hebben ervaren na het overlijden van onze lieve moeder, oma en overgrootmoeder JO VAN DER STRUIJS-JURRIAANS Onze hartelijke dank gaat uit naar iedereen die met ons heeft meegeleefd. Klazien Pieter, Bart, Janet Gert en Pam Peter, Sean, David, Joleen Peter en Nanja Julitta, Yven Almere, december 2011 De herinnering blijft Wij willen iedereen bedanken voor Alle handen en zoenen, Alle lieve kaarten, Alle telefoontjes Na het overlijden van mijn man, onze vader en opa IZAK VAN DER LINDE Jullie medeleven heeft ons erg goed gedaan. Duwie van der Linde-Reuvers Kinderen, klein- en Achterkleinki nderen De Cocksdorp, december 2011 IN MEMORIAM In liefde kleurrijk - sprankelend in het licht van de zon. Vorig jaar overkwam ons het meest bizarre op eerste kerstdag, onverwacht overleed mijn vrouw en moeder van mijn twee zoons Christie Met veel hulp van familie en medewerkers is het gelukt om 2011 door te komen, daarvoor veel dank. De blijvende belangstelling is bijzonder, ik ben trots me een Tesselaar te mogen Dit jaar is verstreken, de kerst staat weer vi deur. Een emotioneel beladen maand, maar weerhoudt ons niet om door te gaan. Ik wens U allen oprecht een fijne kerst en een mooi nieuwjaar toe. ir de W(j z(jn heel bl(j met de geboorte van DEX AUGUST ZEGEL op 08-13-30II Justus, Alissa Amy Voor bezoek even bellen 06-3IW3UU8. JwAr ÖSro, Geboren op 14 december 2011 Zusje van Nick, Sil, Suus, Lot, Jesse, Anna en Iris André en Nathasja Ankerstraat 18 1794 BJ Oosterend 06-22864562 06-13225975 'j.. 45 jaar getrouwd Gefeliciteerd Nikkie is reuze blij, want zij heeft er een zusje bij! Tess Geboren op 5-12-2011 Marinus, Diana en Nikkie Mets Nikadel 53 1796 BR De Koog Vingers en teentjes tellen? Eerst even bellen! 06 50608735 Surfer Dorian van Rijsselberghe heeft een goede kans zijn eerste wereldtitel te winnen. Bij de wereldkampioenschappen in Nieuw-Zeeland gaat hij na acht van de elf races stevig aan kop, met een voorsprong van zes pun ten op naaste belager Piotr Mysz- ka uit Polen. Het gat met de num mer drie, Nimrod Mashich uit Israel, bedraagt al negen punten. Van Rijsselberghe won vier races, eindigde twee keer als derde en één keer als vierde. Alleen de derde race eindigde in een faliekante mis lukking, toen hij een signaal van de wedstrijdleiding miste en te vroeg op de finish afkoerste. Toen zijn vergissing duidelijk werd, moest hij achteraan sluiten en waren zijn kan sen verkeken. Maar omdat elke deelnemer zijn slechtste resultaat mag aftrekken, had deze race geen gevolgen voor zijn totaal aantal punten. Wel is het zo dat hij zich met nog drie manches voor de boeg geen slechte resultaten meer kan veroorloven, beseft hij ook zelf. 'Ik ben los, maar ik ben er nog lang niet. Eén slechte race en ik lig er weer uit.' De week van... Aart van den Brink Oud-Texelaar Aart van den Brink houdt de komende week het weblog bij in de serie De week van..., te lezen op www.texelse- courant.nl. Voor al uw bloemwerk, net even anders Texels Bloemwerk Ingrid Uit geest 06-30687184 Texels Bloemwerk.nl Voor al uw Kerstbloem werk, Ingrid Uitgeest 06- 30687184 keeshinbanden.nl Lekker warme Flanel Dek bedovertrekken en hoes lakens. Bosma slapen en meer Waalderstraat 6. Opheffingsuitverkoop Alles moet weg! B-Kids&Teens Hogerstraat 6. 50% kor ting. Opheffingsuitverkoop Alles moet weg! B-Kids&Teens Hogerstraat 6. 50% kor ting. w ww.texel sea u to pa gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! stallatietechniek.nl Voor energiezuinige vrie zers, koelkasten, wasauto maten en drogers - Stiehl De Waal - 311777 Nieuw Sanitair nodig? Kom snel kijken naar onze opruiming, www.dewitin- stallatietechniek.nl Mooi kado: Ons genoe gen, 88 Texelse tekenin gen Ad Blok v.d. Velden voor €25,- in de boekwin kel. Uw rustpunt De Koog! Husqvarna. Kettingzagen v.a. €179,-. Heggenscha- ren v.a. €179,-. Bos- en taludmaaiers v.a. €389,-. Tatenhove BV, IJsdijk 11, Oudeschild. Tel. 313809. In de week voor kerst zijn wij alle dagen geopend van 9.00 tot 18.00 uur. Bloem; bloemisterij, Burgwal 2, tel. 820203/06- 11351553. Waddengarnalen van Dirk Albert Blom TX 25 voor kerst en oud en nieuw. Zonder conserveringsmid delen. Tel. 0222-317724. Hij is er weer De kalen der Achter Diek 2012 nu met boekje en 12 ansicht kaarten. Te koop bij Nauta Boek, Het Open Boek, de Kroonprins, CIV Oude schild en via info@saps. nl Waddengarnalen van Dirk Albert Blom TX 25 voor kerst en oud en nieuw. Zonder conserveringsmid delen. Tel. 0222-317724. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Mooie karpetten vanaf 29,00. Bij Bosma slapen en meer Waalderstraat 6 verrukkelijke Poolse wijn: Rood, wit, rose en bubbes Tegelshowroom De Te- gelmeester, geopend op afspraak, 06-22288683. Krukas 3, Oudeschild. Jef frey Kooger en Erik Wuis.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3