TEXELSE^COURANT Cjroen ^warLrJexels in het harL, Eerste parkeerboetes en kwijtscheldingen Plan voor 23 woningen voor starters in De Koog Timmer ggi OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12639 VRIJDAG 6 JANUARI 2012 'Een kleine club, die goede stap pen zet naar de toekomst', zegt trainer Jan Loew over SV De Koog. Hij tekent bij. EXEL IS ZIES De band met de Maar Texel wordt m h** door de geschie- denis van het Texels Verbond Onderne- 79 procent van de klanten van Gamma op Texel koopt met een voordeel pas, het hoog ste percentage in het land. In herberg De aanleg in De Cocksdorp lopen gezins- en bedrijfsleven gemakkelijk door elkaar heen. Met man en macht wordt gewerkt aan het dak van strand paviljoen Kaap Noord bij paal 33. Daar woei dinsdagmiddag een deel van het dak van het gebouw. Volgens eigenaresse Karin van Duinen gebeurde dat nadat tijdens de storm één zeer zware windstoot het paviljoen had geteisterd. Het dak, dat op de bestaande dakbedekking lag, werd over de nieu we serre van Kaap Noord heen op het strand geblazen. Er waren op dat moment zeven gasten in het paviljoen aanwe zig. De schade was groot, onder meer doordat de regen vrij spel had. De brandweer rukte uit om de rest van het dak te schoren, Daarvoor werden twee tractoren voor het pavil joen gezet om houvast te hebben voor de banden. Diverse mensen uit de omgeving schoten Karin van Duinen en Jan van Straten, sinds vorig jaar eigenaar van Kaap Noord, te hulp om erger te voorkomen. Er werden onder meer tiental len juten zak met zand gevuld om het dak te verzwaren en platen aangebracht. De inspanningen hadden resultaat, want er woei verder niks meer weg. Burgemeester Francine Giskes toog woensdag naar het strandpaviljoen om de eigenaren een hart onder de riem te steken. In Oudeschild dreigden dinsdag enkele straten onder te lopen. De brand weer toog naar het dorp, nadat er meldingen van water overlast waren gekomen. De kolkenzuiger van Gemeente werken ontlastte het riool in het dorp. De brandweer kwam dinsdag ook in actie bij de Nattevlakweg om een paar bomen weg te zagen. fok,Renêa>p; Het invoeren van betaald parke ren per 1 januari op een aantal terreinen is niet bij alle automo bilisten goed overgekomen. De eerste bekeuringen zijn uitge deeld, maar de gemeente heeft die in een aantal gevallen kwijt gescholden omdat foutparkeer- ders op het verkeerde been waren gezet. Maar dat is geen vrijbrief voor anderen zonder vignet of kaartje te parkeren. Het beleid blijft: handhaven. De invoer van het parkeervignet en de uitbreiding van het betaald par keren buiten de ring in Den Burg, de Nikadel in De Koog en de haven in Oudeschild voltrok zich volgens menigeen in een storm achtig tempo. De gemeente com municeerde dit zo veel mogelijk via de media, via flyers, de eigen web site en die van de VW, met daarop ook kaartjes van de parkeerzones. Toch blijkt niet iedereen te weten waar je wel of niet gratis mag par keren en tegen betaling langdurig of kort. Enkele hotels verwezen gasten die voor niets wilden par keren naar parkeerterreinen die tot voor kort wel gratis waren, maar waar nu moet worden betaald. Met als gevolg dat ze tegen een bekeu ring aan liepen. Nadat ze het mis verstand bij de gemeente aanne melijk hadden gemaakt, werd de boete alsnog verscheurd. Maar volgens het college is dit niet het uitgangspunt. 'Wie (nog) geen vig net of kaart heeft, kan ter plekke een kaartje kopen. Op nieuwe betaald parkeerterreinen werken we nog met waarschuwingen, maar dat is niet de regel. Alleen waar dat rechtvaardig is. Het beleid van de gemeente is handhaven', vertelt een woordvoerder. De gemeente stelt reacties op de parkeerervaringen wel op prijs. Overigens is het niet zo dat alle Een uitgebreid winkel- en horeca- complex, waarin ongeveer 23 starterswoningen zijn opgeno men. Dat is het plan dat onderne ming Hima (van Peter Hin en Adrie Mantje) wil realiseren tussen de Dorpsstraat en de Nikadel in De Koog. B en w staan er positief tegenover, maar stellen wel voor waarden. De beoogde nieuwbouw grenst aan het verbindingsstraatje dat vanaf de Nikadel langs het trafostation naar de Dorpsstraat loopt. Volgens de initiatiefnemers zal het een aanmer kelijke upgrading betekenen van deze thans deplorabele hoek van de badplaats. Het plan ligt al sinds 2006 in het raadhuis, maar tot dus ver zat er weinig schot in. Mogelijk als gevolg van de recente actie van de lokale bouwwereld heeft het col lege er nu toch een positieve uit spraak over gedaan. Het principeplan, waarvoor Hin en Mantje een Belgische architect heb ben ingeschakeld, moet nog in detail worden uitgewerkt, maar de koop woningen, die twee verdiepingen zullen beslaan, zijn er een essentieel onderdeel van. De initiatiefnemers zullen ze aanbieden voor €100.000,- tot €125.000,- per stuk. Het college meent dat het plan past in het woon- en ruimtelijk beleid voor het centrum van De Koog en dat de kwaliteit van de omgeving erop vooruit zal gaan, mede omdat een aantrekkelijk winkelrondje ontstaat. Men wil nog wel objectief aange toond hebben hoe groot de vraag is naar starterswoningen en ook meer weten over de oppervlakten van de geplande winkel- en horecagelegen heid. Groot belang wordt gehecht aan een goede aansluiting bij de karakteristiek van de Dorpsstraat, open en aantrekkelijke gevels, vooral aan het verbindingsstraatje, en afwisseling in vormen en materiaal gebruik. In de parkeerbehoefte die het totale centrum oproept, moet op eigen terrein worden voorzien. TESO vaart toch Sombere voorspellingen ten spijt konden alle afvaarten van TESO gisteren gewoon doorgaan. Gezien de door Rijkswaterstaat verwachte hoge waterstanden had de veer dienst 's ochtends gewaarschuwd dat de boot tussen 14.00 en 17.00 uur mogelijk niet zou kunnen varen. Het bleek uiteindelijk mee te vallen, mede doordat de wind in sterkte afnam. Eerste geld terug van Landsbanki De gemeente heeft het eerste geld van de IJslandse Lands banki terug. Het is een bedrag van €2.584.203, -, zijnde 31,2 procent van de toegekende claim van €8.322.214,79 (inclu sief rente). Wethouder van financiën Frans Visman kwam woensdagmiddag speciaal naar de gemeentelijke persmeeting om het heugelijke nieuws te melden. Hij zei te ver wachten dat verdere uitbetalingen redelijk snel zullen volgen, moge lijk tot wel 95 procent van de totale claim. Dit wacht op de bewindvoerders die nog activa uit de boedel van Landsbanki te gel de moeten maken. De terugbetaling betekent verbe tering van de liquiditeit van de gemeente, maar dit eerste geld is niet vrij te besteden omdat het een vordering van de gemeente op de bank betreft. 'Maar bij de Bank Nederlandse Gemeenten staan we niet meer in het rood', aldus Visman. Ook de andere vijftien overheden van de zogeheten Noord-Holland- groep hebben het eerste deel van hun vordering van totaal €54 mil joen teruggekregen naar rato van hun respectievelijke vorderingen. 'Weinig afslag duin gemeten' De Noordzeekust heeft volgens hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier nog weinig te lijden gehad onder het weer van de afgelopen dagen. Een woordvoerder liet gisteren weten is de afslag de afgelopen dagen 'enorm is meegevallen en dat de gemeten afslag minimaal is.' Op diverse plekken zijn steile kanten ontstaan in de duinenrij, maar dat is volgens het hoog heemraadschap geen probleem. 'Die steile kanten storten in, waar door het zand zeewaarts verplaatst wordt. Dat heeft dan een positieve invloed op de duinvoet.' Dat is vol- Loslopende hond verwondt schaap Een loslopende hond heeft gister middag één van de schapen van Martin Kikkert in De Geul nabij Den Hoorn ernstig verwond. Het dier werd in de hals gebeten en moest onder behandeling van een veearts worden gesteld. Die schreef antibi otica voor. Terreineigenaar Staatsbosbeheer roept op honden in natuurgebie den aan te lijnen. Niet alleen in het voorjaar, maar ook nu. logiesverstrekkers slecht op de hoogte zijn van het nieuwe beleid, er zijn ook ondernemers die zelf parkeervignetten voor hun gasten kopen. Met het nieuwe Texelse Onderne mers Platform (TOP) is nog geen contact geweest over de wijze van communicatie met logiesverstrek kers en gasten, maar dit staat nog wel te gebeuren. Voor de komende maand staat overleg op de agenda met de klankbordgroep. Dan zal ook de communicatie tegen het licht worden gehouden. Alleen voor de verkoop van parkeervig netten en -kaarten was de gemeen te deze week ook 's middags open. De gemeente is benaderd door ondernemers die een eigen ver kooppunt voor parkeervignetten willen openen. 'We moeten hier heel zorgvuldig in zijn en we gaan de mogelijkheden inventariseren.' speedheat.nl gens Hollands Noorderkwartier onderdeel van het dynamisch kust beheer. De zandsuppletie die eind vorig jaar tussen paal 14,1 en paal 17,3 werd aangebracht (700.000 kuub), ligt er nog. Het slechte weer staat vooralsnog een nieuwe suppletie van 700.000 kuub bij de Eierlandsche Dam in de weg. Rijkswaterstaat had daar eind vorig jaar al mee willen beginnen, maar schortte het werk op in ver band met het weer. Volgens een woordvoerder wordt het naar ver wachting februari. 'Het werk moet in april klaar zijn, dus we hebben nog even.' Daarna volgt volgens planning in 2012 en 2013 nog een grote vooroeversuppletie tussen paal 12 en paal 21,1 (3,7 miljoen kuub in totaal), gevolgd door een zandsuppletie van 750.000 kuub tussen paal 9 en paal 12. Die moet volgens Rijkswaterstaat nog wor den ingepland. Nieuwbouw aan Schoolstraat Het kerkgebouw van de Gerefor meerde Gemeente aan de Schoolstraat in Oosterend is te klein voor het aantal bezoekers en minder functioneel. Wat b en w betreft, mag het daarom wor den uitgebreid. Het college gaat ook akkoord met de nieuwbouw van een woning aan dezelfde straat (nummer 26). Voor waarde is dat een en ander er welstandelijk goed uitziet, zodat het bijdraagt aan het dorps- en landschapsschoon. Als gevolg van de nieuwbouw zullen diverse bouwvallen, waaronder een leeg staande noodwoning, verdwijnen. Een ander pluspunt van dit plan van de familie Ploeg is dat op eigen terrein parkeervoorzieningen worden geboden. texelsePcourant Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): De Echte Bakker www.texelseautopagina.nl Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6. .txl Bekendmakingen op pagina 10 |||0

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1